Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: ale że dutka nie wzięli???

  1. #1
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,874
    Siła reputacji
    27

    Domyślny ale że dutka nie wzięli???

    Jako, że jesteśmy w przededniu powołań na MŚ 2018, naszła mnie taka myśl. Jak wszyscy pamiętamy, przy okazji poprzedniego mundialu z udziałem Polski, byliśmy świadkami ogromnego skandalu, gdy Paweł Janas, ówczesny trener-selekcjoner, nie zabrał na MŚ niejakich jeżego dutka i franka tomaszowskiego. Za ten niecny czyn spadła na niego fala krytyki, hejtu i pomyj. Ogólnie to wisi mi osoba Janasa, ale tak właściwie, to za co go tak zbesztano? Janusze do dzisiaj krzyczą, że janas chuj, ludzie wspominają, że "dutka nie wzięli", a sam zainteresowany opowiada w wywiadach, jak to Janas "zniszczył dorobek wielu ludzi".

    Problem w tym, że cała ta histeria nie miała absolutnie żadnego uzasadnienia w faktach. Z bramkarzy na MŚ pojechali Boruc, Kuszczak i Fabiański. Pierwszy nie przepuszczał jeszcze wtedy baboli swojego kumpla od kielicha żewłakowa, za to był niekwestionowaną gwiazdą kadry i Celticu. Drugi był po bardzo dobrym sezonie w West Bromwich Albion, jego klub spadł, ale sam Kuszczak został nagrodzony za paradę sezonu i krótko po miszczostwach podpisał kontrakt z Manchesterem United. Z kolei Fabiański nie opuścił w Legii nawet minuty i był najlepszym bramkarzem polskiej ligi. A nasz jureczek? Przez cały rok grzał ławę i nic więcej. Z jakiej racji miał jechać na mundial kosztem wyżej wymienionych? W dodatku był już stary i nieperspektywiczny. W jednym z wywiadów, opowiadał potem, że w kadrze była super atmosfera, bo sobie wieczorkiem piwkowali na zgrupowaniach, a Janas to zniszczył. Czy czegoś wam to nie przypomina? Otóż tak, Sławko Peszko i Nawałka... Dzisiaj wszyscy zachodzą w głowę, czemu ten ochlejus z Lechii prawdopodobnie dostanie od Nawałki powołanie, a kiedy w 2006 Janas w podobnej sytuacji odstawił niegrającego w klubie dutka, to zebrał cięgi.

    Zupełnie pomijany jest też fakt, że po mistrzostwach do naszych chatek z guwna przyjechał światowy men Leło Benhałer i dutka powołał tylko raz, a ten się doszczętnie skompromitował, dostaliśmy wpierdol, i więcej już u Leło nie zagrał. I to pomimo faktu, że Benhałer był człowiekiem z Feyenoordu Rotterdam, więc musiał dudka dobrze wspominać i szanować.

    [y]lzs57wYpzDA[/y]

    Swoją drogą, czy kiedykolwiek dudek grał dobrze w reprezentacji? Na poprzednich mistrzostwach przepuszczał wszystko co można było nazwać groźnym strzałem, a zastępujący go w ostatnim meczu majdan (!) wyglądał przy nim jak pan bramkasz.

    No, ale idźmy dalej. Z napastników pojechali wtedy: Jeleń, Smolarek, Żurawski, Brożek i Rasiak. Jak widzimy, liczbowo było ich już wystarczająco. Po co komu szósty napastnik? Frankoski musiałby więc jechać za któregoś z nich. Problem w tym, że taki wybór sportowo nijak by się nie bronił. Frankowski był wtedy w drugiej lidze angielskiej w Wolverhampton, gdzie przez pół roku nie strzelił ANI JEDNEGO GOLA. Tymczasem: Jeleń - chyba nasz najlepszy piłkarz na mistrzostwach, Smolarek - grał i strzelał w Borussii, Żurawski - grał i strzelał w Celticu, Brożek - kilkanaście goli w polskiej lidze, no i znienawidzony Rasiak, który poszedł na wypożyczenie z Tottenhamu do Southampton i zdążył strzelić parę bramek, a po mistrzostwach trafił tam na stałe i został gwiazdą drużyny. Mówimy o poziomie na którym Frankoski strzelił dokładnie tyle samo bramek, co ja, a później w ogóle miał problem podnieść się z ławki.

    Dlaczego odstawienie tych dwóch kopaczy obrosło taką legendą? Przecież to był całkiem naturalny i oczywisty wybór. A ta nagonka na Janasa była komiczna tym bardziej, że wcześniej Engelowi zarzucono, że zbyt wcześnie zakończył selekcję i zdecydował, że pojadą ci, którzy grali w eliminacjach. Z kolei obecnie Nawałka buduje reprezentację wokół peszki, beznadziejnego jędrzejczyka, słabego mączyńskiego itd. bo kiedyś (dawno) coś tam grali. Janas, w odróżnieniu od tej dwójki, po prostu postawił na względy czysto sportowe, a nie kolesiostwo i pijaństwo.

    Co o tym sądzicie? Czy Janasowi powinno się zwrócić honor? Czy aferę nakręcili znajomi (od kielicha) dziennikarze, bo dudzio miał bul dupy?
    discuss

  2. #2
    Avatar Care Unit
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,052
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    co do dudka to się zgadzam, ale frankowski został źle potraktowany i powinien być na MŚ 2002


    sometimes streaming https://www.twitch.tv/vopek__

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar matek697
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    28
    Posty
    2,109
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Frankowski król strzelcow repry w tych eliminacjach (7 bramek ex aequo z Żurawskim).

    CHUJ TAM NIE STRZELA GOLI W JAKIMŚ WOLVERHAMPTON WEŹMY PAWŁA BROŻKA ON SIE ROZWINIE XD


    Jeszcze brak powołania Kłosa był niezrozumiany - ale tego to już lepiej nie komentuj xD

    Przytocze jeszcze jaki był efekt braku tych powołań - kadra się posypała wpizdu w niemczech, znów wygraliśmy tylko mecz o honor a po wpierdolu od ekwadoru było tak:
    Ostatnio zmieniony przez matek697 : 28-05-2018, 19:36
    Cytuj zbygmunt napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    podobne to takie trochę do zalogowanie w temple, takie uczucie spokoju, pz itd co nie

  5. #4
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    według mnie stwierdzenie że budujemy skład wokół peszki, mączyńskiego czy jędrzejczyka jest nadużyciem, skład budujemy wokół naszych zawodników zagranicznych i to oni stanowią szkielet zespołu, a co brakuje to uzupełniamy typiarzami z rodzimej ekstraklasy

  6. #5
    Avatar matek697
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    28
    Posty
    2,109
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    I wtedy nie zabrać Dudka, Kłosa i Frankowskiego to tak jakby teraz Nawałka od buta wyjebał trio typu Fabiański/Pazdan/Milik
    No niby miałby kto grać ale wyjebałby Adaś fundamenty i posypalibyśmy się jak w 06' a z Japonią 28.06.18 zagralibyśmy o honor gdzie Lewy by strzelił na 1:0 z karnego w 88' i chuj do domu
    Cytuj zbygmunt napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    podobne to takie trochę do zalogowanie w temple, takie uczucie spokoju, pz itd co nie

  7. #6
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,874
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj matek697 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Frankowski król strzelcow repry w tych eliminacjach (7 bramek ex aequo z Żurawskim).

    CHUJ TAM NIE STRZELA GOLI W JAKIMŚ WOLVERHAMPTON WEŹMY PAWŁA BROŻKA ON SIE ROZWINIE XD
    No fajnie, tylko że po pierwsze te gole strzelał rok-dwa wcześniej. A liczy się forma przed i w trakcie mistrzostw. Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz, a nie wyniki sprzed 2 lat. Na tej zasadzie, to równie dobrze mógł wziąć olisadebe albo niedzielana.
    A po drugie, 4 z tych 7 frankoski strzelił Azerbejdżanowi (z którym wygraliśmy 8:0), jedyna bardzo ważna bramka to była jak z walią wszedł z ławki i zaraz wyrównał (ale to był kurwa 2004 rok, a nie 2006). A Żurawski strzelał praktycznie same ważne bramki wtedy.

    Przytocze jeszcze jaki był efekt braku tych powołań - kadra się posypała wpizdu w niemczech, znów wygraliśmy tylko mecz o honor a po wpierdolu od ekwadoru było tak:
    Ale rozpatrujemy z punktu widzenia tego, co było wiadome w tamtym momencie. Po fakcie to każdy jest mądry. Zresztą, na czym opierasz założenie, że to przez brak tych zawodników dostaliśmy wpierdol? Przecież kilka miesięcy później wygraliśmy z portugalią i też wyżej wymienionych nie było. W dodatku, jak już napisałem, benhałer dudka powołał tylko raz, ten zawalił mu mecz, który zakończył się jedną z największym kompromitacji kadry w XXI wieku, i więcej już nie zagrał. To co, benhałer też się nie znał, uwziął się na biednego dudzia, czy jaki chuj? Po prostu jego czas minął i janas dobrze to widział.
    Z dutkiem w bramce to od niemców dostalibyśmy piątkę.

    Cytuj matek697 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I wtedy nie zabrać Dudka, Kłosa i Frankowskiego to tak jakby teraz Nawałka od buta wyjebał trio typu Fabiański/Pazdan/Milik
    No niby miałby kto grać ale wyjebałby Adaś fundamenty i posypalibyśmy się jak w 06' a z Japonią 28.06.18 zagralibyśmy o honor gdzie Lewy by strzelił na 1:0 z karnego w 88' i chuj do domu
    Otóż nie, to było mniej więcej jak niezabranie na euro szukały i mili, nad czym nikt wtedy nie płakał. Wtedy jeszcze Nawałka myślał trzeźwo.
    Porównania do Fabiańskiego i Milika są zupełnie nietrafione, bo Milik strzela w napoli, a Fabiański cały czas grał w swansea i był chwalony, a dudek cały sezon przesiedział na dupie.

  8. #7
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    takie pytanie jeszcze na serio, bo ja kurwa nie wiem, a nie wiem kogo mógłbym zapytać xD ten peszko to jest turbo chujowy w tej lechii? bo żadnego meczu nie oglądałem i nie wiem może oglądacie i macie na ten temat jakieś zdanie

  9. #8
    Avatar matek697
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    28
    Posty
    2,109
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    tak wykminiłem, że skoro ten Peszkin jest tylko dla atmosfery to może by pojechał w roli jakiegoś kurwa masażysty albo innego animatora a nie zajmuje slota w kadrze?
    Cytuj zbygmunt napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    podobne to takie trochę do zalogowanie w temple, takie uczucie spokoju, pz itd co nie

  10. #9
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,852
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Pomijając juz Dudka i Frankowskiego, bo czysto sportowo mozna wybaczyc brak tych powolan (tzn Dudka to bardzo dobrze ze nei powolal ale Franka mogl wziac zamiast np Rasiaka czy Brozka), to nie wzial Rzasy, Klosa, Hajty (9,5 i chyba 7 meczow w eliminacjach, az poszukalem ile grali xd). Problem z tymi powolaniami jest bardziej taki, ze wszyscy ci wymienieni podobno nie wiedzieli ze nie jada na mundial i dowiedzieli sie z telewizji i kazdy w szoku. Skorza jako asystent chcial sie podac do dymisji bo tez nie wiedzial o tym ze nie bierze tych ludzi. Listkiewicz jako prezes PZPN tez podobno dowiedzial sie z telewizji. Noi ten aspekt jest w chuj slaby. Ok- niech bedzie ze nie pojechali tam ze wzgledow czysto sportowych ale powinno sie z nimi pogadac, wyjasnic itd a nei ze dowiaduja sie z tv. Do tego cale te szopki z konferencjami prasowymi (kucharz repry xd), ogolnie skrajny brak profesjonalizmu.

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    takie pytanie jeszcze na serio, bo ja kurwa nie wiem, a nie wiem kogo mógłbym zapytać xD ten peszko to jest turbo chujowy w tej lechii? bo żadnego meczu nie oglądałem i nie wiem może oglądacie i macie na ten temat jakieś zdanie
    Gra bardzo przecietnie w tej lidze a umowmy sie ekstraklasa za mocna nie jest. Noi jezeli chodzi o Peszkina to najwiekszy zal do Nawalki ze go bierze.

  11. #10
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,524
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    tldr

  12. #11
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,874
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj luk72 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pomijając juz Dudka i Frankowskiego, bo czysto sportowo mozna wybaczyc brak tych powolan (tzn Dudka to bardzo dobrze ze nei powolal ale Franka mogl wziac zamiast np Rasiaka czy Brozka), to nie wzial Rzasy, Klosa, Hajty (9,5 i chyba 7 meczow w eliminacjach, az poszukalem ile grali xd). Problem z tymi powolaniami jest bardziej taki, ze wszyscy ci wymienieni podobno nie wiedzieli ze nie jada na mundial i dowiedzieli sie z telewizji i kazdy w szoku. Skorza jako asystent chcial sie podac do dymisji bo tez nie wiedzial o tym ze nie bierze tych ludzi. Listkiewicz jako prezes PZPN tez podobno dowiedzial sie z telewizji. Noi ten aspekt jest w chuj slaby. Ok- niech bedzie ze nie pojechali tam ze wzgledow czysto sportowych ale powinno sie z nimi pogadac, wyjasnic itd a nei ze dowiaduja sie z tv. Do tego cale te szopki z konferencjami prasowymi (kucharz repry xd), ogolnie skrajny brak profesjonalizmu.
    Ale czemu miał brać frankoskiego, zamiast rasiaka, gdzie obaj byli w klubach na tym samym poziomie i pierwszy grał jedno wielkie guwno, albo siedział na ławie, a drugi grał i strzelał?
    Z pozostałych, to może jedynie Rząsy szkoda, bo lewych obrońców to nigdy nie mieliśmy, ale zamiast niego wybrali gancarczyka, który dobrze sobie radził w lidze ukraińskiej i tyle. Pierwszy skład miał niestety zaklepany przechujowy żewłakow, i to jego bym wyjebał, ale cusz...
    Kłos jeszcze by się może obronił, zagrał cały sezon w wiśle, ale hujto? no kurwa bez żartów xD nie dość, że chłop w tej reprezentacji był tylko po to, żeby wyrzucać daleko z autu, to jeszcze w omawianym okresie grzał ławę w drugiej lidze angielskiej w derby county (tak, jak frankoski, gdzie rasiak był gwiazdą), a po sezonie poszedł do ŁKS-u.
    Brak powołań dla tych wszystkich panów nawet jeżeli był lekko kontrowersyjny, to generalnie zrozumiały, Janas patrzył do przodu, nie chciał się zamykać na nowych i jechać na mundial z piwkującym dudkiem i grupką wzajemnej adoracji, która w większości była już po drugiej stronie rzeki, na co dowodem może być fakt, że nikt z nich już potem nie zaistniał na poważnie. Można było dyskutować, liczba miejsc jest ograniczona i zawsze będą dywagacje, że czemu ten a nie tamten. Ale nic nie tłumaczy takiej histerii, która wówczas wybuchła. A te akcje z kucharzem na konferencji potwierdzają tylko moją tezę o kiepskich stosunkach z gryzipiórkami-kolegami grupy wzajemnej adoracji, którzy celowo nakręcili tę aferę i nagonkę na Janasa, więc później ten pokazał, że ma ich w poważaniu.
    Zarzut, że "nikt nie wiedział" to w ogóle jakiś absurd. Powołania się wysyła do tych, których się powołuje, a nie na odwrót. Do mnie też nie napisali, że nie jadę, i co, mam się obrazić? Trener podejmuje decyzje, z grupy 30-40 kopaczy musiał wybrać 23 i tyle. Każdy by chciał jechać, ale tak się nie da, więc ci odstrzeleni powinni to rozumieć, zwłaszcza tak doświadczeni, i życzyć powodzenia pozostałym, a nie jątrzyć. A dudek wylewaniem żalu w wywiadach, tylko potwierdził, że nie nadawał się nawet w charakterze tzw. ojca szatni.

  13. #12
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,852
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A te akcje z kucharzem na konferencji potwierdzają tylko moją tezę o kiepskich stosunkach z gryzipiórkami-kolegami grupy wzajemnej adoracji, którzy celowo nakręcili tę aferę i nagonkę na Janasa, więc później ten pokazał, że ma ich w poważaniu.
    Serio uwazasz ze wyslanie kucharza (kurwa, kucharza) na konferencje zamiast pojsc samemu jest ok? Ja rozumiem, przegral mecz (to byl z Ekwadorem chyba), nie lubi dziennikarzy czy cos no ale trzeba byc w jakims stopniu profesionalista piastujac funkcje sekelcjonera. Obrazanie sie jak dziecko iw ypinanie sie na nich jest spoko? Mogl pokazac klase, wyjsc odpowiedziec na pare pytan i sobie pojsc.

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zarzut, że "nikt nie wiedział" to w ogóle jakiś absurd. Powołania się wysyła do tych, których się powołuje, a nie na odwrót. Do mnie też nie napisali, że nie jadę, i co, mam się obrazić? Trener podejmuje decyzje, z grupy 30-40 kopaczy musiał wybrać 23 i tyle. Każdy by chciał jechać, ale tak się nie da, więc ci odstrzeleni powinni to rozumieć, zwłaszcza tak doświadczeni, i życzyć powodzenia pozostałym, a nie jątrzyć. A dudek wylewaniem żalu w wywiadach, tylko potwierdził, że nie nadawał się nawet w charakterze tzw. ojca szatni.
    Generaglnie zgadzam sie z tym co piszesz odnosnie walorow sportowych i jestem w stanie zrozumiec brak tych powolan. A placz o Dudka to wgl xD. Tylko ze ta czesc wypowiedzi no to prosze Cie. Co to za porownanie ze do Ciebie tez nie dzwonil? Wszyscy ci wymienieni o ktorych byl taki bol dupy wygrali mu wlasciwie eliminacje i jezeli typ gra wiekszosc meczow w eliminacjach, jest w szerokiej kadrze to wypadaloby go poinformowac ze nie pojedzie no nie? Sprobowac wytlumaczyc swoja decyzje. Tak zwyczajnie po ludzku ,,sluchaj Jurek, jestes swietnym bramkarzem, zagrales dobre eliminacje ale chce wziac tego, tego i tego bo cos tam". I tyle. Gdzies widzialem wywiad z Dudkiem poswiecony glownie tym powolaniom, i on nie mial za zle Janasowi ze go nie wzial na mundial tylko sposob w jaki sie o tym dowiedzial (tak przynajmniej mowil).

  14. #13
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    tak szczerze to jebać to, było minęło

  15. #14
    Boruciarz

    Domyślny

    sama prawda, chuja warty był ten dudek zawsze

  16. #15

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    takie pytanie jeszcze na serio, bo ja kurwa nie wiem, a nie wiem kogo mógłbym zapytać xD ten peszko to jest turbo chujowy w tej lechii? bo żadnego meczu nie oglądałem i nie wiem może oglądacie i macie na ten temat jakieś zdanie
    w ciagu ostatnich jakichs 2 miesiecy nie trafil dwa razy do pustej bramki xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. PC nie widzi monitora, reaguje na power ale nie wlacza sie
    Przez SzalonyMes w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 07-12-2012, 19:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 07-07-2010, 01:02
  3. Eriga nie ma ale jest tibiastat.net
    Przez mickula w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 12-05-2009, 20:19

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •