Reklama
Strona 4 z 10 PierwszaPierwsza ... 23456 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 137

Temat: Protest niepełnosprawnych w sejmie

  1. #46
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty chyba sobie żartujesz utożsamiając PRL(ten schyłkowy to już w ogóle) z jakąś ideową lewicą. Wszyscy ideowi lewicowcy ten twór państwowy krytykowali, pierwsza Solidarność oparta była w dużej mierze na lewicowych ideałach. Wolnościowi, nieautorytarni(bo tylko z takim "lewactwem" się utożsamiam) lewacy byli wtedy w opozycji w czasie gdy narodowcy jak Maciej Giertych zasiadali w Radzie Konsultacyjnej przy Jaruzelu.
    Komunizm to definicja lewicowości.

    PRL zwalczał religię, wg ciebie prawicową wartość. PRL zwalczał tradycję, wg ciebie prawicową wartość. PRL zwalczał poczucie przynależności narodowej, wg ciebie prawicową wartość. PRL zwalczał wolność, w tym zwłaszcza wolność słowa. I wreszcie PRL prowadzał równość klasową, redystrybucjąc twoją własność.

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ciężko powiedzieć, niektórzy po prostu nienawidzą wolności. Mnóstwo można znaleźć przecież wypowiedzi wychwalających wojskowe dyktatury czy domagających się wsadzania gejów do więzień.
    Co do islamo-faszyzmu: tutaj masz rację. Jednak z prawicą świata zachodu nie ma to nic wspólnego.

    Natomiast co do wojskowych dyktatur to cóż, Karol Marks wprost napisał w Manifeście Komunistycznym, że aby osiągnąć lewicowe cele trzeba sięgnąć po terror i wywołać rewolucję, i jak wiemy był on inspiracją dla lewicowych wojskowych dyktatur takich jak Czerwoni Khmerzy, Bolszewicy czy Maoiści.

    Ja ci powiem dlaczego:

    Ponieważ pojęcia takie jak 'wolność' czy 'równość' są maksymalnie nieostre i dla różnych osób znaczą co innego.

    Tak samo jest też np z pojęciem 'populizm'. Dla jednych to pozytywna rzecz, dla innych negatywna, jeszcze dla innych neutralna, jedni uważają, że populizm to X, inni, że Y, jeszcze inni, że coś innego. Ile ludzi tyle jest rozmień pojęcia 'populizm'. Prawda jest taka, że 'populizm' to pojęcie, które nic nie oznacza.

    Podobnie jest z wolnością i równością. Dla ciebie wolnością może być co innego niż dla mnie. Te pojęcia w sumie niewiele znaczą. Dlatego też opierające się na nich twoje akademickie pojęcia prawicy i lewicy również można o kant dupy rozbić.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 20-06-2018, 22:10

  2. #47
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Komunizm to definicja lewicowości.
    Komunizm zakłada brak istnienia państwa i jak pisałem wcześniej, "państwo komunistyczne" to oksymoron, nie sposób PRLu nazywać w ten sposób.

    PRL zwalczał tradycję, wg ciebie prawicową wartość.
    Nie tylko według mnie ale według całej wiedzy politologicznej tego świata. Niewiele przykładów zwlaczania "tradycji" w wydaniu PRLowskim przychodzi mi w sumie do głowy.

    PRL zwalczał religię, wg ciebie prawicową wartość
    To prawda, oczywiście, ja ani nurty lewicy które są mi bliskie nie popierają takich działań jak siłowe zwalczanie religii przy pomocy aparatu państwa.

    PRL zwalczał poczucie przynależności narodowej
    Dobry żart, w jaki sposób, przez te wszystkie defilady, propagandowe szopki i ciągłe straszenie "niemieckimi rewizjonistami" ? Nie bez powodu w PRLu odnaleźli się tacy ludzie jak Piasecki czy Maciej Gierytch.

    PRL zwalczał wolność, w tym zwłaszcza wolność słowa.
    Chyba nie muszę mówić, że żaden człowiek któremu bliskie są ideały lewicy nie popierał takich działań, wielu z nich za to wylądowało w więzieniach.

    I wreszcie PRL prowadzał równość klasową, redystrybucjąc twoją własność.
    Jaka to równość klasowa była w PRLu gdy sekretarz PZPR żył na znacznie wyższym poziomie niż przeciętny robotnik? Lewicowcy krytycy sowieckiego systemu nazywali to państwowym kapitalizmem, całkiem trafnie.

    Co do islamo-faszyzmu: tutaj masz rację. Jednak z prawicą świata zachodu nie ma to nic wspólnego.
    No tak średnio, prawica świata zachodu jeszcze w latach 60 wsadzała homoseksualistów do więzień. Alan Turing był smutną ofiarą tego procederu.
    Natomiast co do wojskowych dyktatur to cóż, Karol Marks wprost napisał w Manifeście Komunistycznym, że aby osiągnąć lewicowe cele trzeba sięgnąć po terror i wywołać rewolucję, i jak wiemy był on inspiracją dla lewicowych wojskowych dyktatur takich jak Czerwoni Khmerzy, Bolszewicy czy Maoiści.
    Prosiłbym o konkretne cytaty z Marksa gdzie nawołuje on do terroru, razem z kontekstem. I pragnę przypomnieć, że w czasach Marksa ofiarami terroru padali lewicowcy, rzeź mieszkańców francuskiej stolicy przy tłumieniu Komuny Paryskiej to świetny przykład. Btw, Czerwonych Khmerów obalili wietnamscy komuniści, przy sprzeciwie USA i Wielkiej Brytanii. Ludzi którzy wychwalają Pinocheta i inne takie to jest na prawicy mnóstwo, miłośnicy Stalina to na lewicy jakiś margines.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 20-06-2018, 22:20

  3. Reklama
  4. #48
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny


  5. #49
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Komunizm zakłada brak istnienia państwa i jak pisałem wcześniej,
    xDDD to że zaczniesz nazywać państwo komuną nie znaczy że państwo nie istnieje. no i w komunizmie nie ma równości w komunizmie rządza komuniści czyli dyktatura ploretariatu, a ploretariat ma na nich robić, a jak nię będzie chciał robic to buntownikom się odbiera majątki a jak wiadomo w komunie jedynym majątkiem jaki się posiada jest życię, więc sie zabija buntowników.
    ŚMIEÂŽ KOMUCHOM.
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 21-06-2018, 00:46

  6. #50
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,874
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    poważny politolog
    To chyba oksymoron

    Ja nie wiem, po co wy dalej z nim dyskutujecie, przecież wszystko jest oczywiste. Prawica to terror, zamordyzm, niesprawiedliwość, głupota i zezwierzęcenie, z kolei lewica to wolność, piękno i mądrość. Oczywiście, nie ma nic poza tym - podział ma charakter bynajmniej nie ogólny i obrazowy, a konkretny: wszyscy ludzie dzielą się na lewaków i prawaków. Każdy lewak to wysoki, przystojny blondyn, o wysokim ilorazie inteligencji. A, i co najważniejsze - tolerancyjny. Z kolei prawak to podczłowiek. Wszyscy żyjemy wg tego podziału i nie da się od niego uciec. Nawet w dyskusjach damsko-męskich jak ktoś gadał od rzeczy, to boryna tłumaczył to jako wynik wpływu nachalnej prawackiej propagandy.

    Typowi przedstawiciele prawicy wg Boryny: Hitler, Stalin, Breivik, Kim Dzong Il, Fidel Castro, Katarzyna Waśniewska, Mao Zedong, Władysław Gomułka, Che Guevara, Osama bin Laden, Elżbieta Batory, Trynkiewicz, Ali Agca.

    Przeciętni przedstawiciele lewicy: Einstein, Alan Turing, Maria Curie-Skłodowska, Mikołaj Kopernik, Pitagoras, Leonardo da Vinci, Matka Teresa z Kalkuty, Arystoteles, małpolud który wynalazł koło, Nikola Tesla, Boryna, Fryderyk Chopin (ten ostatni był również typowym uchodźcą).

    Pamiętajcie - jeżeli coś jest dobre, to jest lewicowe. Jeżeli coś jest lewicowe i nie jest dobre, to z pewnością jest prawicowe. To, że Lewandowski ma ksywę Lewy, a nie Prawy, to też nie jest przypadek.

  7. #51
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Totalny razemita xD

  8. #52
    Avatar mtk
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    280
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zgadzam sie z kubo :))

    boryna jestes niesamowity, drugi szumlewicz

  9. #53
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    xDDD to że zaczniesz nazywać państwo komuną nie znaczy że państwo nie istnieje. no i w komunizmie nie ma równości w komunizmie rządza komuniści czyli dyktatura ploretariatu, a ploretariat ma na nich robić, a jak nię będzie chciał robic to buntownikom się odbiera majątki a jak wiadomo w komunie jedynym majątkiem jaki się posiada jest życię, więc sie zabija buntowników.
    ŚMIEÂŽ KOMUCHOM.
    Widzę, że mamy tu poważnego eksperta od historii idei.

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Totalny razemita xD
    Pisałem już kilkakrotnie co najmniej, że z żadną partią polityczną się nie utożsamiam ale widzę, że dla Ciebie pojęcie tego jest zbyt skomplikowane bo gdy ktoś mówi o lewicowości skojarzenia to "Partia Razem xD xD beka z lewaka". Lewica to znacznie większe spektrum polityczne niż Partia Razem ale nie wiem czy jest sens Ci to tłumaczyć.

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Typowi przedstawiciele prawicy wg Boryny: Hitler, Stalin, Breivik, Kim Dzong Il, Fidel Castro, Katarzyna Waśniewska, Mao Zedong, Władysław Gomułka, Che Guevara, Osama bin Laden, Elżbieta Batory, Trynkiewicz, Ali Agca.

    Przeciętni przedstawiciele lewicy: Einstein, Alan Turing, Maria Curie-Skłodowska, Mikołaj Kopernik, Pitagoras, Leonardo da Vinci, Matka Teresa z Kalkuty, Arystoteles, małpolud który wynalazł koło, Nikola Tesla, Boryna, Fryderyk Chopin (ten ostatni był również typowym uchodźcą).
    Nie wiem co się tak tego Ali Agcy uczepiłeś ale jak sobie zadasz trud przeczytania jego biografii to dowiesz się, że należał do Szarych Wilków(paramilitarnego skrzydła tureckich nacjonalistów) i innych takich rzeczy.

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wszyscy żyjemy wg tego podziału i nie da się od niego uciec. Nawet w dyskusjach damsko-męskich jak ktoś gadał od rzeczy, to boryna tłumaczył to jako wynik wpływu nachalnej prawackiej propagandy.
    W kwestiach damsko-męskich to zauważyłem od jakiegoś czasu, że znacznie więcej pojawia się w internecie opinii jakoby w związku to kobieta miała być podporządkowana mężczyźnie i jest programowo głupsza, a "tradycyjny model rodziny" to coś wspaniałego. Rzygać mi się chce gdy słyszę coś takiego, zwolennicy takich twierdzeń niech sobie pojadą do Iranu pogadać z jakimś ajatollahem czy coś. I wielokrotnie można wyczytać, że to inne(czytaj, normalne) poglądy w tej kwestii to "lewactwo". W takich chwilach można się poczuć dumnym z bycia lewakiem.

    Prawica to terror, zamordyzm, niesprawiedliwość, głupota i zezwierzęcenie
    Systemy oparte na takich "wartościach" jak tradycja, hierarchia, zinstytucjonalizowana religia, władza, autorytet, policyjna pała - tak, to coś obrzydliwego.

    @topic
    Byłoby miło gdyby ktoś się odniósł merytorycznie do moich poprzednich postów bo póki co to ja przedstawiam argumenty a z drugiej strony tylko "hehe beka z lewaka xD xD Razemita xD". Jak ktoś twierdzi, że PRL to realizacja lewicowych idei i system w którym cała władza była zgromadzona w jednym ośrodku, bez prawa do strajku, z obrzydliwą nacjonalistyczną propagandą(chociaż Mandarke twierdzi, że "PRL zwalczał poczucie przynależności narodowej" xD! pewnie dlatego Piasecki się tam zameldował na służbę) to było dokładnie to co postulowali Marks czy Bakunin to nie ma zupełnie o czym rozmawiać. Nasuwa mi się pytanie do dyskutantów, co w prawicy jest dla młodych ludzi atrakcyjnego? Tradycja, władza, hiearchia, posłuszeństwo, autorytet. Serio, nie wiem co tu brzmi dobrze. @mtk ; @tibia77 ; @wampiirr ; @Mandarke ;
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 21-06-2018, 15:16

  10. #54
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byłoby miło gdyby ktoś się odniósł merytorycznie do moich poprzednich postów bo póki co to ja przedstawiam argumenty a z drugiej strony tylko "hehe beka z lewaka xD xD Razemita xD". Jak ktoś twierdzi, że PRL to realizacja lewicowych idei i system w którym cała władza była zgromadzona w jednym ośrodku, bez prawa do strajku, z obrzydliwą nacjonalistyczną propagandą(chociaż Mandarke twierdzi, że "PRL zwalczał poczucie przynależności narodowej" xD!) to było dokładnie to co postulowali Marks czy Bakunin to nie ma zupełnie o czym rozmawiać. Nasuwa mi się pytanie do dyskutantów, co w prawicy jest dla młodych ludzi atrakcyjnego? Tradycja, władza, hiearchia, posłuszeństwo, autorytet. Serio, nie wiem co tu brzmi dobrze. @mtk ; @tibia77 ; @wampiirr ; @Mandarke ;
    Jeśli @Govinem ; wypunktował cel idei komunistycznej to już nie jest wypowiedź warta twojej uwagi, za mało merytoryczna? Musi podawać źródła skąd czerpał wiedzę?
    Co do twojego pytania :
    Tradycja - pewnie, że jest ważna lecz trzeba pamiętać by nie popełniać błędów przodków, inaczej wnioskować z głową
    Hierarchia - musi być, w przypadku monarchii bardziej praktyczna forma sprawowania władzy według mnie. Zapytasz się czemu? Bo jest jeden władca/król/prezydent (nazwij to jak chcesz), który musi myśleć i dokonywać mądrych decyzji bo za popełnione głupstwo (lub złą reformę jak to nasi posłowie lubią się przerzucać) musi sam to naprawić (oczywiście nie liczę ludzi bezpośrednio pod nim) lub liczyć się z tym, że ta decyzja może wyrządzić wiele szkód. A demokracja? Nie muszę tu nic pisać bo wszystko oglądamy na żywo w telewizji czy w internecie. A prawdziwa akcja będzie już niedługo przed wyborami.
    Autorytet - brzmi źle? Przecież to jest cecha ludzi, którzy mogą dokonać wielkich rzeczy.

    Teraz odwracamy rolę : co ludzie młodzi widzą w lewicy? Równość, anarchia, zamordyzm (np. zabieranie szmalu ludziom bogatym i dawanie biednym a'la robin hood), dyktowanie ludziom jak mają żyć?
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  11. #55
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W kwestiach damsko-męskich to zauważyłem od jakiegoś czasu, że znacznie więcej pojawia się w internecie opinii jakoby w związku to kobieta miała być podporządkowana mężczyźnie i jest programowo głupsza, a "tradycyjny model rodziny" to coś wspaniałego
    Ja mam takie poglądy.
    Tak samo uważam że homoseksualizm to choroba psychiczna i co teraz?
    Pozatym jeszcze nie wytłumaczyłes mi przez pół roku czym jest komunizm. hehe

  12. #56
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja mam takie poglądy.
    To weź se jedź do jakiegoś Iranu czy Arabii Saudyjskiej i tam se pogadasz z ziomalami.


    Tak samo uważam że homoseksualizm to choroba psychiczna i co teraz?
    Niestety to jest absolutny dowód na kretynizm bo w tej kwestii psychiatria wypowiedziała się już dawno, rozumiem, że masz w tej sprawie większe kwalifikacje? Jak ktoś ignoruje naukę to cóż, brak mi kulturalnych słów.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 21-06-2018, 15:33

  13. #57
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pozatym jeszcze nie wytłumaczyłes mi przez pół roku czym jest komunizm. hehe
    @Boryna ; zapomniałeś do tego się odnieść
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  14. #58
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    To, ze nie utożsamiasz się z jakaś partia to nie znaczy, ze nie możesz mieć do niej podobnych poglądów. Co do podziału na prawo i lewo to już kiedyś pisałem, ze to trzeba rozpatrywać co najmniej dwuosiowo czyli jedna oś do gospodarki, a jedna oś do kultury. Btw co myślisz o nawróconym rurkowcu Dariuszu Szczotkowskim? Chłop przejrzał na oczy i skończył z lewakowaniem(tym gospodarczym)

  15. #59
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To weź se jedź do jakiegoś Iranu czy Arabii Saudyjskiej i tam se pogadasz z ziomalami.
    ???


    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niestety to jest absolutny dowód na kretynizm bo w tej kwestii psychiatria wypowiedziała się już dawno, rozumiem, że masz w tej sprawie większe kwalifikacje? Jak ktoś ignoruje naukę to cóż, brak mi kulturalnych słów.
    No i co takiego "Psychiatra" powiedział?
    Jeszcze mi napisz że transseksualizm to nie jest choroba psychiczna to już wtedy jebne xD
    A co na gender studies mówili?


    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    To, ze nie utożsamiasz się z jakaś partia to nie znaczy, ze nie możesz mieć do niej podobnych poglądów. Co do podziału na prawo i lewo to już kiedyś pisałem, ze to trzeba rozpatrywać co najmniej dwuosiowo czyli jedna oś do gospodarki, a jedna oś do kultury. Btw co myślisz o nawróconym rurkowcu Dariuszu Szczotkowskim? Chłop przejrzał na oczy i skończył z lewakowaniem(tym gospodarczym)
    przecież to był zawsze ultra prawicowiec tak samo jak całe SLD, to ty nie wiesz? xD
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 21-06-2018, 15:48

  16. #60
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak byłem chyba w gimnazjum to milem taki moment, ze komunizm (a nawet anarchia) to zajebisty pomysł, szybko zrozumiałem, ze to niemożliwe, a po paru latach zrozumiałem, ze to jest złe rozwiązanie. Btw pamietam w liceum takiego ziomka co śpiewał jakieś międzynarodówki itp myslalem, ze dla lacha, ale raz przyszedł do szkoły z pizda pod okiem, bo stary mu wyjebal, bo mówił ze za komuny to było ohoho xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Protest niepełnosprawnych w sejmie
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 16-05-2018, 19:10
  2. protest przeciwko "polskim obozom koncentracyjnym"
    Przez Zwytkly w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 29-11-2015, 00:22
  3. Krzyż w sejmie- tak czy nie?
    Przez Filia the Dragon w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post: 16-11-2015, 23:18
  4. Palikot zajara w sejmie
    Przez c7s w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post: 22-01-2012, 03:11
  5. Protest przeciwko PVP Patch
    Przez Vasiva w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 29-09-2010, 17:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •