Reklama
Strona 9 z 10 PierwszaPierwsza ... 78910 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 121 do 135 z 137

Temat: Protest niepełnosprawnych w sejmie

  1. #121
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,859
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    masz jakiś link do tych burneszy bo w google nic nie ma a bym poczytał

  2. #122
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj A science denier napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mhm, podaję Ci przykład, w którym całe społeczeństwo uznaje na podstawie pewnych przesłanek, że płeć biologiczna danej osoby zostaje "nadpisana" przez kulturową, a ty uważasz, że coś takiego nie istnieje "bo nie" i nazywasz to chorobą psychiczną. To niezła dyskusja.
    Lekko edytowałem poprzedniego posta, bo wiedziałem, że już zdążyłeś zgubić kontekst dyskusji (niestety zdążyłeś w między czasie odpowiedzieć). Proponuje spojrzeć na niego jeszcze raz.

    A jako, że i tak napisałem nowego posta, to powtórzę to też tutaj:

    Cytuj Another science denier napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    z naukowego (biologicznego) punktu widzenia u ludzi istnieją więcej niż dwie płcie
    https://torg.pl/showthread.php?48072...1#post10153295

    Nie istnieją.

    I tak, nawet całe społeczeństwo może uznać, że ziemia jest płaska. Albo, że istnieje duch lasu. Albo, że chromosomy nie istnieją. Albo, że czas nie upływa. To jest kwestia społeczna.

    Natomiast my rozmawiamy o naukowym punkcie widzenia. Ziemia jest okrągła niezależnie czy my to sobie uznamy czy nie. Istnieją tylko dwie biologiczne płcie niezależnie od tego co wy sobie uznacie.

    Zaczęło się od tego posta:
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak samo uważam że homoseksualizm to choroba psychiczna i co teraz?
    Niestety to jest absolutny dowód na kretynizm bo w tej kwestii psychiatria wypowiedziała się już dawno, rozumiem, że masz w tej sprawie większe kwalifikacje? Jak ktoś ignoruje naukę to cóż, brak mi kulturalnych słów.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 23-06-2018, 18:00

  3. Reklama
  4. #123
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    masz jakiś link do tych burneszy bo w google nic nie ma a bym poczytał
    Linki popularnonaukowe, jak temat Cię zainteresuje mogę poszukać profesjonalnych publikacji:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_sworn_virgins
    https://www.focus.pl/artykul/na-balk...stac-mezczyzna

  5. #124
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lekko edytowałem poprzedniego posta, bo wiedziałem, że już zdążyłeś zgubić kontekst dyskusji (niestety zdążyłeś w między czasie odpowiedzieć). Proponuje spojrzeć na niego jeszcze raz.
    Jak rozumiem wskazanie błędu w uczynionej przez Ciebie dygresji sprawia, że nie mam racji, bo nie jest to związane z głównym tematem dyskusji?
    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I tak, nawet całe społeczeństwo może uznać, że ziemia jest płaska. Albo, że istnieje duch lasu. Albo, że chromosomy nie istnieją. Albo, że czas nie upływa. To jest kwestia społeczna.

    Natomiast my rozmawiamy o naukowym punkcie widzenia. Ziemia jest okrągła niezależnie czy my to sobie uznamy czy nie. Istnieją tylko dwie biologiczne płcie niezależnie od tego co wy sobie uznacie.
    Ponownie, wykładając najprościej jak się da - płeć kulturowa jest wynikiem właśnie tego, co wymyśli sobie społeczeństwo. To, co wymyśla sobie społeczeństwo i jaką kulturę tworzy jest przedmiotem różnych nauk: socjologii, antropologii itd. Nauki te, obserwując to, co sobie "wymyśliło społeczeństwo", opisały pewne zjawiska właśnie jako istnienie płci kulturowej/ społecznej. Wszystkie posty, w których odnosisz się do moich wypowiedzi edytowałeś i nie mogę wyświetlić, co tam wcześniej było, ale jeśli mnie pamięć nie myli pisałeś też o tym, że płeć kulturowa nie istnieje. Jeśli edycja postów wskazuje na zmianę zdania - bardzo się cieszę, że w końcu doszliśmy do konsensusu.

  6. #125
    Sloughon

    Domyślny

    Cytuj Władca Marionetek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.



    W przypadku XXY nazwę taką osobę mężczyzną z klinefelterem, w przyadku XYY będziemy mieli do czynienia z supermężczyzną. W przypadku kogoś z chromosomem X masz coś więcej na myśli? Chyba chodziło ci o osobę z dodatkowym chromosomem X, czyli XXY. Chodzi ci o Zespół Turnera? Czyli kobietę z wadą genetyczną?



    Nie masz pojęcia o czym mówisz i rzucasz teraz losowymi pojęciami, klaunie.



    W przypadku płci jako "sex" nie ma innej niż klasyczna półgłówku. Jest tylko podział, który wymieniłem i jest on binarny + mieszanka (np. hermafrodytyzm). Dla przykładu Pani Samenya, genetycznie jest kobietą, która natomiast hormonalnie jest mężczyzną (ponieważ wydziela w wysokim stopniu androgeny zamiast estrogenu). W praktyce natomiast jest kobietą chorą na huperandrogenizm.

    Zwyczajnie zrobiłeś z siebie pośmiewisko typie i nawet nie wiedząc o czym pierdolisz najpierw wpychałeś pojęcie płci biologicznej do gender (których jest zdecydowanie więcej niż dwie), natomiast teraz rzucasz się jak ryba bez wody wypluwając losowe pojęcia bez ładu i składu. Kończ waść, wstydu oszczędź.
    a) Celowo fragment o X, XXY, XYY był odniesiony do postu Mandarke, żeby oduczyć go takiego definiowania płci a nie do ciebie
    b) To, że dyskusja jest prowadzona o 'sex' sobie dopisałeś sam, przeczytaj od czego się zaczęło a definicji w polskim płci biologicznej jest kilka
    c) Zdajesz sobie sprawę, że pojęcie binarny ale z mieszankami nie ma sensu żadnego?
    Ostatnio zmieniony przez Sloughon : 23-06-2018, 18:48

  7. #126
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Nebula napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak rozumiem wskazanie błędu w uczynionej przez Ciebie dygresji sprawia, że nie mam racji, bo nie jest to związane z głównym tematem dyskusji?
    Otóż nie wskazałeś błędu w uczynionej przeze mnie dygresji, ponieważ ja pisałem o ILE istnieje płci biologicznych, a ty o tym CZY istnieje płeć kulturowa.

    "Ile?" a "czy?" to chyba nie to samo, co?

    Cytuj Nebula napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ponownie, wykładając najprościej jak się da - płeć kulturowa jest wynikiem właśnie tego, co wymyśli sobie społeczeństwo. To, co wymyśla sobie społeczeństwo i jaką kulturę tworzy jest przedmiotem różnych nauk: socjologii, antropologii itd. Nauki te, obserwując to, co sobie "wymyśliło społeczeństwo", opisały pewne zjawiska właśnie jako istnienie płci kulturowej/ społecznej.
    W takim razie powiem ci, co wymyśliło sobie społeczeństwo.

    Wg przytłaczającej większości społeczeństwa (rzędu 99%) istnieją tylko dwie płcie biologiczne. Innego zdania są tylko osoby przeczące nauce, jak Slougon.

    Co teraz?

    Cytuj Nebula napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wszystkie posty, w których odnosisz się do moich wypowiedzi edytowałeś i nie mogę wyświetlić, co tam wcześniej było, ale jeśli mnie pamięć nie myli pisałeś też o tym, że płeć kulturowa nie istnieje. Jeśli edycja postów wskazuje na zmianę zdania - bardzo się cieszę, że w końcu doszliśmy do konsensusu.
    Nie pisałem, że "płeć kulturowa" nie istnieje. W ogóle nic nie usuwałem, tylko dopisałem.










    ISTNIEJĄ TYLKO DWIE PŁCIE BIOLOGICZNE, DEALUJCIE.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 23-06-2018, 19:29

  8. #127
    Boryna

    Domyślny

    Masowa imigracja to narzędzie mające rozbić przynależności narodowe, wprowadzić rząd globalny oparty na wszechwładnych korporacjach i przywrócić na świecie niewolnictwo. Z tym, że tym razem my będziemy niewolnikami.

    Multikulturalizm ma służyć rozbiciu naszego społeczeństwa, zniszczyć nasza kulturę i zachwiać naszymi wartościami jakimi wyznajemy.

    Jest sobie Ahmed oraz Pier, którzy są Francuzami i jest sobie Muhammed i Hans, którzy są Niemcami.
    Ahmed i Muhammed są znacznie bliżsi do siebie kulturowo i mają dużo podobniejszy do siebie system wartości, niż Ahmed i Pier ("Francuzi") lub Muhammed i Hans ("Niemcy").

    Ahmed nie widzi Muhammeda jako obcego Niemca. On widzi go jako swojego.
    Muhammed nie widzi Ahmeda jako Francuza. On widzi go jako swojego.

    Ahmed i Muhammed nie są więc zainteresowani aby utrzymać podział na Niemców i Francuzów, to jest sprzeczne z ich interesami.
    Ahmed i Muhammed będą dążyli do połączenia Niemiec i Francji w jeden polityczny byt.
    Oczywiście nie tylko te dwa kraje, ale także wszystkie pozostałe gdzie mają "swoich"... albo gdzie dopiero mogą ich mieć.

    Część rodowitej populacji tych krajów będzie to także popierać w imię "tolerancji", część rodowitej populacji będzie także z islamizowana/z arabizowana, nawet jeśli nie będą wierzyli w samego Allaha. Gdy muzułmanie osiągną te 10-15% populacji w każdym kraju to stają się realną siłą polityczną z realnym wpływem na społeczeństwo oraz na kierunek w jakim podąża kraj. Ponieważ są oni wyborcami i trzeba zabiegać o ich głosy. Kto tego nie będzie robił ten przegra wybory. W ten sposób imigracja coraz bardziej nabiera tempa.

    Z każdym rokiem, z każdą dekadą z każdym pokoleniem podziały narodowe są stopniowo, krok po kroku osłabiane. W pewnym momencie zostaną one całkowicie zerwane i będziemy mieli jedną powszechną kulturę (co jest tak nawiasem okrutną ironią, bo jedna kultura to "multikulturalizm", a wiele (multum) kultur to ksenofobia i rasizm) i jednym globalnym bytem politycznym.

    Oczywiście to nie jest tak, że pewnego dnia się obudzimy i będziemy nagle pod władzą rządu globalnego.
    To się dzieje stopniowo w ramach "pogłębiania integracji" i zaciskania współpracy. Instytucje międzynarodowe oraz globalne korporacje z dekady na dekadę zyskują co raz większe prawa, co raz większą władzę.

    Na początku Unia Europejska połączy się w jeden polityczny byt. To jest nieuchronne, tylko że normalnie zajęłoby to wiele dekad, jeśli nie wiek, masowa imigracja ma to znacząco przyśpieszyć. W tym samym czasie USA będzie znacząco pogłębiało "integrację" z krajami ameryki łacińskiej (dlatego teraz masowo sprowadza się tam latynosów... ale Trump to o parę lat opóźni i globaliści są mad) oraz z Kanadą.

    Później zaczniemy się "integrować" z krajami bliskiego wschodu oraz północnej Afryki - Turcja, Maroko, Tunesia itd., potem wszyscy pozostali.
    Należy pamiętać, że w tym momencie w Europie będzie już kilkaset milionów obcokrajowców, więc nikt tego już nie zatrzyma, przynajmniej nie pokojowo.

    Później Ameryki (dwa kontynenty, nie USA) być może się połączą z Euro-BliskiWschód-PółnocnoAfryką. Potem do tego zaczną stopniowo dołączać pozostałe kraje Afryki i Azji.

    Oczywiście nie wszystko musi się dziać w dokładnie takiej kolejności.

    A gdy zostanie ustanowiony rząd globalny to zostaniemy niewolnikami, ponieważ będzie istniała tylko jedna waluta, tylko jeden bank centralny, rząd będzie w 100% kontrolował cały podaż pieniądza, będzie kontrolował wartość pieniądza. Od rządowych pieniędzy będzie uzależniona przerażająca (90%+) cześć ludności, którzy zrobią wszystko byle tylko otrzymać swoje. Zostanie wprowadzony komunizm z elitą jako oligarchią.

    Będą istniały tylko jedne media, tylko jedna prawda. Cały obieg informacji będzie ściśle kontrolowany. Całe społeczeństwo będzie miało wyprany mózg (patrz: Korea Północna).
    Co więcej: będzie istniało tylko jedno wojsko i tylko jedna policja. Dostęp do broni będzie nielegalny.

    Rząd będzie miał monopol na wszystko: na pieniądz, na informację i na siłę.

    Ale to nie będzie wyglądało tak jak w ZSRR czy w Korei Północnej:
    Tam władza musiała liczyć się z zagranicznymi pieniędzmi, zagraniczną informacją i zagranicznymi siłami zbrojnymi.

    Tutaj będzie mogła nie tylko w przenośni zrobić z ciebie niewolnika, poprzez kontrolowanie ciebie i całego twojego życia. Będzie mogła dosłownie zakłuć cię w kajdany albo wpakować ci kulkę między oczy i nic, ale absolutnie nic ani ty, ani całe społeczeństwo nie będzie mogło z tym nic zrobić.

    I aby osiągnąc ten cel, wcale nawet nie potrzeba kontrolować całego świata. Jak już ten byt globalny urośnie do pewnych rozmiarów to zdobędzie taką władzę i takie wpływy, że to będzie kwestia dosłownie parunastu lat aż wchłonię całą resztę. Najłatwiej zatrzymać ich jest na samym początku. Z każdym kolejnym obrotem kula pochłania coraz więcej śniegu i jak już zamieni się w lawinę to będzie niemożliwą do zatrzymania i pochłonie wszystkich, nawet tych co się do tej pory opierają (np Japonia).
    Mandarke Anno Domini 2017

    czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania???
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 23-06-2018, 20:01

  9. #128
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mandarke Anno Domini 2017

    czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania???
    Upewniłem się tylko ze Mandrake to człowiek inteligentny.

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ISTNIEJĄ TYLKO DWIE PŁCIE BIOLOGICZNE, DEALUJCIE.
    komuniści z unii europejskiej go nienawidzą.
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 23-06-2018, 20:33

  10. #129
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mandarke Anno Domini 2017

    czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania???
    Czemu antyglobalista nie rozumie antyglobalisty?

    Pod tym cytatem się oczywiście podpisuje. Świetnie napisane :)

  11. #130
    Boryna

    Domyślny

    xD, jak to przeczytałem rok temu to sądziłem, że to jakiś trolling, najgorsze obawy się potwierdziły

  12. #131
    Avatar mtk
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    280
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    gdy ci słów brak - ad personam!

  13. #132

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,051
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Sloughon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a) To, że dyskusja jest prowadzona o 'sex' sobie dopisałeś sam, przeczytaj od czego się zaczęło a definicji w polskim płci biologicznej jest kilka
    Nic nie dopisałem, to ty zacząłeś pisać o płci biologicznej, czyli "sex", a później na poparcie swojej tezy wklejałeś materiał do opracowań na temat płci społecznej "gender" i nie odwracaj kota ogonem, bo to oprócz mnie zauważyły i wytknęły jeszcze ze 3 inne osoby. No później próbowałeś się ratować tłumacząc, że to miała być tylko wędka, ale szkoda to nawet komentować. Płci biologicznych nie jest kilka, tylko występuje ich podział, ale w każdym przypadku opieramy ten podział na kobietę i mężczyznę, np. płeć genetyczna męska, hormonalna kobieca, psychiczna kobieca itd. Osoba o płci genetycznej kobiecej, a hormonalnej męskiej nie jest nową płcią, tylko kobietą z huperandrogenizmem.

    Cytuj Sloughon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    c) Zdajesz sobie sprawę, że pojęcie binarny ale z mieszankami nie ma sensu żadnego?
    No ma sens o czym ci napisałem wyżej i piszę już od 3 postów. To, że ktoś w jednej części klasyfikacji jest mężczyzną, a w drugiej kobietą nie oznacza, że to trzecia płeć. Chodzi ci o to, że w akcie urodzenia i dowodach osobistych w Niemczech i Francji można wpisać "nieokreślony", szczególnie w przypadku hermafrodytów? No to niezła trzecia płeć. To, że ktoś należy do grupy intersex (bo chyba to mylisz z pojęciem trzeciej płci) nie oznacza automatycznie, że istnieje trzecia płeć, bo w takim wypadku afrykańskie biegaczki nie byłyby określane mianem kobiet, czy inni mężczyźni z klinefelterem mianem mężczyzn.

  14. #133
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    republikanie w odniesieniu do zwolenników republiki, ty cymbale xD
    w trakcie rewolucji francuskiej tworzyli oni lewicę, była to głównie burżuazja i oni byli liberałami w opozycji do panującego feudalizmu, tylko że minęło jebane 200 lat, nie ma już szlachty i chłopstwa i dzisiaj byś powiedział, że to konserwatyści, kapitaliści i w ogóle zła prawica xD
    a republikanie w stanach też kiedyś byli lewicą i mieli abrahama lincolna, ale dzisiaj nikt już nie łapie murzynów w siatkę, więc ten podział też uległ zmianie
    Lewica i prawica to nadal te same systemy wartości, chociaż konkretne ugrupowania zmieniały swoje poglądy na przestrzeni wieków. Co do pierwszego zdania - jak mam to rozumieć? W hiszpańskiej wojnie domowej starli się, w uproszczeniu, republikanie z nacjonalistami przy czym "republikanie" to w większości lewica, która tworzyła rząd w Hiszpanii przed wojskową próbą puczu. Ty serio tego nie wiesz czy próbujesz mi wmówić, że Orwell to walczył ramię w ramię z jakimiś odpowiednikami Trumpa? @tibia77 ;

  15. #134

  16. #135
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    didn't read proszę mnie nie tagować
    a spoko, możemy wrócić do rozmów jak doczytasz sobie coś o historii hiszpańskiej wojny domowej(chociaż takich rzeczy jak nazewnictwo dwóch walczących w niej stron to uczą w gimnazjum) bo to co wypisujesz to jest tibia totalna.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Protest niepełnosprawnych w sejmie
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 16-05-2018, 19:10
  2. protest przeciwko "polskim obozom koncentracyjnym"
    Przez Zwytkly w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 29-11-2015, 00:22
  3. Krzyż w sejmie- tak czy nie?
    Przez Filia the Dragon w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post: 16-11-2015, 23:18
  4. Palikot zajara w sejmie
    Przez c7s w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post: 22-01-2012, 03:11
  5. Protest przeciwko PVP Patch
    Przez Vasiva w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 29-09-2010, 17:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •