Reklama
Strona 1 z 10 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 137

Temat: Protest niepełnosprawnych w sejmie

  1. #1
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny Protest niepełnosprawnych w sejmie

    Eloszka.
    Temat jest już dość stary, bo protest trwa prawie miesiąc, ale jak widać media dalej ciągną temat, bo jest to wg mnie świetna okazja, aby w oczach społeczeństwa oczerniać PIS, jako tych, którzy nie chcą pomóc niepełnosprawnych. A ponieważ nikt z Torga nie zrobił jeszcze tematu do dyskusji, to chciałbym się zapytać o wasze zdanie ws. protestu niepełnosprawnych w sejmie.

    Dla mnie w sumie jest to ciężki orzech do zgryzienia, bo z jednej strony jestem liberałem i uważam, że państwo nie jest zobowiązane do rozdawania pieniędzy komukolwiek, jednak z drugiej strony niepełnosprawne dziecko, którym trzeba się ciągle opiekować od urodzenia to jest wyjątkowy przypadek i moje sumienie cicho mówi mi, że w tej wyjątkowej sytuacji państwo mogłoby wspomóc takich ludzi, jednak problem polega na tym, że gdyby rząd dałby im te 500 zł na miesiąc, to zaczną się zgłaszać kolejne grupy społeczne żądające od państwa pieniędzy i w ten sposób powstanie błędne koło, które doprowadzi w Polsce do jeszcze większego zwiększenia socjalizmu, czyli stanu, którego szczerze nienawidzę.
    Tak więc sam nie wiem, jak rozwiązać ten problem z niepełnosprawnymi.

    Co o tym wszystkim sądzicie?
    Discuss
    Ostatnio zmieniony przez Wind : 15-05-2018, 22:17

  2. #2
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Uważam że rozwiązanie które zaproponował rząd tj. pomoc rzeczowa jest w tej sytuacji zdecydowanie lepszym wyjściem. Jeżeli dostaną 500 złotych "do ręki" to ciężko będzie dopilnować tego aby te pieniądze zostały rzeczywiście wykorzystane na potrzeby związane z utrzymaniem osoby niepełnosprawnej a nie np. na ratę samochodu czy wakacyjny wyjazd...

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar polek asty
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w mieszkaniu
    Wiek
    28
    Posty
    5,550
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Myślę, że rodziców, którzy biorą i męczą niepełnosprawne dzieci na protestach powinni zrzucać z klifów.

    Inna sprawa, że jeśli PIS zabrania aborcji i nie zostawia ludziom wyboru co do tego czy urodzić niepełnosprawne w znacznym stopniu dziecko to idąc tym tropem powinni wspomagać niepełnosprawnych i pomoc rzeczowa to spoko rozwiązanie imo.
    Tak jak sobie patrzyłem również na to w jaki sposób te oszołomione baby nawet nie próbowały rozmawiać z Rafalską i tylko darły na nią mordy i ją przekrzykiwały to zastanawiałem się czy to nie te matki powinny mieć osądzoną niepełnosprawność.

  5. #4
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Rozdawanie pieniędzy to najłatwiejsza, a zarazem najgorsza opcja. Jest wiele innych opcji pomocy dla niepełnosprawnych.


    Tak mi się przypomniało :D

    Ps. Chcę 500+ bo pracuję na zlecenie i mam działalność gospodarczą. Niech mi dadzą, bo mam ciężko z podatkami w życiu!

  6. #5
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,855
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    szczerze to nie mam kompetencji żeby się wypowiadać bo chuja się na tym znam, a łatwo się gdyba przed kompem co oni by to mogli zrobić, ale domyślam się że w skali państwa to jest w kurwe pieniędzy i skądś to muszą wziąć, z tego co się orientuje to na 500+ nie ma żadnych limitów dochodu to jakiś bym ustalił bo tak to pewnie sporo osób bierze no bo czemu nie free 500 golda miesięcznie i już jakaś kasa by była dla tych niepełnosprawnych

  7. #6
    Avatar pomidorowa
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    259
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Zacznijmy od tego, że te hehe "panie" w sejmie - dzielą środowisko. One nie postulują o mhm benefity na niepełnosprawne dzieci!.
    One chcą profitów na niepełnosprawne osoby DOROSŁE.

    Takim kurfom mówię NIE

    pozdrawiam

  8. #7
    Avatar Hunted
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,903
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    no dokładnie zamiast posłać jednego z drugim do roboty to ich po sejmach ciągają

  9. #8
    Avatar Wartownik
    Data rejestracji
    2018
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Wind napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Eloszka.
    Temat jest już dość stary, bo protest trwa prawie miesiąc, ale jak widać media dalej ciągną temat, bo jest to wg mnie świetna okazja, aby w oczach społeczeństwa oczerniać PIS, jako tych, którzy nie chcą pomóc niepełnosprawnych. A ponieważ nikt z Torga nie zrobił jeszcze tematu do dyskusji, to chciałbym się zapytać o wasze zdanie ws. protestu niepełnosprawnych w sejmie.

    Dla mnie w sumie jest to ciężki orzech do zgryzienia, bo z jednej strony jestem liberałem i uważam, że państwo nie jest zobowiązane do rozdawania pieniędzy komukolwiek, jednak z drugiej strony niepełnosprawne dziecko, którym trzeba się ciągle opiekować od urodzenia to jest wyjątkowy przypadek i moje sumienie cicho mówi mi, że w tej wyjątkowej sytuacji państwo mogłoby wspomóc takich ludzi, jednak problem polega na tym, że gdyby rząd dałby im te 500 zł na miesiąc, to zaczną się zgłaszać kolejne grupy społeczne żądające od państwa pieniędzy i w ten sposób powstanie błędne koło, które doprowadzi w Polsce do jeszcze większego zwiększenia socjalizmu, czyli stanu, którego szczerze nienawidzę.
    Tak więc sam nie wiem, jak rozwiązać ten problem z niepełnosprawnymi.

    Co o tym wszystkim sądzicie?
    Discuss
    Moje zdanie jest takie, że wkurwia mnie to że każdemu sie kurwa należy bo go boli pięta od dupy strony. tylko nie należy sie dla tego co te wartości wypracowuje, wtedy takim ludziom się zabiera. i to jest moja opinia na ten temat. żebrać to na ulice nie do sejmu.

    @edit
    i jeszcze ta nowomowa "niepełnosprawni", inwalidzi a nie "niepełnosprawni". niepełno sprawny to jestem ja bo mnie lewa noga boli i cieżko chodzić do wc.
    Ostatnio zmieniony przez Wartownik : 15-05-2018, 23:53

  10. #9
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,524
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Niepelnosprawni niezdolni do jakiejkolwiek pracy oraz niepelnosprawne dzieci to są jedyne osoby, które powinny otrzymywac jakikolwiek socjal

  11. #10
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,855
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Wartownik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje zdanie jest takie, że wkurwia mnie to że każdemu sie kurwa należy bo go boli pięta od dupy strony. tylko nie należy sie dla tego co te wartości wypracowuje, wtedy takim ludziom się zabiera. i to jest moja opinia na ten temat. żebrać to na ulice nie do sejmu.

    @edit
    i jeszcze ta nowomowa "niepełnosprawni", inwalidzi a nie "niepełnosprawni". niepełno sprawny to jestem ja bo mnie lewa noga boli i cieżko chodzić do wc.
    tak tu chodzi o ludzi których pięta boli, no kurwa albo piszemy poważnie albo jesteśmy ignorantami xD

  12. #11
    Avatar Wartownik
    Data rejestracji
    2018
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak tu chodzi o ludzi których pięta boli, no kurwa albo piszemy poważnie albo jesteśmy ignorantami xD
    ale ja pisze poważnie, boli pięta.


    Cytuj Vailandur napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niepelnosprawni niezdolni do jakiejkolwiek pracy oraz niepelnosprawne dzieci to są jedyne osoby, które powinny otrzymywac jakikolwiek socjal
    nie widze problemu żeby przekazywać pieniądze dla inwalidów, jeżeli ktoś ma taką potrzebe.
    Ostatnio zmieniony przez Wartownik : 16-05-2018, 00:19

  13. #12
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,524
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    w socjalistycznym systemie jest niewielka sklonnosc do dzialalnosci charytatywnej, poniewaz kazdy ma od malego wpojone ze to panstwo sie opiekuje obywatelami. Zupelnie sie bym zgodzil, ze to ludzie powinni wspierac swoich sasiadow, ale to sie jedynie sprawdza w kapitalizmie. Super to wyglada w krajach muzulmanskich gdzie obok absolutnego zakazu pobierania podatku dochodowego to jalmurzna jest obowiazkiem kazdego muzulmanina i jest zapisana nawet jako jedno z obowiazkow w koranie

  14. #13
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Hunted napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no dokładnie zamiast posłać jednego z drugim do roboty to ich po sejmach ciągają
    Przypominam że to nonstop Platforma Obywatelska pilnuje żeby niepełnosprawni nie dostali dzięgów, a PiS chce wprowadzić, ale opozycja krzyczy że nie. Brakuje mi tych pieniędzy, bo chciałbym odrobić straty za zniszczony związek z Sandrą, wolność i życie, jakie zafundowała mi firma DS Fokus z białostocką kurwą policyjną. Należą mi się duże pieniądze za ciągłe szykany i oczernianie mojej osoby ale to Polska, w USA bym już dawno dostał azyl w Kanadzie i 6-10 mln dolarów zadośćuczynienia a tu ni pocałuj w dupę ni przepraszam. Jebana policja cieszy mordę. Renta mi się nie należy, ale dymam w cipę sepleniącą kurwę z ZUSu, niech bulą, chuj w dupsko dla kurew z ZUSu. Poszedłem i w prywatnej klinice wyniki w normie, chuj wam w dupę tęczowe śmiecie jesteście oszustami i złodziejami i wara od Prawa i Sprawiedliwości.
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

  15. #14
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,855
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Pies napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w USA bym już dawno dostał azyl w Kanadzie i 6-10 mln dolarów zadośćuczynienia a tu ni pocałuj w dupę ni przepraszam.
    xD

  16. #15
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Vailandur napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    =Super to wyglada w krajach muzulmanskich gdzie obok absolutnego zakazu pobierania podatku dochodowego to jalmurzna jest obowiazkiem kazdego muzulmanina i jest zapisana nawet jako jedno z obowiazkow w koranie
    e, pierwszy raz słyszę żeby w krajach muzułmańskich nie obowiązywał podatek dochodowy. Nie pobierają go pewne kraje Bliskiego Wschodu(Kuwejt, Katar, ZEA) ale to raczej efekt prowadzonej przez nich polityki ekonomicznej niż nakaz religijny.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Protest niepełnosprawnych w sejmie
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 16-05-2018, 19:10
  2. protest przeciwko "polskim obozom koncentracyjnym"
    Przez Zwytkly w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 29-11-2015, 00:22
  3. Krzyż w sejmie- tak czy nie?
    Przez Filia the Dragon w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 331
    Ostatni post: 16-11-2015, 23:18
  4. Palikot zajara w sejmie
    Przez c7s w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post: 22-01-2012, 03:11
  5. Protest przeciwko PVP Patch
    Przez Vasiva w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 29-09-2010, 17:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •