Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Leasing na sprzęty budowlane/samochody ciężarowe

  1. #16
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Askarnoh ; bardziej bym jednak celowal w koparko-ladowarke. Patelnia to w ogole odpada, tym bardziej ze patelnia do uzytku to nie sa wielkie pieniadze bo za 90-100 tysi jestem w stanie znalezc juz zestaw ktory po odpowiednim remoncie by popracowal troche, wywrotka jak cos to tylko czterooska, a tutaj ceny za przyzwoity sprzet to granice 200-250. Tyle ze do tego dochodza licencje przewoznika, oblusga tacho, drozsza eksploatacja itp. Koparko-ladowarke jestem w stanie znalezc w granicach 130-170(wszystkie ceny brutto) i nic poza tanim oc i normalna eksploatacja mnie nie interesuje. Na samochodach ciezarowych mam z 5 lat doswiadczenia na papierze ale tylko rok w branzy robot ziemnych. I na tej samej umowie mam jako drugie stanowisko wpisane operator koparko-ladowarki. Czy jezeli poczekalbym do nastepnego roku, z koncem tego roku zwolnil sie z pracy zeby zarejestrowac sie w Urzedzie pracy. W kwietniu po trzech miesiacach poszedlbym po dotacje na koparko-ladowarke, wtedy ogarniac leasing to myslisz ze 1.5 roku doswiadczenia na papierze by wystarczylo? Zalezaloby mi tez jednak na nizszym wkladzie wlasnym zeby zostalo wiecej gotowki na jakies remonty, utrzymanie sie do pierwszej oplaconej faktury itp
    Ojciec ma chyba cos okolo 5 netto, ale ma tez teraz kredyt 100 tysiecy na drugie mieszkanie. Ale ma.tez dwa mieszkania, i dzialke budowlana z domem w okolicach bialego o powierzchni 1ha wiec przy takim zabieczeniu na jakies dajmy nawet 170 tysi powinno to starczyc, czy sie myle? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
    Myślę ,że jak najbardziej w takiej sytuacji to wystarczy do jak najmniejszego wkładu własnego. Dzis wlasnie procesowalem wniosek dla firmy otwartej wczoraj ale właściciel z doswiadczeniem w kurierce i bus na minimilnej opłacie wstępnej.

    @Yonash ;

    Nie wiem skąd Ty się urwałeś ale:
    a) GAP fakturowy w wypadku szkody całkowitej lub kradzieży pozwala uzyskać odszkodowanie do wartości z faktury zakupowej
    b) zgodnie z tym co zapisales leasing wzial odszkodowanie a twoj znajomy spłacał raty, otóż zgadza się ,że beneficjentem odszkodowania jest leasingodawca bo on jest posiadaczem pojazdu ale przykładowo jesli do spłaty zostało 200k a wartość rynkowa pojazdu po szkodzie całkowitej wynosiła 150k, to 150k idzie na zaspokojenie leasingu a twoj znajomy musial splacac w ratach pozostale 50k a nie calosc zgodnie z umowa :) analogicznie jak do splaty zostanie 150 a odszkodowanie bedzie 200 to leasing jest zamykany a twoj znajomy dostaje 50k na konto
    c) zauważ ,że niekorzystne sytuacje z tytułu ubezpieczeń występują wtedy gdy ktoś albo malo wplaca na poczatek albo chce wysoki wykup a żydzi na GAPie i nie bierze
    d) każda poważna firma leasingowa ma reguły odnośnie ubezpieczeń np. stała roczna suma ubezpieczenia tj. cały pierwszy rok suma ub z faktury, cały drugi zgodnie z wartościa rocznego pojazdu, cały trzeci zgodnie z wartoscia dwuletniego itd....

    Leasing jest w tym momencie napędem gospodarki i nie bez powodu m.in
    -przy cieżarowych odliczasz pełen vat tj. jak dobrze ułożysz to pojazd za 246k kosztuje cię 200
    -łatwość i szybkość uzyskania ( firmy z 12msc na rynku biorą do 400k netto na sam dowod osobisty :) )
    -tańsze niż kredyty
    -pojazdy nie sa na srodkach trwalych co niesie ze soba plusy (prostsza ksiegowosc, wykup na kogo chcesz)

    i duzo duzo wiecej :) - wiadomo super wszystko kupować za gotówkę ale jest jeszcze coś takiego jak koszt kapitału, a odnośnie wyjazdu za granicę to Master ci juz przeliczyl ile musisz odkladac miesiecznie i w czasie gdy zapieprzasz o misce ryzu ktos moze juz budowac swoja firme i kontakty. Pytanie czy czesto 2 lata upokorzeń są warte zapłacenia tych kosztow leasingu czyli 10-20 tys wiecej niz przy zakupie za gotowke, chociaz jak juz napisalem przy zakupie za gotowke juz tracisz jesli nie masz dochodow na firmie bo nie odliczysz tego vatu i na start jestes te 23% w dupe.

  2. #17

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz jak juz napisalem przy zakupie za gotowke juz tracisz jesli nie masz dochodow na firmie bo nie odliczysz tego vatu i na start jestes te 23% w dupe.
    Nie wiem czy jest sens podejmować z Tobą rozmowę skoro twierdzisz, że zakup za gotówkę = brak możliwości zwrotu VAT XDDD
    Ostatnio zmieniony przez Yonash : 05-05-2018, 08:41
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ty mistrzu powiedz mi jak ma odliczyć sobie VAT Nowa firma która nie nawet przychodu. Chyba się podejmujesz tematu o którym nie masz pojęcia lub nie doczytałes co napisałem.

  5. #19
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Od 1 stycznia jest limit 17000 płatności w gotówce miedzy firmami :P bo inaczej sobie nie wliczy tej koparki w koszta xD
    Ostatnio zmieniony przez LuCzeK : 05-05-2018, 20:53

  6. #20

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty mistrzu powiedz mi jak ma odliczyć sobie VAT Nowa firma która nie nawet przychodu. Chyba się podejmujesz tematu o którym nie masz pojęcia lub nie doczytałes co napisałem.
    Jak firma nie ma przychów to po co ta firma istnieje XDD
    Zamknąć ja w pizdu ����
    Ostatnio zmieniony przez Yonash : 05-05-2018, 21:36
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  7. #21
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ziomek co Ty jarasz. Założyciel tematu myśli nad otwarciem firmy i na start chce zakupić maszyne/pojazd i o tym rozmawiamy, więc nie może odliczyć vatu kupując za gotówkę bo nie będzie miał żadnych przychodów na starcie.

    @Luczek mówiąc o gotówce mówimy o środkach własnych danej firmy, ale dobrze mówisz jest to ograniczone i trzeba puszczać przelewem.

  8. #22

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ziomek co Ty jarasz. Założyciel tematu myśli nad otwarciem firmy i na start chce zakupić maszyne/pojazd i o tym rozmawiamy, więc nie może odliczyć vatu kupując za gotówkę bo nie będzie miał żadnych przychodów na starcie.

    @Luczek mówiąc o gotówce mówimy o środkach własnych danej firmy, ale dobrze mówisz jest to ograniczone i trzeba puszczać przelewem.
    To po pierwszej fakturze sprzedażowej zwróci się o zwrot VATu.... ? Czy to takie kurwa trudne do zrealizowania tłuku bity?
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  9. #23
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ziomek co Ty jarasz. Założyciel tematu myśli nad otwarciem firmy i na start chce zakupić maszyne/pojazd i o tym rozmawiamy, więc nie może odliczyć vatu kupując za gotówkę bo nie będzie miał żadnych przychodów na starcie.

    @Luczek mówiąc o gotówce mówimy o środkach własnych danej firmy, ale dobrze mówisz jest to ograniczone i trzeba puszczać przelewem.
    Tu sie mylisz :D Jakby odrazu wszedł do VATU to oczywiście zakup wykazuje w deklaracji VAT. Jeżeli nie ma przychodu to może wnioskowac odrazu o zwrot na 180 dni :P ( bo żeby było 60 to musi być transakcja opodatkowana na terenie kraju lub po za terenem ale to trzeba spelnic inne wymagania). Może też ten vat przenieść na nastepny okres i gdy będzie miał jakąs sprzedaż to wtedy wnioskowac o zwrot na 60 dni :)

  10. #24

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie ma sensu mu tłumaczyć takich rzeczy widać gość posiada szczątkowa wiedzę a kreuje się na księgowego bo podsłuchał rozmowę odnośnie VATu jak stał w kolejce do okienka w celu złożenia PITa więc on już wie wszystko o podatkach XDDD
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zakaz wyprzedzania przez samochody ciezarowe.
    Przez Wawik w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post: 30-01-2017, 13:03
  2. Instalacje budowlane - Budownictwo
    Przez biaggi12 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-12-2015, 19:20
  3. Samochody z silnikiem TSI
    Przez szpigiel001 w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 17-07-2014, 00:48
  4. Crimeots.pl Karabiny, samochody, narkotyki
    Przez kosmik1 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 21-04-2014, 17:13
  5. Burza i popalone sprzęty
    Przez Ander Twenty w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 22-05-2013, 22:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •