Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Leasing na sprzęty budowlane/samochody ciężarowe

  1. #1
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Leasing na sprzęty budowlane/samochody ciężarowe

    Pany jak to jest z leasingami na maszyny budowlane/samochody ciężarowe? Rozumiem że jakiś tam wkład własny jest wymagany, ale bardziej mnie interesuje co się dzieje powiedzmy po roku jak nagle się okazuje że nie jestem w stanie spłacać leasingu, firma leasingowa przejmuje maszynę po jakiś pewnym czasie i tyle? Czyli można wtedy to nazwać czymś w stylu 'wypożyczenia'? Spłacałem sprzęt i go użytkowałem, nagle nie spłacam to mi przychodzą zabierają a raty które miałem już spłacone przepadają, tak? Coraz więcej ludzi mnie namawia na spróbowanie kupna czegoś swojego, jednak ja obsraniec w sumie here bo sensowe sprzęty zaczynają się w kwotach 140-200 tysięcy netto za koparko-ładowarki, i około 250-300 za wywrotkę, i ja ogółem niby większe doświadczenie mam na wywrotkach (w sumie na koparko-ładowarce nie mam żadnego, ale na osobnych maszynach typu koparka i ładowarka już tak więc lajtowo poradziłbym sobie z obsługą tego). I jak jest wtedy z vatem, leasing jest na kwotę netto a vat muszę zapłacić gotówką? Ktoś przerabiał takie tematy?

  2. #2
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tak w skrócie, jak przestaniesz płacić i sie dogadasz to zabieraja sprzet i szacuja jego wartosc, jesli wartosc pokrywa twoje zobowiazanie z tyt leasingu to sprawa zamknieta i moga ci dać jeszcze kasę jeśli coś zostanie, jeśli maszyna będzie mniej warta to ty musisz dopłacić.
    Ja w ramach leasingu finansuje pełną kwotę brutto, w razie czego zapraszam do kontaktu :)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Powiedz mi tylko jeszcze jeżeli obsługiwałeś jakie szanse dostać leasing ma osoba która dopiero co otwiera działalność na kwoty rzędu 200 tysięcy, i czy obsługiwałeś leasingi na maszyny budowlane/wywrotki, wymagany wkład własny to 20%? Narazie to takie luźne gdybanie, bo wątpię bym w tym roku nagle odwagi nabrał na takie ruchy. To nie laptop za 2 tysiące na raty

  5. #4

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    głowy nie dam ale przy takiej kwocie będziesz potrzebował poręczyciela jeśli nie masz żadnej historii kredytowej + ofc musisz udokumentować odpowiednio wysokie zarobki

  6. #5
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jak mogę udokumentować odpowiednio wysokie zarobki nowo otwartej firmy do której działania potrzebny jest mi dany sprzęt, historię kredytową jakąś tam mam więc to nie problem

  7. #6
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    głowy nie dam ale przy takiej kwocie będziesz potrzebował poręczyciela jeśli nie masz żadnej historii kredytowej + ofc musisz udokumentować odpowiednio wysokie zarobki
    To tak nie wygląda.
    @Waw992 ;
    Jak otworzysz nową firmę to mogę Ci zrobić pojazd/y do 300 000 zł netto ale:
    a) dajesz 20-25% wkładu własnego
    b) dokumentujesz ,że pracowałeś w zawodzie (np. 2 lata jeździłeś patelnią i wiesz że to dochodowe więc mając kontakty i znajomości otwierasz firmę, zakupujesz swoją i jeździsz na własny rachunek) i wtedy jest szansa na zejście do 10%
    c) zabawa w poręczenia, ktoś z dochodem zaręcza na wekslu swoim majątkiem ,że bierze na klate twoje zobowiazanie (oczywiście kolega z 2k netto nie wystarczy na 300tys) lub może za Ciebie poręczyć znajoma firma, lub firma z która będziesz współpracował.

    Jakbyś szukał konkretnego sprzętu to również mogę popytać moich dostawców ale to już tylko konkrety.

  8. #7
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Askarnoh ; bardziej bym jednak celowal w koparko-ladowarke. Patelnia to w ogole odpada, tym bardziej ze patelnia do uzytku to nie sa wielkie pieniadze bo za 90-100 tysi jestem w stanie znalezc juz zestaw ktory po odpowiednim remoncie by popracowal troche, wywrotka jak cos to tylko czterooska, a tutaj ceny za przyzwoity sprzet to granice 200-250. Tyle ze do tego dochodza licencje przewoznika, oblusga tacho, drozsza eksploatacja itp. Koparko-ladowarke jestem w stanie znalezc w granicach 130-170(wszystkie ceny brutto) i nic poza tanim oc i normalna eksploatacja mnie nie interesuje. Na samochodach ciezarowych mam z 5 lat doswiadczenia na papierze ale tylko rok w branzy robot ziemnych. I na tej samej umowie mam jako drugie stanowisko wpisane operator koparko-ladowarki. Czy jezeli poczekalbym do nastepnego roku, z koncem tego roku zwolnil sie z pracy zeby zarejestrowac sie w Urzedzie pracy. W kwietniu po trzech miesiacach poszedlbym po dotacje na koparko-ladowarke, wtedy ogarniac leasing to myslisz ze 1.5 roku doswiadczenia na papierze by wystarczylo? Zalezaloby mi tez jednak na nizszym wkladzie wlasnym zeby zostalo wiecej gotowki na jakies remonty, utrzymanie sie do pierwszej oplaconej faktury itp
    Ojciec ma chyba cos okolo 5 netto, ale ma tez teraz kredyt 100 tysiecy na drugie mieszkanie. Ale ma.tez dwa mieszkania, i dzialke budowlana z domem w okolicach bialego o powierzchni 1ha wiec przy takim zabieczeniu na jakies dajmy nawet 170 tysi powinno to starczyc, czy sie myle? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

  9. #8
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    A jeżeli chodzi o VAat to normalnie dostajesz fakturę vatowska i normalnie opłacasz. Jeżeli jestes vatowcem to możesz go potem w deklaracji odliczyć.

  10. #9

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Leasing dobra sprawa, ale dla dużych firm a nie żeby startować z leasingiem... Trochę się napatrzyłem na różne sytuacje i szczerze mówiąc wolę wyjechać za granicę na rok czy dwa niż brać leasing...
    Dalszy znajomy miał nowy zestaw w leasingu po 3 latach miał wypadek szkoda całkowita ubezpieczenie jak najbardziej pokryło szkody jednak.. tylko do WARTOŚCI RYNKOWEJ a jak wiadomo nowe rzeczy tracą około 40-50% przez pierwsze 3 lata i zgodnie z umową wszystkie raty leasingowe musiał dalej spłacać a firma leasingowa zawinęła sobie kasę z odszkodowania.. niemożliwe :)? A jednak XD
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  11. #10
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Za 2-4 lata caly bum budowlany jebnie w polsce i jak do tego czasu nie ogarne sobie pewnego zabezpieczenia finansowego i bazy klientow to i ja pojde na dno. Nastepny rok jest ostatnia szansa, a koparko-ladowarka musialaby sie spalic zeby byla szkoda calkowita a na takie cos mozna sie a pewnie przy leasingu trzeba ubezpieczyc

  12. #11
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A skąd takie info, że za 2-4 lata skończy się ten boom budowlany? Co się szykuje?

  13. #12
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Plus zeby kupic jedna rzecz za 150 000 (co domyslam sie jest bardzo mala kwota na otwarcie tego typu dzialalnosci, zreszta jakiejkolwiek po za handlowaniem chinskimi urzadzeniami na allegro), to za granica musialbys zarabiac z 3,5k euro zeby jakos tam przezyc i oszczedzic wspominana kwote bo to jest ponad 6k netto oszczednosci / miesiac, a przy 250 000 to juz jest ponad 10k przeciez... z tego co Wawik mowi 150k to budzet raczej kiepski jesli kolo 100k kosztuje tanszy sprzet do remontu.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  14. #13
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A skąd takie info, że za 2-4 lata skończy się ten boom budowlany? Co się szykuje?
    Budzet unijny jest tylko do 2020 roku, a coraz wiecej sie mowi ze Polska nie dostanie tyle kasy co wczesniej ze wzgledu na rozwoj gospodarczy. Skonczy sie kasa unijna skonczy sie napierdalanie drog na potege, jak sie skonczy napierdalanie drog to zacznie sie wieksza konkurencja i obnizanie stawek. Jezeli w nastepnym roku sie nie wstrzele to juz nawet nie ma sensu pozniej zaczynac bo pewnie bedzie pare lat posuchy. Za 150 tysiecy brutto jestem w stanie znalezc sobie sprzet ktory odpowiednio zadbany posluzy jeszcze pare lat. Jestem tez swiadomy ze musze sie szykowac na ewentualne naprawy po zakupie dlatego zalezaloby mi na mniejszym wkladzie wlasnym zeby miec dodatkowo jeszcze z 40 tysiecy na poczatku na rozruch, pozniej juz na bierzaco moglbym sobie zyc, splacac leasing i odkladac ewentualnie kase na zime/gorsze czasy. Bo na koparko-ladowarce jestem w stanie te 14-18 tysiecy netto wyciagnac miesiecznie

  15. #14
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ciekawe co pisaleś o tym budżecie unijnym. Porównam sobie ceny mieszkań za parę lat względem tego co sam kupowałem.

  16. #15
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ale ja nie mówię o mieszkaniach tylko drogach, w jaki sposób rynek mieszkań miałby mnie interesować w kwestii robót ziemnych poza całkiem szybkim wyjściem ponad pierwsze piętro.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zakaz wyprzedzania przez samochody ciezarowe.
    Przez Wawik w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post: 30-01-2017, 13:03
  2. Instalacje budowlane - Budownictwo
    Przez biaggi12 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-12-2015, 19:20
  3. Samochody z silnikiem TSI
    Przez szpigiel001 w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 17-07-2014, 00:48
  4. Crimeots.pl Karabiny, samochody, narkotyki
    Przez kosmik1 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 21-04-2014, 17:13
  5. Burza i popalone sprzęty
    Przez Ander Twenty w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 22-05-2013, 22:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •