Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Samsung s7 gwarancja

  1. #1
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny Samsung s7 gwarancja

    Witam. Kupiłem sobie samsunga galaxy s7 edge od pewnego ziomeczka który kupił go w Anglii w abonamencie. Przekazał mi go wraz z paragonem i pudełkiem i kartą gwarancyjną. Według niej zostały mi jeszcze 2 miesiące gwarancji.
    I tu moje pytanie, czy przyjmą na gwarancje w Polsce? Czy jeżeli przyjmą, to wymienią ekran który sie lekko wypalił i widać ikonki menu na białym tle? A może to wypalenie da się naprawić dzięki aplikacjom typu screen burn fix z google play? Oraz ostatnie pytanko, czy ekran będzie się wypalać dalej?

  2. #2
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,304
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    no samsung realizuje gwarancje wszystkim urządzeniom kupionym na terenie UE, to należy sobie zadać pytanie czy UK jest w unii.
    W maju 2016 r. serwisy współpracujące z Samsung otrzymały wytyczne dotyczące postępowania przy reklamacjach obejmujących wypalenia ekranów dotykowych. Z wytycznych jednoznacznie wynika, że takie przypadki nie są objęte ochroną gwarancyjną.
    ale spróbować można

    i tak, będzie się dalej wypalać bo to jest cecha tego typu wyświetlaczy.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Tathar
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kaj chcesz
    Posty
    347
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    https://www.tabletowo.pl/2017/11/16/...ach-gwarancji/

    Wg tego artykułu wypalony amoled nie podlega już darmowej wymianie gwarancyjnej. A jeżeli chodzi o gwarancję to powinna być na całą UE (w karcie gwarancyjnej na moje powinna być taka informacja). Idź do salonu Samsunga i się podpytaj, może przejdzie. Moja koleżanka wymieniała ekran chyba przed tym okresem i przy okazji wymienili jeszcze płytę główną więc w zasadzie miała nowy telefon. :P Co do dalszego wypalania to nie jestem pewien, ale jeżeli normalnie będziesz używać telefonu to nie powinny się wypalać kolejne piksele.
    ᕙ༼ຈل͜ຈ༽ᕗ ʜᴀʀᴅᴇʀ, ʙᴇᴛᴛᴇʀ, ғᴀsᴛᴇʀ, ᴅᴏɴɢᴇʀ ᕙ༼ຈل͜ຈ༽ᕗ

  5. #4
    Avatar pomidorowa
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    259
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Jeżeli smartfon został zakupiony z dystrybucji europejskiej - samsung polska naprawi go (1 raz i elo, kolejny raz NIE)
    Jeżeli jest z dystrybucji polskiej - jest gwarancja
    Jeżeli z jakiejś innej to nic nie zdziałasz (chyba, że do anglii wyślesz :P)
    Ostatnio zmieniony przez pomidorowa : 27-04-2018, 19:51

  6. #5
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Samsung został zakupiony w abonamencie w sieci Vodafone więc chyba się łapie co? Przy oddaniu na gwarke wystarczy sam paragon po angielsku? A co sądzicie o tych burn in fix apkach z google play? Warto zostawiać to na noc ? Apka polega na tym ze wyswietla czerwony, niebieski, zielony ekran na zmiane i wg. opisu powinno się zostawić to na 8h na maksymalnym poziomie jasności.
    PS. Przejrzałem sobie kartę gwarancyjną i cytuje " Przy skladaniu reklamacji produkt powinien zostac dostarczony do Autoryzowanego Punktu Serwisowego w kraju, w ktorym dokonano zakupu produktu"
    Ostatnio zmieniony przez Raggie : 27-04-2018, 19:53 Powód: dodatkowe info

  7. #6
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,304
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    W teorii to nie musisz nawet dowodu zakupu okazywać. Kupiony w EU = masz gwarke w Eu i tyle, nie ma co tu rokminiac dalej. Te apki IMO chuja warte, nie naprawisz wypalonego subpixela wypalajac cały pixel tylko że sub pixel po sub pixelu
    Ostatnio zmieniony przez moth : 27-04-2018, 19:59

  8. #7
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Czyli w teorii żadne kombinowanie z odwróceniem kolorów ani te apki nie dadzą nic? A stan przez taką aplikacje może się pogorszyć? Bo jednak kusi, żeby zostawić na noc takie coś po tym co na internecie przeczytałem (tak wiem że takie informacje należy dzielić na trzy)

  9. #8
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    O super dziś wychodzę z łazieńki zaparowanej w 3 dupy z moim samsungiem. Patrze na aparat a tam wilgoć. Patrze na ekran a tu zieleń (green screen of death). Patrze dookoła ekranu a w prawym górnym rogu jest mała szczelina pomiędzy ekranem a ramką telefonu której nie zauważyłem wcześniej. Pytanie: przyjmą na gwarkę z powodu nieszczelności telefonu czy powiedzą, że zalany przez niedomkniecie tacki czy jakieś inne fajne pomysły?

    Edit: Czy można jakoś sprawdzić czy tel. był już na naprawach gwarancyjnych? Poprzedni właściciel mówił, że nie ale wiecie :)
    Ostatnio zmieniony przez Raggie : 28-04-2018, 16:36

  10. #9
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nie przyjmą

  11. #10
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Ale fajnie ale i tak pojade i sprobuje bo kto nie probuje ten cos tam

  12. #11
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Chciałem tylko powiedzieć, że zawiozłem go do serwisu z widocznymi śladami wody za obydwoma aparatami i rozklejającym się ekranem. Powiedziałem, że to właśnie przez ekran się dostała woda. Samsung dał zgodę na naprawe w ramach gwarancji.
    Wiele zależy od tego do jakiego serwisu pójdziemy. Ja polecam Telkat Toruń bo właśnie tam go oddałem :)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Gwarancja Samsung/Plus
    Przez udarr w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 15-02-2016, 08:45
  2. Problem z Samsung Kies? Na Samsung Galaxy S3
    Przez Holczan w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-04-2013, 08:40
  3. Nielegalny Windows a gwarancja
    Przez H5N1 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 05-08-2012, 17:16
  4. Samsung Galaxy S vs Samsung Galaxy S II
    Przez Fatal Linek w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 10-07-2012, 15:41
  5. Gwarancja Nokii!
    Przez Lesny Buszmen w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 06-12-2011, 16:17

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •