Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Dostawczak z kontenerem do 3,5T

  1. #1

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Dostawczak z kontenerem do 3,5T

    Ma ktoś może rozeznanie z dostawczakami z kontenerem? Które się najmniej jebią? Słyszałem ze Crafter i Sprinter mocno się psują itd.

  2. #2

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    jak nie potrzebujesz nowki, i nie ma to jezdzic w trasy dluzsze to polecam ltka 35 nie do rozjebania i kupisz tanio + tyl naped wszedzie sie zlozysz, a jak cos nowsze to celuj w iveco

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Szymciak
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    753
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Sprinter się psuje ?

    Jeździłem "dłużej" 3 różnymi poliftowcami I wersji - Jeden z nich miał nakręcone milion sto jak go zdawałem. Ze mną cały czas na 1wszym silniku. Wiadomo, padały rzeczy, ale przy tym jak te auto pracowało i ile nakręciło to drugiego takiego nie trafiłem. No i to mesio, nawet długasem skręcanie jest łatwe i przyjemne.

    Tak samo z nowszymi. Aktualnie bujam się poliftowcem II wersji, aktualnie ma 440k , jeszcze nic oprócz płynów, żarówek i rozrusznika nie poszło

    Dostawczak z kontenerem do 3,5T-27835826_1830144093685555_1184067814_o.jpg
    Memories ...

  5. #4

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    sprinter I to samochod dobry mozna polecic akurat II to samo co crafter rdzewieje i sie pierdoli zupelnie inny samochod

  6. #5

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    no ja wiem ze jedynka jest zajebista oprocz tego ze rdzewieje to silnik ma nie do zajechania, ale chodzi mi ocos nowszego z uzywek do 60k. Myslalem o Ducato Maxi albo jakims Iveco

  7. #6
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    lt, ew iveco daily, reno maskot, ew teraz many tge
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  8. #7
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Bigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ducato Maxi
    Celuj w to, Iveco raczej bym unikał.

  9. #8
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ogarnij sobie Renault Master

  10. #9

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Merinksban napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogarnij sobie Renault Master

    te samochody renault mastery, opel movano tylko i wylacznie na leasing sie bieze tak to sie w ogole nie oplaca nic specjalnego te furki strasznie plastikowe i delikatne jak dla mnie do roboty slabo przystosowane jedynie moim zdaniem na plus to wygoda bo tego nie da sie im zaprzeczyc i silniki sa moim zdaniem mulowate mowie o tych normalnych bo biturbo nie wiem domyslam sie , ze juz sie zbiera a to juz i tez koszta inne

    chcesz nowsze to szukaj jakiegos fajnego iveco do 60k i bedziesz zadowolony
    Ostatnio zmieniony przez Gniewny : 22-04-2018, 04:13

  11. #10
    Avatar Szymciak
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    753
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    te samochody renault mastery, opel movano tylko i wylacznie na leasing sie bieze tak to sie w ogole nie oplaca nic specjalnego te furki strasznie plastikowe i delikatne jak dla mnie do roboty slabo przystosowane jedynie moim zdaniem na plus to wygoda bo tego nie da sie im zaprzeczyc i silniki sa moim zdaniem mulowate mowie o tych normalnych bo biturbo nie wiem domyslam sie , ze juz sie zbiera a to juz i tez koszta inne
    Też nie do końca jest jak mówisz. Jak dbasz tak masz. Wiadomo że jak zamierzasz wozić po 5t to bierzesz iveco bo ma lepszą ramę. Ale masterka do 2t sprawdza się idealnie, no i komfort dla kierowcy jest - bo co jak co ale chyba tylko renówka wyszła do ludzi i zastosowała w autach to czego potrzebują kierowcy. Przynajmniej im to najlepiej wyszło.
    Jeździłem kilkoma masterkami. Jak dla mnie biturbo 165 było dobre, ale bez adblue. Wszystkie wersje z tym to muły. Najmniej awaryjna okazała się zwykła 125 z 2k12 bodajże, nakręcone miała 600k i żadnej poważniejszej usterki nie było.

    Dostawczak z kontenerem do 3,5T-unbenannt.jpg
    Memories ...

  12. #11

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    temperatura juz cos sie podnosi ponad norme ;d

  13. #12
    Avatar Szymciak
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    31
    Posty
    753
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    temperatura juz cos sie podnosi ponad norme ;d
    130 nie schodziło przez 500 km ( stałe, dzienne kółka bruksela-kolonia-bruksela)

    Nigdy się nie zagotowała :d
    Memories ...

  14. #13

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ładunki max 2,5-3 tony ale też nie zawsze bo bardzo często będzie tylko 1,5t. W ogole te Mastery wychodziły z silnikiem 3 litrowym? Adblue zawsze mozna wywalic (tak zrobiłem w Crafterze). Nie może być to bliźniak i jednak musi być plandeka bo wtedy większa "legalna" ładowność będzie a gdy nie będzie miał bliźniaków to dla krokodyli nie będzie się rzucał w oczy. Dorzucę poduszki bo w Crafterze mam i sobie chwalę, wtedy auto tak nie siedzi jak przeładowane. Jeśli chodzi o rdze, silnik i całokształt to najlepiej Master czy Ducato? Bo jak czytałem opinie o Ducato Maxi to te 3L silniki też się jebią no i skrzynia
    Ostatnio zmieniony przez Bigi : 22-04-2018, 17:52

  15. #14
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    te samochody renault mastery, opel movano tylko i wylacznie na leasing sie bieze tak to sie w ogole nie oplaca nic specjalnego te furki strasznie plastikowe i delikatne jak dla mnie do roboty slabo przystosowane jedynie moim zdaniem na plus to wygoda bo tego nie da sie im zaprzeczyc i silniki sa moim zdaniem mulowate mowie o tych normalnych bo biturbo nie wiem domyslam sie , ze juz sie zbiera a to juz i tez koszta inne

    chcesz nowsze to szukaj jakiegos fajnego iveco do 60k i bedziesz zadowolony
    No no gadaj zdrow, a rynek miedzynarodowy to still ponad 70% Renault Masterow.

    @topic
    Jako osoba zajmujaca sie tymi pierdolonymi busami od prawie kurwa 10 lat podpowiem Renault Master. A tak ogolnie to wez powiedz na co ci to auto @Bigi ;

    Cytuj Bigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ładunki max 2,5-3 tony ale też nie zawsze bo bardzo często będzie tylko 1,5t. W ogole te Mastery wychodziły z silnikiem 3 litrowym? Adblue zawsze mozna wywalic (tak zrobiłem w Crafterze). Nie może być to bliźniak i jednak musi być plandeka bo wtedy większa "legalna" ładowność będzie a gdy nie będzie miał bliźniaków to dla krokodyli nie będzie się rzucał w oczy. Dorzucę poduszki bo w Crafterze mam i sobie chwalę, wtedy auto tak nie siedzi jak przeładowane. Jeśli chodzi o rdze, silnik i całokształt to najlepiej Master czy Ducato? Bo jak czytałem opinie o Ducato Maxi to te 3L silniki też się jebią no i skrzynia
    Ale co ci za roznice robi plandeka jak ty zamierzasz to auto przeladowywac o jakies 2 tony bo zeby to bylo robione legalne to powyzej 1100kg~ juz bedzie przeladowane, a ty chcesz tam dopierdalac po 3 tony? xD Przy takich skrajnych przewazeniach nie ma roznicy czy masz przewazone o 300% czy o 280% xD
    Najwieksza dopuszczalna ladownosc bedziesz mial na blaszce, chyba, ze faktycznie musisz miec przestrzen na te min 8ep to wtedy plandi.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 26-04-2018, 23:52
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #15

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No no gadaj zdrow, a rynek miedzynarodowy to still ponad 70% Renault Masterow.

    @topic
    Jako osoba zajmujaca sie tymi pierdolonymi busami od prawie kurwa 10 lat podpowiem Renault Master. A tak ogolnie to wez powiedz na co ci to auto @Bigi ;



    Ale co ci za roznice robi plandeka jak ty zamierzasz to auto przeladowywac o jakies 2 tony bo zeby to bylo robione legalne to powyzej 1100kg~ juz bedzie przeladowane, a ty chcesz tam dopierdalac po 3 tony? xD Przy takich skrajnych przewazeniach nie ma roznicy czy masz przewazone o 300% czy o 280% xD
    Najwieksza dopuszczalna ladownosc bedziesz mial na blaszce, chyba, ze faktycznie musisz miec przestrzen na te min 8ep to wtedy plandi.
    no i dalej gadam zdrow, bo samochody w rynku miedzynarodowym sa brane na leasing dlatego jezdza mastery zreszta sa one relatywnie tanie typowe auta flotowe, ale jak ktos potrzebuje samochodu tylko i wylacznie pod siebie to juz nie wychodza te masterki najkorzystniej, powiedz mi ty sie zajmujesz busami a nimi nie jezdzisz a to jest duza roznica ani ich nie serwisujesz pewnie nawet wiec takie pierdolenie jakiegos chlopaczka z logistyki czy chuj wie czego zostaw dla siebie
    nawet pewnie mu nie powiesz, ze mastery w ogole sie nie lamia zjebany skret maja, ale skad masz to wiedziec jak ty zajmujesz sie flotom leasingowych masterow i myslisz, ze dla tego beddzie to dobry wybor dla pojedynczego klijenta dlatego gratuluje ci rozeznania wkoncu 10 lat z busami zyjesz
    Ostatnio zmieniony przez Gniewny : 27-04-2018, 05:55

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •