Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: kara za brak oc

  1. #1
    Avatar Raggie
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    244
    Siła reputacji
    7

    Domyślny kara za brak oc

    Siema, powiedzcie mi jak to jest z tymi karami za brak OC? Moj kumpel kupil niedawno auto z tygodniowym ubezpieczeniem. Auto okazalo sie byc szrotem wiec chcial go szybko sprzedac ale sprzedaz sie wydluzyla i juz 15 dni nie ma oc. Nie byl niczego swiadomy a dzisiaj ktos mu powiedzial ze zaplaci 5000 zl kary. Czy ta kara jest juz nalozona? Czy on moze jej uniknac kupujac szybko oc? Jak sie o tej karze dowie? Czy w ogole ją dostanie jezeli auto stoi w garazu? Jezeli tak to czy moze jakos jej uniknać?

  2. #2

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    4200zł wg UFG
    Kara nie jest jeszcze nałożona dopiero po 3 miesiącach przychodzi pismo z prośbą o wyjaśnienie lub dobrowolną wpłatę kary na ich konto. Kary nie unikniesz kupując OC czy odstępując od umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Jedyna opcja to przepisać pojazd na słupa z datą wstecz.
    A to że auto stoi w garażu czy służy jako kurnik to nie ma znaczenia.. Zarejestrowany = wymagane OC.
    Pozdrawiam :)
    Ostatnio zmieniony przez Yonash : 15-04-2018, 22:26
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jest szansa, że się nie dopatrzą i mu się po prostu upiecze. Ale generalnie gość nie płacąc tyle dni łapie się w najdroższą półkę kar za brak ciągłości ubezpieczenia.

  5. #4

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest szansa, że się nie dopatrzą i mu się po prostu upiecze. Ale generalnie gość nie płacąc tyle dni łapie się w najdroższą półkę kar za brak ciągłości ubezpieczenia.
    A mógłbyś sprecyzować skąd wynika ta "szansa", że się nie doszukaja? Bo jak mi wiadomo system sam wyłapuje okres braku ubezpieczcia, a wg prezesa zarządu Pani Elżbiety Wanat-Połeć system na chwilę obecną jest skuteczny w 100% i nieomylny więc chętnie dowiem się jak mogłoby się uniknąć kary :-)
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  6. #5
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Miałem obsuwę kilkudniową i nic nie przyszło. Fakt, że u mnie groszowa sprawa była, bo około 100zł. Jednakże będąc w pracy słyszałem, że kolega miał podobną akcję i twierdził, że wcale tak tego ostro nie egzekwują(tak to rozumiem, że znał już takie przypadki).

  7. #6

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    300
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Miałem obsuwę kilkudniową i nic nie przyszło. Fakt, że u mnie groszowa sprawa była, bo około 100zł. Jednakże będąc w pracy słyszałem, że kolega miał podobną akcję i twierdził, że wcale tak tego ostro nie egzekwują(tak to rozumiem, że znał już takie przypadki).
    Widać, że nawet nie masz pojęcia o czym mówisz... Przepisy i kary są jednakowe i obowiązują już od kilku lat:
    kara za brak oc-oc.jpg


    Płaca minimalna 2100zł *2= 4200zł tak więc najniższa możliwa kara za brac OC (do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej) tylko przez jeden dzień to 840zł..
    Tak więc skończ pierdolić rzeczy typu "a bo kolega z pracy mówił, że jego wujek od strony matki ma kolegę który słyszał na imprezie, że ktoś miał taki przypadek to tak musi być" i sprawdź w przepisach wtedy się wypowiadaj...
    Ostatnio zmieniony przez Yonash : 16-04-2018, 10:50
    Cytuj Skrzypas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Yonash ; jebany smieciu masz szczescie ze sie nie pruje jak niektorzy ale jak cie kiedys spotkam to rozpierdole ci leb
    Haha forumowy kozak w formie ;D

  8. #7
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Z tego co kiedyś czytałem, to jak komuś wyszła polisa przed końcem roku to tak jakby system się resetował z nowym rokiem i duża szansa że nie wyłapie braku oc.

    Jeśli minęło 2 tyg, samochód jest mało warty to ja bym go na złom opchnął, umawiając się ze szrotem zezłomowanie 2 tyg wstecz (pieczątka będzie widnieć np na 30.03.2018 :D, w urzędzie powie że nie miał czasu na zgłoszenie i czyste ronczki*
    Ostatnio zmieniony przez Koczek : 16-04-2018, 11:11
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #8
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Tyle, że ja autentycznie miałem obsuwę kilkudniową z opłatą i było to w tym roku, więc obecny taryfikator. Nie mam pojęcia skąd sobie uroiłem to +/- 100zł kary, ale tak to pamiętam.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. ufg kara za brak ciągłości OC
    Przez Pumpkin w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 04-04-2021, 15:55
  2. Kara za brak badań lekarskich pracownika
    Przez Bigi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 23-02-2016, 18:21
  3. Kara dla pobieraczek.pl
    Przez twardy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 01-07-2014, 20:10
  4. Aktualna Kara Za Botowanie
    Przez Ruci w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 14-10-2010, 01:40
  5. Kara dla resellera?
    Przez Kot Pawlowa w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 09-10-2010, 17:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •