Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: The Terror

  1. #16
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przecież jest w zatoce @cowboy ;
    Wpisz the terror i musi wyskoczyć
    zatoka to mi ogolnie nie dziala od jakiegos czasu, juz znalazlem alternatywe i faktycznie jest. poczatkowo szukalem na darkwarez i sie zdziwilem ze tam nie ma : d

  2. #17
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Obejrzałem cały sezon. Serial ok ale książka lepsza była.
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  3. Reklama
  4. #18

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    989
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Książki nie czytałem, serial w sumie świetny, dobra gra aktorska, świetny klimat i zdjęcia, jedyny minus to ten stwór, który jest strasznie kiepsko zrobiony.

  5. #19
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ja zacząłem czytać książkę i naprawdę polecam, dobrze trzyma napięcie

  6. #20
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj darde napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Książki nie czytałem, serial w sumie świetny, dobra gra aktorska, świetny klimat i zdjęcia, jedyny minus to ten stwór, który jest strasznie kiepsko zrobiony.
    W książce autor położył na niego dużo większy nacisk, w serialu jakby mało go było.

    Przyjemnie się to ogląda, nie można powiedzieć, żeby serial był nieudany, ale jednak przepaść między powieścią a ekranizacją jest przeogromna.
    Przede wszystkim - klimat. Serialowi nie można go odmówić, ale nie czuję tutaj tego zagrożenia, wycieńczenia, wychłodzenia i rozpaczy, która aż biła z książki. Oglądam to sobie z rodzinką, więc czekamy na napisy, jesteśmy po 8 odcinku, także jeszcze 2 przed nami, ale już na tym etapie widać gigantyczną rozbieżność między serialem a książką.
    W serialu marynarze popakowali mnóstwo gratów i wyruszają sobie na dłuższy spacer, tak to wygląda. Nie widać za bardzo po nich chorób, zmęczenia, rezygnacji... W książce Crozier z Fitzjamesem usnęli pod tym kopcem, gdzie zostawiali wiadomość, kapitan z wyczerpania nie ogarniał co tam bazgrze, niemal zrezygnował z zostawienia informacji i kierunku ich wymarszu - dobrze wiedział, że nie mają szans. Oni przez kilka pierwszych dni wędrówki pokonali raptem kilkanaście mil, mając przed sobą 800 do miejsca, gdzie mogliby liczyć na jakiś ratunek.
    Nie rozumiem czemu twórcy serialu tak to złagodzili. Naprawdę, z książki biła czarna rozpacz, serial ani trochę tego nie oddaje.
    Spłycili też wątek nałogu Croziera, co imo jest fatalnym błędem, bo przez to umniejszyli poświęceniu kapitana. W serialu zrobili z niego takiego zwykłego pijaczka, co to pije dla przyjemności, bo lubi i nie ma zamiaru przestawać. W książce padły słowa, że "Crozier wiedział, że z chwilą, gdy skończy ostatnią butelkę whisky, położy się na łóżku, wyciągnie pistolet i strzeli sobie w łeb." To uzależnienie było tak silne, że facet bez whisky nie mógł żyć, chciał się zabić, tym większy szacunek wzbudziła u mnie jego decyzja o próbie rzucenia i to, że mu się udało. Simmons w ogóle świetnie buduje takie postacie, podobnie było w Hyperionie. Nie rozwodził się bezsensownie nad charakterami, osobowościami bohaterów, ale pozwalał samemu wyrobić sobie na ich temat opinię na podstawie ich zachowań.
    No i sam potwór - w książce masakrował załogę stale, nękał ich niemal bez przerwy, nie pozwalał o sobie zapomnieć. Każde wyjście poza pokład było niesamowicie ryzykowne, bo ludzie mieli przeświadczenie, że potwór stale może na nich czyhać, w serialu jest tego za mało, żeby można było wzbudzić takie stałe uczucie zagrożenia, jak np. w Obcym.
    Ciekaw jestem zakończenia, książkowe mnie cholernie zaskoczyło in plus, lepiej chyba nie dało się tego napisać i mam nadzieję, że twórcy serialu pozostali mu wierni.

  7. #21

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    989
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No zaczynając serial byłem nastawiony właśnie, że serial będzie skupial się na przetrwaniu w dość surowych warunkach, pokazaniu relacji i zachowania ludzi walczacych o przetrwanie w krytycznym położeniu. A w sumie dostaliśmy kilka odmrozen i chyba na tyle jeśli chodzi o aspekt samej walki z pogodą i wyczenczeniem.
    Glownie borykają się z zatrutym pożywieniem no i ta bestia. Też jestem aktualnie na 8 odcinku i mam nadzieję, że w kolejnych 2 bardziej to rozwiną, chociaż wątpię.
    Co do alkoholizmu Croziera to fakt, jest to dość słabo zarysowane jeśli porównamy z książką.

  8. #22
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    obejrzalem i na podstawie samego serialu 7/10, fajnie zagrane postacie, nawet trzyma w napieciu. tylko koncowka mi sie wydala taka jakas zwykla, slaba.

  9. #23
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Szkoda, że tej końcówki nie pociągnęli tak jak w książce ;/

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Suchy Terror, Guardia ;)
    Przez SuchyTerror w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 23-08-2010, 12:42

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •