Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Przemo szeryf SiO

  1. #1
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Domyślny Przemo szeryf SiO

    zakladam ten temat, bo juz nie pierwszy ani nie drugi raz taka sytuacja ma miejsce.
    w skrocie - przemo 'doradza' komus odnosnie czesci komputerowych. generalnie fajnie, bo pomocny modek - z tym ze nikt nie weryfikuje tego, co doradza i jak doradza, no i tu pojawia sie problem.
    no i dzisiaj tez doradzil, przed paroma godzinami, tyle ze zle, wiec mu to wytknalem, smiejac sie, bo od 'ekspert' i global na dodatek - powinien takie rzeczy wiedziec. a przemo, zamiast sprostowac i poprawic/skasowac swoj post, to sobie kasuje mojego posta a swoje glupoty zostawia xd
    no i gitara, nie? gosciu wyda pieniadze, moze jeszcze da reputka dla przemka i bedzie zadowolony, bo w sumie to nie wie ze mogl je wydac lepiej, mojego posta pewnie nawet nie zdazyl zauwazyc.
    skasowany post (zrobilem screena, bo jak pisalem to juz nie pierwszy raz - generalnie jak sie z przemkiem nie zgadzasz to post do kasacji, nie wazne czy masz racje czy nie):



    zeby nie byc goloslownym - chodzilo o karte gtx550ti, ktora polecil przemek i hd7770, ktora polecilem ja. przemo napisal ze hd7770 jest glosniejsza, cieplejsza i ciagnie wiecej pradu, co jest glupota kompletna.
    zadalem sobie troche trudu i zrobilem mala sklejke, zeby nie bylo:









    obrazki stad: http://www.tomshardware.com/reviews/...k,3135-15.html i stad: https://www.purepc.pl/karty_graficzn...0_zl?page=0,13
    jak widac, jest zupelnie na odwrot. no i wiem, ze przedstawilem tutaj tylko dwa testy, a wersji tych kart jest duzo wiecej, maja rozne zegary, rozne coolery, itp itd, ale to nie jest tak ze akurat te dwie przedstawione wypadaja w testach tak, a wszystkie inne odwrotnie - generalnie wszedzie wyglada to podobnie bo hd7770 to po prostu chlodniejsze i bardziej energooszczedne gpu niz gtx550ti. jak ktos ma watpliwosci to zachecam do googlowania i sprawdzenia samemu. sam osobiscie tez to sprawdzilem, bo generalnie tez zajmuje sie skladaniem komputerow.

    ja rozumiem, ze userow zostalo malo a modkow jeszcze mniej, ale SiO to akurat jeszcze stosunkowo zywy dzial, no i jeden z powazniejszych, bo tu nie chodzi o skasowanie obrazka z papiezem, tylko doradzanie mniej swiadomym tematu jak zainwestowac swoje pieniadze i tutaj raczej nie ma miejsca na szeryfowanie. ja mu nie zabraniam miec swojego zdania, nawet jak jest bledne, ale w takich sytuacjach podejmuje sie jakas dyskusje, a nie kasuje posta i elo
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 02-04-2018, 22:46

  2. #2
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,064
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    w obliczu przedstawionych dowodow przyznaje racje kowbojowi..

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Teb twoh post wyglada mi na prace doktorska 🤣🤣

  5. #4

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    powinien cie teraz publicznie przeprosic i pokazac skruche albo pozegnac sie z uprawnieniami

  6. #5
    danjelek

    Domyślny

    Przemo szeryf SiO-ban.jpg
    jestem za zbanowaniem uzytmodnika przemek

    post nalezy przywrocic a uzytkownika cowboy przeprosic
    tak sie nie robi
    Ostatnio zmieniony przez danjelek : 03-04-2018, 00:05

  7. #6

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    55
    Posty
    2,186
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    przemo pijany lub niespełna rozumu trzeba mu wybaczyć bo może miał gorszy dzien

  8. #7
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    sprostowac i poprawic/skasowac swoj post, to sobie kasuje mojego posta a swoje glupoty zostawia xd
    no i gitara, nie? gosciu wyda pieniadze, moze jeszcze da reputka dla przemka i bedzie zadowolony, bo w sumie to nie wie ze mogl je wydac lepiej, mojego posta pewnie nawet nie zdazyl zauwazyc.
    skasowany post (zrobilem screena, bo jak pisalem to juz nie pierwszy raz - generalnie jak sie z przemkiem nie zgadzasz to post do kasacji, nie wazne czy masz racje czy nie):
    xD
    to jakieś żarty chyba

  9. #8
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,532
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ja bym banowal tego kowboja za bezczelnosc

  10. #9
    Avatar Skrzypas
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Różne miejsca
    Wiek
    32
    Posty
    1,546
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    byscie wyszli na dwor troche pobiegac a nie przy tych komputerach kartach graficznych i jakies klotnie potem

  11. #10

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    156
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Banować nie żałować

  12. #11
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Może go zawolajcie? @Przemo ;

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    a do czego on tu komuś potrzebny

  14. #13
    Avatar Kredka
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    2,840
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    analiza prawie jak kilka lat temu jak mnie za bola wykryli <3

  15. #14

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mega Filip napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może go zawolajcie? @Przemo ;
    Dziękuję za mentiona.

    ---

    Zasadnicza różnica Cowboy między Tobą a mną jest taka, że jeden z nas to zagorzały fan jednej marki, czysty teoretyk nie mający ze sprzętem za dużo do czynienia nie licząc handlu używkami na allegro, a drugi to osoba która w tym siedzi i się z tego utrzymuje na co dzień pisząc i testując, mając stary i przedpremierowy sprzęt na około siebie od podłogi aż po sufit w kilku różnych lokalach i pomagająca w wolnych chwilach na TORGu. Dla mnie to naprawdę bez różnicy czy ktoś kupuje Intela, AMD czy NVIDIE. Moje przekonania są moje, a na forum (i nie tylko) polecam zawsze to co lepiej trafia w potrzeby danego użytkownika. Zawsze staram się dopytać do czego ten komputer będzie i przez kogo oraz jak wykorzystywany. W końcu do XYZ lepiej sprawdza się producent A, do ABC lepiej producent Z. Jeden ma cichsze podzespoły ale droższe, drugi tańsze ale głośniejsze. etc. Nie twierdzę jednak, że jestem nieomylny. Nie raz, czy nie dwa jak zmęczony źle spojrzałem lub ktoś wygrzebał fajniejszy cenowo produkt edytowałem swój post przekreślając swoją gorszą propozycję.

    Ty zaś zawsze i wszędzie forsujesz AMD, opierając się często na wygodnych Ci i wybranych testach. Momentami perfidnie kupionych, o czym oczywiście nie możesz lub nie chcesz wiedzieć, nie mając z danym podzespołem fizycznie do czynienia lub ewentualnie z jedną sztuką/przez krótki czas. Dobitnie udowodnione to zostało nie raz. Chociaż przy linkowanych przez Ciebie filmikach w dyskusjach z @zakius ; czy @Mistrzu dragon ; na temat pierwszej generacji Ryzenów, gdzie dziwnym trafem testowane były w takim BFie w miejscach, które AMD "zalecało" w papierach dołączonych do jednostek testowych wysyłanych do youtuberów, blogerów i dziennikarzy bo ich CPU osiąga tam największe wyniki (czemu? A no bo niekoniecznie to było miejsce procesorowe. :) ). Nie dociera do Ciebie, że żadna - w tym twoja ulubiona - firma nie jest idealna i najlepsza we wszystkim.

    A postów, gdy ktoś się ze mną nie zgadza - nigdy nie usuwam. Tak długo, jak mówi prawdę. Widać to też w moim rozpatrywaniach zgłoszeń raportów, gdzie zawsze cenię i odrzucam wnioski o ukaranie "bo on ma inne zdanie niż ja!". Po prostu offtopic w SiO przenoszę z tematu gdzie się pomaga laikom i składa komputery ( http://torg.pl/showthread.php?471225...%C5%82y-bazowe ) do luźniejszego, z dyskusjami technologicznymi ( http://torg.pl/showthread.php?461710...bka-i-procesor. ). Czemu? A no temu, że pierwszy ma być zwięzły i służyć pomocy. W drugim niech się dzieje co chce, byle w (miarę) zgodzie z regulaminem forum.




    To tyle słowem wstępu i teraz wracając do tego nieszczęsnego porównania GTX 550 Ti vs Radeon 7770:
    1. Porównujesz innych producentów, aniżeli linkowani we właściwym temacie. Już sam ten fakt potrafi często zmienić pobór mocy. Ale niech będzie, moja wina - powiedzmy, że zapotrzebowanie na moc jest porównywalne dla obu modeli (Jako serii, nie wersje konkretnego producenta).
    2. Opierasz się na starych, nieaktualnych testach sprzed 6 lat. Od tamtej pory jeden i drugi obóz wydał masę sterowników, która zupełnie inaczej podchodzi do wielu aspektów takich jak plany energetyczne czy rozwiązania pokroju tesselacji. To rzutuje na wynikach.
    3. Jeśli jednak pominąć punkt 2.) to i tak nie potrafisz (nie chcesz?) czytać tabel, których sam używasz jako argument. Na co zwróciłem Ci uwagę w powodzie usunięcia posta:

    Co to oznacza? Że przedstawiciel proponowanej przeze mnie serii GTX 550 TI ma ciche chłodzenie pracujące z prędkością kilkuset obrotów na minutę, zaś Twój Radeon pracuje z prędkością prawie/ponad 2000 obrotów na minutę, generując hałas porównywalny do suszarki. A mimo to temperatury pod obciążeniem są niemal identyczne. Wnioski? Użytkownik NVIDII może podkręcić wentylatory do 40-50% procent RPM i temperatury mu spadną do 5x-60 stopni, nadal zachowując w miarę akceptowalną kulturę pracy. Zaś posiadacz Radeona słucha ciepłej suszarki, a jak obniży RPM to karta mu się po prostu ugotuje.
    4. Zupełnie ignorujesz fakt, że siostra(o ile dobrze pamiętam) pytającego się użytkownika ma staaaaary i mało wydajny już procesor. Nawet po zaproponowanej przez Ciebie czy mnie zmianie na inny, używany model to będzie kupa, tyle że mniejsza. A karty AMD mają cholernie odczuwalny narzut sterownika na CPU, co jeszcze bardziej go dusi. I po co?
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 03-04-2018, 18:20
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  16. #15
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,978
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    ja bym dorzucił trochę kasy i kupił np. GTX 1080 Ti, dużo lepsze osiągi niż karty i Przema i Cowboya, ale że nie jestem modkiem to pewnie ten post zostanie usunięty..

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [INNE] Szukam bot z SIO
    Przez Xeanix w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 09-03-2013, 16:31
  2. [Sio] bot z tą funkcją
    Przez udarr w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 17-10-2012, 19:01
  3. Exura Sio
    Przez Ogarniam w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 22-11-2010, 19:58
  4. Nowi moderatorzy SiO
    Przez spleen w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post: 25-02-2008, 16:31

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •