Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Znaki poziome na parkingach pod marketami

  1. #1
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny Znaki poziome na parkingach pod marketami

    Dobrze kojarzę, że te trójkąty poziome, które wyznaczają niby miejsce warunkowego zatrzymania się, nie mają właściwie żadnego znaczenia, jeśli przy skrzyżowaniu nie ma znaku pionowego "ustąp pierwszeństwa"?. Google niby potwierdza, ale znalazłem odpowiedzi sprzed dobrych kilku lat, nic się chyba przez ten czas nie zmieniło?

  2. #2
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobrze kojarzę, że te trójkąty poziome, które wyznaczają niby miejsce warunkowego zatrzymania się, nie mają właściwie żadnego znaczenia, jeśli przy skrzyżowaniu nie ma znaku pionowego "ustąp pierwszeństwa"?. Google niby potwierdza, ale znalazłem odpowiedzi sprzed dobrych kilku lat, nic się chyba przez ten czas nie zmieniło?
    nie mają, ale ewentualna sprawa nie obejdzie się bez sądu, takie coś występuje też zazwyczaj na parkingach przy marketach, które de facto często nie są nawet drogami publicznymi, a już terenem prywatnym i de facto zasady ruchu drogowego mogą tam nie obowiązywać wcale, bo przepisy są mętne i mówią, że przepisy powinno się stosować o ile jest zagrożenie życia, wtedy sąd może zignorować fakt, że ten znak nic nie znaczy i rozwiązać sprawę "na logikę", jeżeli jakiś przepis jest niejasny i nie mówi wprost o czymś, to sąd kieruje się logiką, aczkolwiek w takich sprawach często też mogłoby paść orzeczenie, że wina jest niczyja, sąd nie chce tego rozstrzygać i do widzenia

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar CZARU
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    202
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś gość bez prawka cofając z parkingu pod galerią handlową uderzył mi w zderzak. Jakiś buc od razu z gębą do mnie chuj wie o co więc wezwałem psy i co się okazało? 2 stówki za kolizję i to wszystko :) na nic moje tłumaczenia, że przecież jakoś musiał tutaj dojechać tym autem ale psy jak to psy nie złapali za rękę to nic nie mogą zrobić... A gość pojechał w świat po 20 minutach upewniając się że psy nie stoją za rogiem XDD to są jaja że chuj, ale faktycznie na parkingach jest to droga wewnętrzna i nie ma statusu drogi publicznej..... A szkoda

  5. #4
    Avatar Żółw
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Administrator.
    Posty
    2,343
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    de facto często nie są nawet drogami publicznymi, a już terenem prywatnym i de facto zasady ruchu drogowego mogą tam nie obowiązywać wcale
    na parkingach, ogrodzeniach tak samo obowiązuje kodeks ruchu drogowego

    co do pytania, to chuj wielki jak szelki, niby linia bez znaku pionowego jest nieważna, ale nikt Ci nie powie jak się zachować w takiej sytuacji i kto ma pierwszeństwo, trzeba zachować szczególną ostrożność
    na większości parkingach sklepowych nie ma znaków, możliwe ze ktoś wyjebał
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A tak przy okazji. Mogę na siebie rzucić jakiś urok? Tak żeby mi się twarz poprawiła?
    Cytuj Pluton napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ej Zółw, błagam, jestem jeszcze kompletnie najebany, mogę to PW w ogóle przeczytać o 14:00? Błagam xD
    23:57 Maskott [107]: ja mam wieksza frajde ze bije ziomeczkow z torga niz gdybym walil konia
    [background color='#000000'] ,,i,, [/background]

  6. #5
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Przy wjeździe na parkingi często są znaki, że obowiązują tam zasady ruchu drogowego.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  7. #6

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Jeśli jest droga wewnetrzna to właściciel moze ją dac pod juryskdycje policji ale wtedy policja zazwyczaj wymaga aby ruch obowiązywał taki jak w Polsce plus ten gosc moze sobie tam wlasne przepisy wyznaczyć (np. Ruch lewostronny) i trzeba ich wtedy przestrzegac. Znak bialy na asfalcie obowiązuje nawet jak nie ma potwoerdzenia na słupki bo kolejnosc jest taka:
    1. Osoba wyznaczona do kierowania ruchem
    2. Światła
    3. Znaki pionowe (te na słupkach)
    4. Znaki poziome (białe i zolte ba drodze, z tym, ze zolte sa ważniejsze od białych)
    5. Przepisy tak zwane słowne (np. Zasada prawej strony)

    Also
    Jak na parkingu miejsca parkingowe nie sa wyznaczone za pomocna białych lub pomarańczowych lini tylko np. Za pomoca kostki brukowej w innym kolorze i nie ma znaku określającego jak parkowac to mozna stać jak się komu podoba
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 16-11-2016, 22:25
  2. League of Legends Imię Przywoływacza-Znaki
    Przez Arinori w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 22-12-2012, 10:58
  3. Znaki w emailu - php
    Przez Żarówa2SR w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 08-11-2012, 19:27
  4. [8.6]Polskie znaki w kliecie - Wykonalne
    Przez xsenok w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-07-2012, 01:39

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •