Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Małżonka na macierzyńskim i opieka nad chorymi dziećmi

  1. #1
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Małżonka na macierzyńskim i opieka nad chorymi dziećmi

    Witam, mam takie pytanie bo wydaje mi się, że kadrowa w mojej firmie robi mnie w bambuko.
    Zacznijmy od tego, że mam dwoje dzieci, 3.5-letnią córkę i 5-cio miesięcznego syna.
    Żona jest na macierzyńskim i siedzi w domu, ale jak choruje mi starsza córka (przedszkole) to zaraz choruje i syn, dlatego biorę zwolnienie lekarskie na dziecko starsze, żeby odseparować matkę karmiącą piersią i małolata.
    To, że nie przysługuje mi zasiłek opiekuńczy to wiem, ale każą wypełniać ten papier ZL-15a czy jakoś tak i kadrowa dopiero po 3cim razie zorientowała się, że żona nie pracuje i mi nie przysługuje zasiłek. Kazała mi skłamać w owym piśmie, że żona pracuje, bo ona nie będzie już nic tam cofać, korekt robić (wypłatę dostałem wraz z zasiłkiem).
    Od tej pory zabroniła mi brać na dzieci zwolnienia, tylko jak już mam faktycznie się opiekować chorymi dziećmi to mam brać urlop.
    Powiedzcie mi jak to jest... rozumiem, że pieniążki może mi się nie należą za te dni, ale brać urlop wypoczynkowy na chore dzieci, skoro przysługuje 60dni opieki nad chorymi dziećmi to chyba nie jest w porządku?
    Niech mnie ktoś naprostuje co w takich sytuacjach robić, bo z doświadczenia wiem, że kierownictwo nie jest przychylnie nastawione na urlopy, a jakieś usprawiedliwienie mieć muszę.
    Dodam, że na druku ZL-15a zawsze zaznaczałem, że małżonka nie pracuje i w uwagach pisałem wyjaśnienie, że muszę odseparować niemowlaka od chorej córki.
    Jak coś niejasno opisałem to proszę pisać, odpowiem już na konkretne pytania. Pozdrawiam.

  2. #2
    Avatar Bialy Mistrz
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    414
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ty pojebie my tu gramy w tibie

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Mikol_92
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    31
    Posty
    125
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Przy nie pracującym małżonku zasiłek przysługuje jeżeli dziecko nie ukończyło drugie roku życia, więc bierz na młodego, albo po prostu weź na siebie el quattro i tyle

  5. #4
    Avatar Sativa
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    553
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Walcz o swoje, mówię to jako pracodawca. Patrząc z mojej perspektywy każde nieprzewidziane zwolnienie/urlop jest problematyczny ale moim zasranym obowiązkiem jest się przed tym zabezpieczyć albo samemu zakasać rękawy.

  6. #5
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Bialy Mistrz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ty pojebie my tu gramy w tibie
    jak do tej pory post 2k18

  7. #6
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Bialy Mistrz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ty pojebie my tu gramy w tibie
    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak do tej pory post 2k18
    JHEHEHEHEHE.............

    Cytuj Mikol_92 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przy nie pracującym małżonku zasiłek przysługuje jeżeli dziecko nie ukończyło drugie roku życia, więc bierz na młodego, albo po prostu weź na siebie el quattro i tyle
    Nie wiem czy da radę wziąć na młodego, skoro teoretycznie żona nie pracuje i jest na macierzyńskim właśnie po to, by się nim opiekować.



    Cytuj Sativa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Walcz o swoje, mówię to jako pracodawca. Patrząc z mojej perspektywy każde nieprzewidziane zwolnienie/urlop jest problematyczny ale moim zasranym obowiązkiem jest się przed tym zabezpieczyć albo samemu zakasać rękawy.
    Czyli wychodzi na to, że kadrowa mnie robi po prostu w balona, żeby sobie ułatwić życie, a mi utrudnić? Mogę brać l4 na dzieci, wypełniać druk zl-15a i po prostu mieć dni niepłatne, nieopłacalne ale chociaż usprawiedliwienie jest. Mam rację?

  8. #7
    Avatar Sativa
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    553
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jeśli żona jest na macierzyńskim to pozostaje cały czas w stosunku pracy ze swoim pracodawcą. Najwygodniej to jest wziąć l4 na grypę u lekarza tylko w razie kontroli musisz być na chacie, chyba że inaczej zaznaczy Ci lekarz na zwolnieniu. Na dzień dzisiejszy jest tyle ludzi chorych na grypę, że jak powiesz dla lekarza że masz ogólne rozbicie i bolą Cie plecy i żołądek to na tydzień bez problemu Ci wypisze l4. No ale jeśli chcesz mieć sumienie spokojne i nie oszukiwać pracodawcy to zostaje Ci korzystać z legalnych możliwości.
    Ostatnio zmieniony przez Sativa : 17-03-2018, 21:57

  9. #8
    Avatar Timon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    z pod bloku
    Wiek
    34
    Posty
    588
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Sativa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli żona jest na macierzyńskim to pozostaje cały czas w stosunku pracy ze swoim pracodawcą. Najwygodniej to jest wziąć l4 na grypę u lekarza tylko w razie kontroli musisz być na chacie, chyba że inaczej zaznaczy Ci lekarz na zwolnieniu. Na dzień dzisiejszy jest tyle ludzi chorych na grypę, że jak powiesz dla lekarza że masz ogólne rozbicie i bolą Cie plecy i żołądek to na tydzień bez problemu Ci wypisze l4. No ale jeśli chcesz mieć sumienie spokojne i nie oszukiwać pracodawcy to zostaje Ci korzystać z legalnych możliwości.
    Z tą umową to nie tak, podczas ciąży kończyła się umowa, która automatycznie przedłuża się do dnia rozwiązania, po rozwiązaniu przejmuje ZUS i to on płaci macierzyński, a żona jest aktualnie bezrobotna.

    Rozumiem, trzeba kłamać, bo inaczej w tym kraju się nie da.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Opieka nad starszymi osobami - praca niemcy
    Przez thebattlestar w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-05-2017, 19:14
  2. Opieka nad Erasmusem
    Przez Aver w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 23-09-2014, 12:21
  3. Nowe jaskinie nad Minotaurem Magiem?
    Przez ShinjiIkari w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 03-07-2008, 16:32
  4. Barbarian (Nowi NPC nad Carlin)
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 19-12-2006, 15:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •