Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Knights and Merchants- porady

  1. #1

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,767
    Siła reputacji
    14

    Domyślny Knights and Merchants- porady

    Witam serdecznie, ostatnio zacząłem z kumplami grać sobie przez neta w tą kultową gierkę, ale jestem w tym totalnym laikiem w porównaniu z moimi kumplami :P Czy mógłby mi ktoś opisać jakąś strategię którą można stosować w tej grze, tak żeby dawała przyjemne rezultaty? Może jakieś stosunki budynków, np. ile budować tartaków do leśniczówek, ile piekarni do młynów, ile garbarni do chlewów itp :) Jak budować jedzenie żeby go nie brakowało. Z góry dzięki!!

  2. #2
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20


  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    2 tartak na 2-3 leśniczówki, wszystko w miarę blisko siebie ale nie utykaj wszystko w kupie, bo z czasem będziesz musiał poszerzać chodniki bo cepy się będą mulić, na początek szybko w lekkich żołdaków/lancerzy.
    Ostatnio zmieniony przez Koczek : 13-03-2018, 10:44
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  5. #4
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,842
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Jaralem sie gierkami strategicznymi do momentu, w ktorym dowiedzialem sie, ze cala gierka (przynajmniej na takim amatorskim poziomie, wykluczam tutaj koreancow klikajacych od 20 lat w starkrafta) polega tylko i wylacznie na wykonywaniu ciaglego schematu. W Tzarze grajac duzo online sie tego nauczylem i wtedy przestalo mi to sprawiac przyjemnosc. xD Pozniej gierki w Tzara czy RA2 wygladaly mniej wiecej jak kolko i krzyzyk. Po 5 min. gry bylo wiadomo kto wygra - jak widziales, ze enemy ma juz 5 jednostek x w minucie gry y to juz pograne i elo. xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  6. #5

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,767
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Tutaj wygląda to podobnie, z tym że ujawnia się to dopiero z momencie wygaszania czasu pokoju :D Ja dzisiaj 2 dzień pykam, kiedyś grałem ale tylko kampanie offline, a teraz kumple namówili no i jakoś gram, ale ciężko z produkcją woja niestety, nie wiem sam co źle robię, staram się budować wioskę żeby budynki się uzupełniały, ale nie działa to za dobrze. Może macie jakąś taktykę odnośnie gospodarstw, młynów, piekarni, chlewów i stadnin ? Bo to jest moją największą bolączką :/

  7. #6
    Avatar Kuzyn
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    875
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaralem sie gierkami strategicznymi do momentu, w ktorym dowiedzialem sie, ze cala gierka (przynajmniej na takim amatorskim poziomie, wykluczam tutaj koreancow klikajacych od 20 lat w starkrafta) polega tylko i wylacznie na wykonywaniu ciaglego schematu. W Tzarze grajac duzo online sie tego nauczylem i wtedy przestalo mi to sprawiac przyjemnosc. xD Pozniej gierki w Tzara czy RA2 wygladaly mniej wiecej jak kolko i krzyzyk. Po 5 min. gry bylo wiadomo kto wygra - jak widziales, ze enemy ma juz 5 jednostek x w minucie gry y to juz pograne i elo. xD
    Brawo, odkryłeś sekret funkcjonowania świata.

  8. #7

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,767
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Możecie mi doradzić co tu można poprawić?

    https://imgur.com/a/0UZAO

    Jak najlepiej rozbudować budynki do produkcji wojska? Jechać samych łuczników + ciężka konnica + miecznicy? Dajcie jakieś tipy panowie, bo na tej stronie podanej wyżej nie ma za dużo o budowie wojska. Powiem tak, gramy na 90 minut rozejmu, 2,5 prędkość gry i zazwyczaj eko mam super wybudowane, problemu z jedzeniem nie ma, surki też są, tylko że wojsko jestem w stanie rekrutować dopiero 10 minut przed zakończeniem rozejmu(prędkość 2,5, więc około 4 minut mam na budowę wojsk), nie wiem co jest nie tak :/ Może za mało pomocników i budowlańców? Jaka liczba dla tych jednostek byłaby najlepsza?

  9. #8
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,842
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Kuzyn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Brawo, odkryłeś sekret funkcjonowania świata.
    no tak tylko, ze w innych gierkach nie strategicznych dochodzi jeszcze masa innych elementow, czas reakcji i inne takie pierdoly nawet na takim casualowym poziomie
    w trategiach casualowo granych tego nie ma xD ten kto najlepiej nauczy sie pdostawowego schematu budowania domkow ten wygrywa koniec tematu
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #9

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,767
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ale ja nie pytałem was o to czy jest sens grania w takie gry tylko o jakieś porady :D Bo wiecie, schematy schematami, ale ja nie mam żadnego póki co :DD

  11. #10

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    c==3
    Wiek
    31
    Posty
    2,060
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    waskie chodniki, 10 gospodarstw, 8 warsztatow, stary tego jest zdecydowanie za duzo. zeby to miasto funckjonowalo musialbys miec 200 pomocnikow chyba, zeby ogarneli z transportem. sprobuj 1 farme na 1 mlyn/chlew. stajnia tez jedna wystarczy. jeden warsztat platnerza rowniez - swini nie ubija sie w takim tempie, zeby ziomki mialy ciagle skory do robienia armorow. wiecej =/= lepiej. przedewszystkim przed spichlerzem musi byc gruby i duzy chodnik

  12. #11

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    237
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    w warcrafta 3 pan gral?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Knights and Merchants edycja KAM-Cheat
    Przez Katalonczyk w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-12-2016, 12:06
  2. Tibia 7.4 with ADDONS and current citys Yalahar, Liberty Bay and others
    Przez Tibia OldSchool w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 31-12-2015, 20:19
  3. Sprzedam [Sprzedam] 10 KNIGHTS 80/80 NON PVP GER
    Przez Freestylowiec w dziale Postaci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 25-11-2015, 19:05
  4. SW: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
    Przez flamasterek2 w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 29-01-2012, 16:14

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •