Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Prawko a motur

  1. #1
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Prawko a motur

    Hej, mam prawko B od nieco ponad roku i wpadła mi w ręce nowa zabaweczka bo motorem to ciezko nazwac o pojemnosci 125 ktora chcialbym sie pobawic dluzej. Sam brak wymogu 3 lat od uzyskania prawa jazdy katB mi nie przeszkadza bo przy kontroli to jedynie 300zl natomiast wyczytalem ze jakiekolwiek ubezpieczenie bedzie nie wazne jesli bd tym sie poruszal i tu juz jest troche problem bo wiadomo ze koszty przy ewentualnej kolizji bylyby spore.

    Teraz pytanie jakie waszym zdaniem jest najlepsze rozwiazanie?

    Majac kat B robienie teraz prawka A1 raczej jest sredniooplacalne bo za te poltora roku i tak nabede te uprawnienia automatycznie. Myslalem o robieniu wyzszej kategorii ale watpie by kiedykolwiek mi sie ona przydala bo poza ta zabawka nie planuje nic kupowac. Jak u was to wygladalo , smigaliscie bez prawka , dopiero po 3 latach od B czy robiliscie dodatkowe uprawnienia ? Czy dzieki temu ,że mam te B moge podchodzic do A1 bez szkoly tylko od razu w wordzie ?
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 28-02-2018, 18:50

  2. #2
    Boruciarz

    Domyślny

    to prawo jest tak popierdolone i tak nielogiczne, ze nie wiem jak niektórzy mogą miec za złe niektórym to, że plują na ten kraj...

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    A nie możesz kupić motur z pojemnością 50ccm?? xDDD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  5. #4
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to prawo jest tak popierdolone i tak nielogiczne, ze nie wiem jak niektórzy mogą miec za złe niektórym to, że plują na ten kraj...
    co jest nielogicznego w prawie, które opisuje op?

  6. #5
    Avatar tadek369
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w kartonie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Możesz już zrobić PJ z kategorią na A2 a nie na A1.

  7. #6
    orjannilsen1

    Domyślny

    jak masz moją grupę krwi to zaklepuje serce jbc.

  8. #7
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A nie możesz kupić motur z pojemnością 50ccm?? xDDD
    No nie,to bylby skuter nie motur a ta 125 juz jest moj praktycznie za darmo ;p

    Cytuj tadek369 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Możesz już zrobić PJ z kategorią na A2 a nie na A1.
    mgoe tylko tak jak mowie nic poza ta 125 ktora wpadla w rece przypadkowa mnie nie interesuje i nie zamierzam dalej sie bawic w wieksze pojemnosci nawet wiec nie ma zbytnio sensu robienia a2 bo koszty pewnie te same

  9. #8
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wait, a na B nie można poruszać się pojemnością do 125 czy ja czegoś nie wiem? Jakoś nigdy mocno tym się nie interesowałem bo dla mnie pojazd mechaniczny musi mieć okrągłą kierownicę, ale coś takiego mi się kojarzy. W ogóle ja nie wiem o chuj tu chodzi teraz, jak robiłem prawko na B to była tylko kategoria A którą albo miałeś albo nie, i nie było żadnych wymagań wiekowych. Tak samo na kat. C, nie trzeba było mieć 21 lat, 13 cm w chuju, 40 w łapie i 3 dziewic na koncie. Ja C robiłem na legalu sobie jeszcze zanim 19 ukończyłem

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    co ty pierdolisz ja mam wbite motory do 125cm w prawo jazdy a robilem tylko B kilka lat temu

  11. #10
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Przy B możesz 125 ale z ałtomatycznom skrzynią biegów
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #11
    Avatar tadek369
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w kartonie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Do 125 i mocy 11kw można się poruszać jak się ma PJ kategori B powyżej trzech lat .

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mgoe tylko tak jak mowie nic poza ta 125 ktora wpadla w rece przypadkowa mnie nie interesuje i nie zamierzam dalej sie bawic w wieksze pojemnosci nawet wiec nie ma zbytnio sensu robienia a2 bo koszty pewnie te same
    koszty te same ale lepiej mieć a2 niż a1 nawet jeśli zmienisz zdanie za 10 lat .

  13. #12
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Tak na B mozna sie poruszac motorami do 125 JESLI MASZ TE PRAWO JAZDY B OD MIN 3 lat
    ja niestety tego warunku jeszcze nie spelniam

    Jesli mialbym robic prawko to robilbym od razu A skoro cena jest ta sama bo mam te 24 lata
    Jednak nie wiem czy jest sens skoro motorynka bd sie bawil tylko czasem w lato to moze lepiej sobie darowac i zaplacic raz czy dwa razy mandat 300zl a za 1,5 roku juz bd mogl legalnie tym jezdzic

  14. #13
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeżeli tak jest to weź pod uwagę to że przy ewentualnej stłuczce (przy wypadku raczej ciebie już nic nie będzie interesowało) to nawet jeżeli sprawcą nie będziesz ty to i tak może pójść wina na ciebie, bo ubezpieczyciel będzie się sądził że nie miałeś uprawnień do kierowania tego pojazdu. W sumie to tak mi się przypomniało, i dodam jako ciekawostkę że gdy macie auto zarejestrowane na matulę/ojca i jest podane że nie będzie go użytkowała osoba poniżej 25 roku, a później taka osoba poniżej 25 roku spowoduje stłuczkę/wypadek to ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu i trzeba będzie płacić z własnej kieszeni (tak przynajmniej mi mówiła koleżanka która ma swoje biuro z ubezpieczeniami)

  15. #14
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    To jest jedyny wlasnie problem bo mandat 300zl to nic, dlatego sie zastanawialem czy jest mozliwosc wykupienia jakeis full opcji polisy na zycie czy w/e ktora by to obejmowala tylko ciekawe ile by taka opcja kosztowala na te 1,5 roku


    Ogolnie beznadzieja chce pojezdzic 125 i ktora moglbym jezdzic nie robiac kompletnie nic za 1,5 roku wiec powinna byc jakas opcja ze jesl ichce wczensiej to tylko do worlda na szybki egzamin czy umiem i wio a nie ze lez na dupie i samo za 1,5k roku sie wyrobi uprawnienie
    Ostatnio zmieniony przez Wojtczak : 28-02-2018, 21:20

  16. #15
    Avatar tadek369
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w kartonie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Wojtczak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jest jedyny wlasnie problem bo mandat 300zl to nic, dlatego sie zastanawialem czy jest mozliwosc wykupienia jakeis full opcji polisy na zycie czy w/e ktora by to obejmowala tylko ciekawe ile by taka opcja kosztowala na te 1,5 roku
    Nie znajdziesz takiej polisy która uchroni Cię w 100%.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prawko w 2 tyg
    Przez Xeanix w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 19-11-2019, 20:28
  2. Prawko
    Przez Bigi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 10-09-2018, 13:17
  3. Prawko
    Przez Rafał85 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 20-04-2017, 23:25
  4. punkty a prawko
    Przez Pelikan w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 03-03-2016, 00:34
  5. Quady prawko co i jak
    Przez Frezzy w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-06-2014, 18:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •