Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 42

Temat: handel autami = zyla zlota?

  1. #1

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz online
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    54
    Posty
    2,169
    Siła reputacji
    11

    Domyślny handel autami = zyla zlota?

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad handlem autami. Ciekawi mnie ile można by na tym zarobić, z jednej strony potrzebny kapitał, ale z drugiej strony teorytycznie można zacząć z małym wkładem np. 5-10k to nie duży pieniądz a w jakieś stilo można celować .

    Idealnym przykładem jest to auto:

    kupno:
    https://imgur.com/xQCUXba

    sprzedaż przez handlarza:
    https://imgur.com/S7r9WWR

    Wiadomo trzeba uważać żeby nie kupić trupa, dlatego tu też potrzebna wiedzą, mimo wszystko patrząc z boku wydaję mi się że warto. Rynek w PL wydaje mi się że jest z roku na rok większy, coraz częściej widać nowsze, dobre auta na uliach. Z drugiej strony olbrzymia konkurencja i brak zaufania do handlarzy.

    Pracował ktoś może w branży, jakie są zagrożenia z taką sprzedażą? Discuss


    fajnie by było gdyby motoryzacyjne świry coś podpowiedzieli
    @Mexeminor ; @Waw992 ; @Astinus ;

  2. #2
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Moj kumpel sprzedał tak pare aut z zyskiem około 1k na aucie, kupował tanie auta do 5k, posprzątał wszystko zrobił ładne zdjęcia i sprzedał. Ale później jak przyszedł któryś raz do skarbówki się rozliczyć to babka zapytała go czy wie co to działalność gospodarcza i odpuścił :p na pewno jest to dochodowy interes, a jeszcze lepiej brać uszkodzone auta i naprawiać, zawsze będzie można na tym zarobić

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ja około dwóch tygodni temu byłem w Niemczech z zamiarem kupna samochodu pod handel, ale z moim budżetem nic nie znalazłem, na drodze powrotnej natomiast znalazłem pod Warszawą auto. Od handlarza oczywiście, który wziął dzień wcześniej za 10 tysi, dla mnie sprzedał za 11. Ja tydzień czasu musiałem czekać na swojego mechanika żeby mi podrobił parę rzeczy. 18.02 w niedzielę wystawiłem za 14 600, we środę 21.02 już był sprzedany za 14. Mój całkowity koszt to jakieś 11 700~. 2 dni temu pojechałem do Płocka kupić auto, Astrę 3. Trochę moja wina że dokładniej auta nie obejrzałem, ale cena była na tyle atrakcyjna że nie chciało mi się marznąć, ale przy najczarniejszym scenariuszu dołożę do niej z 1500zł. Kupiłem za 8, więc i tak wyjdzie mnie ona 9.5, a myślę że te 10.5 byłbym w stanie lekko wziąć.

    Tylko teraz jest tak, ja się w to zaczynam trochę bawić, ale mam darmowego mechanika, rabaty na części, znajomych lakierników, dostęp do busa, dostęp do lawet (wypożyczenie za dobę za przyczepę-lawetę 60zł) prawko b+e. Na razie biorę auta na ojca, bo auta są zarejestrowane w Polsce więc w razie jakby nie sprzedały się za szybko i trzeba było opłacać ubezpieczenie to dużo taniej. A urząd skarbowy nic do mnie/ojca nie powinien mieć, przy zakupie Skody było pcc-3 opłacone, a to że auto po tygodniu sprzedane za tą samą kwotę to kogo to kurwa interesuje. Ale jeżeli coraz więcej tych aut by mi przewijało się przez ręce, to założę działalność. Przecież będąc zatrudnionym to płacę tylko składkę zdrowotną, i to jakieś grosze pokroju 400zł/msc wychodzą plus księgowość ze 150zł/msc.

  5. #4
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jeszcze przed tymi wszystkimi obostrzeniami związanymi z przeglądami itp to warto było nawet w taki handel autami do max 5-7k, a najlepiej to kupić, sprzedać w dzień-dwa i być do przodu te 200-300 stówki bez większej pracy.

    Najpierw musisz pomyśleć czy masz miejsce, placyk czy jakoś przed domek, garaż z kanałem żeby co podłubać tani olej zalać, itp
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  6. #5
    orjannilsen1

    Domyślny

    w piątek ziomek kupił mini kuperkaS za 17k
    oferta tego samego dnia jak nas zaczepił na światłach jakiś typ? 20k

  7. #6
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Za 2-3 stowy nie ma sensu sie pchac bo jako osoba fozyczna musisz pcc-3 oplacic. Najlepsze sa auta na ktore wszystkich stac do 15 tysiecy, miejskie w benzynie. I ja mam plus bo u nas na podlasiu auta sa drozsze. Jade z polski, zabieram, podrobie i tysiaczek na aucie lekko. Mysle ze takie 2 auta w miesiacu jestem w stanie przehandlowac.

  8. #7
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj orjannilsen1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w piątek ziomek kupił mini kuperkaS za 17k
    oferta tego samego dnia jak nas zaczepił na światłach jakiś typ? 20k
    Mini bardzo chodliwe, a ja głupi myślałem, że to nie schodzi.

  9. #8
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wystarczy, że opchniesz 2, no może 3 auta w ciągu pół roku od kupna i dostaniesz do wypełnienia wniosek o założenie DG. Warto kupować auta zaniedbane wizualnie, poprawic te aspekty i wtedy opchnać. Możę poczasie otworzysz studio detailngowe
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  10. #9
    Avatar Pikas
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    401
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    2k18
    Handlowanie używkami żyła złota xd

    Teraz żyła złota to zostać dilerem jakiejś taniej marki typu skoda czy suzuki
    Jak teraz ekspedientkę z biedronki stać żeby kupić nowe auto z salonu za gotówkę, gdzie wy kurwa żyjecie

  11. #10

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz online
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    54
    Posty
    2,169
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Pikas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2k18
    Handlowanie używkami żyła złota xd

    Teraz żyła złota to zostać dilerem jakiejś taniej marki typu skoda czy suzuki
    Jak teraz ekspedientkę z biedronki stać żeby kupić nowe auto z salonu za gotówkę, gdzie wy kurwa żyjecie
    hehe nikt nie mowi ze chce panamere kupic po 3 msc handlem uzywkami ale jakby wpadala szybka kasa to czemu nie, dodatkowe doświadczenie i mozliwe znajomosci tez spoko

  12. #11
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Pikas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2k18
    Jak teraz ekspedientkę z biedronki stać żeby kupić nowe auto z salonu za gotówkę, gdzie wy kurwa żyjecie
    Chyba takiej, ktora wyglada 10/10 i od pn-pt pokazuje cipsko na SU a w weekendy daje dupy na roksie
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  13. #12
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Pikas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2k18
    Handlowanie używkami żyła złota xd

    Teraz żyła złota to zostać dilerem jakiejś taniej marki typu skoda czy suzuki
    Jak teraz ekspedientkę z biedronki stać żeby kupić nowe auto z salonu za gotówkę, gdzie wy kurwa żyjecie
    No to chuj że ja na jednym samochodzie w 10 dni prawie 2,5 koła przycinki miałem, i to po 10 dniach tylko dlatego że kumpel potrzebował samochodu pożyczyć to mu swoją audicę pożyczyłem a ja skodą wyjeżdżałem paliwo które zatankowałem, tak to byłoby około 4-5 dni. Astry nie zdążyłem jeszcze do Białego z powrotem ściągnąć tylko dałem znać wujaszkowi i kumplowi to mam już 5 osób które chciałby obejrzeć. Czyli w miesiącu bawiąc się po jednym aucie realny zarobek jest w granicach 6-8 tysięcy. Tylko, za mechanika nie płacę bo mam go darmowego, i w papierach jak kupiłem za 11 skodę to i sprzedałem za 11 skodę pomimo że do ręki dostałem 14. Bo jakbym wpisał 14 to od 3 musiałbym zapłacić podatek dochodowy. Jak auto kupisz i sprzedasz szybciej niż pół roku za większą kwotę musisz zapłacić podatek dochodowy (18 czy tam 19%, nawet nie wiem bo koło chuja mi lata)

  14. #13
    Avatar Pikas
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    401
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Chcesz mi powiedzieć że ktoś ci za free robi auta i daje ci zarobić? No normalnie whelers dealers

    Jak ktoś z rodziny to prędzej czy później się pozrecie, tak to jest że z rodzina to na zdjęciach
    A jak nie to chyba frajer

    Ja nie mówię że si nie da zarobić, tylko nazwanie tego żyła złota w obecnych czasach to o jakieś 10 lat za późno minimim

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chyba takiej, ktora wyglada 10/10 i od pn-pt pokazuje cipsko na SU a w weekendy daje dupy na roksie
    Tak, jak kobieta się dorobiła czegoś to na pewno dała dupy albo obciąga kutasy facetom bo tylko oni są zaradni i mogą zarabiać piniadze a kobieta to do kuchni hehe
    Ostatnio zmieniony przez Pikas : 27-02-2018, 10:06

  15. #14
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,279
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Pikas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak, jak kobieta się dorobiła czegoś to na pewno dała dupy albo obciąga kutasy facetom bo tylko oni są zaradni i mogą zarabiać piniadze a kobieta to do kuchni hehe
    mądrego to dobrze posłuchać

  16. #15
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Pikas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak, jak kobieta się dorobiła czegoś to na pewno dała dupy albo obciąga kutasy facetom bo tylko oni są zaradni i mogą zarabiać piniadze a kobieta to do kuchni hehe
    Ty glupi jestes czy ulomny? xd
    "Dorobila czegos" tak na kasie w biedronce za 2,5k brutto oplaca zycie, mieszkanie, rachunki i stac ja na auto z salonu jak to napisales, jebnij sie w czajnik gosciu bo takich bajek nawet w Szwajcarii nie ma.
    Kurwa ludzie idzcie nie wiem do szkoly moze do gimnazjum, zacznijcie czytac ksiazki, kojarzyc fakty bo napisanie czegokolwiek nie w 100% doslownie na tym forum jest niemozliwoscia bo zaraz jakis fragles typu Pikas wyjezdza z takim czyms i tylko triggeruje czlowieka XD
    Ostatnio zmieniony przez Master : 27-02-2018, 13:35
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 25-05-2023, 20:06
  2. Kupię [MEDIVIA-LEGACY] SKUP ZLOTA
    Przez Byczek w dziale Przedmioty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 21-03-2016, 11:45
  3. historyczne ceny zlota albo miedzi/doładuje tel za pomoc
    Przez Andaryel w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 21-03-2016, 10:41

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •