Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Monitor - porady, proporcje, przekątna, modele

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Monitor - porady, proporcje, przekątna, modele

    Siemano,

    Ktoś może mi podpowiedzieć jakie proporcje ekranu są najbardziej uniwersalne pod prace biurowe, czyli excela oraz zastosowania domowe i tibkę rzecz jasna? Żadnych innych gier. Sam obecnie posiadam w domu 16:9, w pracy mam 2x16:9 i się mocno przyzwyczaiłem ale myślę o przesiadce na 16:10, ma to sens?

    Druga sprawa to wielkość ekranu, w domu biedne 21,5 w pracy 24. Oczywiście ten drugi znacznie lepszy. Zastanawiam się nad kupnem do domu jeszcze większego ale z drugiej strony nie chcę przesadzić żebym nie musiał głową latać z lewej do prawej żeby ogarnać cały ekran. Przypuszczam, że 27 jest jeszcze ok a większe? Zastanawiam się też nad pojechaniem na grubo i kupieniem czegoś naprawdę wielkiego co też zastąpiłoby mi telewizor. Tylko boję się jak będzie wyglądać praca na czymś rzędu 40"? edit: a może telewizor po prostu? nie będzie taniej? co zyskam/tracę w stosunku do monitora?

    Zastanawiam się jeszcze nad kupnem dwóch monitorów, trochę to ułatwia życie, wtedy bym chyba został przy 2x24, póki co nie istotne tylko pytanie czy nie ma problemu z podłączeniem tego do lapka?

    Ostatnia sprawa - jaki rodzaj matrycy? Jest jakaś technologia z nasa, która ogranicza zmęczenie oczu? Grafikiem nie jestem więc parametry z tej działki niekoniecznie mnie interesują. Większy nacisk wolałbym położyć na zdrowie oczy niż świetne kolory i czarną czerń ale jak to idzie w parze to git.

    Dzięki chłopaki
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 17-02-2018, 22:12
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    27" już musi być wyższej rozdzielczości, na 24 już ciężko znieść 1080
    matryca byle nie TN, co do zmęczenia to kwestia podświetlenia: bardziej białe diody i sterowanie jasnością bez PWM (albo PWM tylko w najniższych ustawieniach)
    w materiałach marketingowych będzie WLED, flicker free i takie tam

    TV potrafią mieć problemy z wyświetlaniem tekstu przez swoje "ulepszacze" i nie zawsze idzie je zmusić do wyświetlania 1:1 tego co dostają, no i taki 40" to i 4k może być mało
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    31
    Posty
    4,878
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    16:10, ma to sens?
    Nie ma.

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    TV potrafią mieć problemy z wyświetlaniem tekstu przez swoje "ulepszacze" i nie zawsze idzie je zmusić do wyświetlania 1:1 tego co dostają, no i taki 40" to i 4k może być mało
    Coś czytałem w kontekście czcionek o dodatku/patchu(?) chroma 4.4.4. ktoś mógłby to objasnić?

    Generalnie czytałem, że 4k daje radę na 40".

    A jak wygląda sprawa dzielenia ekranu? Można sobie na stałe np. podzielić na pół lub cztery przy podłączonym kompie i normalne przy tv? Spojrzałem właśnie na ceny i jednak telewizory są znacznie tańsze więc szedłbym w tym kierunku tylko musiałbym mieć pewność, że komfort będzie ten sam - tutaj o tych czcionkach myślę i dzieleniu ekanu.

    Dobrze by też chyba pracowało się przy zakrzywionym ekranie jeśli mówimy o większym tv? Ktoś potwierdza? Wydaje mi się, że krawędzie by tak nie uciekały tylko nie wiem jak się patrzy na arkusze na takim ekranie.

    I jak jest z wymaganiami co do karty graficznej żeby odpowiednio wyświetlić np. 4k? Rozumiem, że integra nie uciągnie tego?
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 18-02-2018, 00:45
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Lyszczu
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,500
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest jakaś technologia z nasa, która ogranicza zmęczenie oczu?

    f.lux może ci się spodobać
    https://justgetflux.com/

  7. #6
    Avatar trochestylu
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    28
    Posty
    1,399
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Lyszczu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    f.lux może ci się spodobać
    https://justgetflux.com/
    ayy polecanko, zarazilem zreszta pol open spejsa tym : )

  8. #7
    Avatar Slyad
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Tarnów
    Wiek
    28
    Posty
    1,935
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    teraz w w10 jest ta sama opcja i nie trzeba zewnetrznego programu :P
    Cytuj beny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    smiecham sobie przeciez, nie ulega chyba zadnej watpliwosci ze virusy nasraja na ta grupke i jestem w stanie dac sie ujebac 8 cm chuja zeby miec okragle 20 ze oddadza max 2 mapki przez wszystkie mecze w grupie

  9. #8
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Panowie pomóżcie coś, na ten moment zdecydowałem, że to ma być coś 40-43". Zostaje kwestia rodzaju matrycy i tego czy ma być to monitor czy tv i czy ma być zakrzywiony. Jak pisałem - żadnych gier więc input lag mi wisi, byle kursor nie smużył. Podbno IPS będzie kichowaty, prawda to?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #9
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Decretis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    16:10, ma to sens?
    jeśli chodzi o granie w tibie to zdecydowanie tak. warto zauwazyć, że najlepiej się w nią grało na 17 calowych kwadraciakach bo naturalnie eliminowały zbędne szare paski po bokach w okienku tibii, a samo okno gry było maksymalnie wykorzystane, więcej backpacków można było otworzyć itd

  11. #10
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jeśli chodzi o granie w tibie to zdecydowanie tak. warto zauwazyć, że najlepiej się w nią grało na 17 calowych kwadraciakach bo naturalnie eliminowały zbędne szare paski po bokach w okienku tibii, a samo okno gry było maksymalnie wykorzystane, więcej backpacków można było otworzyć itd
    no dobra kierowniku ale teraz te szare paski po upływie stu lat w końcu można zagospodarować
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #11
    Boruciarz

    Domyślny

    jak tak to przepraszamy

  13. #12
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    widać, że łupiesz jakieś evolution 8.0 i nie wiesz co to współczesna tibia =/ come refugia
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #13
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    UU pocisk godny real tibii. A tak na serio, w domu mam 27' i polecam bardzo mocno do tibii. W pracy mam kwadraciaka 17' do pracy jak najbardziej chociaż jakby był większy nie pogardziłbym. Niby podpiąć się pod TV teoretycznie fajnie ale tylko na oglądanie. Do działania tak jak i oglądania (co prawda zależy to od tego jak daleko będziesz siedział/leżał) polecam 27'. Co do ochrony gałek ocznych jestem świeży ale się wypowiem tak : KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA do mniejszej ilości kolorów tak jak to gość jakiś montował screeny na medivia legacy.

  15. #14
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    43-49" to tylko telewizor.

    Do komputera poleciłbym ci zdecydowanie kupić monitor 27" 2560x1440 (WQHD)
    iiyama XUB2792QSU-B1
    Dell U2715H

  16. #15
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Tylko chodzi o to, że jeden monitor o normalnych rozmiarach to dla mnie za mało. I tak musiałbym kupić dwa jakieś 24" jak mam robocie a może nawet 27". Wydaje mi się jednak, że wygodniej mieć jeden większy ekran a przy okazji może służyć za TV to dodatkowy argument przemawiający za tym rozwiązaniem.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czy a+b+H = przekątna, w prostopadłościanie?
    Przez piorunek098 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 07-10-2013, 00:28
  2. Modele płyt głównych
    Przez piorunek098 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 26-02-2013, 15:58
  3. Modele teoretycznie tej samej karty graficznej
    Przez PpK w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 24-01-2013, 06:20
  4. Modele w Blender 3D - początki
    Przez Black Keeper w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-01-2013, 19:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •