Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Samochod a OC

  1. #1

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    40
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Samochod a OC

    Witam niedawno kupilem 1 auto dok.3 tyg temu ,przerejestrowalem itd i teraz pytanie polisa oc jest do kwietnia ,ale niezgadzaja sie teraz dane czyli rejestracja i imie i nazwisko na polisie jest inne ,zgadza sie tylko nr vin czy cos mi grozi w tym przypadku jak zatrzyma mnie policja?Czy cos sie stanie jak tego nie zgłosze do ubezpieczalni o rekalukacje itd tylo bede tak jezdzil do kwietnia a potem wypowiem umowe i wezme nowa polise w innej firmie,a i jeszcze jedno na polisie pisze Proama a nazwa ubezpieczalni Generali TU to wkoncu to polisa z proamy czy generali i jak wypowiedziec umowe to uzyc swoich danych przy wypowiadaniu czy te co są na polisie?
    Szewc:Pilnuję,trupa pilnuję i butki sobie zeluję
    Trup:Jak sie trupa pilnuje,to sie butków nie zeluje.
    Szewc:Jak trup umiera,to gęby nie otwiera

  2. #2
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jak ty sie nie zglosisz z wypowiedzeniem umowy to moga sami sie zglosic, masz ogolem na to 30 dni. Poprzedni wlasciciel zglasza ze sprzedal tobie auto a oni ci kwit wystawia

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Masz pełne prawo jeździć na OC poprzedniego właściciela aż do jego końca. Możesz wypowiedzieć, wtedy ubezpieczyciel zwraca kasę za niewykorzystany okres poprzedniemu właścicielowi (nie ma to sensu o ile nie chcesz pomóc finansowo ziomkowi, który opylił Ci auto) albo po prostu nic nie robić i czekać, aż OC się skończy. Ubezpieczyciel zapewne zgłosi się do Ciebie i zapyta co chcesz zrobić, możesz wtedy powiedzieć, że chcesz dokończyć OC tak jak jest i ok, oni nie zrobią na siłę rekalkulacji ani nic takiego - nie muszą. Tak samo policja, masz OC ważne i tyle - nic więcej Cię nie interesuje.

    Jak zadzwonią to możesz się zapytać o wystawienie ubezpieczenia na Twoje nazwisko, ale wtedy czeka Cię rekalkulacja i zapewne dojebią Ci konkretną dopłatę, a tego przecież nie chcesz.

    Pamiętajmy, że OC jest na auto, nie na człowieka, który je prowadzi.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 05-02-2018, 15:57

  5. #4
    Avatar Maly Wielki Pajac
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tarnów
    Posty
    2,634
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak ty sie nie zglosisz z wypowiedzeniem umowy to moga sami sie zglosic, masz ogolem na to 30 dni.
    już tak nie ma, odrazu po zakupie przejmujemy OC poprzedniego właściciela i od tego momentu mogą nam już podwyższyć OC (w którymś tam roku zmieniły się przepisy i już nie ma tego 30dniowego okresu)

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (nie ma to sensu o ile nie chcesz pomóc finansowo ziomkowi, który opylił Ci auto
    oczywiście, że ma sens i nie radzę z tym zwlekać, żebyśmy się nie zdziwili jak pod koniec OC każą nam dopłacić bo zrobili nam rekalkulację (i wyjdzie nam zapłacić za podwójne OC - poprzednie i następne)

    u mnie to wyglądało tak:

    zakupiony samochód 2 maja z OC opłaconym do końca listopada, po przeglądnięciu internetu jak to z tym OC jest zgłosiłem do ubezpieczalni zmianę danych, tydzień później przysłali mi rekalkulację - pomimo, że zostało opłacone jeszcze pół roku oc mi kazali dopłacić bagatela 1000zł... gdzie na pełny rok w innej ubezpieczalni mam za 1370 (u nich jakieś 1500)

    inną sprawą jest, że samochód mam na siebie, 5 lat prawko ale 23 lata i żadnego ubezpieczenia jeszcze nie miałem... jeśli obecne OC jest zbliżone i opłacone do tego co byś mógł mieć teraz w innej ubezpieczalni to nie powinni zrobić rekalkulacji ale i tak na twoim miejscu zgłosił bym ten fakt do nich i dowiedział się czy ją zrobią czy obecne OC pokryje koszty twojej kalkulacji. Zresztą chcesz to sobie poczytaj na forum prawnym o przypadkach rekalkulacji OC po zakończeniu jego okresu trwania. Zwłaszcza teraz jak ubezpieczalnie robią sobie co chcą i za gównianego lanosa 1,5 z 99 roku każą mi płacić jebane 1370 polskich cebul

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oni nie zrobią na siłę rekalkulacji ani nic takiego - nie muszą.
    wszystko zależy od osoby która ubezpieczała, a która będzie ubezpieczała - jeśli jest duża różnica to na pewno się po to zgłoszą

    @
    z drugiej strony - oc do kwietnia więc 2/3 msc jeszcze - w takim przypadku chyba bym to jednak olał i liczył, że się nie zgłoszą i nie zrobią rekalkulacji
    Ostatnio zmieniony przez Maly Wielki Pajac : 05-02-2018, 18:45

  6. #5
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pamiętajmy, że OC jest na auto, nie na człowieka, który je prowadzi.
    Ale kalkulowane na człowieka, dlaczego ja miałbym tracić zniżki bo ty wyjebałeś komuś w dupe?

  7. #6
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dlatego właśnie trzeba liczyć na to, że nas nie naliczą i tyle. Po co samemu się podkładać?

  8. #7
    Avatar Marionarus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    352
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jeżeli sam nie zgłosisz że kupiłeś samochód i chcesz polise przepisać na siebie, to możesz się mocno zdziwić, jak na koniec polisy przyślą Ci rekalkulację :D. Wtedy to może byc no limit, bo ruchaja ile wlezie.Poczytaj sobie jak proama przyjebała typkowi 7 tys rekalkulacji :D. Ja zawsze po kupnie auta od razu dzwonie do ubezpieczalni że chce przepisać polisę na swoje dane. Jeżeli wołają rekalkulacje, to nigdy jeszcze mi się to nie opłacało. Zawsze podpisywałem nową polisę w innej ubezpieczalni.

  9. #8

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    40
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    zrobilem tak jak mowiliscie wyslalem e-mailem kopie umowy do ubezpieczalni i od 3 tyg jeszcze nic nie przyszlo Uprzejmie informujemy, że na polisie nr ***** zarejestrowaliśmy przeniesienie prawa własności pojazdu. i taka od nich odpowiedz
    Szewc:Pilnuję,trupa pilnuję i butki sobie zeluję
    Trup:Jak sie trupa pilnuje,to sie butków nie zeluje.
    Szewc:Jak trup umiera,to gęby nie otwiera

  10. #9
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Xeson napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zrobilem tak jak mowiliscie wyslalem e-mailem kopie umowy do ubezpieczalni i od 3 tyg jeszcze nic nie przyszlo Uprzejmie informujemy, że na polisie nr ***** zarejestrowaliśmy przeniesienie prawa własności pojazdu. i taka od nich odpowiedz
    Chłopie, podnieść te cztery litery odpal tego trabanta i zapierdalaj do ubezpieczalni, a nie czekasz miesiąc na maila zwrotnego.

  11. #10
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    W sumie to ja (ojciec) kupił skodę, to mi koleżanka powiedziała że w tej firmie w której auto było ubezpieczone to zgłasza się żeby przepisali na nowe dane. Z drugiej strony to powiedziała że w sumie mógłbym do końca polisy nic nie zgłaszać i jeździć, w razie nawet na koniec rekalkulacji całego okresu kwota wyszłaby podobna więc i nic nie trzeba byłoby dopłacać. Z drugiej strony to w sumie teraz to mnie to jebie, boli mnie tylko składka za audice, to jest kurwa kradzież w biały dzień co się odkurwia od paru lat

  12. #11
    Avatar Alve
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    638
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie to ja (ojciec) kupił skodę, to mi koleżanka powiedziała że w tej firmie w której auto było ubezpieczone to zgłasza się żeby przepisali na nowe dane. Z drugiej strony to powiedziała że w sumie mógłbym do końca polisy nic nie zgłaszać i jeździć, w razie nawet na koniec rekalkulacji całego okresu kwota wyszłaby podobna więc i nic nie trzeba byłoby dopłacać. Z drugiej strony to w sumie teraz to mnie to jebie, boli mnie tylko składka za audice, to jest kurwa kradzież w biały dzień co się odkurwia od paru lat
    Mojemu bratu za ubezpieczenie 2004r 1,6 policzyli 6k-7,4k (7,4k bodajze w AXA) zl za ubezpieczenie auta wartego 13k. I jak tu mlodziez ma sobie kupic samochod jak nie moze kombinowac np. ze współwłaścicielem.

  13. #12
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ja teraz za audicę płaciłbym około 2000 sam na siebie (ale nie wiem czy 26 latek zalicza się jeszcze jako młodzież ) ale fakt że jak miałem lat 21~, octavię I 1.9 tdi wziąłem sam na siebie bo z ojcem płaciłbym wtedy chyba około 550-600 a sam na siebie płaciłem 700. A teraz to już w ogóle nie piszę żadnych aut na siebie bo nie mam zniżek (albo jak mam to niewiele, od chyba trzech lat nic nie miałem na siebie już), wszystkie samochody idą na ojca bo pierdolę tyle przepłacać
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 22-02-2018, 14:55

  14. #13
    Avatar Alve
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    638
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja teraz za audicę płaciłbym około 2000 sam na siebie (ale nie wiem czy 26 latek zalicza się jeszcze jako młodzież ) ale fakt że jak miałem lat 21~, octavię I 1.9 tdi wziąłem sam na siebie bo z ojcem płaciłbym wtedy chyba około 550-600 a sam na siebie płaciłem 700. A teraz to już w ogóle nie piszę żadnych aut na siebie bo nie mam zniżek (albo jak mam to niewiele, od chyba trzech lat nic nie miałem na siebie już), wszystkie samochody idą na ojca bo pierdolę tyle przepłacać
    Moj brat ma 28 lat (dlugo byl w Anglii wiec nie mial zadnego auta w Polsce) :D
    Mowie o mlodziezy w sensie, ze malolacik zdaje sobie prawko, odlozone pieniazki ma zajarany. Wybiera sobie autko i sie lapie za glowe jak mu naliczaja ubezpieczenie.

  15. #14
    Avatar Berry
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    10,854
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja teraz za audicę płaciłbym około 2000 sam na siebie (ale nie wiem czy 26 latek zalicza się jeszcze jako młodzież ) ale fakt że jak miałem lat 21~, octavię I 1.9 tdi wziąłem sam na siebie bo z ojcem płaciłbym wtedy chyba około 550-600 a sam na siebie płaciłem 700. A teraz to już w ogóle nie piszę żadnych aut na siebie bo nie mam zniżek (albo jak mam to niewiele, od chyba trzech lat nic nie miałem na siebie już), wszystkie samochody idą na ojca bo pierdolę tyle przepłacać
    ja od 2 lat za swoje volvo płacę 1.6k, teraz mi przeliczyli, wychodzi 1.5-1.8k, zależy od firmy, ale nie biorą jeszcze pod uwagę faktu, że za 2 tyg mam 26 lat
    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Łapy precz od Diopa to po pierwsze, a o Maxi Gomeza już była walka zimą. Dobrze, że udało się go kupić. Jak WHU nie zajmie lepszego miejsca niż Cwelsea to jestem pedałem.
    ~15.06.19
    Cytuj Crus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, proszę zapisać tu i teraz, że jeżeli United pozwoli odejść Hendersonowi, bo hurr durr De Gea, to nigdy, przenigdy tego klubu już nie dotknę choćby kijem
    Pzdr
    ~14.02.20

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Pierwszy samochód do szkoły
    Przez Holczan w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 06-07-2015, 14:09
  2. Samochód trochę kolekcjonerski MERCEDES S500 SEC
    Przez dajmitemat w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 25-10-2014, 08:51
  3. Samochód do 20-23 tys. ~
    Przez vodorus w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post: 27-07-2014, 02:39
  4. Samochód do 2k?
    Przez Esperal_ w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post: 21-04-2014, 11:30
  5. Samochód - Kup i Zrób (Corsa B '96)
    Przez Urlak w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post: 05-01-2014, 23:46

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •