Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Rozliczanie godzin umowa zlecenie

  1. #16
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No dobra kumam o co chodzi. W takim razie dziala to tez na moja korzysc? Jezeli nie przyjde do pracy danego dnia to szef nie ma prawa mi obciac z tego wynagrodzenia ktore mam w umowie? Przeciez to jest taka sama sytuacja. Jezeli nie ma obowiazku placic mi wiecej niz to co na umowie to nie ma tez prawa zabrac mi za nie przepracowany jeden dzien? Pytam czysto hipotetycznie.
    To zalezy jak skonstruowana jest umowa. Jesli jest zapis, ze masz wykonac okreslone zlecenie i otrzymac za to 3k to mozesz sie uwinac powiedzmy w 3 dni i musi ci zaplacic 3k. Jesli jest napisane, ze dostajesz za przepracowanie 162h No to musisz to przepracowac

  2. #17
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No ale ludzie pracuje w sklepie gdzie po prostu siedze i sprzedaje wiec wykonywanie mojego zlecenia jest rownoznacze ze spedzaniem czasu w sklepie. Sklep jest czynny codziennie 10h i ja przykladowo jestem tam 18 dni w miesiacu co sie przeklada na 180h w miesiacu. Z reszta nie wiem skad te wasze stwierdzenia ze typ mi placi za mniejsza ilosc godzin, przeciez ja robie po 180h w miesiacu czyli ponad etat, wiec jaka nizsza ilosc godzin. To ze nie siedze tam przykladowo pon-pt po 8h tylko siedze np 4 dni w tygodniu po 10h nie zmkenia faktu ze wyrabiam normalny etat. Chodzi mi o to, ze ja nie mam w umowie napisane ile zarabiam na godzine tylko ile zarabiam calkowicie.
    Na pewno nie jest tak jak mowicie, ze typ mi nie ma obowiazku placic nic wiecej oprocz podstawy bo jezeli mialbym umowe na 2000 brutto i robil 200 godzin w miesiacu to jest to nie legalne bo nawet bym nie zarabial minimalnego ustawowego wynagrodzenia.

    To co jakbym w tym sklepie mial siedziec codziennie po 10h i zrobic 310 h w miesiacu to tez mialbym dostac 3000 brutto i wporzo? No chyba nie.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 01-02-2018, 19:08

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Moment, przecież masz umowę zlecenia, więc nie obowiązuje tutaj kodeks pracy, tylko z tego co kojarzę kodeks cywilny.

  5. #19
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Kurwa napisalem posta i jebane Xiaomi wyjebalo xD

    W skrocie nie mozesz na zleceniu zarobic mniej niz 13,7 brutto na godzine, jak masz umowe na pozamiatanie sklepu za 200 zl, a tobie to zajmie 300h to zleceniodawca musi zaplacic 300 x 13,7

  6. #20
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ej a jak jest ze świadectwem pracy, w takim przypadku to tylko dobra wola przełożonego czy jak?

  7. #21

    Notoryczny Miotacz Postów Xioniz jest teraz offline
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Tak generalnie, to jeśli taka umowa jest stała, a czynnością jest obsługiwanie klientów w sklepie to pracodawca ma prawny obowiązek wystawienia umowy o pracę - bo jest to czynność powtarzalna, a nie konkretne zlecenie. W praktyce wyglada to jednak tak, że jak się umówiłeś, tak masz - jak będziesz chciał jakoś prawnie to wyegzekwować, to on dostanie karę za nieprawidłową umowę, a Ty polecisz z roboty, za to ze go wsypałeś.

  8. #22
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie mam wojny z szefem. Szef jest spoko lecz nie pasuje mi w jaki sposob chce rozliczac moja prace ponad norme. Nie kazal mi tak pracowac, sam sie zgodzilem wiec jezeli mi nie odpowiada to po prostu nie bede bral nadgodzin lecz sama podstawe.

  9. #23

    Notoryczny Miotacz Postów Xioniz jest teraz offline
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie mam wojny z szefem. Szef jest spoko lecz nie pasuje mi w jaki sposob chce rozliczac moja prace ponad norme. Nie kazal mi tak pracowac, sam sie zgodzilem wiec jezeli mi nie odpowiada to po prostu nie bede bral nadgodzin lecz sama podstawe.
    Jedyna opcja to dogadać się z szefem, bo na pytanie w jaki sposób powinno to być rozliczane (w sensie prawny) to - w żaden - umowa jest niepoprawnie skonstruowana.

  10. #24
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj qSC napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ej a jak jest ze świadectwem pracy, w takim przypadku to tylko dobra wola przełożonego czy jak?
    Za zlecenie nie ma swiadectwa pracy, zleceniodawca moze jedynie dac ci jakies pisemko, ze fajny z ciebie ziom byl, czy cos takiego :p

  11. #25
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Albo wyliczasz stawkę godzinową która was satysfakcjonuje, albo się dogadujesz że robisz te 160h w miesiącu i ani godziny dłużej, a jeśli tak się zdarzy to ilość nadgodzin x umowna stawka godzinowa. Innej opcji tu nie widzę, pracując na umowę o pracę też będziesz miał miesiące dłuższe i krótsze, a zapierdalać trzeba za ten sam hajs, więc nie masz do końca tak źle, to tylko masa niejasności.
    :)

  12. #26
    Avatar Marionarus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    352
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Sprawa jest prosta. Umowa zlecenie nie ma nic wspólnego z etatem. W ramach umowy ustaliliście że masz do przepracowania 168h w miesiacu jako sprzedawca w sklepie, za co otrzymasz 3000 brutto. To ze ludzie z umowa o prace maja etaty o roznej ilosci godizn miesiecznie, to juz inna sprawa. Umowy zlecenie to w ogole nie dotyczy. Ty sie umawiales na 168h i 3000 wyplaty i tyle. A wszystko co zrobisz ponad ta umowe, to jest kwestia dogadania z szefem. Wiec Twoje rozumowanie z przeliczaniem godzin do wypracowania w danym miesiacu wzgledem etatu na umowie o prace jest bledne. I szef Cie nie dyma, bo ustaliliscie 168h pracy za 3000zl i tyle dostajesz. A jeżeli przepracuesz dodatkowo np 12h, to niezaleznie od tego czy bedzie to styczen,luty, czerwiec, grudzien czy cokolwiek, masz 12h nadprogramowo i tyle. I za te godizny ustalasz sobie z szefem wartosc wynagrodzenia dodatkowego.
    Ostatnio zmieniony przez Marionarus : 03-02-2018, 11:32

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Szkoła studia cokolwiek - znizki umowa zlecenie
    Przez Shaun w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 10-08-2017, 18:37
  2. Umowa na zlecenie
    Przez Worst Nightmare w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 31-05-2016, 12:24
  3. umowa - zlecenie
    Przez solp w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 21-04-2016, 18:47
  4. Umowa zlecenie a L4
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 28-11-2015, 11:48
  5. Umowa zlecenie a kredyt
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-11-2015, 22:31

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •