Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Rozliczanie godzin umowa zlecenie

  1. #1
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Rozliczanie godzin umowa zlecenie

    Czesc,
    Mam pytanie o rozliczanie godzin na umowie zlecenie. Mianowicie umowe mam napisana na stala stawke przykladowo 3000 brutto za etat. No i teraz mam problem poniewaz bardzo czesto robie sobie nadgodziny za ktore mi placa lecz mam pewna spinke z szefem jezeli chodzi o to, kiedy dane godziny sa juz nadgodzinami a kiedy nie. Mianowicie, szef przyjal z gory, ze etat to 168h wiec dzieli wyplate 3000 na 168h, wychodzi stawka 17.85 zl brutto/h i jezeli w miesiacu zrobie przykladowo 180h to dostaje podstawe + 12h x 17,85zl.

    Niby spoko ale czuje sie troche wydymany jezeli chodzi o taki grudzen, w tym miesiacu bylo tylko 152h pracujace wiec wedlug mojego toku rozumowania jezeli przepracowalem 180h to powinienem dostac podstawe + 28h nadgodzin. On jednak twierdzi, ze zrobilem tylko 12h nadgodzin bo etat ma srednio 168h w miesiacu. Teraz np zaczyna sie luty gdzie etat ma 160h i znow bede chcial zrobic troche nadgodzin i mam wrazenie, ze znow zostane wydymany tym razem na 8h.

    Kto ma racje?

  2. #2
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Masz tyle godzin ile przepracowales. Ile masz wpisane na karcie pracy? ����������
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Masz tyle godzin ile przepracowales. Ile masz wpisane na karcie pracy? ����������
    Sorki, ale nie rozumiem.
    No przykladowo przepracowalem 180 godzin wiec to jest ponad etat. Lecz szef w kazdym miesiacu przyjmuje etat jako 168 godzin, nie zwazajac na to ile dni pracujacych ma dany miesiac.

    Doprowadza to do takiego paradoksu, ze w lutym bedac w pracy pon-pt 8h powinienem dostac podstawe, bo wyrobilem etat. No tak. Tylko idac tropem mojego szefa jezeli np dobiore sobie jedna sobote 8h i zrobie 168 h zamiast 160 to zarobie dokladnie tyle samo xD jak wezme sobie dodatkowy weekend 2x 8h czyli 16h nadgodzin to on mi zaplaci za 168h podstawe i da kase tylko za 8h nadgodzin. Kumasz?

    W umowie nie mam unormowanego czasu pracy. Nie mam napisane w jakich godzinach pracuje albo w jakie dni.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 01-02-2018, 14:41

  5. #4
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Umowa zlecenie wiec nie Ma tu pojecia, ze etat ma co miesiac x godzin. Na umowie masz cos o nadgodzinach?

  6. #5
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sorki, ale nie rozumiem.
    No przykladowo przepracowalem 180 godzin wiec to jest ponad etat. Lecz szef w kazdym miesiacu przyjmuje etat jako 168 godzin, nie zwazajac na to ile dni pracujacych ma dany miesiac.

    Doprowadza to do takiego paradoksu, ze w lutym bedac w pracy pon-pt 8h powinienem dostac podstawe, bo wyrobilem etat. No tak. Tylko idac tropem mojego szefa jezeli np dobiore sobie jedna sobote 8h i zrobie 168 h zamiast 160 to zarobie dokladnie tyle samo xD jak wezme sobie dodatkowy weekend 2x 8h czyli 16h nadgodzin to on mi zaplaci za 168h podstawe i da kase tylko za 8h nadgodzin. Kumasz?

    W umowie nie mam unormowanego czasu pracy. Nie mam napisane w jakich godzinach pracuje albo w jakie dni.
    Ale Ty jestes na zleceniu, nie masz etatu. Jak przepracujesz 20 godzin to masz placone za 20 godzin. Jak masz 250 to masz placone za 250 godzin, bez zadnych nadgodzin czy zadnych dodatkowych % przy "nadgodzinach". Tzn. tak to dziala ogolnie i prawo jest po jego stronie, a na co wyscie sie tam ugadywali "na gebe" to tak srednio 2/10 jest wazne to, ze ci placi kwote rowna 168h mimo, ze przepracowales 160h to jego dobra wola

    https://forumprawne.org/umowy-zlecen...-zlecenia.html

    poczytaj
    Ostatnio zmieniony przez Master : 01-02-2018, 14:46
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #6
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie mam nic o nadgodzinach. Takie szczegoly ustalilismy juz sobie sami. Spytal czy chce robic nadgodziny, zgodzilem sie ale on ustalil, ze nadgodziny to wszystko ponad 168h pracy. Wedlug mnie to nie fair bo jak w grudniu zwykly etatowiec zrobil 152h i mial za to wyplacane wynagrodzenie to ja zrobilem 180h, ale nadgodzin policzyl mi tylko 12h. Wiec mozna powiedziec ze ta roznice miedzy 168h a 152h przepracowalem za darmo.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 01-02-2018, 14:46

  8. #7
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    To ciesz sie ze szef daje ci dodatkowa kase za nadgodziny, Bo w sumie nie musi xD

  9. #8
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To ciesz sie ze szef daje ci dodatkowa kase za nadgodziny, Bo w sumie nie musi xD
    dlatego ten pierdolony kraj tak wygląda.

    on z kolei na zleceniu może w ogóle nie zapierdalać ;] nie ma prawa być tak rozliczany jak pracownik na etacie

  10. #9
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale Ty jestes na zleceniu, nie masz etatu. Jak przepracujesz 20 godzin to masz placone za 20 godzin. Jak masz 250 to masz placone za 250 godzin, bez zadnych nadgodzin czy zadnych dodatkowych % przy "nadgodzinach". Tzn. tak to dziala ogolnie i prawo jest po jego stronie, a na co wyscie sie tam ugadywali "na gebe" to tak srednio 2/10 jest wazne to, ze ci placi kwote rowna 168h mimo, ze przepracowales 160h to jego dobra wola

    https://forumprawne.org/umowy-zlecen...-zlecenia.html

    poczytaj
    Rozumiem o czym piszesz. Moj problem polega na tym, ze ja nie mam ustalonej stawki godzinowej na umowie tylko calosc wynagrodzenia. Jak w takim razie powinienem ustalic stawke godzinowa jezeli kazdy miesiac ma inna ilosc dni pracujacych?

  11. #10
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rozumiem o czym piszesz. Moj problem polega na tym, ze ja nie mam ustalonej stawki godzinowej na umowie tylko calosc wynagrodzenia. Jak w takim razie powinienem ustalic stawke godzinowa jezeli kazdy miesiac ma inna ilosc dni pracujacych?
    No ustalic stawke godzinowa na umowie po prostu xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #11
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Teoretycznie to wykonales zlecenie - dostajesz wyplate, a szefa nie powinno obchodzic Ile godzin ci to zajelo. Chyba, ze w umowie masz wpisane, ze musisz przepracowac x godzin

  13. #12
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Teoretycznie to wykonales zlecenie - dostajesz wyplate, a szefa nie powinno obchodzic Ile godzin ci to zajelo. Chyba, ze w umowie masz wpisane, ze musisz przepracowac x godzin
    No dobra kumam o co chodzi. W takim razie dziala to tez na moja korzysc? Jezeli nie przyjde do pracy danego dnia to szef nie ma prawa mi obciac z tego wynagrodzenia ktore mam w umowie? Przeciez to jest taka sama sytuacja. Jezeli nie ma obowiazku placic mi wiecej niz to co na umowie to nie ma tez prawa zabrac mi za nie przepracowany jeden dzien? Pytam czysto hipotetycznie.
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 01-02-2018, 14:57

  14. #13
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ale to czekaj, jak jest w miesiącu 152 godzin roboczych, to ile dostajesz hajsu? (zakladajac ze przepracowales za kazdym razem po 8h, czyli bez nadgodzin)? Te trzy koła?

    @Ja w wakacje kiedyś na zleceniu pracowałem z nadgodzinami, a ta nadgodzina to była SZANSA DLA MNIE, bo mogę sobie więcej zarobić ;d czyli jak zamiast 8h pracowalem 10, to dostawalem po prostu 10 x stawka a nie 8x stawka + 2 (stawka+premia)

  15. #14
    Avatar Alve
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    638
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Wyso52 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No dobra kumam o co chodzi. W takim razie dziala to tez na moja korzysc? Jezeli nie przyjde do pracy danego dnia to szef nie ma prawa mi obciac z tego wynagrodzenia ktore mam w umowie? Przeciez to jest taka sama sytuacja. Jezeli nie ma obowiazku placic mi wiecej niz to co na umowie to nie ma tez prawa zabrac mi za nie przepracowany jeden dzien? Pytam czysto hipotetycznie.
    A to nie jest przypadkiem tak, ze jak nie wykonasz zlecenia to nie musi Ci placic, a i tak Ci placi? Wiec chyba powinienes sie cieszyc jak pracujesz mniej, a dostajesz i tak tyle samo sianka. Zrobiles to co miales zrobic w krotszym czasie wiec dostajesz calosc wynagrodzenia.

    @Edit
    Jeszcze co do tych nadgodzin to
    Osoby, które wykonują swoje zajęcia na podstawie umowy o dzieło lub umowy-zlecenia, nie są objęte zapisami Kodeksu Pracy.
    Czyli odpowiadajac na Twoje pytanie to nie.
    Ostatnio zmieniony przez Alve : 01-02-2018, 15:50

  16. #15
    Avatar Hexolic
    Data rejestracji
    2012
    Wiek
    31
    Posty
    424
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    ale skoro piszesz, że ugadywałeś się ze swoim szefem i zgodziłeś się na te 168h w miesiącu to po kiego chuja płaczesz tutaj, że dyma Cie na kase?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Szkoła studia cokolwiek - znizki umowa zlecenie
    Przez Shaun w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 10-08-2017, 18:37
  2. Umowa na zlecenie
    Przez Worst Nightmare w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 31-05-2016, 12:24
  3. umowa - zlecenie
    Przez solp w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 21-04-2016, 18:47
  4. Umowa zlecenie a L4
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 28-11-2015, 11:48
  5. Umowa zlecenie a kredyt
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-11-2015, 22:31

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •