Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: angielski online dla biedaka

  1. #1
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny angielski online dla biedaka

    Siema torgi. Orientujecie się czy są dostępne w necie jakieś fajne darmowe/tanie kursy angielskiego? Jakieś ćwiczenia, tego typu rzeczy? Maturę rozszerzoną napisałem na 92%, ustną miałem 100%, ale to było prawie 5 lat temu, od tego czasu angielskiego używałem tyle co w gierkach i w necie i po prostu zapomniałem tylu rzeczy, że aż mnie to przeraża. Wydaje mi się, że gdybym porobił właśnie jakieś ćwiczenia, poukładane działami tak jak w szkole, to przynajmniej część szybko powinienem sobie przypomnieć, a trzeba to odkurzyć, bo aż krew zalewa.
    Możecie coś polecić z własnego doświadczenia?

  2. #2
    orjannilsen1

    Domyślny

    raczej o dobry będzie trudno
    pozostają płatne, ale kupowane na utorrent

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    zasubskrybuj się do subredditów które cie interesują i po prostu czytaj i się udzielaj

  5. #4

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    po chuy
    ucz sie angielskiego, ktory sie przydaje na co dzien a nie jakichs zjebanych czasow itp xd
    ogladaj sobie wszystko co ogladasz po angielsku, czytaj wszystko co czytasz po angielsku i tyle, zwieksz swoj kontakt z jezykiem do maksimum
    zamiast czytac polskie grupki i fora o amcarach to czytaj amerykanskie - taki przyklad

  6. #5
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pan Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zamiast czytac polskie grupki i fora o amcarach to czytaj amerykanskie - taki przyklad
    A to to ja robię cały czas, ale egzaminu to niestety nie zdaje, bo za dużo rozumiem z kontekstu ;p Jak czytałem o np. mojej skrzyni biegów - 4R70W common problems - to zdecydowaną większość zrozumiałem z kontekstu, a ze słownictwa to nie zapamiętałem chyba nic nowego mimo tego, że naprawdę byłoby co zapamiętać.
    Czasy te podstawowe to ja pamiętam, te pierwsze pasty i continousy i z tym żadnych problemów nie mam, ale już gramatyka przy past perfect czy past perfect continous, albo okresach warunkowych, mogłaby, i najpewniej sprawiłaby mi problem, bo pamiętam z tego tylko co nieco. Nigdy nie nauczyłem się tych zasad, definicji, po prostu czułem jak ma być i było dobrze.
    Mam wrażenie, że jakbym usiadł do jakichś ćwiczeniówek i robił te śmieszne zadania, to szybko bym się z tym ogarnął i można by w spokoju zająć się słownictwem, ale to musiałyby być właśnie jakieś testy online ze sprawdzeniem, żebym sobie sam krzywdy nie zrobił utrwalając jakiś głupi błąd ;d

  7. #6

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale już gramatyka przy past perfect czy past perfect continous, albo okresach warunkowych, mogłaby, i najpewniej sprawiłaby mi problem
    no wlasnie o to chodzi
    malo ktory nejtiw wie o istnieniu czegos takiego jak past perfect czy past perfect continuous, ale uzywaja bo tylko taka konstrukcja im w danym momencie pasuje
    takie rzeczy wyrabia sie wlasnie przez dluzsze obycie z jezykie, jak ci sie przed oczami przewinie milion przykladow uzycia roznych konstrukcji to sam zaczniesz je wypatrywac i umiec poprawnie je uzywac xd

    i tak jak taidio napisal, lepiej bedzie ci wszystko wchodzic jak przy okazji zamiast samego lurkowania reddita tez sie poudzielasz, znajdujesz se ulubione suby zwiazane z twoimi zainteresowaniami i dolaczasz do spolecznosci, polecam np /r/bigdickproblems

    mozna sie ofc uczyc z ksiazek i robiac zadanka ale to nie takie proste, zrobisz zadanka w sumie wszystko rozumiesz, ale zanim ci wejdzie ta umiejetnosc poslugiwania sie tym naturalnie to troche czasu minie xD w razie co to obczaj sobie ksiazki: angielski w tlumaczeniach: gramatyka, jak nie znajdziesz na torrentach to moge ci je podeslac

  8. #7
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale ja te umiejętności miałem, i to całkiem niezłe, przynajmniej w piśmie, bo gadać to trochę tam gadałem, ale wykładu bym nie wygłosił. Chodzi o to, że przez blisko 5 lat tego nie używałem i tak, jak sobie tego past perfect continousa używałem odpowiednio nawet o tym nie myśląc, tak teraz ledwo pamiętam kiedy się go stosuje i jak, ale jakbym miał coś powiedzieć/napisać, to za cholerę go nie użyję, bo po prostu wyszedłem z wprawy. Chyba. Tak mi się wydaje xD Powiedziałbym, że przestałem czuć ten język.
    No ale macie rację, zaraz koniec pracy i sobie odpalę coś po angielsku. (inna sprawa, że ze słownictwa to w ogóle z 80% z łba wyleciało i z tym to ja się czuję teraz jak dziecko we mgle ;d)

  9. #8
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    etutor

    dojebana apka i cwiczenia na komputer za smieszne grosze

  10. #9
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Zrubmy np angielskie czwartki na torgu i kazdy po angiellsku musi nakurwiac

  11. #10
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zrubmy np angielskie czwartki na torgu i kazdy po angiellsku musi nakurwiac
    kolega z działu IT?

  12. #11
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zrubmy np angielskie czwartki na torgu i kazdy po angiellsku musi nakurwiac
    Albo hypepark temat english only ;d

  13. #12
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    może nawet dzzej by wrócił

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Angielski - ćwiczenia online.
    Przez Dzzej w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 13-02-2015, 13:48
  2. Matura Angielski-Korki online
    Przez Shaun w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 12-01-2014, 22:18
  3. Matura ustna - język angielski
    Przez Pron Akurus w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 06-01-2012, 15:10
  4. Angielski - gramatyka
    Przez Jerem w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 28-10-2011, 18:11
  5. Angielski kanał rozmów oraz kody
    Przez Tomix w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 29-01-2011, 21:25

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •