Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Custom OT - ma to w ogóle szanse na powodzenie?

  1. #1

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    313
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Custom OT - ma to w ogóle szanse na powodzenie?

    Przeglądałem stare dyski i znalazłem trochę notatek z pomysłami na serwer, kilkanaście MB map, itp. Zastanawia mnie tylko czy w obecnych czasach jest miejsce na OTS z własnymi rozwiązaniami co do ekwipunku, profesji, własną mapą, itp? Taki archlight, czyli całkowicie przerobiona Tibia ma się dobrze, z drugiej strony są dziesiątki serwerów tego typu które padają zanim powstaną, albo są tak niedopracowane i że umierają po 2 godzinach od startu. W każdym razie, podzielcie się opiniami i dajcie znać co sądzicie o takim serwerze, ewentualnie dajcie znać który punkt byście lekko zmienili czy bezwzględnie wyrzucili.

    A) Mapa - własna, grywalna, intuicyjna, miła dla oka. Nie lubimy kwadratów, ale nie lubimy też przejść o szerokości 1sqm na których leży 100 kamyków i przeszkód. Staramy się więc znaleźć kompromis między jednym i drugim, do tego nie robimy ambitnie całej mapy od 0 ale korzystamy z niektórych gotowych, ogólnodostępnych kawałków map, tak więc realnie możemy mieć gotową mapę wcześniej niż w 2020 roku.

    B) Exp - low-mid rate, stawiamy na rozgrywkę w party (buffy do expa i dropa za grę w drużynie np.), dodatkowo ekwipunek który opiszę w punkcie niżej, daje prawie tyle co lvl, tak więc nie tylko lvl będzie wyznacznikiem siły.

    C) Profesje - wielu ludzi nie lubi tutaj zmian, myślałem jednak nad czymś takim. Początek standardowo, 4 profesje, ewentualnie zmienić im lekko nazwy (bo w którym RPG paladyn to gość co lata z łukiem zamiast tarczy i miecza?). Po którymś lvlu, np 70 byłby quest po którym można wybrać specjalizację. Dawałaby ona kilka nowych czarów oraz zmieniała styl gry daną postacią
    Warrior (knight) mógłby zostać
    a) Paladynem - tarcza, ciężki pancerz, broń jednoręczna (która cechowałaby się lepszą celnością), najlepszy bloker na serwerze,
    b) Barbarzyńcą - dwuręczna broń (która mogłaby uderzać krytycznie), ciężki pancerz, dobre obrażenia, meele dps
    Shooter (czy jak go tam nazwać, stary paladin)
    a) Lucznik (nazwa do wymyślenia ofc) - łuk, lekki pancerz, szybki i celny atak, duzy dystans, range aoe dps
    b) kusznik - kusza, ciężki pancerz, mniejszy dystans, wolniejszy atak ale możliwość uderzeń krytycznych, single target range dps
    Sorcerer/Druid, tutaj brakuje mi 1 specjalizacji (wszystko to luźny szkic tak więc wiele rzeczy tutaj brakuje)
    a) Elementalista - magia żywiołów
    b) Nekromanta - wskrzesza nieumarłych żeby za niego walczyli, rzuca klątwy (redukcja obrażeń/redukcja pancerza)
    c) Kapłan - healer, buffer, magia światła

    D) Ekwipunek - EQ w końcu by coś znaczyło, widziałbym podział na 2 klasy pancerza:
    -ciężki - dużo więcej armora, lekko spowalniałby naszą postać, ważyłby odpowiednio dużo
    -lekki - mniej armora, nie spowalniałby postaci, ważyłby odpowiednio mniej
    2 klasy broni do walki wręcz
    -jednoręczna - szybsza, mniejsze obrażenia (duża celność) , 1sqm zasięgu
    -dwuręczna, wolniejsza, większe obrażenia (obrażenia krytyczne), 1-2sqm zasięgu
    2 klasy broni dystansowej
    -łuki - szybkie, duży dystans, duża celność
    -kusze - wolne, mniejszy dystans, obrażenia krytyczne

    Zwykłe przedmioty miałyby podział na jakość np. im mocniejsze potwory tym lepsza szansa na lepszy item
    -jagged sword 10 atk
    -sword 12 atk
    -flawless sword 14 atk

    Poza zwykłymi przedmiotami byłby też przedmioty unikalne, nie miałby one podziału na jakość, miałby one za to kilka dodatkowych atrybutów jak np
    -x% większe obrażenia krytyczne
    -x% szybszy atak
    -x więcej hp

    Dodatkowo, crafting. Po pierwsze, dałoby się wykuć podstawowe przedmioty pokroju spike sworda, knight armora, mając odpowiednie materiały. Zwiększałoby to nasz poziom kowalstwa, który zwiększałby szanse na wykucie przedmiotu lepszej jakości. Dodatkowo, każdy przedmiot mógłby mieć do 3-5 zaklętych atrybutów. Przykładowo, mocniejsze potwory dropiłyby specjalne materiały, np.
    "material x" , użyty na pancerzu daje od 10 do 100 hp, użyty na broni jednoręcznej daje 1 do 10% life steal
    -to czy dostaniemy 1 czy 2 czy 10% zależy od naszego poziomu kowalstwa oraz jakości przedmiotu. Te materiały były stosunkowo rzadkie, tak więc przykładowy grind po end-gameowe itemki nie byłby taki łatwy.
    E) System waypointów z Diablo, po odkryciu danego miejsca i aktywowaniu portalu, moglibyśmy za jego pomocą wrócić do innych odkrytych portali

    Generalnie wydaje się, że to sporo zmian jednak nie tak bardzo odczuwalnych na pierwszy rzut oka. Specjalizacje wybiera się po x lvlach, więc z początku expi się jak na każdym innym serwerze, z czasem poznaje się dodatkowe opcje, zamiast od razu rzucać gracza na głęboką wodę i rzuca mu się naraz wszystkie nowości. Crafting na low lvl wymagały po prostu materiałów dostępnych z wielu mobów, łatwiej byłoby nawet zdobyć niektóre części EQ, ale w lategame crafting byłby już obowiązkiem, materiały do niego potrzebne służyłyby jako waluta zamiast GP, zdobycie np. najlepszej zbroi z perfect statami wymagałoby czasu, szczęścia i dużo materiałów które byłby po prostu trudno dostępne/drogie.

    Co sądzicie o takim projekcie? Są w ogóle szanse że ludzie by grali? Jakby udało się ze wszystkim uporać, przed startem dobrze się rozreklamować i przede wszystkim, dobrze przetestować wszystko?

  2. #2

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    388
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja osobiście nie gram już na żadnych customowych, bo się mocno przeraziłem. Co wychodziło to było niegrywalne. Jedyny OT na jakim bym zagrał to chyba Thanatos :D Chociaż twój pomysł wygląda całkiem podobnie do niego. Napisanie takiego OT zajmie ci pewnie z 5 lat więc czekam.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,313
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    daj exp x3 i gramy

  5. #4
    Avatar Zodiak
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    29
    Posty
    4,264
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jak gm zrobi exp 3 to wbije
    DARMOWY PACC NA TIBIANTISIE PO WBICIU 8LVLA TYLKO Z TEGO REFLINKA KLIKNIJ TUTAJ
    ESSA
    Pozdrawiam JOSE ROTWORMO RAPIDO ESSA.

  6. #5
    Avatar Avatar =P
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    120
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nawet nie podchodze, Tibia, prosta, latwa, przyjemna. DO myslenia mam inne rpg :D

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 19-11-2023, 20:53
  2. Nie odebrałem telefonu w sprawie pracy, mam szansę jeszcze?
    Przez Soplica w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 26-09-2018, 10:28
  3. Euro 2012 - co nam to w ogóle daje?
    Przez Gogeta w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 243
    Ostatni post: 06-06-2012, 00:56
  4. League of Legends Klient w ogole sie nie wlacza.
    Przez Pjentak w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 23-04-2012, 18:43
  5. Codziennie w thais masz szansę na mały prezent?
    Przez matizioom w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-05-2011, 19:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •