Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Nauka nowego języka

  1. #1
    Torg User

    Domyślny Nauka nowego języka

    elo torgi,

    mam ostatnio bardzo dużo czasu, siedząc w robocie się nudzę kilka godzin dziennie, więc stwierdziłem, że chętnie nauczyłbym się nowego języka

    najpierw muszę wybrać język, zastanawiałem się nad niemieckim i hiszpańskim, niemiecki miałem w gimnazjum i liceum ale jakoś średnio podchodzi mi ten język, hiszpański natomiast byłby dla mnie czymś zupełnie nowym, jedynie to co sie nauczyłem od brazoli w tibii i z serialu narcos xD myślałem również o jakimś norweskim czy coś, ale to już chyba lvl za wysoko żeby zrobić to na samouka?

    czy ktoś z torgów uczył się jakiegoś języka SAMODZIELNIE i jest w stanie ocenić stopień trudności nauki danego języka?

    jakie metody/książki polecacie do samodzielnej nauki?

    rzucam zielonymi workami

  2. #2
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    apek na telefon to jest chyba z miliard które uczą różnych języków, w różnej formie(jakieś zabawy itd), nie wiem czy na początek nie było by to najlepsza opcja, bo nie będziesz czuł dużego natłoku, a jak ci się język spodoba to będziesz mógł po prostu zwiększyć intensywność ćwiczeń lub dokupić jakąś książkę

  3. Reklama
  4. #3
    Boruciarz

    Domyślny

    niemiecki w porównaniu z hiszpańskim jest skurwysyńsko trudny, najbardziej "przyszłościowym" z kolei językiem jest chiński

  5. #4
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    niemiecki generalnie nie jest trudny

  6. #5
    Boruciarz

    Domyślny

    Jest. Jest przede wszystkim nielogiczny, popierdolony, całe zdanie można dusić przez 30 sekund żeby było wiadomo o co chodzi (czasownik na końcu <przykład: Pewnego słonecznego dnia dotarło do mnie, jak smutne jest życie, a czyny ludzkie zupełnie bezsensowne, kiedy to w lesie opierając się o drzewo SRAŁEM>)

  7. #6
    Avatar Genway
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,758
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    niemiecki jest niedopierdolony. po 9 latach "nauki" dalej chuja umialem, zreszta wiekszosc moich znajomych ma podobnie bo kazdy mial w ten jezyk wypierdolone.
    inb4 jestescie niedojebani

    bo podejscie mialem takie, ze jezeli nauka danego jezyka jest na sile to nie ma sensu i tak wlasnie mialem z tym spierdolonym i brzydkim jezykiem. a np za to nauka angola mi do teraz sprawia radosc xd wiec moim zdaniem powinienes sobie znalezc jezyk, ktorego nauka bedzie sprawiala Ci przyjemnosc.

    ja osobiscie myslalem nad nauka jakiegos wlasnie skandynawskiego np szwedzkiego czy norweskiego

  8. #7
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest. Jest przede wszystkim nielogiczny, popierdolony
    hm no ja miałem wrażenie że odwrotnie
    niemiecki jest poukładany, ma jasne zasady gramatyczne i w niektórych miejscach jest nawet logiczniejszy niz angielski

  9. #8
    Avatar Hunted
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,903
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Genway napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    niemiecki jest niedopierdolony. po 9 latach "nauki" dalej chuja umialem, bo kazdy mial w ten jezyk wypierdolone.
    niemiecki jest całkiem przyjemny i wcale nie taki skomplikowany, chyba że masz podejscie jak @Genway ;
    Ostatnio zmieniony przez Hunted : 19-09-2017, 03:37

  10. #9
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    po prostu jesli nie jestes ukryta opcja niemiecka, to nie wchodzi Ci ten jezyk
    ja w 3 lata liceum lepiej ogarnalem hiszpanski, niz wczesniej przez 6 lat nauki niemieckiego xd
    znów się widzimy

  11. #10

    Notoryczny Miotacz Postów zbysio jest teraz offline
    Avatar zbysio
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,016
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj gary tyler fox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    myślałem również o jakimś norweskim czy coś, ale to już chyba lvl za wysoko żeby zrobić to na samouka?
    Norweski nie jest trudny

  12. #11
    Avatar jata12
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdynia
    Posty
    2,399
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    ruskiego sie naucz, cyrylicy sie naumisz i jechanka

  13. #12
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Niemiecki jest łatwy, jeśli chodzi o zasady. Gorzej gdy wchodzą w grę dialekty.
    Przestaw wszystko czego używasz na język, którego chcesz się uczyć (menu w telefonie, facebook itd.)

  14. #13

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    potwierdzam, niemiecki to jak matematyka, wszystko jest wedlug konkretnych zasad i nie jest tak popierdolony z czasami jak angielski
    ogolnie poczatek moze byc trudniejszy przez odmiany wszystkiego, ale na b1 i w gore niemiecki jest duzo latwiejszy od angielskiego, szczegolnie w produkcji xd
    po prostu cale zycie spedzacie z angielskim dlatego wydaje sie wam latwy, jakbyscie przez cale zycie grali w gierki po niemiecku/hiszpansku/francusku i ogladali youtuba w tych jezykach to tez byscie mowili ze lajtowy xd

    here ktos kto przez cale gimnazjum/liceum jechal na 2 w niemca i mial w niego wyjebane, teraz studiuje angielski i niemiecki i stwierdzam ze niemiecki jest duzo przyjemniejszy i ogolnie fajniejszy od angielskiego i polecam go kazdemu xD

  15. #14
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,649
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zastanow sie po co chcesz sie uczyc jezyka. na niemiecki w pl jest duze parcie.jak znasz ang i niemiecki na b2 a na dodatek maasz jakies studia techniczne + jakies doswiadczenie to mozna niezly hajs zarabiac. a co Ci po takim hiszpanskim? tylkoe nie mowisz, ze jak polecisz ameryki poudniowej to spobie pogadasz ... xDDD

  16. #15
    Avatar Genway
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,758
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    a co myslicie o szwedzkim? xD niby tez by sie mogl przydac

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Nauka języka niemieckiego i hiszpańskiego jednocześnie.
    Przez Tasmann w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 30-12-2014, 16:42
  2. Nauka jezyka - wasze sposoby, efekty, relacje.
    Przez Rocket Man w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 12-08-2013, 14:31
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-03-2013, 02:33
  4. Najciekawsze metody nauki nowego języka
    Przez Euronymous w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 14-08-2012, 13:05

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •