Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Honda - problem z ładowaniem

  1. #1
    Avatar Feronek
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    122
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Honda - problem z ładowaniem

    Cześć torgi, mam problem z autem Honda jazz 1.2 benzyna, rocznik 2005. W czasie dużego obciążenia w korku (minimum 30 minut stania) pada samochód zaczyna się od kontrolki abs, później ręcznego, a później pada wszystko radio, klima, zapalają się wszystkie kontrolki i pada do zera. Nawet nie da się zamknąć samochodu pilotem, ani nie działają światła awaryjne. Przy wrzuceniu na obroty jakos da rade jeździć, bo kontrolki gasną. Byłem już u dwóch elektromechaników i w serwisie hondy, ale nikt nie jest w stanie mi pomóc. Wszyscy twierdzą, ze akumulatora nawet nie ma sensu wymieniać, bo jest jak "nówka sztuka". Alternator niby tez daje rade, ale problem zaczyna się przy włączonej klimatyzacji. Wtedy brak jest ładowania i dzieją się te rzeczy, które wymieniłem na początku. Jeżdżąc w trasie lub bez wyłączonej klimy nie ma tego problemu. Jedyne co było robione jakiś czas temu to wymiana sprzegielka klimatyzacji (bo padła). Miał ktoś taki problem? Albo wie jaka moze być przyczyna? W serwisie hondy stwierdzili, ze może to być komputer do wymiany, jednak koszt takiego komputera to sporo pieniędzy jak na wartość tego samochodu (około 10k cbl), jednak jeden z elektromechaników twierdzi, ze to może nie być problem, a coś z sama klimatyzacja (tez droga sprawa) mówił, ze może wymienić alternator, ale nie jest pewny czy to coś zmieni i nie chce mnie naciągać na koszty.

    Auto planuję niedługo sprzedać, ale nie chcę komuś wcisnąć samochodu z takim problemem.
    till i finally died which started the whole world living oh if id only seen that the joke was on me

    ehh

  2. #2
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jeśli problem zaczął się po naprawie klimy i występuje tylko, gdy jest włączona, to po co szukać daleko? Porządnie przetrzepać klimatyzację, szczególnie pod kątem ostatniej naprawy i tyle, dopiero potem się martwić na zapas. Stawiam, że jest to jakaś pierdoła, przez którą auto ciągnie dużo prądu i dlatego alternator nie wyrabia. Takich przypadków są tysiące, jakiś mały problem, a sprawia niesamowity kłopot, dodatkowo mechanicy się głowią i głowią, a rozwiązania nie ma.

  3. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Hak holowniczy Honda Civic co, jak i gdzie?
    Przez Tulak w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 07-01-2014, 00:27
  2. Problem z ładowaniem kamery
    Przez Erukumir w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 29-06-2013, 21:05
  3. Problem z ładowaniem filmików
    Przez Szmuby w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 12-03-2013, 14:57
  4. SE X8 - problem z ładowaniem
    Przez E.R w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 12-10-2012, 00:20

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •