Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: jezyk niemiecki

  1. #1
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny jezyk niemiecki

    jest ktos kto sie uczy, dobrze zna niemiecki?
    od czego zaczać nauke tego języka, moge się uczyc niemieckiego po angielsku..
    na początku myślałem, żeby zrobić liste 1000 slow potem za jakas grame sie zabrac, tylko jak to dobrze zrobić?
    dodam, ze b1 bedzie juz "satysfakcjonujacym poziomem" jak drugi jezyk, przynajmniej na poczatku.

  2. #2

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    94
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    nie polecam po angielsku, u mnie to skutkowało tym, że myslalem po angielsku i tłumaczylem z angielskiego na niemiecki w głowie, a to trwa i składnia jest z dupy :D

    ustaw telefon i komputer na niemiecki i kup fiszki i noś je ze sobą wszedzie. a tak ogólnie to polecam z kimś rozmawiac, gramy nie ma sie co uczyc, bo jak jej nie uzywasz w rozmowie to i tak zapomnisz, to musi wychodzic automatycznie, bo jest zbyt popierdolone zeby myslec o tym za kazdym razem jak sie wypowiadasz

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    44
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Dokładnie jeśli nie będziesz pisał oficjalnych listów to szkoda czasu na gramatykę, mowa mowa i jeszcze raz mowa.

  5. #4
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Cfienshyc ; @Krętlik ;

    zgadzam sie,ogolnie to jest tak, ze ja kiedys zdalem mature z niemca to bedzie poziomu ok. b1, ale wszystko chuj trafił. ja tego jezyka bd potrzebowac zeby czasem napisac maila, cos pzeczytac i zadzwonic/ pogadac z niemcem. chodzi mi o prosta gramatyke cos ZROBILEM ROBIE ALBO ZROBIE. ja nie chce sie zanurzac z tymi czasami jak z angielskim. ma byc prosto ale mam gadac

  6. #5

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    niemiecki to latwy i przyjemny jezyk
    zamiast pierwszych 1000 slow raczej bym wzial dowolny podrecznik dla poczatkujacych, zamiast wkuwania 1000 losowych slow bedziesz miec to raczej posegregowane dzialami + cwiczenia z gramy, dopiero potem brac sie za listy slowek
    ja tam jestem zwolennikiem wkucia gramy zaraz na poczatku, tym bardziej ze w niemieckim jest moim zdaniem sporo latwiejsza niz w ang
    ogarnij sobie wszystkie czasy, moze poza Futur II, zebys wiedzial jak sie je rozroznia + tabelke der/die/das jak sie przez przypadki odmieniaja, a potem pozostaje praktycznie tylko nauka slownictwa, jak skonczysz pierwszy podrecznik to mozesz juz sobie zaczynac czytac jakies bajki dla dzieci i robic fiszki/memrisa ze slowek + ogladanie bajek/seriali/filmow po niemiecku xd

  7. #6
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Waarks ;

    możesz mi podpowiedzieć, jak się tych czasów uczyć (którego na poczatk, któego pozniej)

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    nie ma ich duzo xd
    Präsens - terazniejszy, Futur I - przyszly, Präteritum + Perfekt - przeszle
    do tego ogarnij jak sie robi pytania i imperativ + Konjunktiv II (tryb przypuszczajacy)
    na koniec sobie zostaw czasy: Plusquamperfekt i Futur II
    i na sam koniec Konjunktiv I, bo na to tez sie czasem natkniesz, taka mowa zalezna z angielskiego xd

    no i tabelka z nieregularnymi ofc bo uzywa sie ich w chuj w niemieckim xd
    a co do slowek to pamietaj zeby sie ich uczyc z rodzajnikiem i liczba mnoga
    u mnie fiszki wygladaja tak: "das Haus -/er" co znaczy ze liczba mnoga to Häuser (slash daje umlauta xd)


    ogolnie podreczniki maja to sensownie rozdzielone wiec imo po prostu przerob sobie podrecznik albo pare i bedziesz miec prawie cala grame ogarnieta xd

    a i jeszcze jak bedziesz sie uczyc der/die/das to rekcja przymiotnika tez jest do ogarniecia

  9. #8

    Data rejestracji
    2017
    Położenie
    Kraków
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Polecam czytać więcej książek po niemiecku. I jest jeszcze lepiej, aby przejść na kurs lub wziąć nauczyciela. Powie wam, od czego zacząć i jak zaplanować program szkoleniowy. W tej witrynie jest wielu nauczycieli, możesz nawet prowadzić zajęcia online https://buki.org.pl/korepetycje/bydgoszcz/

  10. #9

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    ksiazki sa zajebiste ale trzeba miec chociaz to a2 zeby jakkolwiek to dzialalo bez wiekszego meczenia sie xd
    a reklama chujowa xD

  11. #10
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Waarks ;
    gdzie mozna ogaldac bajki po niemiecku, jakies stare z CN np? bo z tego udalo mi sie wyszukac to straszna lipa ;/

  12. #11

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    http://pokemon-tube.com/folge
    tutaj pokemony wszystkie odcinki
    a poza tym to na netflixie jest bajek (seriali i pelnometrazowych) od cholery + normalne filmy wiec polecam zainwestowac

  13. #12
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    po niemiecku/ angielsku tez znajde?

  14. #13

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    no wybierasz sobie tam sciezke dzwiekowa, wiekszosc poza angielskim ma jeszcze niemiecki i polski wiec sobie tylko odpalasz jezyk jaki chcesz
    do tego mozesz odpalic napisy, ale czesto napisy sa inne niz sam film z dubbingiem to nie przydaja sie za bardzo xD

    https://imgur.com/oo9V3ly
    Ostatnio zmieniony przez Waarks : 24-09-2017, 14:46

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Język Niemiecki + Język Angielski
    Przez Mysterious Boy w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 20-10-2015, 12:50
  2. Język niemiecki. Poziom od 0 do A2.
    Przez Sloughon w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 11-10-2013, 21:48
  3. Jezyk niemiecki - od kompletnego zera.
    Przez Rocket Man w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 24-08-2013, 22:18
  4. Język niemiecki i podejście do matury
    Przez Sinis w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-09-2012, 16:41
  5. [Pilne] List na język niemiecki
    Przez Fatal Linek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 07-02-2012, 20:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •