Reklama
Strona 2 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 56

Temat: Yerba Mate

  1. #16
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny



    ta yerba na poczatek bedzie prawilna? nie pijam kawy w ogole nie wyjebie mi serducha?

  2. #17
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Może byc jak każda xd jak przewidujesz że nie będzie ci smakować miks z popielniczki to spróbuj brazylijskiej Green Mate, tam nie ma pyłu i w smaku jest delikatna, nie dymiona.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Pacyfic
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Bydgoszcz
    Posty
    1,118
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Macie jakiś poradnik jak to parzyć ico kupić na początek? Czy wystarczy kubek i ta śmieszna słomka?
    [SURYKATKA][/SURYKATKA]

  5. #19
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Pacyfic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Macie jakiś poradnik jak to parzyć ico kupić na początek? Czy wystarczy kubek i ta śmieszna słomka?


    cejrowski to najlepiej wytlumaczyl

  6. #20
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a ta targui energia wyżej to jest syf, wypiłbyś [FONT=arial]Cruz De Malta Despalada czerewoną to bys poczuł pierdolnięcie. Neistety chyba jej już nie produkują (?) w każdym razie bardzo dawno jej nei widziałem w żadnym sklepie. Btw Jeśli ktoś jest z wawy to polecam sklep na rolniczej, są same yerby i akcesoria.


    ale troche drogie soł soł jeszcze nie spróbowałem. Ale może ktoś by chciał spróbować
    https://dobreziele.pl/sklep/yerba-ma...a-con-palo-1kg

    Rozumiem, że to jest ta biała cruz de malta i już nie ma takiego pierdolnięcia ? Pił ktoś ? Jakie wrażenia ?

  7. #21
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Tatasek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    ta yerba na poczatek bedzie prawilna? nie pijam kawy w ogole nie wyjebie mi serducha?
    Na poczatek odradzam jakakolwiek despalade z, racji iz sa one najmocniejsze(same liscie, prawie wcale patyków) kup sobie jakas zwykla elaborade i testuj od małych ilosci nie czytaj tych gowno poradnikiw co to kaza 3/4 matero sypac. Pajarito to chyba taki standardzik i w smaku nienajgorsza, chociaz przez wielu wychwalana mi osobisxie bardziej podeszla,rosamonte, sa tez wersjw (suave) ktore sa slabsze od standardowych yerb, jesli ktos nie lubi/nie przyzwyczai sie do zapachu i smaku dymu to niech kupi sobie krausa, smakuje jak zielona herbatka

    @up

    Nie kupuj tego, za szybko się wypłukuje a i w smaku nie jest powalajace, takze za te cene jaka ta marka woła nie warto
    Ostatnio zmieniony przez SzalonyMes : 29-07-2017, 01:27
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  8. #22
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    kurde to juz nwm co kupować ;/ to dopiero będzie moja druga paczka ale chciał bym coś mocnego xd

  9. #23
    Avatar Rajan
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    29
    Posty
    183
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tatasek, śmietniku dałem linka na początku.

    #up mordo, zajdź do herbaciarni powiedz żę chcesz coś pobudzającego, powiedz jak tam sytuacja wygląda typiara/typ Ci doradzi coś fajnego - ew na spróbowkę jak diler Ci działkę zapoda.

  10. #24
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mortyl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurde to juz nwm co kupować ;/ to dopiero będzie moja druga paczka ale chciał bym coś mocnego xd
    chcesz coś mocnego to wsyp więcej, nie rzucaj sie od razu na głęboką wodę bo albo się speszysz albo sie przyzwyczaisz i tyle będziesz miał z pobudzenia.
    To nie o to tu chodzi by cie wyjebało z butów jak na przedtreningówce, tylko by mieć co posiorbać, dostarczac witamin a przy okazji czuć ten power przez cały dzień.

    Kup sobie jakieś rosamonte/pajarito, a później przesiądz się na despalade.

    Póki co yerby które piłem pomijając jakieś gówniane sciepy startowe 50g mate green czy jak się one tam zwały to :

    Rosamonte elaborada - nie mylić z especial - dobre, z elaborad moją ulubiona była, ale niektórym nie smakuje
    pajarito - najbardziej popularna yerba, cena też niska, w smaku ok ale bez szału według mnie, zbyt wyhypowana

    cruz de malta - niby perełka wśród yerb, tymczasem ja sie zawiodłem po 2 zalaniu już czułem jakbym pił wodę, do tego słabo z działaniem, smak porównałbym do pajarito

    cbse energia - najgorsza yerba jaka piłem, sztuczny ziołowy smak, może to tylko ja ale ciągle mi mięta smakowało, pobudzenia jakiegos nie czułem po tym

    taragui energia - pobudzenie czułem, ulubiona yerba mojej mamy, mówi że na nia działa dobrze nie to co poprzednik, na brata też zadziałało, ogólnie tania i dobra w smaku, polecam na większego kopa z elaborad

    rosamonte despalada - mocniejsza siostra czerwonej rosamonte, jako ze despalada to już brak patyków, wyczuwalnie mocniejsza, początkowo sie speszylem przez moc myslac ze jest gorsza, ale potem zasmakowała mocno. Mała ilosc pyłu bądz tez brak też przemawial za tą yerba, kupiłem druga paczkę.

    Taragui despalada - podobne do rosamonte, troche słabsze bym poowiedział, jak to marka taragui dobre w smaku ogólnie polecam te firme.

    Amanda despalada - nie piłem elaborady, ale musiałem sprawdzic jak smakuje yerba od naszych rodaków z ameryki no i całkiem całkiem, chociaż odczuwalnie słabsza i szybciej się wypłukuje, ale też sięgnąłem po drugą paczkę.

    Sara despalada - to już cięzszy temat, nie wiedziałem co to jest wzialem na spróbowanie, kopa daje większego niż wszystkie pozostałe, ale jako urugwajska yerba, cięzko się ją pije, dużo pyłu i drobno zmielone liscie przez co bombilla się przytyka. Nie kupiłem drugiego opakowania mimo smaku i mocy dobrej, męczy mnie picie tego mułu

    Canarias - podobna historia co Sara

    Pipore despalada - podobna do amandy

    Taragui vitality - jedyna yerba z certyfikatem rainforest alliance czy jakos tak, który otrzymuja produkty robione w dobrych naturalnych wwarunkach i pracownicy są dobrze traktowani. Smakuje inaczej niż reszta yerb, nie powiedziałbym ze zle, raczej ma taki specyficzny smak, dobre na zmiane smaku od czasu do czasu. Równiez z tego co wiem tania

    Kraus organica - yerba która nie była poddawana procesowii suszenia w ogniu, tylko przy uzyciu goracego powietrza, przez co nie ma ona tego aromatu i smaku dymu, powiedziałbym ze smakuje troche jak zielona herbata, dobre, zapewne kupie nastepna paczke.
    Ostatnio zmieniony przez SzalonyMes : 30-07-2017, 01:15
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  11. #25
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Kurde na amen zapomniałem o tym temacie :/
    @SzalonyMes ;

    Dzięki za listę na pewno się przyda!
    Dopiero dziś czytam ten post a i tak kupiłem rosamonte i pajarito bo były w promocji na dwu paku to czemu by nie :P Chciałem zacząć od pajarito ale z racji iż rosamonte się sama otworzyła w przesyłce kurierskiej pije rosamonte. Porównując ją do CBSe jest dużo lepsza, zarówno smakowo jak i pobudzająco. Pijąc CBSe nie czułem nic rosamonte na mnie działa i to nawet dosyć mocno. Tylko nie wiem czy to wina samej yerby czy też czegoś innego ale bardzo często muszę chodzić do ubikacji ale jakoś to zniosę xD Na stronce widnieje taki opis produktu " Idealna do wielokrotnego zaparzania, ponieważ długo utrzymuje smak." Jak dla mnie to po 4-5 zalaniach nie czuć już smaku, czyli mam rozumieć, że to jest dużo tak ?

    Mam pytanie do ludzi, którzy yerbe piją dziennie, czy dziennie wymieniacie yerbe czy zostawiacie np. na 2 dni ? Ja zalewam dziennie 3-6 razy i wymieniam po dwóch dniach, z tym że na drugi dzień już wgl nie czuje smaku, ale w przypadku rosamonte czuje moc bo dalej daje kopa.

  12. #26
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mortyl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czy to wina samej yerby czy też czegoś innego ale bardzo często muszę chodzić do ubikacji
    Yerba ma to do siebie, że często chodzisz do toalety sikać, dlatego trzeba pamiętać o nawodnianiu organizmu bo duzo sie wypłukuje. A jeśli chodzi ci o sranie no to cóż, polepszyło ci metabolizm po prostu, moja mama też tak miała na początku.
    Cytuj Mortyl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak dla mnie to po 4-5 zalaniach nie czuć już smaku, czyli mam rozumieć, że to jest dużo tak ?
    ja robie 3 max 4 zalania, reszta to smakuje jak woda, ciezko okreslic ile kto zalan bo jeden nasypie lyzeczke a drugi 3/4 pojemnika z którego pije(specjalnie nie uzylem slowa matero, bo jak widzialem na grupie na fb, to ludzie pija i ze sloikow XDDDD lub dali 180 zł za palo santo od cejrowskiego ktore normalnie kosztuje 75, ale oni chcieli wieksze)


    Cytuj Mortyl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie do ludzi, którzy yerbe piją dziennie, czy dziennie wymieniacie yerbe czy zostawiacie np. na 2 dni ?
    Absoluetnie nie zalewja tej samej yerby nastepnęgo dnia, ba tego samego tez nie konczysz picie i wiecej tego nie zalewasz i jak masz ochote syp swieze, raz ze to smaku nie ma, dwa gnije, trzy zero przyjemnosci. A czy juz bedziesz wyrzucał susz po piciu czy przed nastepnym zasypaniem to twój wybór nie ma to według mnie znaczenia
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #27
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Siema siema
    Właśnie czytam sobie 100 właściwości yerba mate i zaciekawiło mnie parę punktów, na temat których chciał bym poznać wasze zdanie:

    4. Niweluje uczucie głodu sprawiając, że z jelita grubego wysyłany jest do mózgu sygnał o sytości. Sprzyja to odchudzaniu.

    Ja mam właśnie odwrotnie, mianowicie 20-30 min po skończeniu picia dostaje apetyt. Mam jakieś shizy ?

    10. Zawiera niemal wszystkie niezbędne do życia witaminy.

    Pytanie tylko w jakich ilościach ? Czy yerba pita regularnie może zastąpić suplementacje w postaci tabletek?

    17. Pozwala podnieść sprawność fizyczną.

    Jak mam to odebrać? To coś w stylu pij mleko będziesz wielki?

    20. Obniża temperaturę ciała, działa wychładzająco.

    Czyli jak np. teraz jestem przeziębiony i powinienem się wygrzać aby walczyć z przeziębieniem to picie yerby nie jest najlepszym pomysłem bo ona obniży temp. ciała?

    52. Przez przyśpieszoną angiogenezę zwiększa tempo gojenia się ran.

    Czytając to i parę podobnych zdań, zaraz skojarzyło mi się senzu bean z dragon balla xD

    https://www.czajnikowy.com.pl/100-wl...aragwajskiego/

  14. #28
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    czemu taki szal na to??
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  15. #29
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    4. ja czasami muszę przestać pić yerbe żeby nabrać ochotę na zjedzenie czegoś, na samej yerbie mogę lecieć bez fooda do wieczora
    10. pogrzeb i sprawdź, pewnie info jest do znalezienia, wątpię żeby to tak działało chociażby wit A D E K będą turbosłabo przyswajalne z samą yerbą
    17. pewnie tak jak kawa podnosi za sprawą pobudzenia
    20. pewne tak jak kawa podnosi ciśnienie itd za sprawą kofeiny przez co łatwiej o utratę ciepła tak samo i tutaj
    52. nie oglądałem dragon balla
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  16. #30
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    yy kawa jest dla nadludzi napuj bogow ambrozja :)
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka yerba do nauki?
    Przez Tatasek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 22-02-2020, 23:11
  2. Yerba Mate
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 22-10-2017, 01:11
  3. Mocna yerba mate
    Przez Halunek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post: 11-08-2015, 17:57

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •