Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 56

Temat: Yerba Mate

  1. #1
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Yerba Mate

    Witam
    Jakiś ponad miesiąc temu zakupiłem sobie ten oto zestawik: https://dobreziele.pl/sklep/zestawy/...2/jablkowy-sad i mam do was parę pytań.


    1. Zalewacie wodą o temperaturze 70-80 stopni?
    2. Ile odczekujcie po zalaniu wody do momentu picia?
    3. Ile razy zalewacie to samo zasypanie naczynia ? Ja 6-8 ale zauważyłem, że tylko dwa pierwsze to sztos później dużo mniej czuć aromat yerby
    4. Zauważyłem też, że te wspominane 2 pierwsze zalania mają inną forme niż pozostałe. Dwa pierwsze mają gęsta plastyczną formę,które wypełniają całe naczynie, a pozostałe to "pływające drobno ustrojstwa". To pewnie ma coś wspólnego z tym "ile zosatało yearby w yearbie"? ( nie wiedziałem jak to ująć xD)
    5. O co chodzi z dymionymi i z gałązkami?
    6. Na ile wam starcza 0,5 kg?
    7. Jaką yerbe polecicie? Wolał bym coś mocniejszego i na więcej zalań
    8. Gdzie najbardziej się opłaca kupować yerbe?

  2. #2
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    1. Ja na czajniku ustawiam 70, przy 80 wychodzi moim zdaniem dużo gorsza. A obecnie parze prawie tylko na zimno z plasterkiem cytryny i lodem (terere).
    2. Parę minut.
    3. Zależy od yerby, jej ilości, ilości wody, tak generalnie to z 4-5, potem już lekki sik się robi.
    4. Nie kumam
    5. Dymiona jest po prostu suszona/wędzona nad czymś. Yerba z gałązkami jest słabsza bo zajmują miejsce a nie dają kopa.
    6. Nie wiem, tak z 3 tyg myślę.
    7. Rosamonte, taragui czerwona.
    8. Yerbomania
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 25-07-2017, 22:44
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Mortyl
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rybnik
    Wiek
    30
    Posty
    351
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @udarr ;
    https://dobreziele.pl/sklep/yerba-ma...e-con-palo-1kg

    o tą ci chodzi ? piszą, że dużo gałązek a spróbował bym coś z kopem bo tą smakową co miałem to słaba była

    ja myślałem nad tą, piłeś ją?
    Ostatnio zmieniony przez Mortyl : 26-07-2017, 21:19

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Nie, szukaj niebieskiej wersji sin palo a nie con palo.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zainteresowaliscie mnie tym Yerba Mate. Jak sie po tym czujecie? Lepsze niż dobra kawka?

  7. #6
    Avatar Rajan
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    29
    Posty
    183
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Powiem tak, była sytuacja - w skrócie (herbaciarnia największa w moim biedaszybie - białystok)
    Halo dzień dobry, ostatnio kupiłem yerba z guaraną i słaba była, Pani da coś super ekstra co daje kopa bo kawa na mnie nie działa.
    - Nie ma sprawy, najmocniejszy sort ze świeżo zmielonych liści. Wypije Pan i proszę zdać relacje.
    ile płacę?
    -36.90 (400g)
    ok, dziena, elo.
    Typiara zapodała mi jakiś brazylisjki sort czy co tam, bo tam w jakiś latino lover języku skrypt na paczce napisany - ogólnie zrobię sobie taki napar w kubku 1L gdzie 1/3 to yerba, wypiję ogarniam wszystko jak haker po metamfetaminie w '86 przez cały boży dzień i mam wyostrzony śmieszkowy humor (pewno placebo) ale jest git. Fusy w do gęby z tego lecą bo tam pyłków jest sporo i małych części liści (młody sorcik). Jestem generalnie zadowolony, bo kawa ani energole na mnie nie działają nawet jak sobie taką kurwę, czarną ze sprintera zrobię za którą wydałem z 40 zł i wtf o co chodzi, albo 4 monsterki pod rząd i nic ziewam idę normalnie spać. Polecam Jerbunie, fajna sprawa tylko spoko splifa trzeba sobie ogarnąć.

    # Natomiast
    Mam pytanie do pijących. Też macie po spożyciu takie durnie realistyczne sny które odbiegają od rzeczywistości bardzo mocno, pomimo tego wydaje się wam że to jest to co się dzieje naprawdę? Po prostu jakieś takie absurdalne historie które nie mają prawa bytu w których jesteście przekonani że to szczera prawda? Bo ja i mój ziomunio to samo mamy, więc pytam czy ktoś może jeszcze coś takiego doświadczył.

    Cejrowski team.
    Dla zainteresowanych to polecam -
    https://www.youtube.com/watch?v=SClth38w7JM
    Super sprawa, pozdro ryjki.

    #ps up - w smaku beznadzieja jak konkreta pijesz, ale masz mieszanki różne smaki można fajno eksperymentować. Większość mieszanych smakuje jak zielona herbata. Czyste natomiast jak wywar z kiepów do którego idzie się przyzwyczaić. Coś za coś.
    Ostatnio zmieniony przez Rajan : 27-07-2017, 02:33 Powód: hwdp

  8. #7
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Tatasek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zainteresowaliscie mnie tym Yerba Mate. Jak sie po tym czujecie? Lepsze niż dobra kawka?
    Nie ma co się produkować bo w necie tego pełno ale różnica jest jak niebo i ziemia. Kawa na mnie nigdy nie dzialala, po pierwszej yerbie a zacząłem od najmocniejszej to łapy mi się telepaly ale tak pozytywnie hehe. No i moc jest na dużo dłużej i co najważniejsze nie spada tak gwałtownie jak po kawie. Smak czystej to rzeczywiście wywar z kiepa ale nie miałem z tym problemu a teraz nawet go lubię.

    Edit: ważne żeby nie przeparzyc szczególnie pierwszego zalania i żeby pierwsze zalanie nie stało zbyt długo bo wtedy wychodzi nieprzyjemna, ściągająca i zalegająca goryczka, taninowosc i szorstkość.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 27-07-2017, 07:16
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #8
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @Rajan ; powiedz coś więcej o tej yerbie jak tak wywala z kapci, cena wydaje się kosmiczna, jakoś 2x drożej niż normalne, mocne yerby. Masz nazwę, cokolwiek czy przesypała ci do nieoznaczonego?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #9
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Rajan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    # Natomiast
    Mam pytanie do pijących. Też macie po spożyciu takie durnie realistyczne sny które odbiegają od rzeczywistości bardzo mocno, pomimo tego wydaje się wam że to jest to co się dzieje naprawdę? Po prostu jakieś takie absurdalne historie które nie mają prawa bytu w których jesteście przekonani że to szczera prawda? Bo ja i mój ziomunio to samo mamy, więc pytam czy ktoś może jeszcze coś takiego doświadczył.
    .
    Pachnie mi tu amfetaminą. Takie same objawy.

  11. #10
    Avatar Rajan
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    29
    Posty
    183
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    #Nigger
    Jeżeli tak to bez mojej wiedzy, ew. w pracy do dyspenserka z wodą coś dyspują xD.

    Najpierw foteczki
    Yerba Mate-img_20170727_131449-1-.jpgYerba Mate-img_20170727_131511-1-.jpgYerba Mate-img_20170727_131717-1-.jpg

    Paragwajska jednak, a nie brazylijska. W sumie to tam jeden hcuj. To tego no, macie foteczkę dla porównania po lewo ta specyficzna, po prawo zwykła yerba z guaraną i jest jednak różnica. Sporo jest tego pyłu który zostaje w gębie jakby się makowca szamało, dla smaku raczej tego nie piję - ale nawet na potężnym kacu jak wydudnie taką szklanę pół litrową, albo litrową to jak czuję się jak Jezus na ziemi świętej xD. Bo tak szczerze powiem że ta zwykła po prawo na mnie nie działa, tam może delikatnie po kilku kubkach przy tym specyfiku wszelakie oczekiwania wobec tego zielska zostały spełnione. Także jeżeli kawka nie działa, energole - zachęcam do kupna.

    Ziomerki znalazłem paragon 32,90zł xDD i jednak 500g a nie 400g - pamięć absolutna.

  12. #11

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    287
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ideentyczną paczkę dostałem w zestawie z tykwą tylko że ta yerba smakuje jak gówno potem kupiłem też czystą yerbe w sklepie z herbatami i smakowała 100 razy lepiej

  13. #12
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    no to jest zwykła taragui czerwona i to z gałązkami, fajnie wchodzi jako terere ale rosamonte jest 2x mocniejsza imho, ps ładnie cię wydymali jak 33zł za to płacisz, u mnie 20zł, a mi ten pył jakoś nie przeszkadza, może masz jakąś bombille kiepską albo źle pijesz np. mieszasz?
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 27-07-2017, 14:06
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  14. #13
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Kurczę, co ja bym dał, żeby mnie yerba kopała tak jak pierwsze kilka razy :P Jak pierwszy raz wypiłem to się czułem jak po małej ścieżce rly, teraz wchodzi jak herbata bardziej :\

    btw pijecie z tej śmiesznej tykwy? Ja to dostałem w zestawie, ale wkurwiłem się na to gówno.. teraz pije w zwykłym kubku polecam 10/10, przynajmniej można dobrze umyć xD

    a ta targui energia wyżej to jest syf, wypiłbyś Cruz De Malta Despalada czerewoną to bys poczuł pierdolnięcie. Neistety chyba jej już nie produkują (?) w każdym razie bardzo dawno jej nei widziałem w żadnym sklepie. Btw Jeśli ktoś jest z wawy to polecam sklep na rolniczej, są same yerby i akcesoria.

    Mi jeszcze ostatnio polecali to:
    https://szczyptaswiata.pl/product-pol-9615-Pizca-del-Mundo-Iguacu-yerba-mate-klasyczna-500g-ORGANIC-FAIR-FOR-LIFE.html
    https://szczyptaswiata.pl/product-po...-FOR-LIFE.html
    ale troche drogie soł soł jeszcze nie spróbowałem. Ale może ktoś by chciał spróbować
    znów się widzimy

  15. #14
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    ja od początku piję w normalnym kubku ok 320ml i nie widzę potrzeby kupowania czegoś innego, z tykwą mi się bawić nie chce, palo santo małe i drogie a ceramiczne to jak kubek...

    po krótkim czasie kopa się nie czuje tak jak za pierwszym razem prosto w mordę ale efekt pobudzenie działa i to najważniejsze
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  16. #15
    Avatar Rajan
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    29
    Posty
    183
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Bombilla normalna, metalowa , jak piję nie mieszam - na początku tylko jak zaleję. Rosamonte miałem okazję spróbować u ziomeczka, ale nie podeszła. Z resztą na początku każda yerba smakuje paskudnie także ten xD
    Na necie patrze ona w cenie +30zł, więc tam tez jeden chuj z resztą i tak nie oddam bo działa i jest lux.

    Wracam do pytania do ziomeczków którzy już dłużej piją yerbe, o co chodzi z tymi snami xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka yerba do nauki?
    Przez Tatasek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 22-02-2020, 23:11
  2. Yerba Mate
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post: 22-10-2017, 01:11
  3. Mocna yerba mate
    Przez Halunek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post: 11-08-2015, 17:57

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •