Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Pare pytan odnosnie tworzenia otsa

  1. #16
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Te "śmieszne magic walle" to było najlepsze co mogło w tamtym pvp, zjebali je strasznie dodając tą zjebaną animację.
    Co do samego pvp, co fajnego widzisz w warze na obecnej tibii gdzie odpierdalasz pk, typy Cie jadą na yellowmodzie a Tobie nikt z gildii pomóc nie może bez odpalenia się?
    Zamienianie się miejscami/ava przez walle/przechodzenie przez walle, Ty chyba żartujesz teraz xD
    Już pomijam latanie na nawigacjach, revenge skulle i inne podobne ścierwa xD

    Ktoś kto gra w tą grę od b. dawna przywykł do tamtego biegania i każdemu ono pasowało, dodali je dla takich jak Ty ( bez urazy ) co im to i tamto nie pasowało, bo gra za trudna, bo sobie poradzić nie mogą.
    Co z tego, że mounty są, jak znaczna połowa tego gówna nie pasuje klimatem do tej gry, lataający dywan w Tibii xDD
    Już nie wspominając o tym, że padasz od kogoś na pk i tracisz 10% expa :D
    Ostatnio zmieniony przez mroz3k1 : 24-03-2017, 22:28
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  2. #17
    Avatar Genway
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,758
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    nie wiem o czym w ogole jest ta klotnia xd

    pvp z 7.~-8.0 jest ZUPEŁNIE inne od tego z 10.0 i jeden woli to, drugi woli tamto xd

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Frazes
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    311
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    O jaką navi w tibii chodzi? Już dawno nie grałem. Wprowadzili coś nowego? @mroz3k1 ;

  5. #19
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nawigacja z magebota na pvp lub nawigacja z windbota do bocenia :D
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  6. #20

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    114
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    No nikt Ci nie karze latać na dywanie, po to jest milion mountów żeby każdy znalazł coś dla siebie i komponował to z outfitami. Dla ludzi którzy nie nadążają ze zmianami są stworzone specjalne serwery(!) retro PvP więc Cipsoft wychodzi z inicjatywom nawet dla mniejszości graczy. Boty to swoją drogą, od zawsze ktoś chce grać nieuczciwie w każdej grze więc pozostawie do bez komentarza. Revenge skulle całkiem spoko, jak ktoś Cie bezpodstawnie zabije to możesz sie odegrać (nie wiem szczerze mówiąc ocb Ci tutaj ;s), zamienianie się miejscami itp. co opisałeś pozwala przynajmniej tworzyć jakieś taktyki, już mówiłem że dla ludzi co średnio ogarniają PvP są retro serwery na których można się bić na starszym systemie żeby ogarnąć wszystko po kolei. Ja tam nie boce więc mi to lotto czy masz jakieś nawigacje z Hołowczycem czy nie

  7. #21

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Uwaga, od tibii 7.92 (bo chyba w tej wprowadzili runy na hoty) pvp to wciskanie F1-F2-F3-F1-F1-F1-F1-F1-F3-F5.
    Wiec racz przestac pierdolic glupoty.
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak na prawdę wszyscy jesteśmy pedofilami.
    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chłopaki, laski są pojebane. Kto normalny bierze siurka do mordy xD

  8. #22
    Avatar Ziker
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Paikouhan

    Pozwolę sobie odnieść się do tej dyskusji, głównie do tego, o czym mówisz. Nie mam zamiaru Cię obrażać, nie w tym rzecz. Przede wszystkim ten post nie jest skierowany jedynie do Ciebie, ale wielu innych, którzy mają podobną opinię do Twojej. Nie zamierzam też Cię przekonywać do zmiany poglądów. Pragnę jedynie przedstawić swój punkt widzenia.

    Wydaje mi się po prostu, że nie do końca rozumiesz istotę niektórych komentarzy. Mówisz o OTS 8.0, ale my tu wszyscy mówimy o Tibii jako Tibii, Tibii 7.4 czy też 7.6 (teraz chyba 7.6 też już można zakwalifikować jako oldschool, right?). Gra, w którą zaczynąłeś grać 2-3 lata temu, to coś zupełnie innego, uwierz mi. Wczoraj na jednym z OTS (bez reklamy), na którym pogrywam, odbyłem dłuższą rozmowę z graczem, który zaczynał grę, kiedy ja jeszcze chodziłem do przedszkola (a sporo już od tego czasu upłynęło). Doszliśmy oczywiście do wielu smutnych wniosków, które okazały się również dobrą analogią do obecnego stylu życia i tego, jak się zmienił przez te kilkanaście lat.

    Oczywiście jest wiele zmian, które (moim zdaniem) poszły w dobrym kierunku, tj. poprawki graficzne (bo kto nie lubi ładne grafiki? Byle nie była zbyt "cukierkowa") i wydajnościowe, kilka ciekawych systemów (party exp share, bank), natomiast wiele z nich diametralnie i na zawsze odmieniły tą grę - przez co wiele osób takich jak ja zrezygnowała.

    Podstawowym faktem jest, iż gra w tamtych czasach toczyła się dużo wolniej, z wielu powodów, które były moim zdaniem esencją tej gry. Kilka powodów:
    1. Stary system potionów, który zmuszał do "oszczędzania" many i HP - nie mówię, że taki powinien pozostać, natomiast zmiany w nim wprowadzone zepsuły wiele rzeczy
    2. Trade channel, który wymuszał na graczu więcej wysiłku, by sprzedać loot, do tego bieganie po całej mapie. Bez sprzedania lootu, nie było kasy na na dalszy exp.
    3. Brak run w sklepach (nie pamiętam w której wersji się pojawiły, ale przedtem trzeba było kupować je od ludzi, znów - trzeba było po nie pobiec, były droższe [chyba?], mniej dostępne), to co jest teraz nie do pomyślenia, kiedyś było rzeczywistością.
    4. Starsze, zbalansowane ekspowiska, które obecnie w dużej mierze są obumarłe jak zakładam. Dlaczego? Bo można kupić PACC, pobiec w miejsce X i zrobić 3x więcej expa w tym samym czasie, jednocześnie mając większy zysk. Kiedyś wyglądało to zdecydowanie inaczej, ze względu na punkt 3. między innymi.
    5. Ograniczone możliwości treningu - tak, trening przed GH z Monkiem i grupą innych ludzi, kojarzysz takie sytuacje obecnie na Tibii? Mag robił sobie w tym czasie runy, knight i palek trenował na zsummonowanych monkach, trzeba było zaopatrzyć się w jedzenie (często poprzez łowienie).

    To tylko kilka, ale jest ich mnóstwo naprawdę. W konsekwencji załamała się ekonomia gry (robienie run nieopłacalne, sprzedaż lootu innym graczom nieopłacalne), w dodatku PACC daje w obecnej chwili niesamowitą przewagę (praktycznie wszystkie nowości pod PACC), co wytworzyło, analogicznie do rzeczywistości, grę "dwóch prędkości".

    Jeśli wiec zamiast głosić o ile lepsza jest obecna Tibia, zechcesz zadać pytanie dlaczego ludzie tak bardzo ciągną do starych wersji, narzekając na to co jest obecnie, to od razu odpowiem, że chodzi o klimat, ludzi z którymi się grało, zbalansowane tempo gry, różnorodność oraz fakt, że była dużo bardziej wymagająca, przez co dawała więcej satysfakcji. Demony nie służyły jako "kolejny potworek do bicia expa", bo nikogo nie było na to stać (patrz punkty na liście powyżej), a raczej był odskocznią dla zuchwałych, którzy liczyli na szczęście w postaci dobrego lootu, by "odbić" sobie straty (to tylko przykład, generalnie inaczej wyglądała walka z wieloma potworami). To jest powód, przez który Medivia jest żywa i ma się dobrze, na chwilę pisania tego posta na Medivii znajduje się 800 graczy online (natomiast widziałem już 3000~ kilka dni temu), na Tibii 8700~. Biorąc pod uwagę czasy powstania tych dwóch gier i trend, Tibia chyba nie radzi sobie zbyt dobrze (szczególnie, jeśli mówimy o zatrzymywaniu starych graczy).

    P.S. Nie wspomniałem tutaj o PVP, ponieważ nigdy nie przykładałem większej wagi do walki z graczami (chyba, że ktoś mnie zaatakował). Natomiast inni już się w tej kwestii wypowiedzieli, a ja w pełni popieram te opinie.
    Ostatnio zmieniony przez Ziker : 07-05-2017, 11:39

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Powrót do tworzenia otsa po latach...
    Przez Black Keeper w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 18-11-2014, 20:52
  2. Parę pytań odnośnie PACC'a
    Przez Qba14 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 22-07-2014, 21:02
  3. Pare pytan odnosnie knighta
    Przez beny w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 03-11-2012, 21:37
  4. Parę pytań odnośnie ots
    Przez error85 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 03-02-2012, 22:40
  5. Pare pytan odnosnie gry
    Przez Sobolekk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 16-02-2011, 16:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •