Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Kompleksowe badania

  1. #1
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Kompleksowe badania

    Witam,

    Chciałbym wykonać kompleksowe badania swojego ciała (serce/mózg/układ pokarmowy). Domyślam się, że Państwo mi raczej tego nie zrefunduję. Istnieją jakieś placówki/labolatoria, które wykonują takie badania? Oczywiście za opłatą. Ktoś miał z czymś takim do czynienia? Pozdro

  2. #2
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak nie masz wskazań to nfz nie zrefunduje, a poza tym i tak musiałbyś czekać w niektórych przypadkach nawet wiele miesięcy
    W każdym mieście masz jakieś prywatne kliniki gdzie oferują takie badania. Ja sobie ostatnio profilaktycznie badałem krew (wydałem 200zł+/-) a niedługo idę na usg jamy brzusznej, koszt 70-100zł
    Badania laboratoryjne:

    morfologia + płytki + rozmaz automatyczny,
    OB/ESR,
    transaminaza ALT,
    transaminaza AST,
    lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy),
    glukoza na czczo,
    kreatynina,
    TSH,
    HBs Ag /antygen,
    HCV Ab przeciwciała,
    kwas moczowy,
    mocznik,
    FT3,
    FT4,
    PSA panel (PSA, FPSA, wskaźnik FPSA/PSA),
    badanie ogólne moczu,
    krew utajona w kale/ F.O.B.

    Badania diagnostyki obrazowej:

    EKG spoczynkowe,
    USG jamy brzusznej,
    USG prostaty transrektalne,
    USG jąder,
    USG (echo) serca,
    USG tarczycy,
    RTG klatki piersiowej PA.

    Konsultacje:

    konsultacja internisty lub lekarza medycyny rodzinnej kwalifikująca do Przeglądu Stanu Zdrowia,
    konsultacja okulisty,
    konsultacja urologa,
    konsultacja kardiologa,
    konsultacja dermatologa z dermatoskopią,
    konsultacja internisty lub lekarza medycyny rodzinnej z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń na przyszłość.
    + jakiś rezonans mózgu, czy co tam jeszcze wymyślisz
    na oko byś zapłacił z 2k za wszystko

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak nie masz wskazań to nfz nie zrefunduje
    #profilaktykawpolsce

    a ktoś napisze czego można się dowiedzieć z takiego kompleksowego badania krwi? jakiego typu zaburzenia i z jaką dokładnością diagnozy? 200zł nie majątek i też o tym myślę, analogicznie z usg jamy brzusznej co może wyjść? jeśli chodzi o serce to ekg wystarczy czy jeszcze coś można do tego dorzucić (raz na 2-3msc mam kłucie i przyspieszone bicie w spoczynku)? do dermatologa mogę dostać skierowanie jak powiem rodzinnemu, że chciałbym posprawdzać swoje jakieś pieprzyki i inne pierdoły czy dopiero muszę mieć stwierdzonego raka żeby coś dostać?

    @Aureos ;
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #4
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Ostatnio jak sprawdzałem to do dermatologa nie trzeba było skierowania, ale nie wiem czy sie nie zmienilo. Pieprzyki to Ci pewnie sam rodzinny sprawdzi bo to nie jest nic trudnego(google> abcde czerniak)-, no chyba że naprawdę masz jakieś podejrzane no to tak.
    Z badania krwi to może wyjść ogromna ilość rzeczy ;d Po prostu warto. Na sercu to sie nie znam
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 10-03-2017, 11:42

  6. #5
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    https://www.medicover.pl/oferta-indy...omy-mezczyzna/

    te badania wyglądaja w porzadku i sa w przystepnej cenie, tylko problem jest taki ze mieszkam w Polsce B

    XD

  7. #6
    Boruciarz

    Domyślny

    Jest pewien patent. Siedzisz sobie w chacie, dzwonisz na pogotowie, że zaraz kozła na plecy wyjebiesz i już nie możesz wytrzymać. Przyjeżdża pogotowie, ty leżysz na wznak na łóżku, z trudem łapiesz powietrze, trzymasz sie za serce i zwijasz z bólu. Pierwsze rozpoznanie wykazuje, że bardzo bardzo boli cie brzuch i serce - nie ma gadania - wieziemy chuja na sor. W kartece podkręcasz inbe, wywracasz oczami jak na murzyna na ulicy, puszczasz ślinę kącikami ust. Wpadają z tobą na sor, podłączają kroplówę, która nie pomoże ani zdrowemu, ani umierającemu, ty spuszczasz trochę z tonu, a oni Ci robią kompleksowe badania. Trochę to trwa, być może będziesz musiał spędzić tam parę godzin. W momencie kiedy już Ci zrobią te badania, na których ci najbardziej zależało zdrowiejesz i wypisujesz na własne życzenie.
    Tak to się robi.

  8. #7
    Avatar Anna Maria Wesołowska
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Kraków.
    Wiek
    29
    Posty
    3,868
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    a jak do lekarza rodzinnego pójdziesz i pościemniasz to nie wypisze on skierowań na odpierdol??

  9. #8
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest pewien patent. Siedzisz sobie w chacie, dzwonisz na pogotowie, że zaraz kozła na plecy wyjebiesz i już nie możesz wytrzymać. Przyjeżdża pogotowie, ty leżysz na wznak na łóżku, z trudem łapiesz powietrze, trzymasz sie za serce i zwijasz z bólu. Pierwsze rozpoznanie wykazuje, że bardzo bardzo boli cie brzuch i serce - nie ma gadania - wieziemy chuja na sor. W kartece podkręcasz inbe, wywracasz oczami jak na murzyna na ulicy, puszczasz ślinę kącikami ust. Wpadają z tobą na sor, podłączają kroplówę, która nie pomoże ani zdrowemu, ani umierającemu, ty spuszczasz trochę z tonu, a oni Ci robią kompleksowe badania. Trochę to trwa, być może będziesz musiał spędzić tam parę godzin. W momencie kiedy już Ci zrobią te badania, na których ci najbardziej zależało zdrowiejesz i wypisujesz na własne życzenie.
    Tak to się robi.
    I potem po zobaczeniu wyników lekarze orientują się że nic ci jest i symulujesz, po czym ordynator dzwoni na policję i po psychiatrę
    Sounds like a good plan :)

  10. #9
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest pewien patent. Siedzisz sobie w chacie, dzwonisz na pogotowie, że zaraz kozła na plecy wyjebiesz i już nie możesz wytrzymać. Przyjeżdża pogotowie, ty leżysz na wznak na łóżku, z trudem łapiesz powietrze, trzymasz sie za serce i zwijasz z bólu. Pierwsze rozpoznanie wykazuje, że bardzo bardzo boli cie brzuch i serce - nie ma gadania - wieziemy chuja na sor. W kartece podkręcasz inbe, wywracasz oczami jak na murzyna na ulicy, puszczasz ślinę kącikami ust. Wpadają z tobą na sor, podłączają kroplówę, która nie pomoże ani zdrowemu, ani umierającemu, ty spuszczasz trochę z tonu, a oni Ci robią kompleksowe badania. Trochę to trwa, być może będziesz musiał spędzić tam parę godzin. W momencie kiedy już Ci zrobią te badania, na których ci najbardziej zależało zdrowiejesz i wypisujesz na własne życzenie.
    Tak to się robi.
    A jesli chodzi o tomografie komputerowa, to mozna sie uchlac i pierdolnac lbem o plyte chodnikowa. W sumie to ekg mozna zrobic w przychodni, ale nie wiem jakie wymagania trzeba spelnic. Gdzies widzialem na gruponach jak jakies kliniki oferowaly komplet badan za jakas tam nieduza sumke, popatrz moze tam
    Ostatnio zmieniony przez nightmarer121 : 10-03-2017, 22:23
    :)

  11. #10
    Boruciarz

    Domyślny

    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A jesli chodzi o tomografie komputerowa, to mozna sie uchlac i pierdolnac lbem o plyte chodnikowa
    mniej więcej taki wypadek przeżyty osobiście podsunął mi pomysł dla kolegi.

  12. #11

    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    156
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest pewien patent. Siedzisz sobie w chacie, dzwonisz na pogotowie, że zaraz kozła na plecy wyjebiesz i już nie możesz wytrzymać. Przyjeżdża pogotowie, ty leżysz na wznak na łóżku, z trudem łapiesz powietrze, trzymasz sie za serce i zwijasz z bólu. Pierwsze rozpoznanie wykazuje, że bardzo bardzo boli cie brzuch i serce - nie ma gadania - wieziemy chuja na sor. W kartece podkręcasz inbe, wywracasz oczami jak na murzyna na ulicy, puszczasz ślinę kącikami ust. Wpadają z tobą na sor, podłączają kroplówę, która nie pomoże ani zdrowemu, ani umierającemu, ty spuszczasz trochę z tonu, a oni Ci robią kompleksowe badania. Trochę to trwa, być może będziesz musiał spędzić tam parę godzin. W momencie kiedy już Ci zrobią te badania, na których ci najbardziej zależało zdrowiejesz i wypisujesz na własne życzenie.
    Tak to się robi.

  13. #12
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Mi lekarz rodzinny z przychodni na zwykłą prośbę wypisał skierowanie na podstawowe badania krwi i ekg

  14. #13
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ja dostałem skierowanie w lutym na rezonans i za tydzień idę :)
    W lutym 2016 ofc

  15. #14

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jak myślicie czy warto zrobić sobie profilaktycznie badania poziomu kreatyniny, tak nawet profilaktycznie? Trafiłam ostatnio na artykuł o takich badaniach, a że dobre funkcjonowanie nerek dla naszego organizmu jest bardzo ważne to tak pomyślałam, że może warto wykonać? Gdyby ktoś był również zainteresowany takimi badaniami to odsyłam do tekstu na http://www.kobiety.pl/zdrowie/kreatynina

  16. #15

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ostatnio za morfologię, badanie moczu, EKG spoczynkowe i badanie moczu płaciłem jakies 200 zł we Wrocławiu. Jednak były to badania nie za bardzo skomplikowane i nie obejmowały za dużo rzeczy. Niedługo chcę sobie zrobić badania pod względem diety. Ofertę takich badań dietetycznych znalazłem na https://zdrowegeny.pl/badania-dietetyczne , jednak takie badania są już o wiele droższe. Dodatkowo przydałoby by się zrobić badania o których wcześniej wspominaliście.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Kompleksowe badania, do kogo się zgłosić?
    Przez Ivvy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 15-12-2022, 16:33
  2. Tłumaczenie wyniku badania histopatologicznego.
    Przez Yebak Lesny w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 12-02-2016, 19:36
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 21-03-2015, 15:46
  4. Badania przed oddaniem prawa jazdy
    Przez Mati w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 28-01-2015, 16:38
  5. Wypełnienie ankiety do badania psychologicznego
    Przez yae w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 25-07-2014, 23:38

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •