Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Filologia - czy warto kontynuowac

  1. #1
    Avatar Magoo
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    31
    Posty
    1,492
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Filologia - czy warto kontynuowac

    Prosto z mostu - warto kontynuowac filologie francuska z jezykiem hiszpanskim (2 rok, francuski biegle, ogromne problemy z hiszpanskim), skoro nie laczy sie z tym przyszlosci? Co zmieni, ze bede mial papier z filologii, skoro nie chce siedziec w jezykach? Prosze nie pytac, dlaczego wybralem ten kierunek i ogolnie po chuj na to poszedlem, bo nie mialem innej mozliwosci, a ogolnie to serio nie chce mi sie tego tlumaczyc. Dotarlo to do mnie dopiero teraz co dalej po tym jak to skoncze? Matka z dziewczyna hurr durr nie bedziesz mial przyszlosci, wszedzie wymagaja wyzszego wyksztalcenia. No ale halo, wymagaja, ale studiow zwiazanych z zawodem, a co mi da, ze pojde do jakiejs firmy i pomacham im papierem z filologii? Zaczalem sie meczyc juz na tych studiach, bo hiszpanski mi w ogole nie wchodzi, a do tego wykladowcy nie pomagaja, to bym bardziej zaczalem rozmyslac co z tym zrobic.

  2. #2
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak nie masz zamiaru robić jakiegoś inżyniera, czy informatyka czy coś w tym stylu, to lepiej Dokoncz to, papier to papier i tak tylko służy do podtarcia

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar billy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Posty
    964
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Według mnie nie ma co się męczyć i robić czegoś na siłę. Jak masz możliwość to zmień kierunek, jeżeli jesteś zmuszony pracować a chcesz kiedyś w przyszłości robić coś innego to zaoczne. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam

  5. #4
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    imho zycie jest za krotkie by robic rzeczy na ktore nie ma sie ochoty, bez konkretnego celu
    protip, ktory odmieni twoj swiatopoglad:
    idz do psychiatry, zrob tak, zeby dal Ci dziekanke, pojedz na rok do hiszpanii podrozowac -> zajarasz sie -> wrcisz na filologie -> ..... -> profit!
    znów się widzimy

  6. #5
    Avatar ayx~
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    29
    Posty
    5,464
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    blizej konca niz dalej wiec bez wzgledu na wszystko mysle ze warto juz dokonczyc te 3 lata; studia to studia, chyba nikomu kto poszedl na nie z jakimis nadziejami sie nie podobaja, ale zyjemy w czasach gdzie kazdy na nie idzie no i sa zwyklym biznesem, wiec wyglada to jak wyglada. nie wiem jak u ciebie jest ale moze potem na magisterce mozesz jakos lekko zmienic tematyke studiow w jakims bardziej interesujacym cie kierunku albo chodziaz stricte we francuskim jezyku skoro idzie ci to bardziej?
    Ostatnio zmieniony przez ayx~ : 22-02-2017, 23:17

  7. #6
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Dokładnie, szkoda czasu w sensie warto dokończyć

  8. #7
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Magoo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Prosto z mostu - warto kontynuowac filologie francuska z jezykiem hiszpanskim (2 rok, francuski biegle, ogromne problemy z hiszpanskim), skoro nie laczy sie z tym przyszlosci?.
    Warto. Papier, że studiowałeś język jest wartościowy - szczególnie jeśli chodzi o francuski czy hiszpański.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 28-02-2017, 11:50


  9. #8
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Wyższe to jednak wyższe. Nie ważne jakie masz ale sporo ofert pracy w wymaganiach zwyczajnie ma wyższe i koniec. Nawet jak to wyższe jest zupełnie niezwiązane z danym rodzajem pracy, często nawet nie musi być związane ale mieć trzeba, jakiekolwiek. Wtedy właśnie możesz pomachać tym papierkiem i powiedzieć, że to wyższe masz. A jak dla mnie papier na francuski+hiszpański to całkiem niezły papier.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 28-02-2017, 11:46
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #9
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    wiesz mi lepsza jakakolwiek filologia niz bezpieczenstwo narodowe :D Czuje to samo, a jezyk przyda Ci sie jako glowna albo dodatkowa umiejetnosc na rynku pracy bardzo.

    Tak mysle ze jakbys poszukal to byłbyś jak złoto dla firmy, ktora potrzebuje kogos z dobrym francuskim

  11. #10
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,409
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dokończ tak jak panowie stwierdzają w spedycji byłbyś na wagę złota z dobrym francuskim.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #11
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Przecież jak będziesz miał papier że jesteś biegły we francuskim to wiele firm stoi otworem, przynajmniej tak hyło gdy szukałem pracy w logistyce to z francuskim brali od reki
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #12
    Avatar Magoo
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    31
    Posty
    1,492
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Juz w ogole zapomnialem o tym temacie. No dobrze, mam powiedzmy ten papier, ale czy bez papierka, a dalej z bieglym francuskim nie nadawalbym sie do tego samego miejsca pracy ani jezeli z papierem? Uczylem sie w Belgii przez 7 lat i konczylem tam szkole. Po prostu potrzebuje konkretnej zmiany w zyciu, bo czuje okropny zastoj. @udarr ; @Maniek900 ; @Koczek ;

  14. #13
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    przeciez najważniejsze jest, ze masz wyższe a do tego cos umiesz to juz wygryw jestes. W moim przypadku tylko wyższe w tym roku bedzie jak obronie licencjata, ale nauczyc sie to nie nauczylem nic.

    Moim zdaniem filologia bardzo uniwersalna jak ktos nie jest juz 100% ukierunkowany, zajebisty wybor wierz mi ze nie wiele wiecej opcji jest lepszych, a bardzo duzo gorszych

    Magistra zawsze mozesz zrobic w innym kierunku jak juz znajdziesz prace albo dojdziesz do tego co Cie pasjonuje i co chcesz robic. Najwiecej to co ja sie nauczylem to zeby nie pracowac tylko dla pieniedzy. Jakbym znow mial wrocic do fabryki to wole byc bezrobotnym

  15. #14
    Avatar Maly Wielki Pajac
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tarnów
    Posty
    2,634
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Magoo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    . No dobrze, mam powiedzmy ten papier, ale czy bez papierka, a dalej z bieglym francuskim nie nadawalbym sie do tego samego miejsca pracy ani jezeli z papierem?
    z papierkiem łatwiej dostać się na rozmowę

  16. #15
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Magoo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale czy bez papierka, a dalej z bieglym francuskim nie nadawalbym sie do tego samego miejsca pracy ani jezeli z papierem?
    w swoim poprzednim poście chciałem właśnie przekazać to, że nie nadawałbyś się do tego samego miejsca pracy bez papierka bo zwyczajnie wymagają wyższego, nieważne jakiego, i to wszystko, jeśli nie myślisz o pracy typu skręcanie mebli to obecnie wyższe jest niemal obowiązkowe, oczywiście są wyjątki ale mówię ogólnie, a nawet jak nie wymagają ale pozostali kandydaci będą mieli wyższe nawet z zarządzania polem namiotowym i nic innego nie będzie was różniło to nie dostaniesz tej pracy
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. UŚ - filologia, pytanie.
    Przez Xioniz w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 30-07-2014, 12:51
  2. Filologia angielska, Warszawa.
    Przez Dzzej w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 19-05-2014, 11:52
  3. Filologia Angielska
    Przez Taca w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 02-12-2013, 19:49
  4. Filologia angielska
    Przez Groszek Paladyn :D w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 10-12-2012, 17:15
  5. Filologia angielska.
    Przez Master_Tv w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 07-12-2011, 23:25

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •