Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Prywatna vs publiczna uczelnia

  1. #1

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    313
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Prywatna vs publiczna uczelnia

    Pytanie pewnie przewinęło się przez Internet 100 razy, ale ciekawi mnie opinia TORGów na ten temat.
    Dośc mocno mnie ono dotyczy, bo właśnie z przymusu (zbyt duży deficyt ects) mam pół roku przerwy zanim będę mógł wznowić studiowanie na PWR, a i wtedy skończenie tych studiów przeze mnie stoi pod znakiem zapytania... myślę czy nie przenieść się po prostu na jakąś uczelnie publiczną, zrobić zaocznie inżyniera, złapać jakieś praktyki i doświadczenie w branży (programowanie) i ewetualnie magistra próbować znów na państwowej "prestiżowej" uczelni. Nie wiem jednak jak to do końca wygląda w perspektywnie znalezienia pracy później. Z jednej strony słyszę, że mając napisane w CV że się skończyło takie AGH, PWR, PW, itp to z miejsca łatwiej o pracę. Z drugiej strony słyszę, że iiczy się doświadczenie i umiejętności i byle jaki papierek inż. (a nawet jego brak czasami nie przeszkadza). Jak to w końcu jest? Rzeczywiście ciężej znaleźć pracę będąc po byle jakiej szkole wyższej? zaznaczam, że chodzi o programowanie

  2. #2
    Boruciarz

    Domyślny

    Wg mnie nikt nie daje jebania czy ty skończyłeś UJ w Krakowie czy UJK w kielcach. Papier jest papier, a o elitarności szkół w dzisiejszych czasach (poziom kształcenia, wymagania i rezultaty) to mogą sobie piać sekciarze zaangażowani w praktyki, staże, erasmusy i szalone organizacje studenckie.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przykład na IT, chociaż jest to specyficzna branża, ale o innych się nie wypowiem.

    Papier nie ma żadnego znaczenia. Twoja wiedza i tak będzie weryfikowana, w jakiś sposób zależny od danej firmy. Natomiast jeśli masz inż na Politechnice Warszawskiej to będzie to lepiej wyglądało i rzuci się w oczy rekrutantowi niż jakbyś miał jakiegoś inż w Pcimciu Dolnym. Taki papier pomoże Ci tylko dostać się na rozmowę rekrutacyjną, a dalej to już znaczenie ma to, co faktycznie umiesz.

    A jeżeli chodzi o prywatne uczelnie - zapomnij o stwierdzeniu, że "płacisz i masz papier" Nie jest tak, a przynajmniej ja nigdy się z tym w rzeczywistości nie spotkałem. Czy to bazując na własnych doświadczeniach (2 uczelnie) czy to na doświadczeniach znajomych.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 16-02-2017, 07:56

  5. #4
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jest w sumie tak jak pisze Dzzej, studia tylko po to by mieć większe szanse dostać się na rozmowę rekrutacyjną, szczególnie gdy pierwsze etapy prowadzi jakaś babka z HR'u, która nie bardzo wie co powinno się umieć i jak to zweryfikować.

    A tak ogólnie to ja jestem/byłem w podobnej sytuacji. Studiowałem na publicznej zarządzanko ;], ale po roku przeniosłem się prywatnie (i zaocznie) na informatykę, poduczyłem się programowania i tak sobie teraz pracuję, studiując.
    Jedyne pytanie przy rozmowie o prace związane ze studiami, to czy nie będą mi przeszkadzały w pracy :P

    A co do uczelni prywatnych we Wrocławiu to poziom trudności coś w okolicy technikum informatycznego póki co.

  6. #5
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wszystko kwestia tego co chcesz w życiu robić.

    Ja jestem programistą i uważam, że raczej papier się nie liczy, aczkolwiek ostatnio dziewczyny nie przyjęli bo było po studiach humanistycznych i miała braki w technicznym opisywaniu procesów ( których na pewno by nie miała, gdyby miała w życiu więcej matematyki ).
    Moja narzeczona jest księgową w EY i tam, jak nie jesteś po solidnej publicznej typu UW albo renomowanej prywatnej typu Koźmiński to Cie nawet nie zaproszą na rozmowę.

    Ogólnie na prywatnej uczelni masz więcej czasu dla siebie, jak więcej czasu dla siebie dobrze wykorzystasz to wyniesiesz więcej korzyści.
    Mówię to ja -absolwent publicznej uczelni i przyszły magister na prywatnej.

    irc: freenode.net in #torgdevs

  7. #6
    Avatar OjciecImperator
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lublin
    Posty
    423
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    W sumie skończyłem dobrą uczelnie techniczną mam mgr inż. i co mi z tego jak i tak wszędzie gdzie szukałem pracy liczy się przede wszystkim doświadczenie( i znajomości), a papierek jest tylko dodatkiem.

  8. #7

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    w sumie to zależy od zawodu

    siostra studiowała pedagogike specjalną na UJcie i przy zatrudnianiu dyrka wprost powiedział, że wszyscy mieli w CV to samo ale bierze ją bo UJ

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czym wysłać dużą i ciężką paczkę jako osoba prywatna.
    Przez Illidan01 w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 29-06-2020, 15:51
  2. Uczelnia wyższa/Szkoła policealna z dobrym angielskim
    Przez Ezmont w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 06-01-2017, 22:32
  3. Prywatna wizyta kardiolog
    Przez SzalonyMes w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 21-09-2015, 21:12
  4. blokada kół przez firmę prywatną
    Przez Tazz w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 21-12-2014, 00:55
  5. [Studia] Informatyka - Jaka uczelnia?
    Przez Mari w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 19-04-2012, 20:00

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •