Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pomóżcie w ogarnięciu biofizyki :C

  1. #1
    Avatar abaahul
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    257
    Siła reputacji
    8

    Domyślny Pomóżcie w ogarnięciu biofizyki :C

    Hej,
    w sobote mam kolosa z biofizyki, a gość jest tak wymagającym typem, że szok. Dysponuję testem, który dał w zeszłych latach, ale niestety większości zadań nie jestem w stanie rozwiązać, przez co proszę Was, drodzy forumowicze o pomoc. Jeśli ktoś ogarnia fizykę i jest w stanie krótko opisać schemat obliczania posszczególnych zadań, to będę mega wdzięczny.

    1. Jeśli stałą sprężystości układu wykonującego drganie swobodne zmniejszona została 3 krotnie a bezwzględność układu została zwiększona 4 krotnie to częstotliwość drgań układu
    • Zmaleje 4 razy
    • Inna odpowiedz
    • Wzroście 16 razy
    • Nie zmieni się
    • Wzroście 4 razy

    4. Poziom ciśnienia akustycznego fali dźwiękowej o natężeniu l=10 -5 W/m2 wynosi
    • 200dB
    • 10dB
    • Inna wartość
    • 120dB
    • 70dB
    5. Zwiększenie ciśnienia w perylimfie stosunku do ciśnienia wywieranego przez dźwięk na błonie bębenkową wynosi
    • 20razy
    • 10 razy
    • 30 razy
    • 40 razy (ODP POPRAWNA)
    • Inna wartość
    6. Jeśli prędkość światła dla materiału przezroczystego jest o 1/4 mniejsza od prędkości światłą w próżni to sinus kąta granicznego dla tego materiału wynosi
    • 0,75
    • 7/8
    • 0,5
    • 1,15
    • Inna wartość

    8. Zdolność skupiajaca soczewki cienkiej płasko wypukłej o promieniu krzywizny r=5cm i wykonuje ze szkła o współczynniku załamania n=1,5. Będzie wynosiła
    • Nie mam żadnej watrosci tutaj
    • 2,5D
    • Inna wartość
    • 10D
    • 5D

    10. Bezwzględny (fotonowy)próg czułości oka dla światłą o długości lambda =510 wynosi ok
    • Ponad 100 fotonów (ODP POPRAWNA)
    • Blisko 10 fotonów
    • Inna wartość
    • Blisko 1000 fotonów
    • Ponad 105fotonów

    12. Jeśli lek na rozżędzenie krwi spwoduje obniżenie gęstości krwi od 4/9 wartosci przed podaniem leku to prędkość fali tętna
    • Wzroście ok 1,5 razy (ODP POPRAWNA)
    • Zmaleje 16/9 razy
    • Inna wartość
    • Wzroście 1,3 razy
    • Zmaleje 1,5 razy

    14. Jeśli średnica cylindrycznego przewodu neczyniowego zmaleje 1/4 to przy tej samen różnicy cisneiń na końcu przewodu strumień krwi
    • Zmaleje 3/ razy
    • Zmaleje 5 razy
    • Zmaleje 3 razy
    • Zmaleje 7 razy
    • Inna wartość
    Pomóżcie zdesperowanemu studenciakowi xd
    Ostatnio zmieniony przez abaahul : 08-02-2017, 12:49

  2. #2
    Avatar Frazes
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    311
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Jak bardzo wymagający jest chłop? Masz to zrobić całkami? Jak tak to podaj wzory ktore wam przedstawił na zajęciach, zebym operował tymi samymi symbolami

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar abaahul
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    257
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Frazes, wzory które podał szanowny profesor są wzorami na poziomie mega zaawansowaneej fizyki, dlatego zależy mi na jak najłatwiejszym wyjaśnieniu
    Przykładowy wzór podany przez profesora:
    Pomóżcie w ogarnięciu biofizyki :C-beza-tytulu.png
    Facet chce pokazać jaki to on nie jest inteligentny, mam nadzieję że te zadania można rozwiązać bez tego typu trudnych wzorów ;l

  5. #4
    Sloughon

    Domyślny

    Nie ma tam nic co wykracza poza liceum. Masz problem ze znalezieniem/zrozumieniem jakiegoś konkretnego zagadnienia? Czy po prostu oczekujesz, że ktoś za ciebie zrobi te zdania i jeszcze wytłumaczy? Jeżeli to pierwsze to napisz z czym jest problem i pomoge a jak to drugie to będziesz musiał komuś zapłacić

  6. #5
    Avatar alien
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    33
    Posty
    7,296
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    Cytuj abaahul napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Frazes, wzory które podał szanowny profesor są wzorami na poziomie mega zaawansowaneej fizyki, dlatego zależy mi na jak najłatwiejszym wyjaśnieniu
    Przykładowy wzór podany przez profesora:
    Pomóżcie w ogarnięciu biofizyki :C-beza-tytulu.png
    Facet chce pokazać jaki to on nie jest inteligentny, mam nadzieję że te zadania można rozwiązać bez tego typu trudnych wzorów ;l
    Jak to jest mega zaawansowana fizyka, to ty chyba niepotrzebnie na studia sie wybrales, albo przynajmniej pomyliłeś kierunki. To są równania na poziomie podstawy z matematyki i fizyki w liceum a może i nawet gimnazjum. Parę greckich liter i funkcje trygonometryczne nie czynią zadania mega zaawansowanym. Trochę pokory chłopie, bo obwiniasz profesora o własne - i to niemałe - braki. Te zadania z pierwszego posta są do rozwiązania w 15 minut za wzorami, które miałeś na wykładzie, albo w literaturze. Sam nie lubię pomagać osobom z tak roszczeniową postawą, więc pozostaje mi życzyć powodzenia.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. pomoc w ponownym ogarnięciu gry
    Przez kexik w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 19-06-2013, 11:31
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 05-01-2011, 21:27
  3. Ludzie pomóżcie -,- Nie wiem co robić xD
    Przez Jankowska w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 16-12-2010, 19:44
  4. Pomóżcie wybrać stażystę!
    Przez Korzeń w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 02-04-2010, 01:23
  5. Ciekawe!? Pomóżcie
    Przez kaks w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post: 17-05-2009, 22:54

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •