Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Nauka japońskiego poprzez anime

  1. #16
    Avatar boner_james_boner
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    57
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to to może mieć sens, tylko skąd napisy :p
    kitsunekko.net – tylko tam jest tego dużo, więc nie wiem od czego zacząć :P


    Cytuj Jedr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do wyboru to lepiej oglądać/czytać rzeczy, które są dla ciebie ciekawe niż rzeczy, które są dla ciebie łatwe. Jak coś na "twoim poziomie" będzie nudne, to będziesz się męczył bardziej niż oglądając coś ciekawego ale trudnego.
    No właśnie nie chcę czegoś nudnego, dlatego miałem nadzieję, że znajdą się tu osoby, które już testowały takie sposoby i mają jakieś swoje faworyty, które mógłbym skonfrontować z moim gustem. :P Chyba lepiej tak niż w ciemno brać coś, bo przecież tyle tych "chińskich bajek" jest, że spędziłbym miesiąc zanim bym trafił na coś wartościowego. xd


    Cytuj Nebula napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    xD Przecież Japończycy nie mówią tak jak postacie w anime, jeśli chcesz się osłuchiwać z tym, jak język rzeczywiście brzmi, to raczej weź pod uwagę programy telewizyjne i normalne filmy.
    No wiadomo, że jak są jakieś przerysowane postaci, czy kawaiionnanoko, to nie będą mówić jak normalni Japończycy, ale przyznam szczerze, że jak oglądałem sobie japońskie programy, to trochę przytłaczał mnie kolokwializm i tempo... Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie tak szybko wymawiać słowa. Dlatego nie chcę się rzucać na głęboką wodę od razu, tym bardziej, że trudniej chyba będzie znaleźć mi programy japońskie z japońskimi napisami. A co do filmów... Japońskie kino jest dość specyficzne, natomiast anime jest tak na świecie rozpowszechnione, że dla gaijina bardziej przystępne.

  2. #17
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    znam gościa co nauczył się niemieckiego oglądając bajki na rtl w dzieciństwie
    z japońskim podobnie, tylko nam starym koniom ciężej. Druga sprawa to pisanie XD

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj boner_james_boner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uczył się ktoś z Was może japońskiego (czy też bardziej osłuchiwał/douczał, bo gramatyki to się w ten sposób nie pozna za bardzo) poprzez oglądanie anime z napisami? Chciałem zacząć, ale jakoś średnio mi się widzi oglądanie bajeczek, które są polecane na początek dla mniej zaawansowanych do oglądania. Wolałbym coś z prawdziwą fabułą, ale też żeby język nie był zbyt trudny bądź specjalistyczny.
    jak tam umiesz juz?

  5. #19
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja tylko nauczyłem się imion pokemonów, niby mało ale zawsze coś
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  6. #20
    Avatar Wojtek tibia.org.pl
    Data rejestracji
    2020
    Posty
    1,164
    Siła reputacji
    4

    Domyślny

    Cytuj nick-uzytkownika napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    znam gościa co nauczył się niemieckiego oglądając bajki na rtl w dzieciństwie
    z japońskim podobnie, tylko nam starym koniom ciężej. Druga sprawa to pisanie XD
    Ja tak samo, w podstawówce mówiłem już dosyć płynnie po angielsku, zawsze byłem w klasowej czołówce jeżeli chodzi o angielski i wygrywałem jakieś guwnoolimpiady jeżdżąc po pobliskich wioskach.
    A wszystko głównie dzięki cartoon network no i pewnie tym, że lubiłem ten język. Pewnie przez to ogólnie łatwiej mi z językami, bo takiego niemieckiego na przykład nienawidzę, a jak walczyłem o 2 na koniec roku, żeby zdać, to potrafiłem ogarnąć właściwie cały rok do naprawdę dobrego poziomu gramatycznego i słownictwa w jakieś ~dwa dni będąc obsranym, że mi się życie posypie xD

  7. #21
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Pasywne słuchanie chuja daje, zresztą ciężko to nazwać sluchaniem, a raczej slyszeniem, może pomóc w osluchaniu sie z jezykiem, wymowa dźwiękow, ale nie nauczysz się tak języka, ewentualnie poznasz 10 słów po kilku latach ogladania anime, to co jest ważne to sluchanie aktywne, dobranie materialu do poziomu i wylapywanie slow które sie rozumie, probowanie utworzenia z nich zdań, wyczucie kontekstu, wtedy mózg pracuje na wysokich obrotach i się rzeczywiście uczy

    takim sluchaniem aktywnym mozna sie duzo nauczyć, ale dobrze mieć jakąś bazę, bo słuchać i nic nie rozumiec to jest po prostu nudne, stąd można sie nauczyć np. 100 najbardziej popularnych słów w danym języku(lub więcej), co nie zajmie bardzo duzo czasu i potem zacząć czytac i słuchać proste teksty czy podcasty, satysfakcja gdy zacznie sie rozumieć zdania jest całkiem duza

    Pzdr

  8. #22
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Dokładnie, w takim japońskim, gdzie język jest totalnie inny niż polski, nie znasz żadnych słów praktycznie i nie znasz nawet sposobu ich myślenia itd., a jest to zupełnie inna kultura to chuja się nauczysz. Jedynie możesz się osłuchać z językiem, co w przyszłości pomoże ci w mówieniu, chociaż japoński nie jest bardzo trudny dla Polaka w mówieniu. Za to minusem jest to, ze w anime postaci bardzo nietarualnie, teatralnie intonują, a Japończycy w rzeczywistości mówią jednostajnie.

  9. #23
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dokładnie, w takim japońskim, gdzie język jest totalnie inny niż polski, nie znasz żadnych słów praktycznie i nie znasz nawet sposobu ich myślenia itd., a jest to zupełnie inna kultura to chuja się nauczysz. Jedynie możesz się osłuchać z językiem, co w przyszłości pomoże ci w mówieniu, chociaż japoński nie jest bardzo trudny dla Polaka w mówieniu. Za to minusem jest to, ze w anime postaci bardzo nietarualnie, teatralnie intonują, a Japończycy w rzeczywistości mówią jednostajnie.
    minusem to dla tłumaczy chyba
    zresztą tam nie narzekajcie, chiński to dopiero posrany jest

  10. #24
    Avatar Jedr
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ślunsk
    Posty
    441
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dokładnie, w takim japońskim, gdzie język jest totalnie inny niż polski, nie znasz żadnych słów praktycznie i nie znasz nawet sposobu ich myślenia itd., a jest to zupełnie inna kultura to chuja się nauczysz. Jedynie możesz się osłuchać z językiem, co w przyszłości pomoże ci w mówieniu, chociaż japoński nie jest bardzo trudny dla Polaka w mówieniu. Za to minusem jest to, ze w anime postaci bardzo nietarualnie, teatralnie intonują, a Japończycy w rzeczywistości mówią jednostajnie.
    To jest takie tam pierdolenie, jak będziesz oglądał anime, w którym nie mówią nienaturalnie to będą mówić normalnie. Zresztą nawet jak mówią nienaturalnie, to po to masz mózg żeby w normalnej rozmowie nie naśladować walczącego naruto.
    ちなみにこっちはもう完全に日本語 話せるようになりました。

  11. #25
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Jedr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jest takie tam pierdolenie, jak będziesz oglądał anime, w którym nie mówią nienaturalnie to będą mówić normalnie. Zresztą nawet jak mówią nienaturalnie, to po to masz mózg żeby w normalnej rozmowie nie naśladować walczącego naruto.
    ちなみにこっちはもう完全に日本語 話せるようになりました。
    i co w życiu zawodowym korzystasz z japonskiego? ile czasu ci zajęła nauka?

  12. #26
    Avatar Jedr
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ślunsk
    Posty
    441
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i co w życiu zawodowym korzystasz z japonskiego? ile czasu ci zajęła nauka?
    Pod koniec 2018 zdałem JLPT N2 (bo chciałem mieć 100% pewności że zdam, a cykałem się że N1 miałem szansę nie zdać) i zaaplikowałem do w miarę spoko wydającej się firmy, która potrzebowała kogoś z japońskim/chińskim, ale podczas rekrutacji dostałem odpowiedź skądinąd z atrakcyjniejszą robotą, dużo bliżej, ale bez języka.
    Już sam nie wiem ile się uczę, będzie ponad 4 lata na pewno, może 5. Dalej się uczę, bo sprawia mi to przyjemność i do absolutnej perfekcji w czytaniu bardzo trudnego gówna jeszcze mi daleko. Korzystam z jp głównie do czytania nietłumaczonych visual novel i oglądania anime bez beznadziejnie tłumaczonych angielskich subów, czasem też w jakieś inne japońskie gry jak choćby Sekiro.

  13. #27
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Jedr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pod koniec 2018 zdałem JLPT N2 (bo chciałem mieć 100% pewności że zdam, a cykałem się że N1 miałem szansę nie zdać) i zaaplikowałem do w miarę spoko wydającej się firmy, która potrzebowała kogoś z japońskim/chińskim, ale podczas rekrutacji dostałem odpowiedź skądinąd z atrakcyjniejszą robotą, dużo bliżej, ale bez języka.
    Już sam nie wiem ile się uczę, będzie ponad 4 lata na pewno, może 5. Dalej się uczę, bo sprawia mi to przyjemność i do absolutnej perfekcji w czytaniu bardzo trudnego gówna jeszcze mi daleko. Korzystam z jp głównie do czytania nietłumaczonych visual novel i oglądania anime bez beznadziejnie tłumaczonych angielskich subów, czasem też w jakieś inne japońskie gry jak choćby Sekiro.
    to fajnie, oglądanie anime czy pociąg do kultury japońskiej na pewno jest dużym motywatorem do nauki, w sumie pewnie głównym, bo jesli ktoś po prostu chce się nauczyć jakiegoś języka obcego, tak dla własnej satysfakcji, to są dziesiątki dużo przyjemniejszych i łatwiejszych dla przeciętnego polaksa, a taki chiński czy japoński może i kuszą egzotyką, ale systematyczność i czas wymagany do opanowania go na przyzwoitym poziomie na pewno wielu młodych adeptów pokonały

  14. #28
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    ej a pamietam ze na torguwie siedzial taki typ co wgl sie chwalil ze rodzine w jp ma i sie wozil ze taki kozak tylko nicku nie pamietam
    pamietacie?
    chyba z dead nota mial jakas postac w av

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Nauka Japońskiego
    Przez Hotarti w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 14-07-2017, 06:22
  2. Nauka Japońskiego samouczek czy kurs?
    Przez SzalonyMes w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2013, 16:37
  3. Nauka programowania poprzez książki
    Przez Abovner w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 03-04-2012, 22:08
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 24-07-2010, 18:21
  5. [Podstawy] Hosting OTServa poprzez sieć Hamachi*
    Przez Dzzej w dziale Artykuły developerskie
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post: 26-06-2009, 22:21

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •