Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: [8.60 + Android] Rookgaard.pl - Fixera

  1. #16
    Avatar Klamer
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    17
    Posty
    2,819
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    skąd pomysł na 2 serverzy przy tak małej populacji? wydaje mi się to bardzo kiepskim posunięciem

  2. #17
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Serwer miał być z założenia typem serwera edycyjnego z edycjami co 2 miesiące, a ponieważ chciałem przetestować który exp stage jest lepszy - wyższy czy niższy - powstały dwa serwery Legera i Hegera. Edycja się zakończyła i więcej graczy grało na wyższych rate, stąd Hegera pozostała i wystartowała na nowo 1 marca, a postacie z obu edycji zostały przeniesione na zbiorczy serwer Fixerę, oczywiście po wcześniejszym przeliczeniu doświadczenia. Jednak jednego nie wziąłem pod uwagę (albo wziąłem tylko zlekceważyłem) - jeśli na każdym zwyczajnym OTSie gdzie dodatkowo jest Rookgaard gra na nim max 10 osób, to u mnie ich liczba będzie podobna. Ostatni miesiąc pokazał, że większość graczy pozostała jednak na Fixerze i tam liczba graczy dochodzi weekendami nawet do 15 zalogowanych osób, z kolei gdy Hegera jest odwiedzana bardzo rzadko lub wcale (http://rookgaard.pl/online pokazuje aktualną liczbę osób wraz z historycznym wykresem na 2 dni wstecz).

    Tak jak wcześniej pisałem mam w planach uruchomienie obok wersji 8.60 dodatkowo nowszego serwera (10.95 lub wyżej) i bardzo prawdopodobne, że zastąpi on Fixerę, więc gracze będą mieli do wyboru dwa serwery bez restartów ze stałym expem pod wersje 8.60 oraz tą najnowszą. Jednak na razie są to dość luźne pomysły, ponieważ cały czas dopracowuję obecny serwer do mojej wizji perfekcji, a dopiero potem zabieram się za nowszego klienta. Gdy się jednak już zabiorę, na pewno dam znać całej społeczności torga ;)

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Klamer
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    17
    Posty
    2,819
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    lepszym pomysłem by było zrobienie tylko 1 servera, pod 1 klient gry

    server z 50 graczami 'żyje'

    2 servery z 25 graczami są martwe

    naprawdę, życzę ci jak najlepiej, ale z perspektywy gracza wygląda to strasznie odpychająco
    Ostatnio zmieniony przez Klamer : 27-03-2017, 17:44

  5. #19
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Dokładnie. :( Czyli co, później będą 3 serwery? Dwa 8.6 i jeden nowy? ;d

    + Chyba poradnik jak włączyć tibie i podłączyć ip changera to lekki przerost formy nad treścią, co?

  6. #20
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Klamer Pomysł na serwer pod nowego klienta jest na razie spisany na (elektronicznej) kartce, ale patrząc na społeczność tutaj, otlandzie, czy innych forach dotyczących tematyki OTS, to większość oczekuje jednak serwera pod nową wersję, jednak z sentymentu nie umiałbym porzucić poczciwej wersji 8.60.

    @Klamer + Filip Dlatego też los Hegery jest już mocno przesądzony, więc przez dłuższy okres czasu (dopóki nie dopieszczę wszystkiego co mam w planach zrobić) będzie tylko jeden aktywny serwer i będę go promował gdzie się da. Bardzo chciałbym mieć żyjący serwer z Rookgaardem z 50 graczami :D

    Co do poradników, to po prostu potrzebowałem dodać coś nowego (zakładkę poradników), ale nie chciałem, żeby było łyso, więc dodałem coś na szybko. Dziś dodałem kolejny poradnik (http://rookgaard.pl/poradnik/pacc), więc w sumie są już aż trzy (w języku polskim i angielskim!).

    Dzięki za wsparcie, a ja działam dalej. Ku chwale Rookgaardu :D

  7. #21

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    114
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    No nie moge sie doczekać tej nowej wersji ;p

  8. #22

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Że też Ci się chce rozwijać klienta 8.60 i to pod sam Rook :D kiedy nowszy klient?

  9. #23
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @kulawyjoe Wybrałem sam Rookgaard, ponieważ łączy mnie z nim sentyment, którego do maina nigdy nie poczułem. Co do nowszego klienta, dalej jest w planach i na szczęście są to już coraz bliższe plany.


    Do zobaczenia w grze, do usłyszenia na czacie! http://rookgaard.pl :)
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 07-09-2018, 16:49

  10. #24
    Avatar Zombik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Wielkopolska
    Posty
    97
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    To dobrze, że coraz bliższe plany :3 Z pewnością zajrzę wtedy, bo jakoś tak ten 8.6 to już mi się nim rzygać lekko chce.
    Ja to tak 7.4, 7,6, a potem to już 10+. Wszystko co pomiędzy to już mi tak przejadło trochę.

  11. #25
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zaktualizowałem pierwszy news o rzeczy które zmieniły się w ciągu ostatniego roku, a żeby nie tworzyć sytuacji, że coś Wam umknie.

    Witam was, drodzy forumowicze. Chciałbym przedstawić Wam działający od 1 stycznia 2017 roku serwer stworzony z myślą o graczach, którzy zakochali się w wyspie poprzedzającej (swego czasu) Mainland - Rookgaardzie. Nie uświadczysz tutaj profesji, czy płatnego sklepu, a żeby urozmaicić rozgrywkę obok wyspy którą każdy zna dodaliśmy drugą, także startową - Luminis. Poniżej krótkie podsumowanie serwera, a dalej szerszy opis.


    Serwer:

    Strona oraz IP: rookgaard.pl
    Port: 7171
    Klient: 8.60 (także na platformę Android)
    (opis androidowego klienta)
    Lokalizacja: Polska + proxy w USA dla graczy zza oceanu
    (opis działania serwera proxy)
    dostępność: 24/7


    Mnożniki:

    exp: 10x, stały
    skill: 7x
    magic: 3x
    loot: 2x




    Świat gry:

    sklep SMS: brak, punkty do sklepu zdobywane wyłącznie w grze
    (opis zdobywania punktów)
    PACC: tak, do kupienia za punkty zdobywane bezpośrednio w grze
    (opis korzyści posiadania PACC)
    mapa: oryginalny Rookgaard + modyfikacje
    (mapa wraz ze spawnami)
    typ świata: nonPvP z niektórymi terenami z aktywnym PvP
    wyspy początkowe: Rookgaard oraz Luminis
    (obie nie wymagają PACC i pozwalają zdobyć pierwszy ekwipunek i doświadczenie)
    (poradnik dla początkujących)
    questy: wszystkie jak na prawdziwym Rookgaardzie oraz wiele innych
    (lista nieukrytych questów)
    addony: są, poszczególne outfity wraz z dodatkami dają różne korzyści
    (lista outfitów wraz z bonusami)
    server save: tak, codziennie o 06:00 rano
    blessy: są, do 24 poziomu darmowe
    domki: są
    czary: są, wymagana jest ich wcześniejsza nauka
    najazdy: kilkanaście bossów oraz najazdy terenowe
    (lista uruchomionych najazdów z danego dnia)
    taski: są, zarówno na zabicie określonej liczby potworów jak i na przyniesienie określonej liczby przedmiotów
    (opis działania tasków)


    Co jeszcze możesz znaleźć na Rookgaard.pl?

    Daily Bonuses - możliwość zdobywania punktów za codzienne logowanie
    loteria Lotto - wytypuj poprawnie 3 liczby aby zgarnąć pulę
    (opis loterii)
    wiadomości offline - gracz jest poza grą, a Ty chciałbyś przekazać mu wiadomość? skorzystaj z wiadomości offline
    (opis korzystania z systemu)
    system nagradzania błędów - zgłoś błąd mapy, otrzymasz 2k; zgłoś błąd gry, otrzymasz 5k
    Crafting system - wykuj własną zbroję i spraw, by była jeszcze lepsza
    (opis korzystania z systemu)
    Paintball Event - spotkaj się na arenie z innymi graczami i pokaż, że masz większy refleks i lepsze oko
    (opis eventu)
    Saper - myśl logicznie i nie popełnij żadnego błędu
    (opis gry w Sapera)
    poradniki - chcesz wiedzieć jak zacząć, ale i nie tylko? sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy
    statystyki - porównaj jak Ci poszło na tle innych w obszernym menu statystyk
    ankiety - najlepszy sposób by wpłynąć na rozwój serwera
    CAM system - chcesz uwiecznić questa albo exp ze znajomymi? to już jest, oglądaj kiedy chcesz
    Discord bot - możliwość czytania kanałów gry z aplikacji oraz dostęp do podstawowych informacji o serwerze
    (opis botów na Discordzie)






    Kontakt:




    1. Legera, Hegera, Fixera, Xyla czyli wszystkie światy na Rookgaard.pl
    2. Wyspy startowe
    3. Questy
    4. Sklep na stronie oraz punkty
    5. Najazdy
    6. Dostępne tereny
    7. Licznik i wykres online, zakładka wykonanych questów oraz powergamers



    1. Legera, Hegera, Fixera, Xyla czyli wszystkie światy na Rookgaard.pl

    Serwer wystartował 1 stycznia 2017 roku jako hobbystyczny projekt gracza Rookgaardu zarówno na RL jak i na kilku OTSach z Rookgaardem. Początkowo istniały dwa światy, Legera z niższym exp rate oraz Hegera z wyższym. Takie działanie było celowe, ponieważ pierwsze dwa miesiące miały pokazać która wersja świata przyciąga większą liczbę graczy. 1 marca z racji mniejszej popularności Legera została wyłączona, a wszystkie postacie zostały przeniesione na Fixerę, czyli nowy serwer ze stałym exp rate na poziomie 10x. Poziomy oczywiście zostały przeliczone w taki sposób, w jaki gracze zdobywaliby doświadczenie grając od początku na 10x. W ten sposób nikt nie stracił swojej postaci i równolegle istniały dwa serwery - Hegera i Fixera. Taki stan rzeczy nie potrwał długo, bo już 1 maja Hegera także została zamknięta, a gracze (także po uprzednim przeliczeniu doświadczenia) zostali przeniesieni na Fixerę, gdzie już jako cała społeczność rookstayerów kontynuowała swoje przygody. Wszystkie te serwery były w wersji 8.60, ale by być bardziej elastycznym równocześnie rozpoczęliśmy pracę nad serwerem w najnowszej możliwej wersji jaką wspierał TFS. I tak, 1 stycznia 2018 roku, czyli w swoje pierwsze urodziny, wystartowała Xyla w wersji 10.98, która jest w fazie publicznych testów do dziś.

    2. Wyspy startowe

    Tworząc postać gracz może założyć postać w jednym z dwóch miast. Oprócz wyspy Rookgaard którą zna każdy rookstayer, funkcjonuje wyspa Luminis. Nie jest to miasto dla bardziej zaawansowanych graczy, lecz zostało ono przygotowane tak, by oba funkcjonowały jako te pierwsze, początkowe. Każde miasto ma swoich władców, początkowe questy i podobne poziomy terenów z potworami.

    3. Questy

    Na serwerze oprócz wszystkich questów dostępnych na prawdziwym Rookgaardzie (wraz z tymi polegającymi na wymianie przedmiotów) dostępny jest w pełni działający Quest Log. Oprócz nich, dodane są także questy z lepszym uzbrojeniem, czy na kupowanie lepszych jakościowo potionów oraz wiele innych, dostosowanych specjalnie na potrzeby wysp.




    4. Sklep na stronie oraz punkty

    Na serwerze nie istnieje i nie będzie istniał SMS (bądź jakikolwiek inny bazujący na realnej walucie) sklep, a gracze mogą zdobywać punkty jedynie za swoją aktywność w grze. Punkty przyznawane są za udział w eventach na serwerze, najazdach bossów jak i terenowych oraz za codzienne logowanie. Szerszy opis dostępny jest na forum serwera w tym wątku.




    5. Najazdy




    Na serwerze w tej chwili funkcjonuje kilkanaście najazdów bossów na obie wyspy oraz kilka najazdów terenowych. Najazdy losowane są wraz ze startem serwera, a na stronie http://rookgaard.pl/najazdy pojawiają się godzinę po uruchomieniu go na serwerze. Udział w najazdach oprócz silnych i przydatnych przedmiotów, premiowany jest także punktami - odpowiedni % za udział w walce z bossem oraz punkty za zabicie potwora w trakcie najazdu terenowego.




    6. Dostępne tereny

    Na serwerze, oprócz tego, że jest dodany cały Rookgaard, jest dodanych wiele nowych expowisk. Aby zachować balans obu wysp, dodane są:
    - kopalnia Dwarf na południe od świątyni na Rookgaardzie
    - wioska Elfów jeszcze dalej na południe niż kopalnia
    - jaskinia Cyclopów na wschodzie Rookgaardu
    - jaskinie Rotwormów pod Katana Questem
    - jaskinie Tarantul wraz z respem giant spidera daleko w podziemiach Posion Cave na Rookgaardzie
    - wioska Amazonek na wschód od miasta na Luminis
    - forteca Minotaurów na północny-wschód od miasta na Luminis
    - forteca Orc na północny-zachód od miasta na Luminis
    - kopalnia Dworców niedaleko fortecy Minotaurów
    - wzgórze Wyverny na północ od miasta Luminis
    - oraz wiele więcej

    Dodatkowo jest lodowa wyspa Glacius na którą można się dostać za pomocą statków z obu wysp, na której znajdują się Mamuty, Frost Gianty, Chakoye, a po wykonaniu trudniejszego questu Ice Witche, a nawet Crystal Spidery. Mapa wraz z rozmieszczeniem potworów znajduje się tu.

    7. Licznik i wykres online, zakładka wykonanych questów oraz powergamers

    Na serwerze istnieje wiele statystyk dostępnych dla graczy, a jedną z nich jest zakładka ile dany gracz jest online. System co 3 minuty pobiera listę graczy i zestawia je w tabelkę tu http://rookgaard.pl/insomniac, a dodatkowo na liście online http://rookgaard.pl/online jest widoczny wykres mierzący aktywność graczy. Zakładka wykonanych questów http://rookgaard.pl/odkrywcy uwzględnia wszystkie możliwe questy, które nieustannie są rozwijane o nowe pozycje. Codziennie podczas server save generowane są rankingi powegrames dla obu światów, gdzie każdy może sprawdzić jak wysokie miejsce zajął danego dnia oraz aktualizowana jest lista Top100 powergamers.

    Zapraszam do komentowania, zachęcam do grania. Do zobaczenia w grze lub usłyszenia tu. Rookgaard.pl :)
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 26-03-2020, 17:31

  12. #26
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    a pogram se z nuduw
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  13. #27
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nie zatrzymujemy się, tylko idziemy dalej :) Dziś dodaliśmy quest na drugi addon do Hunter Outfita który także wprowadza długo wyczekiwany balans broni dystansowych. Serdecznie zapraszamy w imieniu załogi na http://rookgaard.pl

  14. #28
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witajcie. Tym razem przyszedł czas na podsumowanie rzeczy które od jakiegoś czasu kawałkami pojawiały się na Fixerze. Ponieważ pomniejsze rzeczy ogłaszaliśmy na bieżąco w grze lub na Discordzie (w tym na nowo powstałym kanale #announcements) poniżej lista tych większych i najważniejszych.

    1. Achievements

    Na obu Fixerze zostały dodane osiągnięcia. Lista tych publicznych zajmuje się w tej zakładce, a ranking obejmujący wszystkie możliwe do zdobycia w tej zakładce - obie listy można filtrować pod odpowiedni świat.


    2. Taski

    Idąc za sugestiami graczy została dodania opcja wzięcia większej ilości potworów do zabicia/itemów do oddania. Od teraz wartość bazowa (np 100 Ratów) może być zwiększona od 2 do 10-krotnie, (czyli 200, 300, itd), a przy oddawaniu taska nagroda będzie odpowiednio skumulowana. Dodatkowo, zostaje odblokowana opcja walki z bossami, którą Volvig chętnie opisze.

    3. Domki

    Został przepisany system obsługi domków na licytację z poziomu strony. Lista domków znajduje się w tej zakładce.

    4. Cam System

    Działający do tej pory system który nagrywał rozgrywki graczy wymagał dodatkowego programu do odtwarzania. Od teraz nagrania które chcemy obejrzeć będą pojawiały się pod listą postaci w kliencie gry i stamtąd też będzie je można oglądać. Aby nagranie pojawiło się na liście należy zmienić jego status w tej zakładce.

    Do zobaczenia na serwerach, do usłyszenia na czatach :)
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 26-03-2020, 17:31

  15. #29

    Data rejestracji
    2019
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    aplikacje na telefonik macie zajebista, musze przyznac.
    kto wam robil?

  16. #30

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [10.98 + Android] Rookgaard - Xyla
    Przez korejwo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post: 01-08-2019, 14:00
  2. [8.6] Rookgaard.pl - Rookgaard social life. TEMAT ZE ZDJĘCIAMI
    Przez Pan Ryba w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 653
    Ostatni post: 24-12-2014, 12:00
  3. Podsumowanie mitów Rookgaard`u
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 428
    Ostatni post: 12-10-2010, 19:25
  4. QUALITY armor na Rookgaard
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-12-2007, 21:46
  5. Spike Sword --Rookgaard-
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 12-12-2006, 15:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •