Reklama
Strona 3 z 3 PierwszaPierwsza 123
Pokazuje wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: [8.60 + Android] Rookgaard.pl - Fixera

  1. #31
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witajcie. Przed nami wakacje, a wakacje to także między innymi okazje do grilla czy gotowania na świeżym powietrzu. W dzisiejszym update swoje usługi rozpoczyna Jean Pierre - kucharz który na swoim koncie ma wiele doskonałych i sprawdzonych przepisów.



    Hot Cuisine Quest to główny punkt tego update. Jego misje w porównaniu do wersji znanej z RL Tibii zostały dostosowane do realiów naszych serwerów, w tym wymagane składniki i efekty po spożyciu przygotowanych potraw. Niektóre składniki będą do zdobycia (jak ziemniaki czy ogórki) u wędrownych handlarzy, inne do wymiany u NPC, a inne pojawiły się na mapie w różnych miejscach. Został także zmodyfikowany system łowienia ryb. Od dziś oprócz zwykłych ryb będzie szansa na złowienie Northern Pike, Rainbow Trout, Green Perch czy Marlina, a w niektórych sytuacjach robaczek może się zerwać lub wyciągniemy z wody starą podeszwę. Przyrost skilla za poszczególne próby nie zmienił się.

    Oprócz tego:
    • dodaliśmy nowy teren do zwiedzenia - żółwie
    • dodaliśmy obsługę namelocków poprzez stronę serwera
    • poprawiliśmy przelewanie fluidów między pojemnikami
    • poprawiliśmy wytwarzanie mąki i wypiekanie chleba
    • poprawiliśmy taski oraz achievementy
    • zmieniło się także wszystko to, o czym w międzyczasie pisaliśmy na kanale #announcements na serwerowym Discordzie

    Do zobaczenia na serwerach, do usłyszenia na czatach :)
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 26-03-2020, 17:32

  2. #32
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Za nami duża aktualizacja!


    1. Mobilny klient. Odświeżony wygląd oraz funkcjonalność klienta na Androida (do pobrania na Rookgaard.pl). Poniżej krótki film przedstawiający nowe zmiany


    oraz wcześniejszy sprzed roku dla porównania


    2. Dzienne wyzwania. Po zalogowaniu w danym dniu gracz otrzymuje pakiet 4 losowych wyzwań, które wymagają różnych czynności by je ukończyć. Czas na wypełnienie każdego z nich oraz odebranie nagrody trwa do najbliższego zapisu serwera.


    3. Czarny rynek. Powiększająca się liczba questów oraz misji wymagających transportowania specjalnych przedmiotów poskutkowała pojawieniem się NPC Black Bert. Jest on przemytnikiem, który za drobną opłatą pozwoli na odzyskanie utraconych przedmiotów, które są wymagane do ukończenia questu (przykładowo memory crystal do Ice Island Questu, czy heavy package dla Sneaky Joe).


    4. Zmiany, ulepszenia. Stworzyliśmy proste Wiki serwera - RookgaardInfo Mnogość outfitów oraz ich addonów którego wynikiem są różne bonusy powoduje, że w zależności od sytuacji chcemy używać innego zestawu. Ułatwiając to zadanie została dodana komenda !outfit która pozwoli każdemu zapisać i odczytać do 5 zestawów outfitów - zapisywane są kolory, aktywne addony oraz outfit.

    W sklepie pojawiły się 2 nowe przedmioty - karta zmiany imienia i eliksir zmiany płci. Każdy gracz może zmienić imię i/lub płeć jeden raz na miesiąc.


    Oprócz tego doszło kilka nowych osiągnięć i poprawiono przeróżne błędy komunikowane na kanale announcements na Discordzie. Poradniki opisujące działanie mobilnego klienta, wyzwań, komendy outfitów oraz Black Berta pojawią się na dniach. Aby zrekompensować 2 miesiące bez newsa (ale nie bez żadnych zmian), przez najbliższe 4 dni doświadczenie na Fixerze będzie zwiększone o 50%.

    Do zobaczenia w grze, do usłyszenia na czatach :)
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 26-03-2020, 17:32

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witajcie.

    Długo nic tu nie wrzucałem, ale nie znaczy, że na serwerze nic się nie działo - dalej się powolutku rozwijamy (co komunikowaliśmy głównie na stronie i Discordzie), a niezmiennie od 4 lat liczba graczy waha się między 5 a 25. Tym razem jednak chciałem się pochwalić funkcjonalnością z której jestem szczególnie dumny - Mountami na kliencie Cipsoftu z wersji 8.60 (oraz możliwością tworzenia customowych okienek, jak np Taski z filmu poniżej). Generalnie baza GUI została zaczerpnięta z https://github.com/brewsterl/tibiani...ree/master/gui a reszta to mozolne dostosowywanie do konkretnej wersji:


    O tym co się wydarzyło od sierpnia 2019 i co się wydarzy w przyszłości postaram się opisać wkrótce.

    Pozdrawiam,
    Michał "Gubihe"

  5. #34
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj korejwo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witajcie.

    Długo nic tu nie wrzucałem, ale nie znaczy, że na serwerze nic się nie działo - dalej się powolutku rozwijamy (co komunikowaliśmy głównie na stronie i Discordzie), a niezmiennie od 4 lat liczba graczy waha się między 5 a 25. Tym razem jednak chciałem się pochwalić funkcjonalnością z której jestem szczególnie dumny - Mountami na kliencie Cipsoftu z wersji 8.60 (oraz możliwością tworzenia customowych okienek, jak np Taski z filmu poniżej). Generalnie baza GUI została zaczerpnięta z https://github.com/brewsterl/tibiani...ree/master/gui a reszta to mozolne dostosowywanie do konkretnej wersji:


    O tym co się wydarzyło od sierpnia 2019 i co się wydarzy w przyszłości postaram się opisać wkrótce.

    Pozdrawiam,
    Michał "Gubihe"
    jak tam u was to same boty kolego na co ty się męczysz xD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  6. #35
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czy ja wiem, nie nazwałbym tego męką - lubię programować, lubię klimat jaki tworzę takim, a nie innym serwerem i bardziej robię to wszystko dla frajdy - bo nie można powiedzieć, że dla pieniędzy jeśli mam ich 40 zł/miesiąc. Czyli takie niezdrowe hobby. Odnośnie botów, nie boli mnie to aż tak mocno, jeśli wiem, że za każdym latającym botem siedzi gracz w zasięgu wzroku/słuchu, bo akurat tego pilnujemy na różne sposoby, żeby nie mieć graczy-zombie.

    Trzymając się tego co wyżej napisałem, długo postoimy i jeszcze długo czat w grze nie będzie świecił pustkami :)

  7. #36
    Avatar Terr
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Venore
    Posty
    1,993
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    wbijam z gildia (sunrise, krzysiek on rookgard, psimek, leaver itp generalnie 13 osob psimek lidować bedzie) - dostaniemy jakies punkty na start?

  8. #37
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    No ba. Wystarczy, że zalogujesz i od razu się pojawiają, masz moje słowo!

  9. #38
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witam szanowną młodzież. Po 8 miesiącach od ostatniej aktualizacji chciałbym zaprezentować kilka zmian z tego okresu. A więc:
    - dodaliśmy łącznie 4 mounty dla 18 outfitów, ale ponieważ sposób tego dodawania nie do końca mi się podoba, będę jeszcze kombinował nad innym sposobem
    - dodaliśmy kilka nowych dziennych misji wraz z 3 questami i bossami
    - przebudowaliśmy kilka staaarych systemów takich jak łowienie, mining czy craftowanie
    - dodaliśmy trochę mini-gierek takich jak szachy z dość wymagającym AI (https://arkadiuszkondas.com/php-grandmaster/) czy Tetris
    - przenieśliśmy maszynę z game serverem do innej lokacji niż login+www server, więc ogólnie jest lepiej i spadły ataki na i tak niszowy serwer
    - dodaliśmy kilka stref PvP
    - poprawiliśmy sporo zgłoszonych błędów
    - pracowaliśmy od czasu do czasu nad klientem webowym i w sumie chciałbym go kiedyś wyigiełkować

    Dodatkowo, nasze rozszerzenie z dll rozszerzyło się o trochę okienek:
    - postęp tasków
    - postęp bestiary
    - aktualizacja klienta
    - wybór charmów
    - sklep za "punkty premium" zamiast tego na stronie
    - aktualne fragi

    Zmiany idą w parze z poradnikami na forum:
    - https://forum.rookgaard.pl/viewtopic.php?t=97
    - https://forum.rookgaard.pl/viewtopic.php?t=98
    - https://forum.rookgaard.pl/viewtopic.php?t=100
    - https://forum.rookgaard.pl/viewtopic.php?t=102

    oraz filmikami na YouTube:











    Rookgaard.pl ma już 5 lat (odnosząc się do rankingu otservlisty xinna do najstarszych serwerów i wpisów DNS dla domeny), a tylko 2 miesiące dzielą nas od oficjalnych 5 urodzin od dnia startu. Będę podbijał temat co jakiś czas na jakieś gorące newsy, kawał historii za mną, a jeszcze dużo przede mną. Do zoba w grze!

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [10.98 + Android] Rookgaard - Xyla
    Przez korejwo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post: 01-08-2019, 14:00
  2. [8.6] Rookgaard.pl - Rookgaard social life. TEMAT ZE ZDJĘCIAMI
    Przez Pan Ryba w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 653
    Ostatni post: 24-12-2014, 12:00
  3. Podsumowanie mitów Rookgaard`u
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 428
    Ostatni post: 12-10-2010, 19:25
  4. QUALITY armor na Rookgaard
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-12-2007, 21:46
  5. Spike Sword --Rookgaard-
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 12-12-2006, 15:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •