Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [8.60] Rookgaard

 1. #1
  Avatar korejwo
  Data rejestracji
  May 2005
  Posty
  40
  Siła reputacji
  0

  Domyślny [8.60] Rookgaard

  Witam wszystkich użytkowników TORG!
  Jestem tu, aby przedstawić wam swój serwer Rookgaard, o którym marzyłem od dłuższego czasu. A więc do dzieła!

  Planowany start: 1 stycznia 2017 00:00:00
  Strona & IP: Rookgaard.pl
  Port: 7171
  Klient: podstawowy 8.60
  Dostępność: 24/7, server save będzie codziennie o 7 rano dla obu serwerów
  Exp rate:

  Loot rate: 3x
  Typ świata: Non-PvP, lecz na niektórych terenach będzie aktywowany zwykły tryb PvP (taki gracz będzie miał czerwoną tarczę obok swojego nicku)
  Profesje: wyłącznie no vocation, w przyszłości planuję rozszerzyć ją o promocję
  Funkcjonalności:
  • wszystkie questy z Rookgaardu, włączając w to questy na addony oraz questy związane z wymianą przedmiotów
  • dwie wyspy początkowe - Rookgaard z dodatkami oraz Luminis
  • bonusy za skompletowanie i noszenie addonów

  Język na serwerze:
  • sam serwer: angielski
  • strona WWW serwera: polski, angielski, a chciałbym także w całości brazylijską odmianę portugalskiego

  Kontakt za pomocą:

  Więcej informacji: http://rookgaard.pl/serwer

  1. Wstęp

  Moja przygoda z OTSami zaczęła się grubo ponad 7 lat temu, jeszcze wtedy na serwerze Xinna "Classicu", wcześniej znanym jako Polski lub Gold, a moja gra ograniczała się jedynie do Rookgaardu. Wolałem wieść spokojne życie, czasem postawić bota, ale głównie komunikować się z innymi, którzy także wybrali taką ścieżkę, jako, że nie lubiłem za bardzo uczestnictwa w wojnach. Później przewinęło się jeszcze kilka innych serwerów takich jak Huntera z edycjami, Hexana, Brutal-wars, ale także wiele innych z obecnym wtedy Rookgaardem. Jednak z tego co zawsze pamiętam, Rookgaard był jedynie dodatkiem do każdego serwera, a całe "życie" toczyło się na mainie, więc praktycznie każdy nowy update dotyczył właśnie mainlandu, omijając prawie w całości Rookgaard. Wtedy zrodziła mi się myśl, aby spróbować czegoś swojego i sprawdzić samego siebie czy to ciężka praca prowadzić taki serwer (a jak się okazuje, tak, to ciężka praca). Niestety, moja wiedza, doświadczenie w programowaniu i umiejętności były do tego niewystarczające i sprowadzało się tylko do skonfigurowania bazy, pobrania gotowego exeka i zaproszenia znajomych przez Hamachi. Dodatkowo, rozpoczynające się studia zmusiły mnie do porzucenia marzeń, a także gry na OTSach w ogóle.  2. Stara miłość nie rdzewieje

  Mniej więcej rok temu, kiedy życie trochę mi spowolniło, powróciłem do gry na różnych OTSach. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło. Ciężko było znaleźć nowy serwer z Rookgaardem, podczas gdy te stare były praktycznie wymarłe. Wszechobecne SMS shopy, resety bez zapowiedzi po 3-4 miesiącach kiedy to admin uznał, że serwer nie przynosi zysków, a także dalszy brak update na tej jednej wyspie wpłynęły na decyzję, by spróbować swoich sił jeszcze raz. Szukając wolnej domeny, przypadkiem odkryłem opuszczoną, nieopłaconą od prawie roku domenę rookgaard.pl, którą bez namysły kupiłem i z pomocą znajomych rozpocząłem 3-miesięczny rozwój serwera.  3. Trzy kroki do sukcesu

  Oto stoję w tym miejscu, oferując (także mając nadzieję) coś innego. Po pierwsze, na serwerze będzie tylko Rookgaard. Co prawda Rookgaard z dodatkowymi wyspami, ale to wciąż brak profesji. Kolejno, nie będzie żadnych donacji, wpłat za prawdziwe pieniądze by otrzymać jakieś korzyści w grze. Nie ma co ukrywać, uruchamiając taki serwer nie liczę na 200 graczy w tym samym czasie, więc nie potrzebuję super-pro-wypasionego dedykowanego serwera, zwłaszcza, że mapa też wcale taka duża nie jest. Po trzecie, nie będzie statusu VIP konta, od tego będzie niejako wbudowany w historię tej gry PACC i FACC. Gracze będą mieli możliwość zdobywać punkty do sklepu z dziennych bonusów, udziału w eventach czy najazdach. Mam nadzieję, że to sprawi, że serwer nie będzie pay2win, tylko będzie całkowicie free2play.  4. Dokąd to zmierza i prezentacja serwera

  Ponieważ jest to mój "pierwszy raz" kiedy uruchamiam serwer dla większej publiczności (proszę nie mylić tego projektu z innym serwerem, o którym wiem, że istniał na tej domenie - traf chciał, że na niego nie trafiłem, a administracji serwera nigdy nie poznałem), wiem, że jest sporo do zrobienia. Patrząc na popularne otservlisty nie mam całkowitej pewności, dlaczego jedne serwery cieszą się dużym powodzeniem cały czas, a inne umierają po kilku miesiącach, chcę sprawdzić to sam. W związku z tym, 1 stycznia o północy zostaną uruchomione dwa serwery - Hegera z wyższym doświadczeniem oraz Legera z nieco niższym. Każda edycja będzie trwała 2 miesiące, a po jej zakończeniu zostaną przyznane niewielkie nagrody rzeczowe dla najlepszych graczy, najsilniejszych gildii, itp, itd (pełna lista wciąż jest w przygotowaniu). Miałem wątpliwości jaki exp stage dać na każdym z serwerów, więc posłużyłem się logarytmiczną funkcją by te przedziały wyliczyć. I tak, na pierwszej edycji, Herega otrzyma następujący exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300, a Legera taki http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300. Po ich zakończeniu gracze trafią na zbiorczy serwer z pośrednim exp stage, gdzie nie będzie resetów, a gracze będą mieli szansę kontynuować swoją przygodę ze swoją postacią. Liczba graczy na Hegerze i Legerze zdecyduje, który z nich pozostanie dalej 1 marca, a który całkowicie zniknie. Dla zbiorczego serwera nie ustaliłem jeszcze ani nazwy ani wersji klienta. Kiedyś chciałem, by to był jeden z najnowszych 10.98/99, lecz czas pokaże.

  Strona będzie cały czas rozwijana, tak samo jak i serwer. Ostatnie 3 miesiące beta testów, kiedy to serwer był otwarty dla każdego, pokazały, że serwer na dzień dzisiejszy nadaje się do gry (zdarzało się, że było nawet 15 osób zalogowanych jednocześnie, więc w mojej opinii jest to już jakiś sukces).


  Hegera exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300:


  Legera exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300:


  Mapa - http://rookgaard.pl/mapa  P.S.

  W momencie powstania idei kilka lat temu nie było takiego dużego wyboru nowszych wersji jak teraz, w związku z tym, oprócz przedstawienia serwera mam pytanie - czy takie serwery mają szansę się jeszcze utrzymać? Kiedy pytałem każdego ze swoich graczy testujących serwer, to w większości byli oni fanatykami Rookgaardu tak jak i ja. Jestem ciekawy Waszej opinii.
  Ostatnio zmieniony przez korejwo : 27-12-2016, 13:55 Powód: dodanie screenów

 2. #2
  Avatar Mega Filip
  Data rejestracji
  Aug 2011
  Położenie
  Leszno
  Posty
  2,785
  Siła reputacji
  9

  Domyślny

  xD to będzie nieźle pojebane. Ale pogram, grałem rookstayerem

 3. Reklama
 4. #3
  Avatar Dym
  Data rejestracji
  Feb 2006
  Położenie
  Piła
  Wiek
  26
  Posty
  1,398
  Siła reputacji
  13

  Domyślny

  Interesujące.

  A co z botami? Dozwolone czy nie?

 5. #4

  Data rejestracji
  Mar 2016
  Posty
  115
  Siła reputacji
  3

  Domyślny

  Kurde, już myślałem ze nowa edycja Rookville i rezygnuje z sylwestra z Andrzejem a tu takie coś. Rl mapa, no w tym przypadku rookgaard + Premium wyspa = gówno które najczęściej kompletnie odbiega od klimatu ;////

  No i jeszcze to 8.6 ;///

 6. #5
  Avatar korejwo
  Data rejestracji
  May 2005
  Posty
  40
  Siła reputacji
  0

  Domyślny

  @Dym afkowanie na cavebocie będzie zabronione, jeśli ktoś od nas zauważy takiego delikwenta zostaje on odpowiednio ukarany, a w przypadku gdy jesteśmy offline, mamy własny system, gdzie gracze mogą weryfikować innych graczy odpowiednio ich flagując, a serwer załatwia resztę.

  @Paikouhan Z tym, że tutaj ta druga wyspa to nie jest dodatek do Rooka, a raczej jego zamiennik. Obie startowe wyspy są dostępne "za darmo" od samego początku i podróż między nimi także jest darmowa. Dopiero dostęp na lodową wyspę wymaga statusu Premium, który można zdobyć już po 5 dniach samego codziennego logowania. A z tego co czytam w wątku o Rookville, to tam wszystkie potworki zostały wymienione więc to w mojej ocenie także całkowita zmiana klimatu.

  Co do wersji klienta 8.60. Stamtąd się wywodzę i od tej wersji zacząłem swojego czasu naukę z LUA. Tak jak przedstawiałem graczom w ankietach http://rookgaard.pl/ankiety jeszcze nie jest rozstrzygnięte, czy późniejszy serwer nie będzie w najnowszej wersji, by każdy znalazł coś dla siebie.
  Ostatnio zmieniony przez korejwo : 27-12-2016, 18:15

 7. #6
  Avatar Dzzej
  Data rejestracji
  Aug 2006
  Posty
  9,382
  Siła reputacji
  19

  Domyślny

  Planowany start: 1 stycznia 2017 00:00:00
  Mocne 2/10 xD.

 8. #7

  Data rejestracji
  Apr 2009
  Posty
  2,602
  Siła reputacji
  11

  Domyślny

  zesrałem się ze startu w sylwestrową noc xd

 9. #8
  Avatar mroz3k1
  Data rejestracji
  Dec 2012
  Posty
  2,172
  Siła reputacji
  8

  Domyślny

  Kurwa, a ja myślałem że 1 stycznia o północy to już nowy rok xDDDD
  Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
  Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
  Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

 10. #9
  Avatar korejwo
  Data rejestracji
  May 2005
  Posty
  40
  Siła reputacji
  0

  Domyślny

  Gdyby zależało mi na super wysokich słupkach zalogowanych graczy w pierwszej godzinie, chwale i sławie, to edycja rozpoczęła by się w godzinach popołudniowych. Ponieważ bardziej zależy mi na stałych graczach, nawet takich, którzy odkryją serwer po tygodniu, stąd taka, a nie inna godzina startu.

 11. #10

  Data rejestracji
  Mar 2016
  Posty
  115
  Siła reputacji
  3

  Domyślny

  @korejwo ;
  Kurde nawet nie raczyłem wejść na stronę i ominąłem pozytywne zaskoczenie. Widac ze nie będziesz miał serwerka gdzieś (eloth inc) chyba ze te ankietki na pokaz. I ja wiem ze 8.6 sentyment, kozacka wersja ale ile można grać na tym kiedy masz mile dla oka tekstury z 10.9, mounty, acziwmenty, nowe potiony i normalny system pvp w którym missclick pod depo nie konczy sie banem. Rookville chyba najlepsze rpg jakie kiedykolwiek grałem , wbije zobaczyć co i jak na pewno, mam nadzieje ze się nie zawiodę co do tych wysp itp.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

 • Nie możesz pisać nowych tematów
 • Nie możesz pisać postów
 • Nie możesz używać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •