Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 25 z 25

Temat: [8.60] Rookgaard

  1. #16
    Avatar Zombik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Wielkopolska
    Posty
    97
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Nie, nie ma ich w rl. To custom mapki.

    Co do serwera to 2 miesiące trwały beta-testy i wtedy był jeden serwer (wiem, bo sprawdzałem i grałem).
    Sądzę, że autor chce zrobić test i zobaczyć czego oczekują gracze (wyższego czy niższego expa). Po miesiącu i tak wszyscy zostaną przerzuceni na jeden wspólny serwer, a ich doświadczenie odpowiednio obniżone, bądź powiększone w zależności od panującego tam exp stage.

  2. #17
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,408
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    W takim razie ja proponuje 1 świat ze zbalansowanym expem pomiędzy tymi dwoma, bo wejść na serwer gdzie na jednym gra 3 osoby, a na drugim 1, to tak smutnadżaba.jpg
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  3. Reklama
  4. #18

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    43
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Po miesiącu i tak wszyscy zostaną przerzuceni na jeden wspólny serwer
    Po dwóch, ale oprócz tego zbiorczego serwera będą nadal startowały kolejne edycje co 2 miesiące, odtąd już z jednym serwerem. I po każdej postacie będą przenoszone na ten zbiorczy. Dobrze mówię @korejwo?

  5. #19
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Dokładnie właśnie tak. Każda edycja, to dwa miesiące, a poza serwerem z edycjami będzie już od marca ten stały serwer.

  6. #20

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,584
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W sumie wiekszego bezesensu nie widzialem bo to rzeczywisice ots pod jakas nisze ale chuj ze na jednym serwie bedzie 10 osob na drugim 10 xD rpg odczucia max. Wezcie sie zastanowcie wystartujcie w normalny dzien dajcie se czasu, rozbudujcie jeszcze troche mape pomyslcie jeszcze nad urozmaiceniem rozgrywki i ruszcie.

  7. #21
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mapka będzie rozbudowywana z edycji na edycję, tak jak i nowe rzeczy, więc to nie jest tak, że wypuszczam serwer 1 stycznia i jadę na wakacje pić drinki z parasolką. Każda kolejna edycja będzie lepsza od poprzedniej, masz moje słowo.

  8. #22

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    no niezle nowe rzeczy z edycji na edycje

  9. #23
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Hej.

    Jako, że do startu pozostało nieco ponad 6 godzin, chciałbym opisać parę rzeczy dlaczego tak, co was czeka na starcie oraz w przyszłości.

    Jak pisałem wcześniej jest to moja pierwsza, eksperymentalna próba uruchomienia OTSa. Skromnie się chwaląc umiem zaprogramować to i owo, ale że tylko to mnie najbardziej rajcuje, pozostałe rzeczy mogą nieco kuleć. Jak wspomniało mi już kilka osób, uruchomienie serwera o północy nie wróży tłumów na starcie, lecz mam nadzieję, nie będzie to rzutowało na liczbę graczy w trakcie, bo jak to ktoś napisał, założenie postaci po 3, 5, czy 8 dniach nie powoduje, że gracz jest na straconej pozycji i nie dogoni nikogo grającego od samej północy. Do tej pory OTSy oglądałem ze strony gracza, czyli sobie wchodziłem, elf do leczenia i biegałem czy to na expy, czy gadałem z ludźmi. Serwer mnie nudził, wychodziłem i zmieniałem na inny, nie zastanawiając się nawet dlaczego mnie znudził. Teraz też nie potrafię tego jednoznacznie określić, stąd w okresie 1 stycznia - 28 lutego będą dwa serwery o różnym poziomie exp.

    Legera - bo tak nazwałem pierwszy z serwerów - będzie miała niższy exp stage (wyłoniony z ankiety z 11 głosami), jego wykres i tabelka tutaj - http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300. Hegera, jako serwer z wyższym exp rate posiada taki rozkład poziomów - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300 - 4 głosy na niego spośród 8 oddanych. Oczywiście podczas edycji zostanie uruchomiona kolejna ankieta która wyłoni, czy serwer zbiorczy będzie miał stały czy zmienny exp, a jeśli zmienny to jaki. Skąd te edycje? Stąd, że sam po sobie widziałem, że nic nie trwa wiecznie i każdy się wreszcie czymś znudzi. Jak wiadomo, każdy z nas lubi rywalizację, chcemy pokazać, że jesteśmy lepsi od innych, co widać chociażby po ilości botów, które są stawiane głównie po to, aby być lepszym, silniejszym, bogatszym niż inni. Stąd też wprowadzenie edycji, po pierwsze, aby co 2 miesiące zaczynać rywalizację od nowa, a po drugie, by na koniec każdej edycji nagradzać właśnie tych najlepszych motywując ich, ale nie tylko ich do dalszego działania. Nagród konkretnie jeszcze nie ustaliłem, lecz mogę zapewnić was, że na pewno jakieś materialne będą.

    Wiem, że sms shopy pomagają właścicielom w utrzymaniu serwera, lecz z perspektywy gracza, który nie planuje wydawać nic jest totalnie niepotrzebny, a wręcz działa na niekorzyść, bo zawsze jest ta świadomość, że ktoś coś kupi i niejako będzie lepszy od tego kogoś. U mnie takiego sklepu nie będzie. Jeśli zacznę narzekać na brak RAMu na serwerze, to wtedy rozważę opcję dobrowolnych dotacji, lecz na pewno nie będzie to na zasadzie "Ty mi płacisz, ja daję Ci coś w zamian w grze". Skoro już jestem w temacie wyrównywania szans graczy, trzeba ujednolicić kwestie związane z używaniem bota. Serwer startuje w wersji 8.60, co automatycznie otwiera furtkę dla elfbota. Dawniej, mi jako gracz był on przydatny w wielu sprawach, więc zdaję sobie sprawę, że innym też będzie. Ja jednak wspomagałem się nim będąc na komputerze lub w jego okolicy, więc tego samego będę wymagać od graczy. OK - możesz się leczyć, podejrzeć co jest poziom niżej za pomocą xraya, zbierać sobie gp z rotów, ale bądź wtedy przy komputerze. Cavebot na full AFK będzie zabroniony, a ja wraz z zespołem będziemy tego konsekwentnie pilnować. Jeśli rozwrzeszczą Ci się alerty, a Ty w ciągu 15-30 sekund nie dobiegniesz do klawiatury, przywitasz się z Patronusem, a uwierz mi, że z nim nie chciałbyś się witać.

    Serwer będę dalej rozwijał tak samo intensywnie jak robiłem to ostatnie 3 miesiące, głowę mam pełną pomysłów, czasu trochę jest, pomocników też mam, więc damy radę. Strona jest już odblokowana, można tworzyć postacie, więc zapraszam do szampańskiego startu. Ja lecę świętować z Andrzejem, ale pojawię się w swoim czasie. Do zobaczenia już wkrótce, ja już nie mogę się doczekać :DDD

  10. #24
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Zagram
    ...ale jutro

  11. #25
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Hegera

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [8.6] Rookgaard.pl - Rookgaard social life. TEMAT ZE ZDJĘCIAMI
    Przez Pan Ryba w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 653
    Ostatni post: 24-12-2014, 12:00
  2. Podsumowanie mitów Rookgaard`u
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 428
    Ostatni post: 12-10-2010, 19:25
  3. [Poradnik] RookGaard- czyli nasze pierwsze kroki
    Przez 2Fast4You w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 24-06-2008, 10:16
  4. QUALITY armor na Rookgaard
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-12-2007, 21:46
  5. Spike Sword --Rookgaard-
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 12-12-2006, 15:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •