Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: [8.60] Rookgaard

  1. #1
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny [8.60] Rookgaard

    Witam wszystkich użytkowników TORG!
    Jestem tu, aby przedstawić wam swój serwer Rookgaard, o którym marzyłem od dłuższego czasu. A więc do dzieła!

    Planowany start: 1 stycznia 2017 00:00:00
    Strona & IP: Rookgaard.pl
    Port: 7171
    Klient: podstawowy 8.60
    Dostępność: 24/7, server save będzie codziennie o 7 rano dla obu serwerów
    Exp rate:

    Loot rate: 3x
    Typ świata: Non-PvP, lecz na niektórych terenach będzie aktywowany zwykły tryb PvP (taki gracz będzie miał czerwoną tarczę obok swojego nicku)
    Profesje: wyłącznie no vocation, w przyszłości planuję rozszerzyć ją o promocję
    Funkcjonalności:
    • wszystkie questy z Rookgaardu, włączając w to questy na addony oraz questy związane z wymianą przedmiotów
    • dwie wyspy początkowe - Rookgaard z dodatkami oraz Luminis
    • bonusy za skompletowanie i noszenie addonów

    Język na serwerze:
    • sam serwer: angielski
    • strona WWW serwera: polski, angielski, a chciałbym także w całości brazylijską odmianę portugalskiego

    Kontakt za pomocą:

    Więcej informacji: http://rookgaard.pl/serwer

    1. Wstęp

    Moja przygoda z OTSami zaczęła się grubo ponad 7 lat temu, jeszcze wtedy na serwerze Xinna "Classicu", wcześniej znanym jako Polski lub Gold, a moja gra ograniczała się jedynie do Rookgaardu. Wolałem wieść spokojne życie, czasem postawić bota, ale głównie komunikować się z innymi, którzy także wybrali taką ścieżkę, jako, że nie lubiłem za bardzo uczestnictwa w wojnach. Później przewinęło się jeszcze kilka innych serwerów takich jak Huntera z edycjami, Hexana, Brutal-wars, ale także wiele innych z obecnym wtedy Rookgaardem. Jednak z tego co zawsze pamiętam, Rookgaard był jedynie dodatkiem do każdego serwera, a całe "życie" toczyło się na mainie, więc praktycznie każdy nowy update dotyczył właśnie mainlandu, omijając prawie w całości Rookgaard. Wtedy zrodziła mi się myśl, aby spróbować czegoś swojego i sprawdzić samego siebie czy to ciężka praca prowadzić taki serwer (a jak się okazuje, tak, to ciężka praca). Niestety, moja wiedza, doświadczenie w programowaniu i umiejętności były do tego niewystarczające i sprowadzało się tylko do skonfigurowania bazy, pobrania gotowego exeka i zaproszenia znajomych przez Hamachi. Dodatkowo, rozpoczynające się studia zmusiły mnie do porzucenia marzeń, a także gry na OTSach w ogóle.



    2. Stara miłość nie rdzewieje

    Mniej więcej rok temu, kiedy życie trochę mi spowolniło, powróciłem do gry na różnych OTSach. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło. Ciężko było znaleźć nowy serwer z Rookgaardem, podczas gdy te stare były praktycznie wymarłe. Wszechobecne SMS shopy, resety bez zapowiedzi po 3-4 miesiącach kiedy to admin uznał, że serwer nie przynosi zysków, a także dalszy brak update na tej jednej wyspie wpłynęły na decyzję, by spróbować swoich sił jeszcze raz. Szukając wolnej domeny, przypadkiem odkryłem opuszczoną, nieopłaconą od prawie roku domenę rookgaard.pl, którą bez namysły kupiłem i z pomocą znajomych rozpocząłem 3-miesięczny rozwój serwera.



    3. Trzy kroki do sukcesu

    Oto stoję w tym miejscu, oferując (także mając nadzieję) coś innego. Po pierwsze, na serwerze będzie tylko Rookgaard. Co prawda Rookgaard z dodatkowymi wyspami, ale to wciąż brak profesji. Kolejno, nie będzie żadnych donacji, wpłat za prawdziwe pieniądze by otrzymać jakieś korzyści w grze. Nie ma co ukrywać, uruchamiając taki serwer nie liczę na 200 graczy w tym samym czasie, więc nie potrzebuję super-pro-wypasionego dedykowanego serwera, zwłaszcza, że mapa też wcale taka duża nie jest. Po trzecie, nie będzie statusu VIP konta, od tego będzie niejako wbudowany w historię tej gry PACC i FACC. Gracze będą mieli możliwość zdobywać punkty do sklepu z dziennych bonusów, udziału w eventach czy najazdach. Mam nadzieję, że to sprawi, że serwer nie będzie pay2win, tylko będzie całkowicie free2play.



    4. Dokąd to zmierza i prezentacja serwera

    Ponieważ jest to mój "pierwszy raz" kiedy uruchamiam serwer dla większej publiczności (proszę nie mylić tego projektu z innym serwerem, o którym wiem, że istniał na tej domenie - traf chciał, że na niego nie trafiłem, a administracji serwera nigdy nie poznałem), wiem, że jest sporo do zrobienia. Patrząc na popularne otservlisty nie mam całkowitej pewności, dlaczego jedne serwery cieszą się dużym powodzeniem cały czas, a inne umierają po kilku miesiącach, chcę sprawdzić to sam. W związku z tym, 1 stycznia o północy zostaną uruchomione dwa serwery - Hegera z wyższym doświadczeniem oraz Legera z nieco niższym. Każda edycja będzie trwała 2 miesiące, a po jej zakończeniu zostaną przyznane niewielkie nagrody rzeczowe dla najlepszych graczy, najsilniejszych gildii, itp, itd (pełna lista wciąż jest w przygotowaniu). Miałem wątpliwości jaki exp stage dać na każdym z serwerów, więc posłużyłem się logarytmiczną funkcją by te przedziały wyliczyć. I tak, na pierwszej edycji, Herega otrzyma następujący exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300, a Legera taki http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300. Po ich zakończeniu gracze trafią na zbiorczy serwer z pośrednim exp stage, gdzie nie będzie resetów, a gracze będą mieli szansę kontynuować swoją przygodę ze swoją postacią. Liczba graczy na Hegerze i Legerze zdecyduje, który z nich pozostanie dalej 1 marca, a który całkowicie zniknie. Dla zbiorczego serwera nie ustaliłem jeszcze ani nazwy ani wersji klienta. Kiedyś chciałem, by to był jeden z najnowszych 10.98/99, lecz czas pokaże.

    Strona będzie cały czas rozwijana, tak samo jak i serwer. Ostatnie 3 miesiące beta testów, kiedy to serwer był otwarty dla każdego, pokazały, że serwer na dzień dzisiejszy nadaje się do gry (zdarzało się, że było nawet 15 osób zalogowanych jednocześnie, więc w mojej opinii jest to już jakiś sukces).


    Hegera exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#30,31,300:


    Legera exp rate - http://rookgaard.pl/exprate#5,6,300:


    Mapa - http://rookgaard.pl/mapa



    P.S.

    W momencie powstania idei kilka lat temu nie było takiego dużego wyboru nowszych wersji jak teraz, w związku z tym, oprócz przedstawienia serwera mam pytanie - czy takie serwery mają szansę się jeszcze utrzymać? Kiedy pytałem każdego ze swoich graczy testujących serwer, to w większości byli oni fanatykami Rookgaardu tak jak i ja. Jestem ciekawy Waszej opinii.
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 27-12-2016, 12:55 Powód: dodanie screenów

  2. #2
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    xD to będzie nieźle pojebane. Ale pogram, grałem rookstayerem

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dymek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Piła
    Wiek
    31
    Posty
    1,310
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Interesujące.

    A co z botami? Dozwolone czy nie?

  5. #4

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    114
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Kurde, już myślałem ze nowa edycja Rookville i rezygnuje z sylwestra z Andrzejem a tu takie coś. Rl mapa, no w tym przypadku rookgaard + Premium wyspa = gówno które najczęściej kompletnie odbiega od klimatu ;////

    No i jeszcze to 8.6 ;///

  6. #5
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Dym afkowanie na cavebocie będzie zabronione, jeśli ktoś od nas zauważy takiego delikwenta zostaje on odpowiednio ukarany, a w przypadku gdy jesteśmy offline, mamy własny system, gdzie gracze mogą weryfikować innych graczy odpowiednio ich flagując, a serwer załatwia resztę.

    @Paikouhan Z tym, że tutaj ta druga wyspa to nie jest dodatek do Rooka, a raczej jego zamiennik. Obie startowe wyspy są dostępne "za darmo" od samego początku i podróż między nimi także jest darmowa. Dopiero dostęp na lodową wyspę wymaga statusu Premium, który można zdobyć już po 5 dniach samego codziennego logowania. A z tego co czytam w wątku o Rookville, to tam wszystkie potworki zostały wymienione więc to w mojej ocenie także całkowita zmiana klimatu.

    Co do wersji klienta 8.60. Stamtąd się wywodzę i od tej wersji zacząłem swojego czasu naukę z LUA. Tak jak przedstawiałem graczom w ankietach http://rookgaard.pl/ankiety jeszcze nie jest rozstrzygnięte, czy późniejszy serwer nie będzie w najnowszej wersji, by każdy znalazł coś dla siebie.
    Ostatnio zmieniony przez korejwo : 27-12-2016, 17:15

  7. #6
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Planowany start: 1 stycznia 2017 00:00:00
    Mocne 2/10 xD.

  8. #7

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,584
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    zesrałem się ze startu w sylwestrową noc xd

  9. #8
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Kurwa, a ja myślałem że 1 stycznia o północy to już nowy rok xDDDD
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  10. #9
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Gdyby zależało mi na super wysokich słupkach zalogowanych graczy w pierwszej godzinie, chwale i sławie, to edycja rozpoczęła by się w godzinach popołudniowych. Ponieważ bardziej zależy mi na stałych graczach, nawet takich, którzy odkryją serwer po tygodniu, stąd taka, a nie inna godzina startu.

  11. #10

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    114
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @korejwo ;
    Kurde nawet nie raczyłem wejść na stronę i ominąłem pozytywne zaskoczenie. Widac ze nie będziesz miał serwerka gdzieś (eloth inc) chyba ze te ankietki na pokaz. I ja wiem ze 8.6 sentyment, kozacka wersja ale ile można grać na tym kiedy masz mile dla oka tekstury z 10.9, mounty, acziwmenty, nowe potiony i normalny system pvp w którym missclick pod depo nie konczy sie banem. Rookville chyba najlepsze rpg jakie kiedykolwiek grałem , wbije zobaczyć co i jak na pewno, mam nadzieje ze się nie zawiodę co do tych wysp itp.

  12. #11
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj korejwo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdyby zależało mi na super wysokich słupkach zalogowanych graczy w pierwszej godzinie, chwale i sławie, to edycja rozpoczęła by się w godzinach popołudniowych. Ponieważ bardziej zależy mi na stałych graczach, nawet takich, którzy odkryją serwer po tygodniu, stąd taka, a nie inna godzina startu.
    Już widzę tą liczbę stałych graczy online = 5 o północy xD.

  13. #12
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,401
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ta data to jakieś nieporozumienie ale napewno któregoś dnia wejdę, bo zawsze lubiłem na rukgardzie grać więc propsuje i czekam ale w sylwka to grałem w tibie jak do gimbazy chodziłem xDD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  14. #13
    Avatar korejwo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    75
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Niech tych graczy będzie i 5, to też będę zadowolony :)

  15. #14

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    nie trzeba wbijac od razu na poczatku, to nie serwer typu ze jak wbijesz nawet 10dni po starcie to cokolwiek tracisz

  16. #15
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Co to za 2 duze wyspy poza normalnym rookgaardem? na rl tez tak jest teraz?

    Aha i jaki jest sens odpalać od początku 2 serwery jeśli ots jest nowy i nie spodziewamy się tłumów na start?
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 28-12-2016, 22:08

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [8.6] Rookgaard.pl - Rookgaard social life. TEMAT ZE ZDJĘCIAMI
    Przez Pan Ryba w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 653
    Ostatni post: 24-12-2014, 12:00
  2. Podsumowanie mitów Rookgaard`u
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 428
    Ostatni post: 12-10-2010, 19:25
  3. [Poradnik] RookGaard- czyli nasze pierwsze kroki
    Przez 2Fast4You w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 24-06-2008, 10:16
  4. QUALITY armor na Rookgaard
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 07-12-2007, 21:46
  5. Spike Sword --Rookgaard-
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 12-12-2006, 15:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •