Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 40

Temat: Java - It's just the beginning.

  1. #16
    Avatar Brutalny Rzeznik
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,271
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jeśli chodzi o nauke, to moim zdaniem najlepszy sposób to ustalić sobie jakiś cel. Np zrobię aplikację robiącą to i tamto, albo np grę która będzie wyglądała tak i tak. Ofc coś żeby się dało w rozsądnym czasie wyrobić, i coś o czym na ten moment nie masz pojęcia jak to zrobić(bo jak już wiesz to nic się nie nauczysz :P).
    Ostatnio zmieniony przez Brutalny Rzeznik : 08-05-2017, 20:31

  2. #17
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jak wam idzie nauka? Ile muszę wiedzieć, potrafić żeby móc szukać pracy jako junior?

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Vyvin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak wam idzie nauka? Ile muszę wiedzieć, potrafić żeby móc szukać pracy jako junior?
    @Vyvin ;
    ja jak prowadzę rekrutację na juniorów to pytam sporo o bazy danych np. roznice miedzy where i having, jak napisac zapytanie ktore mi zwroci to i to, jaki jest blad w ponizszym zapytaniu.
    Potem pytam ogólnie o programowanie o pętelki, o sortowania, rekurencja, wymienić jakieś wzorce projektowe i z jeden opisać.
    Na końcu pytam już mocniej o podstawowe mechanizmy programowania obiektowego, dziedziczenie, polimorfizm, enkapsulacja.

    Nigdy nie oczekuje 100% poprawnych odpowiedzi. Bardziej zwracam uwagę na to w jaki sposób ktoś mi to próbuje wytlumaczyc i czy ogolnie ma to sens. Jezeli bardzo błądzi to staram się go nakierować.
    Najbardziej jestem zadowolony gdy ktoś oprócz wytlumaczenia co jak dziala, to powie jeszcze w jaki sposób to kiedys wykorzystal.
    No i bardzo zwracam uwagę na umiejętności miękkie. Z doświadczenia widzę, że łatwiej kogoś nauczyć programować niż wysławiać
    Ostatnio zmieniony przez Kusterek : 03-08-2017, 09:17

    irc: freenode.net in #torgdevs

  5. #19
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Kusterek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Vyvin ;
    ja jak prowadzę rekrutację na juniorów to pytam sporo o bazy danych np. roznice miedzy where i having, jak napisac zapytanie ktore mi zwroci to i to, jaki jest blad w ponizszym zapytaniu.
    Potem pytam ogólnie o programowanie o pętelki, o sortowania, rekurencja, wymienić jakieś wzorce projektowe i z jeden opisać.
    Na końcu pytam już mocniej o podstawowe mechanizmy programowania obiektowego, dziedziczenie, polimorfizm, enkapsulacja.

    Nigdy nie oczekuje 100% poprawnych odpowiedzi. Bardziej zwracam uwagę na to w jaki sposób ktoś mi to próbuje wytlumaczyc i czy ogolnie ma to sens. Jezeli bardzo błądzi to staram się go nakierować.
    Najbardziej jestem zadowolony gdy ktoś oprócz wytlumaczenia co jak dziala, to powie jeszcze w jaki sposób to kiedys wykorzystal.
    No i bardzo zwracam uwagę na umiejętności miękkie. Z doświadczenia widzę, że łatwiej kogoś nauczyć programować niż wysławiać
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałem jakoś spróbować ocenić moją pozycję w dążeniu do celu ;) Muszę się wziąć w takim razie za bazy danych.

  6. #20

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Posty
    119
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Vyvin
    Może mi gdzieś umknęło, ale masz sprecyzowany cel co do swojej kariery w Javie? Backend, desktop, Android? Bo tutaj mocno sięróżnią wymagania na juniora. Osobiście jak przeprowadzam rozmowę na juniora (Android) to bardziej mnie interesuje wiedza stricte platformowa (co prawda nie są to bardzo kosmiczne pytania, podstawy). O samą Jave pytam raczej niewiele, ale za to bardziej o obiektówkę. Dlaczego? Wychodzę z założenia, że jeżeli się zna ogólne zasady programowania obiektowego (dziedziczenie, polimorfizm, enkapsulacja) to przeskoczenie na inny język nie będzie takie problematyczne (co w Androidzie powoli następuje, patrz Kotlin). Więc miej to na uwadze, że idąc na juniora raczej to nie język będzie głównym tematem rozmowy, a technologia. Temu kolega wyżej pyta o bazy danych (podejrzewam backend?), ja z kolei nigdy takiego pytania nie zadałem (używamy ORMów a jak trzeba coś z bazy SQLem wyciągnąć to nie jest to na tyle skomplikowane żeby nie można było znaleźć w necie i się douczyć), ale męcze ludzi o wzorzec Adaptera (mocno eksplatowany w Androidzie pattern), interfejsy i programowanie zdarzeniowe. Oczywiście to tylko moje osobiste doświadczenia i podejście i możliwe, że trafisz na rozmowę do kogoś z zupełnie innym podejściem.

    No i soory, że trochę odkop tematu, ale im więcej info dostaniesz teraz tym lepiej się przygotujesz :D
    Ostatnio zmieniony przez Corso : 19-08-2017, 16:12
    Cytuj cookY napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wiedziałem że coś jest nie tak, u mnie drzewo stoi 10 metrów przed drzwiami i nigdy nie zapuka, na cos czyha

  7. #21
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Corso

    Niestety nie mam póki co sprecyzowanego celu w programowaniu... Robię kursy w internecie i tam nie było nic o bazach danych :p

  8. #22
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A nie myślałeś o coders labie?

  9. #23
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nawet o tym nie słyszałem. Sprawdzę.

  10. #24
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kumpel się tam właśnie dostał w trybie zaocznym. Za całość wychodzi około 11 tysięcy.
    Java - It's just the beginning.-coder.jpg

  11. #25
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    11 tysięcy to dla mnie kupa kasy. Opłaca się?

  12. #26
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Patrzę po rozkładzie i ciekaw jestem, jak świeżaka nauczą w 2-3 dni Spring'a. Moim zdaniem te wszystkie smieszne firmy uczące programowania to niezłe ściąganie kasy z ludzi, którzy i tak się do tego nie nadają. Skoro nie potrafisz nawet znaleźć darmowego/taniego źródła wiedzy w internecie, to w porządnej firmie będziesz miał problemy cokolwiek napisać.

  13. #27
    konto usunięte

    Domyślny

    jak sie spierdolilem xD zaluje ze nie jestem juz wypalonym programista po 30 bo bym otworzyl taka szkole albo zatrudnil sie w istniejacej, zalozmy 100 studentow po 11 tysiecy od lebka, no kurwa jak widac idiotow i leni nie brakuje

    up@
    pewnie spring boot bez zadnej konfiguracji xD kurwa a pomyslec ze ja sie uczylem tworzenia beanow w xmlu xD
    dzisiejsze programowanie to smiec dla wyrobnikow, dostana 3 tysiączki i sie posraja ze szczescia ze sa 'pracownikami umyslowymi'
    Ostatnio zmieniony przez Panic : 06-09-2017, 18:16

  14. #28
    Avatar Vyvin
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Leszno
    Wiek
    31
    Posty
    934
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak sie spierdolilem xD zaluje ze nie jestem juz wypalonym programista po 30 bo bym otworzyl taka szkole albo zatrudnil sie w istniejacej, zalozmy 100 studentow po 11 tysiecy od lebka, no kurwa jak widac idiotow i leni nie brakuje

    up@
    pewnie spring boot bez zadnej konfiguracji xD kurwa a pomyslec ze ja sie uczylem tworzenia beanow w xmlu xD
    dzisiejsze programowanie to smiec dla wyrobnikow, dostana 3 tysiączki i sie posraja ze szczescia ze sa 'pracownikami umyslowymi'
    W jaki sposób Ty się uczyłeś?

  15. #29
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja tam nie wiem jak to działa, ale z tego co mówił to po każdym module mają egzamin z jedną poprawką. Jak nie zdajesz to bajo. Zdziwiłem się tylko, że trudno się dostać. Dwóch moich koleżków próbowało, ale tylko jednemu się udało.

    Wklepalem sobie w Google o coders labie i ludzie bardzo pozytywnie się o tym wypowiadają. Mnie przekonuje to, ze gość który idzie na ten kurs ma naprawdę łeb na karku i w na jakieś śmiecie za ta kasę na pewno by nie poszedł. Żebym z trzy lata wczesniej o tym usłyszał to chętnie sam bym w to poszedł, ale za bardzo zakorzeniłem się w swoje j branży.
    http://hakierka.pl/2016/05/05/kurs-p...ia-coders-lab/
    Ostatnio zmieniony przez Sinis : 06-09-2017, 19:54

  16. #30
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Vyvin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W jaki sposób Ty się uczyłeś?
    tak jak kazdy, ksiazki, videotutoriale, metoda rozpierdalania kodu na kazdy mozliwy sposob i sprawdzania co sie stanie jak zrobie tak albo tak
    a i powtorze to co forsuje na polskich czanach - nie wpierdalajcie sie w programowanie tylko dla hajsu, bo pozniej musimy dilowac z takim bydlem po 2 miesiecznym kursie ktory mysli ze juz jest programista bo dostal certyfikat

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [8.6] xTibia.pl ~~JUST STARTED!~~
    Przez svira w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 19-03-2019, 14:37
  2. Warcraft: The Beginning (2016)
    Przez Diablo w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 07-11-2015, 17:43
  3. TibiaME Java!
    Przez Pox w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post: 28-09-2006, 22:56
  4. TibiaME Java Beta Test
    Przez Halius w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 01-09-2006, 10:39

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •