Reklama
Strona 3 z 3 PierwszaPierwsza 123
Pokazuje wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Java - It's just the beginning.

  1. #31
    Avatar Genway
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    1,758
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ja właśnie chciałbym zacząć coś konkretniej programować. Znam jakieś tam podstawy algorytmiki (kiedyś tam liznąłem trochę c++ w szkole/z zelentem) i trochę się bawiłem (tak wiem, że to jest język znaczników) w HTMLU/CSS.
    Co polecacie o javastart.pl? Słyszałem dosyć dobre opinie na temat kursów tam. Chyba że jakieś z udemy są godne polecenia? Bo wydać te parę zł za jakiś tam kurs to nie problem. I właśnie myślę między java/pythonem, potem ewentualnie mogę się przerzucić pomiędzy nimi. Generalnie chodzi o to, żebym mógł znaleźć język, w którym przyjemnie mi się będzie pisało.
    Ostatnio zmieniony przez Genway : 06-09-2017, 21:57

  2. #32
    Avatar Omnomnom
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    69
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Od siebie polecam kurs Derka Banasa na yt, bardzo szczegółowe tłumaczenie poszczególnych problemów, dużo przykładów i przyjemnie się słucha :D

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak jak kazdy, ksiazki, videotutoriale, metoda rozpierdalania kodu na kazdy mozliwy sposob i sprawdzania co sie stanie jak zrobie tak albo tak
    a i powtorze to co forsuje na polskich czanach - nie wpierdalajcie sie w programowanie tylko dla hajsu, bo pozniej musimy dilowac z takim bydlem po 2 miesiecznym kursie ktory mysli ze juz jest programista bo dostal certyfikat
    Ja tam się wpierdoliłem dla hajsu i jest spoko. Oprócz pracy douczam się na własną rękę żeby było więcej hajsu ( ͡$ ͜ʖ ͡$).

    Cytuj Omnomnom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od siebie polecam kurs Derka Banasa na yt, bardzo szczegółowe tłumaczenie poszczególnych problemów, dużo przykładów i przyjemnie się słucha :D
    Na przykładzie Banasa widać fajnie jaki ludzie mają słomiany zapał (nie tylko do programowania, bo to właściwie jedno i to samo z nauką języków, sportem itd. - ogólnie do rozwoju).
    - Pierwszy tutorial - 860k wyświetleń
    - Dziesiąty tutorial - 80k wyświetleń
    itd :p
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 08-09-2017, 10:42

  5. #34
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    sam ostatnio mam troche czasu i chcec zeby spróbowac czegos zupełnie nowego, a programowanie to dla mnie ZUPEŁNA abstrakcja. chce sie po prostu sprawdzic i zobaczyc do jakiego etapu dojde. z tego tematu wywnioskowalem, ze najlepiej chyba by bylo sprawdzic

    1.tutorial derka banasa na yt
    2.tutoriale od tego typa https://www.youtube.com/watch?v=Hl-z...2CE09D83EE3E28

    które lepsze? jestem kompletnym laikiem

    z góry dzieki mordki :)
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  6. #35
    Avatar 2cztery7
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    628
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    thenewboston jest spoko, może do tego jakaś książka żeby mieć inny punkt widzenia?
    ale też nie ma co trzaskać nie wiadomo ile tutoriali czy książek - najważniejsze, to żebyś po każdym filmiku spróbował napisać coś wykorzystujące mechanizm, którego się nauczyłeś
    praktyka, praktyka, praktyka
    jak już ograniesz podstawy polecam serwisy typu codewars i hackerrank, gdzie twoje rozwiązanie będzie od razu sprawdzone, a jak już przebrniesz przez zadanie to możesz zobaczyć jak zrobili to inni - bardzo pomocne jeśli nie masz nauczyciela czy mentora

  7. #36
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    taki mam zamiar, teoria by mnie zmiazdzyla w tym przypadku. jeszcze raz przewertowałem temat i rzucio mi sie w oczy
    John Purcell "Java for beginners" na udemy. Moze to lepiej niz tutoriale na yt? Jak myslicie?
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  8. #37

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    proboj wszystkiego i ucz sie jak ci wygodnie, nie ma ze x jest lepsze od y i chuj
    tylko jak sie czegos nauczysz to napisz cos swojego, bo przepisywanie z tutoriali nigdzie cie nie zaprowadzi
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  9. #38
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ok, dzieki ;)
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  10. #39
    Avatar Oryks
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    31
    Posty
    2,672
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    kurs purcella spoko, polecam

  11. #40
    Avatar mazda313
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,004
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Znajomy który już trochę siedzi w javie, polecał mi książke "Java Rusz Głową". Podobno bardzo dobra gdy się rozpoczyna naukę programowania.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [8.6] xTibia.pl ~~JUST STARTED!~~
    Przez svira w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 19-03-2019, 14:37
  2. Warcraft: The Beginning (2016)
    Przez Diablo w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 07-11-2015, 17:43
  3. TibiaME Java!
    Przez Pox w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post: 28-09-2006, 22:56
  4. TibiaME Java Beta Test
    Przez Halius w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 01-09-2006, 10:39

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •