Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zwolnienie z egzaminu/zaliczenia

  1. #1
    Boruciarz

    Domyślny Zwolnienie z egzaminu/zaliczenia

    Dzień dobry,
    Mam kiepską sytuację na uczelni z jednym przedmiotem. Baba (kawał suki) wymaga takiej pracy na zaliczenie, że trzeba ją pisać z miesiąc, a potem i tak z 8 razy poprawiać. Jawi się to jako wybitna strata czasu i wszelkimi staraniami staram się dążyć, aby go nie stracić. Kobieta ta, trzeba przyznać, jest jebanym omnibusem w swojej dziedzinie, ale przy okazji jest nad ambitna i wymaga za dużo (nie chodzi mi, że nie daje jak większość przyzwolenia na 'bylejakość', ale wymaga tyle, że chyba musiałbym kurwa 25 lat tak jak ona studiować i robić badania, żeby to wszystko wiedzieć).
    Moje pytanie brzmi: Jak się wymigać od pisania tego ALE dostać zaliczenie z tego przedmiotu. Czy rektor albo inna jednostka ma taką moc, że zwolni mnie z takiego zaliczenia? Jestem całkiem utytułowany sportowo, grałem w imieniu uczelni na akademickich mistrzostwach polski i mam niedługo spotkać się z rektorem, żeby odebrać jakąś nagrodę. Czy mógłbym puścić jakąś legendę, że nie pogodzę trenowania bo mam za dużo na uczelni i byłoby mi łatwiej, gdyby mnie zwolnił z jednego zaliczenia (akurat tego konkretnego)?. Proszę o pomysły. Pozdrawiam

  2. #2
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy rektor albo inna jednostka ma taką moc, że zwolni mnie z takiego zaliczenia?
    Przez 5 lat studiów nie słyszałem o takim przypadku

    Generalnie przystępując na studia podpisujesz umowę i zgadzasz się stosować do regulaminu studiów. Według niego powinieneś mieć zaliczony każdy przedmiot, żeby zaliczyć studia. Z tego co mi wiadomo, rektor nie ma fizycznie możliwości żeby Cię zwolnić z czegokolwiek i żaden bajer o trenowaniu i osiągnięciach tego nie zmieni. Ale mogę się też mylić, nie wszędzie przecież jest tak samo
    Widziałbym tu jedynie 2 opcje: zmienić uczelnię/kierunek albo ustąpić i napisać tą pracę. Jedyną osobą, z którą możesz się próbować dogadać, to ta kobieta odpowiadająca za zaliczenie. Weź też pod uwagę, że jeśli będziesz próbował za jej plecami coś załatwić i ona się dowie to możesz mieć z nią spore kłopoty. Jeśli kobieta jest starym szefem katedry i "omnibusem w swojej dziedzinie" to pewnie należy do kategorii profesorów z którymi nie wygrasz, choćbyś nawet miał rację, poparcie dziekana, rektora i prezydenta
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 21-12-2016, 18:24

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak się wymigać od pisania tego ALE dostać zaliczenie z tego przedmiotu.
    Zaproś ją na kolacje (+ śniadanie). Inaczej się nie da. No, poza nauczeniem się i napisaniem tej pracy.

  5. #4
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,395
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nawet mając indywidualny tok studiów musisz podporządkować się wymaganiom prowadzącego. Chyba, że zdobywasz medal olimpijski i dają Ci 5.0 z kierunku sport z miejsca.

    Ps. to co za praca

  6. #5
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Tylko po blatach więc im szybciej zaczniesz pisać tym lepiej. No chyba, że masz jaja żeby o tym pogadać z rektorem i on wtedy powie "Marzena odpuść mu trochę" albo skreśli cię z listy studentów.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #6
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jak jest taka jak ją opisujesz to 90% osób które wymagają wykłada lachę co Ty robisz na innych przedmiotach i czy coś robisz dla szkoły. Tym bardziej jak jest jakaś babka kumata to Twoja interwencja u kogoś z "góry" może Ci więcej zaszkodzić niż pomóc.

    A zwolnienie z zaliczenia możesz uzyskać przeważnie wygrywając jakąś olimpiadę, konkurs związany z tym przedmiotem o ile prowadzący wyrazi chęć pomocy Ci bo wcale nie musi.
    Ostatnio zmieniony przez Tazz : 21-12-2016, 21:04

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Pytanie dot. egzaminu zawodowego na informatyka.
    Przez Elżbieta w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 23-10-2018, 09:39
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 17-06-2015, 16:43
  3. Wyniki z egzaminu zawodowego.
    Przez SedaN* w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 02-09-2013, 14:11
  4. arkusze egzaminu zawodowego pp.
    Przez FearO w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 15-06-2012, 15:06
  5. Pytanie dot. egzaminu zawodowego (informatyk)
    Przez Mari w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-11-2011, 22:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •