Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: nie płynna Tibia

  1. #1

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny nie płynna Tibia

    Cześć,przekopałem internet,pisałem na forach,nigdzie nie znalazłem pomocy ale postanowilem ze napiszę jeszcze tutaj.
    A więc mimo stałych fps (190) tibia działa okropnie nie płynnie tak jakby chodziła w 10-20 fps,wszystko drga i szarpie,sama postać chodzi bardzo płynnie bez postojów nie są to problemy z internetem a
    coś jest z tibia lub coś nie pozwalaja jej działać jak powinna.Nie zależnie od ustawień graficznych(opengl,dx perfomance,dx compatibility itd),v-sync on/off limitowanie klatek jak tylko sie da gra wciąż nie jest płynna a jedynie zmienia sie sposób w jaki to wszystko szarpie.
    Z pc jest wszystko w porzadku na 100% niedawno też był u fachowca i wszystko jest ok inne gry działaja w porzadku ,jedynie tibia tnie.(RX 6650 xt,Ryzen 5600x,16gb) Jak pisałem wyżej żadne zmiany graficzne i opcje w cliencie nie doprowadzają do normalnego działania,wiem jak powinna działać bo wcześniej wiele grałem i na ots i rl i zawsze wszystko było płynne i nawet nie trzeba było grzebać w ustawieniach.Tak samo wiele razy robiłem formaty, reinstalacje sterowników na różne sposoby reinstall samej gry i wiele innych,nic nie pomaga
    Proszę o pomoc

  2. #2
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    probowales zaznaczyc opcje uzywania natywnego kursora?

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    tak,kombinowalem też z chyba kazda inna opcja

  5. #4

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    55
    Posty
    2,186
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    moze za stary komputer masz

  6. #5
    Avatar wichuura
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    360
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    dawaj tryb zgodności, ale właśnie granie na otsowych klientach mogło ci smrodu narobić

  7. #6

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    niee komputer jest świeżo po formacie w otsy nie gram juz długi czas z wyjątkiem medivi która to działa płynnie jak należy czy to na v-sync czy bez(teraz jej nie instalowałem a robiłem to tylko jakiś czas temu by własnie porównać działanie,tibiantis np juz klatkuje rownież) wszystko z pc jest ok,zmiana zgodności nic nie daje ehh
    jest to mega dziwne ciagnie sie juz dlugi czas niezależnie od pc i innych komponentów.

  8. #7
    Avatar wichuura
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    360
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    no a ten, miscrosoft visual C++ redistrsruted masz? (20xx)

  9. #8

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    wszystkie jakie są c++,aktualizowane dxy również itd

  10. #9
    Avatar Decretis
    Data rejestracji
    2004
    Wiek
    31
    Posty
    4,911
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Trudne się wylosowało
    Spróbowałbym wyłączyć Game Bar w systemie. Nawet pokusiłbym się o odpalenie z pendrive’a jakiegoś live Ubuntu i tam zainstalowanie Tibijki żeby mieć pewność, że to wina środowiska a nie jakiegoś magicznego ustawienia w BIOSie „Reduce Tibia smoothness” xD

  11. #10
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,376
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Weź odpal CCcleanera, %temp$ wywal, sprawdź czy jakieś background shity się nie odpalają, wyłącz antywirusa, może to dziwne ale spróbuj po kablu neta podpiąć,

  12. #11

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Decretis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trudne się wylosowało
    Spróbowałbym wyłączyć Game Bar w systemie. Nawet pokusiłbym się o odpalenie z pendrive’a jakiegoś live Ubuntu i tam zainstalowanie Tibijki żeby mieć pewność, że to wina środowiska a nie jakiegoś magicznego ustawienia w BIOSie „Reduce Tibia smoothness” xD
    No trudnie okropnie trudnie Game Bar i inne opcje windowsa nic nie zmianiają i własnie to tak wyglada jakby bylo ustawone "reduce Tibia smoothness" xD heh wróce do domu jeszcze sprawdzę z tym kablem jak Aver napisał.
    Rozwiązanie zagadki zostanie nagrodzone,bardzo mi na tym zależy i walczę z tym bardzo długi czas.

    Edit:kabel sprawdzony reszta też dalej to samo
    Ostatnio zmieniony przez Livaa900 : 11-01-2024, 17:37

  13. #12

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Wygląda to tak jakby nie było synchronizacji pomiędzy grą/klatkami w grze a komputerem/monitorem.
    w zależności jaki limit klatek ustawię i jakie odświeżanie monitora tibia chodzi bardzo różnie(mam monitor 60,100,120,144,170hz)
    Najbliżej normalności jest na 144hz i 170 hz gdy ustawię v-sync ale plynnie jest tylko wtedy gdy postać porusza sie z odpowiednią predkościa,gdy chodzę po mieście takim 300lvl jest płynnie zaś gdy wejdę na pustynie/trawę itd obiekty już "szarpia/drgaja a gdy odpalę utito to szarpie bardzo mocno na
    "twardym" a na trawie już jest płynnie,niskie lvle sa w miare płynne bez róznicy gdzie chodzę.
    Bez v-sync najbliżej normalności jest gdy dam limit między 179-187 fps i odświeżanie 144hz,gdy dam limit poniżej odświeżania np na takie 60 fps wygląda to tragicznie na 5 fps.
    Tak czy siak niezależnie od ustawień w grze, ustawień monitora i ustawień amd nic nie daje mi normalnej rozgrywki.

    Edit: Coś znalazłem,chodź robilem to wiele razy nie widziałem różnicy otóż gdy przełacze plany zasilania widać zadziwiająco dużą róznice,schodząć na oszczędzanie energii z innych planów stuttering jest wyczuwalnie większy.
    Planami manipulowałem już dawno i wiele razy ale wcześniej tak nie miałem,mimo wszystko niezależnie od tego wciąż to nie ta gra i do lynności daleko ale coś tutaj może być na rzeczy,może ktoś jeszcze coś poradzi?

    EDIT: Nie to nie lapek,chodź własnie na lapkach są podobne problemy z tego co czytałem przekopując sieć
    Ostatnio zmieniony przez Livaa900 : 14-01-2024, 17:20

  14. #13
    Avatar Astiliapl
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    950
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    podłącz lapka do prądu :D o ile to laptop bo może masz procek wysoko napięciowy i chuj bez prądu nie działa. największe gówno jakie mogłem kupić to taki procek

  15. #14

    Data rejestracji
    2024
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Temat aktualny wciąż liczę na rozwiązanie,TO NIE LAPEK TO NIE LAGI grafiki same w sobie i to jak się poruszają inni wszystko jest płynne jak być powinno od 60fps niezależnie od ustawień.
    Problem jest w "rwaniu" "szarpaniu" otoczenia gdy ja się poruszam coś jak tak zwany stuttering/micro stuttering i tu niezależnie od ustawień ciągle mam ten problem jedynie w wiekszym lub mniejszym stopniu.
    Przekopałem internet zmieniałem wszelakie ustawienia dalej rwie,wiem że niektórzy mają podobnie i coś musi być na rzeczy.

  16. #15

    Notoryczny Miotacz Postów Lacho jest teraz offline
    Avatar Lacho
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,219
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    albo troll albo na pirackim windowsie śmigasz, bo nie wiem o jakich Ty sterownikach piszesz? Wgrywasz czystą legalną dyszkę, a ona już ma co ma mieć.
    Ostatnio zmieniony przez Lacho : 11-02-2024, 20:34

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Szukam ots] tibia, nie tibia
    Przez kck w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 12-04-2013, 21:02
  2. Tibia.com + Tibia nie działają
    Przez matizioom w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 20-01-2011, 16:23

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •