Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: SAP

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny SAP

    Hej

    Krótka sprawa - da się coś ogarnąć w tym programie przez 4dni? Nie wiem zupełnie nic a chciałbym się nauczyć czegokolwiek do środy, jak to zrobić, ktoś poratuje jakimś dobrym, rzeczowym tutorialem, wskazówką jak się za to zabrać? Z tego co wiem program jest dosyć złożony i pewnie sporo funkcji mnie nie obchodzi w tym jakieś audytowo-finansowe, głównie moduły (?), które będą pomocne podczas kontroli produkcji czy komunikacji: Cooperation with technicians and production engineers using SAP System, Support the creation and update operational instructions and cards into SAP, Service programs which support production SAP, Kola, etc, Assisting in resolving errors in the production system SAP.

    Dzięki.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Boogie
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Nic.
    Skąd masz system testowy?
    Ostatnio zmieniony przez Boogie : 09-12-2016, 18:15

  5. #4
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    SAP w 4 dni? Ty w 4 miesiące nie ogarniesz SAPa, chyba że jego jakiś bardzo mały %.

  6. #5
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Nie mam systemu testowego, nic nie mam.

    To nawet nie ma sensu coś zerknąć? Co tam się cholera robi, że po 4msc nic się nie potrafi? Excela można się dobrze nauczyć w dosyć krótkim czasie a tutaj co za hardkory są? Chodzi o Volvo jeśli to ma znaczenie.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 09-12-2016, 18:30
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #6
    Avatar Boogie
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    To trochę zależy, czym miałbyś się zajmować. Wybierz sobie jakiś moduł (z mojej wiedzy wynika, że fi - finanse, jest najbardziej popularny) i spróbuj się na nim skupić. Oryginalne papierowe książki sapa to wydatek rzędu stu euro, więc nie polecam na start. Istnieje za to coś takiego jak open sap, nie uczy on samego systemu ERP, ale znajdziesz tam rzeczy dotyczące np. Bazy danych używanej przez część klientów.
    Sapa ciężko się nauczyć poza pracą i większość pracodawców bierze na to poprawkę zatrudniając i szkoląc ludzi bez doświadczenia.

    A co tam się robi? To jest system pełen zależności i logiki biznesowej. Zręby wiedzieć co robić musisz znać branże klienta i jak problemy z nią związane rozwiązuje erp.
    Ostatnio zmieniony przez Boogie : 09-12-2016, 18:37

  8. #7
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Finanse raczej mnie nie interesują. Bardziej chodzi o produkcję ale nie od strony finansowej tylko monitorowania, zarządzania czy jakości. Wiem, że mogą brać poprawkę na to, że nie znam tego systemu ale chciałem chociaż coś samodzielnie podziałać, skoro się nie da to rozumiem. SAPa można porównać do Accessa?

    edit: dobra na jakiś goldenline piszą to samo więc nawet nie zajmuje sobie już tym głowy

    Nie wyobrażam sobie nauki SAP na sucho.
    To absurd.
    To nie AutoCad czy EXCEL, to znacznie bardziej zakręcone.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 09-12-2016, 18:45
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #8
    Avatar Boogie
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ogólnie to chyba jesteś inżynierem, nie potrafię powiedzieć dokładnie. Nie wydaje mi się, żebyś był "targetem" sapa.
    Z tego co widziałem, to sapa używa głównie rzesza przeszkolonych do tego grażyn i ich szefów oraz kasta deweloperska, do której należą Kusterek-sama i ja; to ludzie, którzy na tym zarabiają pieniądze. ;)
    Wydaje mi się, że uczenie się sapa na własną rękę, kiedy nie masz pewności, że firma w której będziesz pracował, będzie go używała jest chybionym pomysłem.

    Jeśli za to chcesz rzucić wszystko i zamiast jechać w Bieszczady poszukać sobie pracy jako człowiek wyjmujący z SAPa pieniądze, to raczej nie zrobisz tego na własną rękę.

    Pomocny może Ci być ten artykuł: o ten tutaj, który opisuje jak zarejestrować się na trailowym webowym sapie. To pozwala poznać "feeling" sapa i możliwe, że jeśli masz książkę, która opisuje podstawy nawigacji (po systemie, nie po morzu), to ten klient się przyda.

  10. #9
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,682
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boogie napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Jeśli za to chcesz rzucić wszystko i zamiast jechać w Bieszczady poszukać sobie pracy jako człowiek wyjmujący z SAPa pieniądze, to raczej nie zrobisz tego na własną rękę.
    podejrzewam, że za kilka dni ma rozmowę kwalifikacyjną i w ogłoszeniu było napisane "Znajomość systemu sap dodatkowym atutem", więc chciał sobie coś poćwiczyć przed rozmową, niż jebnać odpowiedzia" nie wiem".

    na jakie stanowisko @udarr ; aplikujesz?

  11. #10
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Boogie napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wydaje mi się, że uczenie się sapa na własną rękę, kiedy nie masz pewności, że firma w której będziesz pracował, będzie go używała jest chybionym pomysłem.
    W pierwszym poście zamieściłem część zakresu obowiązków:

    Cooperation with technicians and production engineers using SAP System,
    Support the creation and update operational instructions and cards into SAP,
    Service programs which support production SAP, Kola, etc,
    Assisting in resolving errors in the production system SAP.

    Czyli chyba używają SAPa.

    @UP
    No prawie trafiłeś, to co wkleiłem wyżej po prostu jest w ogłoszeniu rekrutacyjnym, w środę mam rozmowę i pomimo, że nie mam nic o SAP w CV to wiem, że i tak mogą o to pytać, myślałem, że przez te kilka dni da się ogarnąć chociaż jakieś podstawy obsługi. Stanowisko to zwykły internship in technical department w volvo.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 09-12-2016, 19:53
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #11
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    boogie poszedł na PHP, ale powiedzieli mu "ej wiesz co, my tu chwilowo nic nie mamy w pehapie, masz czytaj SAPowe książki" i tak skończył biedaczyna
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  13. #12
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Boogie napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to chyba jesteś inżynierem, nie potrafię powiedzieć dokładnie. Nie wydaje mi się, żebyś był "targetem" sapa.
    Z tego co widziałem, to sapa używa głównie rzesza przeszkolonych do tego grażyn i ich szefów oraz kasta deweloperska, do której należą Kusterek-sama i ja; to ludzie, którzy na tym zarabiają pieniądze. ;)
    Software testerzy też pracują na SAPie. A przynajmniej go testują ;). Tylko, że ja znam może kilka procesów, które za każdym razem są takie same, a to i tak pewnie jest jakiś 0.000001% całości.

    Te procesy to takie banały typu wyszukiwanie SIMek czy IMEIów na bazie, pakowanie zamówień, wysyłanie zamówień i tak dalej. Czyli wszystko co się dzieje, po zamówieniu usługi (abonament + telefon) na stronie telekomu.

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No prawie trafiłeś, to co wkleiłem wyżej po prostu jest w ogłoszeniu rekrutacyjnym, w środę mam rozmowę i pomimo, że nie mam nic o SAP w CV to wiem, że i tak mogą o to pytać, myślałem, że przez te kilka dni da się ogarnąć chociaż jakieś podstawy obsługi. Stanowisko to zwykły internship in technical department w volvo.
    Przykro mi stary, imposibru. Chyba, że ogarniesz jakąś totalnie podstawową teorię co to jest SAP, co tam się robi, po co jest, dlaczego tyle firm z tego korzysta etc. Ale niestety ze źródłami nic nie pomogę.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 09-12-2016, 22:33

  14. #13
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chyba, że ogarniesz jakąś totalnie podstawową teorię co to jest SAP, co tam się robi, po co jest, dlaczego tyle firm z tego korzysta etc. Ale niestety ze źródłami nic nie pomogę.
    Podejrzewam, że takie coś to im wisi ;d przypuszczam, że po prostu to wszystko jest do wyuczenia na miejscu skoro to jedyna sensowna forma nauki więc się z tym nie spinam.

    Tak czy inaczej dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #14
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Prawdopodobnie tak. I najprawdopodobniej będą woleli sami Cię nauczyć tego, co wymagają. Jeżeli wymagania obowiązkowe spełniasz to ten dodatkowy atut jest "tak o". Jeżeli Cię przyjmą to sami zadbają, żebyś ogarnął w tym SAPie wszystko, czego potrzebujesz.

    Anyway, trzymam kciuki ;).

  16. #15
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jeżeli miałbym Ci doradzać to poczytaj ogólnie o systemach ERP. SAP jest takim kombajnem, który kosi zboże, robi chleb i jeszcze go potem sprzeda, zje i wysra. Składa się z mnóstwa mniej lub bardziej powiązanych z sobą modułów i za cholere się tego nie nauczysz w kilka lat, a Ty mówisz o dniach :p Jeszcze jak tam ktoś wyżej powiedział, możesz ogarnąć jakiegos triala i ogólnie sobie połazić po systemie, żeby mniej więcej to poczuć. I bez spiny, nikt nie będzie od Ciebie wymagał dużo wiedzy, każdy kto ma doczynienia z SAPem wie że w domu się człowiek tego sam nie nauczy
    Ostatnio zmieniony przez Kusterek : 09-12-2016, 23:56

    irc: freenode.net in #torgdevs

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Program SAP pilna Pomoc!
    Przez lorek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 15-02-2014, 16:36

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •