Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Francuski - książka do nauki

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny Francuski - książka do nauki

    Hej
    Pewnie ktoś się orientuje i może polecić jakąś książkę do samodzielnej nauki francuskiego od postaw? Dobrze gdyby zawierała informacje o poprawnej wymowie i jak ją uzyskać (układanie ust itd) oraz inne przydatne tipy plus oczywiście gramatyka. Słyszałem, że "Francuski dla początkujących" Szypowskiej jest bardzo dobrą książką ale już jest nieco wiekowa (1962r), może od tego czasu wyszły jakieś lepsze pozycje, które ktoś może szczerze polecić z autopsji? Dzięki wielkie, płacę oczywiście jak za zboże w zielonych.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    z edgara są fajne książki
    http://www.empik.com/francuski-nie-g...0602,ksiazka-p

    co prawda korzystałem z książki do hiszpańskiego ale jeśli jest zrobiona tak samo (a podejrzewam, że jest) to imo najlepsza książka, która nie jest szkolnym podręcznikiem

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Rzeczywiście dobrze o niej piszą, świetnie, że ma tylko 168 stron i obejmuje tylko to podstawy, o coś takiego mi chodziło. Minusem jest to, że nie ma w niej nic o fonetyce i chyba trzeba będzie to uzupełnić mimo wszystko jakąś inną książką czy internetami. Dzięki.

    edit: tradycyjnie już książka wszędzie kosztuje 18-20zł a w Srempiku 28zł..
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 24-11-2016, 11:59
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #4
    Avatar bellatrix
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    324
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    czemu akurat francuski?

  6. #5
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    bo jest podobno dosyć prosty i logiczny, poza tym zawsze mi się podobał i zwyczajnie chciałem go poznać, lubię brać się za nowe rzeczy, a koniec końców najważniejsze, że firma, która mnie interesuje pod kątem zawodowym ma sporo fabryk we francji i chciałbym trafić do jednej z nich na pewien czas żeby sobie pożyć w innym kraju, odrzucili moją aplikację właśnie ze względu na brak francuskiego, za pół roku będę mógł znowu wziąć udział w rekrutacji
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #6
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo jest podobno dosyć prosty i logiczny, poza tym zawsze mi się podobał i zwyczajnie chciałem go poznać, lubię brać się za nowe rzeczy, a koniec końców najważniejsze, że firma, która mnie interesuje pod kątem zawodowym ma sporo fabryk we francji i chciałbym trafić do jednej z nich na pewien czas żeby sobie pożyć w innym kraju, odrzucili moją aplikację właśnie ze względu na brak francuskiego, za pół roku będę mógł znowu wziąć udział w rekrutacji
    a jakiego poziomu wymagali?

  8. #7
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    generalnie w większości ogłoszeń było niestety fluent french, w jednym, na które aplikowałem było komunikatywny, przypuszczam, że takie solidne b1 by wystarczyło bo to jednak praca w środowisku międzynarodowym i główny nacisk jest kładziony na angielski, samo ogłoszenie było po angielsku, cv i list też oczywiście po angielsku zrobiłem, firma jak coś mondelez możesz sobie poszperać na ich stronce bo sporo ogłoszeń jest na jakieś staże od lutego/marca '17, ja aplikowałem akurat pod paryż ale mają też fajną miejscówkę w granville nad oceanem, niedaleko le mans
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #8
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    a tak z ciekawości, wiesz jak wygląda tam kwestia zarobków? bo nie wiem na jakie stanowisko aplikowałeś, ale tak ogólnie chociaż.

    bo byłem kiedyś na stażu w Unileverze, ale wtedy mnie kwestia zarobków "przełożonych" nie interesowała.
    Ostatnio zmieniony przez Madduro : 28-11-2016, 22:48

  10. #9
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a tak z ciekawości, wiesz jak wygląda tam kwestia zarobków? bo nie wiem na jakie stanowisko aplikowałeś, ale tak ogólnie chociaż.

    bo byłem kiedyś na stażu w Unileverze, ale wtedy mnie kwestia zarobków "przełożonych" nie interesowała.
    na stażu 1,5k euro, na jakimś pierwszym samodzielnym stanowisku 40k euro rocznie (mam na myśli stanowiska na produkcji jak inżynier jakości, inżynier procesu, inżynier projektu czy r&d, nie wiem jak w bardziej biurowych sprawach)
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Język francuski-pomoce do nauki.
    Przez Astiliapl w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-07-2016, 17:05
  2. Ksiązka do nauki informatyki i kilka pytań
    Przez Tatasek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 18-10-2015, 19:56
  3. Język niemiecki czy francuski - który łatwiejszy do nauki
    Przez mattorg w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 08-08-2015, 18:19
  4. Ksiazka do nauki rozszerzonego angielskiego.
    Przez Thaz w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 01-03-2013, 10:04
  5. Książka do nauki matematyki w domu
    Przez Skazaniec w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 07-10-2012, 09:32

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •