Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Keyboard dla początkującego

  1. #1
    Avatar Ziemek
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    NSC
    Wiek
    29
    Posty
    368
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Keyboard dla początkującego

    Siema,
    Chciałbym zacząć grać na keyboardzie. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, wiedza jaką posiadam jest zerowa, więc prawdopodobnie będę się musiał nauczyć WSZYSTKIEGO. Nie wiem czy to jest chwilowa zajawka, czy mi się to spodoba. Do tej pory grałem sobie tylko na Virtual Piano na necie xD zero praktyki na 'żywym' sprzęcie.

    Moglibyście polecić jakiś keyboard dla początkującego, do nauki? Nie wiem właśnie czy jest to chwilowa zajawka, czy coś na dłużej, więc wiadomo, chciałbym wydać jak najmniej pieniędzy.


    Ktoś się orientuje w temacie i mógłby coś polecić?

  2. #2

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Proponuję zajrzeć na forum poświęcone instrumentom klawiszowym. To jest jednak forum wielotematyczne, fachowców od keybordów może być tu niewiele, a na specjalnym forum będzie ich od groma i będą mieli zdecydowanie większe doświadczenie, by Ci coś doradzić.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Ziemek
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    NSC
    Wiek
    29
    Posty
    368
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Też tak właśnie myślałem :)

    Ale wiadomo, zawsze lepiej obgadać temat z kimś z torga :D

  5. #4
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Moze kup sobie lepiej klawiature sterujaca? Na poczatek i tak bedzie wystarczajaca do grania jak na zwyklym klawiszu a i pobawisz sie w programach muzycznyc typu ableton/fl studio, przez co bedzie Ci zwyczajnie przyjemniej grac (minie troche czasu zanim zaczniesz grac cos fajnego na samym klawiszu).

    Ja np mam nektar impact lx49 - nieduze pieniadze,a jest bardzo spoko. 49 klawiszy Ci wystarczy, a ma tez przyzwoite pady

  6. #5
    Avatar Ziemek
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    NSC
    Wiek
    29
    Posty
    368
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedź ;d

    Wiec najpierw jesli chodzi o slownictwo:
    keyboard to urzadzenie klawiszowe, bez mozliwosci podlaczenia do kompa, tak? Czyli gram sobie np z sheetow znajdujacych sie przede mna?
    a klawiatura sterujaca to urzadzenie klawiszowe, ktore podlacza sie do kompa i wtedy dopiero gram w jakims programie i slysze w glosnikach?

    W FL Studio kiedys cos sie bawilem, jednak bez instrumentow, na samych dzwiekach, wiec w sumie bylby to fajny pomysl

    Moglbys jeszcze cos polecic z klawiatur sterujacych? Bo ten model co podales jest nie do odnalezienia na olx, a na allegro tylko 2 oferty.
    A i jeszcze jedno, wiadomo, chciałbym jak najtaniej, więc myślę o używkach, na co patrzeć przy używkach? Tylko na stan klawiszy i czy się nie blokują? Czy coś jeszcze jest ważnego?

  7. #6
    Avatar Sativa
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    553
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Keyboardy maja możliwość podłączenia do kompa :D oczywiście te nowsze. Starsze na patencie się podłącza. Używki to często nie trafione prezenty albo dziecko nie chce się uczyć więc śmiało możesz szukać używek.

  8. #7
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jak zsynchronizować ręce? Jakieś dobre ćwiczenia znacie?
    Uczę się utworu z Amelii. Mogę bez problemu zagrać lewą rękę i oddzielnie prawą, ale żeby obie naraz to ni chuja ;d palce nagle wariują i nie wiem co naciskać


  9. #8
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Osobiście nie poleciłbym początkującemu klawiatury midi, bo keyboard ma jeszcze funkcje puszczania rytmu i kontrolowania go lewą ręką akordami, a na kompie trzeba by było dorabiać linię melodyczną, czyli jak wklepiesz tak masz, a jak ci się zachce zagrać inaczej to musisz zmieniać. Yamaha ma fajne keyboardy do 2k złotych. Osobiście mam model PSR-E403, dosyć stary, ale ma wszystko co trzeba. Pokrętełko od zmieniania wysokości dźwięku na szybko, dwa potencjometry którymi można bawić się filtrami, efektami, attackiem/releasem i tempem, arpeggiator (trzymasz wciśniety klawisz albo kilka, a program wystukuje ci na nich ładnie brzmiący rytm), MIDI przez USB tak więc klawiaturę sterującą masz już załatwioną, bazę piosenek do nauki grania i słownik akordów. Jak masz panie dobry słuch to jest zajawka na długie wieczory :)
    Używki są spoko dopóki nie mają jakichś strasznych wad typu wyje*ne klawisze albo niedziałające głośniki.

    UP: zacznij grać od wolnego tempa i koniecznie zwracaj uwagę na rytm. Puść sobie metronom.
    Ostatnio zmieniony przez nick-uzytkownika : 23-12-2016, 14:51

  10. #9
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj nick-uzytkownika napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Osobiście nie poleciłbym początkującemu klawiatury midi, bo keyboard ma jeszcze funkcje puszczania rytmu i kontrolowania go lewą ręką akordami, a na kompie trzeba by było dorabiać linię melodyczną, czyli jak wklepiesz tak masz, a jak ci się zachce zagrać inaczej to musisz zmieniać. Yamaha ma fajne keyboardy do 2k złotych.
    no nie wiem czy sprzęt za 2000 to dobra opcja dla początkującego
    ja nie mając wcześniej z klawiszami styczności wydałem na nie 500 zł(uzywany m-audio keystation61) i jestem w pełni zadowolony, a żadnych przycisków i potencjometrów i tak póki co nie używam :)

  11. #10
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem czy sprzęt za 2000 to dobra opcja dla początkującego
    ja nie mając wcześniej z klawiszami styczności wydałem na nie 500 zł(uzywany m-audio keystation61) i jestem w pełni zadowolony, a żadnych przycisków i potencjometrów i tak póki co nie używam :)
    tak ale ile trzeba sie grzebac podpinając klawiature midi do kompa a ile podpinając keyboard do prądu xD
    no dobra, z tymi dwoma tysiącami to może przesadziłem, do 800 złotych da się wykołować dobry używany kibord

  12. #11
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    jeszcze zależy czego się oczekuje, mi chodziło tylko o to żeby mieć 61 klawiszy i podpięte dźwięki pianina, bez jakichś bajerów
    Cytuj nick-uzytkownika napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    UP: zacznij grać od wolnego tempa i koniecznie zwracaj uwagę na rytm. Puść sobie metronom.
    zagrałem już na 2 ręce motyw z gry o tron i requiem for a dream, ale tego z amelii nadal nie potrafię zgrać ;d nie wiem, w tym utworze ręce w ogóle grają jakoś niezależnie

  13. #12
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jeszcze zależy czego się oczekuje, mi chodziło tylko o to żeby mieć 61 klawiszy i podpięte dźwięki pianina, bez jakichś bajerów

    zagrałem już na 2 ręce motyw z gry o tron i requiem for a dream, ale tego z amelii nadal nie potrafię zgrać ;d nie wiem, w tym utworze ręce w ogóle grają jakoś niezależnie
    przeje*ana nuta :d ćwicz ile wlezie
    ja to wgl nie umiem lewą ręką grać xD akordy ino

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Keyboard
    Przez Sinis w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 04-01-2021, 16:33
  2. Klawiatura midi/keyboard coooo
    Przez Oryks w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 04-11-2016, 02:34
  3. Sprzedam Keypad Logitech G13 Advanced Keyboard
    Przez Deuuu w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-11-2015, 16:35
  4. [Neobot] pomoc dla poczatkujacego
    Przez Tazz w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 21-06-2011, 13:41

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •