Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Sprzęt do domowego "studia" - co mi potrzebne?

  1. #1

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    584
    Siła reputacji
    14

    Domyślny Sprzęt do domowego "studia" - co mi potrzebne?

    Czy jest tu ktoś kto podpowiedziałby mi co kupić, żeby dało się nagrywać utwory w domu? Wszystkie potrzebne sprzęty, rozsądnie z ceną. Muzyka to rap, takie spokojniejsze piosenki i może jakiś trap. Słuchawek również nie mam, więc mile widziane polecenie takich, które mogą służyć do słuchania muzyki na co dzień i jednocześnie do nagrywania. Jaką niezintegrowaną kartę dźwiękową polecacie?
    Ostatnio zmieniony przez ziomek620 : 10-10-2016, 21:14

  2. #2
    Avatar cold
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    737
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wolam profesjonaliste @Pies ;

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    wygłusz pokój opakowaniami po jajkach

  5. #4
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj ziomek620 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy jest tu ktoś kto podpowiedziałby mi co kupić, żeby dało się nagrywać utwory w domu? Wszystkie potrzebne sprzęty, rozsądnie z ceną. Muzyka to rap, takie spokojniejsze piosenki i może jakiś trap. Słuchawek również nie mam, więc mile widziane polecenie takich, które mogą służyć do słuchania muzyki na co dzień i jednocześnie do nagrywania. Jaką niezintegrowaną kartę dźwiękową polecacie?
    Jedna rada: nawet na najlepszym mikrofonie, nie uda ci się nagrać dobrze kawałka jak nie będziesz jego dobrze trzymał, musisz zachować odstęp od ust proporcjonalnie do ustawień w windowsie. W przypadku normalnego mikrofonu dynamicznego za około 100-150zł lub profesjonalnego dla wokalistów nagrywającego w jakości studyjnej za 400-500zł jakość nie będzie niczym różniła się od mikrofonu za 10zł w słuchawkach, jeżeli będzie nastawiony voiceboost na więcej niz +10db, wtedy jakość dźwięku się rozjeżdża, druga sprawa, im dalej trzymamy mikrofon od ust tym lepiej, zawsze sobie dźwięk w audacity możnaby wyregulować dodając wzmocnienie +2.1-2.9, możemy ścieżkę nagrywać cicho [nie szeptem], a ściszonym mikrofonem do wręcz optymalnych leveli dźwięku, i dać wzmocnienie, efekt o niebo lepszy niż byśmy krzyczeli na turbo voicebooscie +30db z odległości 5cm od ust.

    Mikrofon gra rolę, gdy ktoś tworzy muzykę profesjonalnie, a nie zaczyna dopiero, na początek spróbuj nagrać coś w stylu "sam dla siebie", później wrzucaj kawałki na youtube, pokaż znajomym, itp.

    Teraz w rapie jest bardzo trudno się wybić, dlatego polecam kupić wyświetlenia na yt, lub reklamować się na FB (reklama na tzw. Milionowych Fanpejdżach), gdzie wbijają ludzie z całej Polski, pomaga.
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

  6. #5

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Pies ; jest bardzo skromny, więc ja wrzucę za niego jaki dobry efekt uzyskał przy zastosowaniu wszystkich wskazówek i jak widać nie trzeba nawet dużo hajsu

    Proszę bardzo:

    Ostatnio zmieniony przez Xoltro : 10-10-2016, 23:21
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  7. #6

    Notoryczny Miotacz Postów Kaplar jest teraz offline
    Avatar Kaplar
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,320
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    mikrofon
    karte dzwiekową
    stojak sie przyda
    wygluszenie też
    duzo czasu na próbowanie

  8. #7
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj ziomek620 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czy jest tu ktoś kto podpowiedziałby mi co kupić, żeby dało się nagrywać utwory w domu? Wszystkie potrzebne sprzęty, rozsądnie z ceną. Muzyka to rap, takie spokojniejsze piosenki i może jakiś trap. Słuchawek również nie mam, więc mile widziane polecenie takich, które mogą służyć do słuchania muzyki na co dzień i jednocześnie do nagrywania. Jaką niezintegrowaną kartę dźwiękową polecacie?
    zajmuje sie tym zawodowo na codzien
    podaj ilosc kasy jaka chcesz na to przeznaczyc to Ci skleje jakis zestaw (jak odpiszesz to wołaj)
    Oczywiscie cena ma tutaj bardzo duże znaczenie.
    Napisz też, czy chcesz tylko nagrywać, czy również miksować swoje utwory. To drugie polecam zlecić specjalistom z warunkami do tego (np. mi :D możemy się dogadać na dobrą cenę).






    Cytuj Pies napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedna rada: nawet na najlepszym mikrofonie, nie uda ci się nagrać dobrze kawałka jak nie będziesz jego dobrze trzymał, musisz zachować odstęp od ust proporcjonalnie do ustawień w windowsie. W przypadku normalnego mikrofonu dynamicznego za około 100-150zł lub profesjonalnego dla wokalistów nagrywającego w jakości studyjnej za 400-500zł jakość nie będzie niczym różniła się od mikrofonu za 10zł w słuchawkach, jeżeli będzie nastawiony voiceboost na więcej niz +10db, wtedy jakość dźwięku się rozjeżdża, druga sprawa, im dalej trzymamy mikrofon od ust tym lepiej, zawsze sobie dźwięk w audacity możnaby wyregulować dodając wzmocnienie +2.1-2.9, możemy ścieżkę nagrywać cicho [nie szeptem], a ściszonym mikrofonem do wręcz optymalnych leveli dźwięku, i dać wzmocnienie, efekt o niebo lepszy niż byśmy krzyczeli na turbo voicebooscie +30db z odległości 5cm od ust.

    skomentuje to tak:
    XD
    Ostatnio zmieniony przez kay : 11-10-2016, 04:06
    znów się widzimy

  9. #8
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,367
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    pies zna sie na rzeczy widac ja bym mu zaufal
    zreszta slychac po nutkach ze to profesjonalista wiec kay ogar ;)

  10. #9
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Taca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pies zna sie na rzeczy widac ja bym mu zaufal
    zreszta slychac po nutkach ze to profesjonalista wiec kay ogar ;)
    Oczywiście nie przeczę, że ten artysta ma szansę wybić się na Polskiej scenie. Z resztą słyszałem od Bonusa, że się zastanawia czy z nim feata robić, więc to nie może być przypadkowy łak.
    znów się widzimy

  11. #10
    Avatar nick-uzytkownika
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Беласток
    Posty
    444
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Co trzeba mieć koniecznie:
    - Komputer do nagrywania, z dyskiem twardym 7200 obr/min albo szybszym
    - Karta dźwiękowa / Interfejs / Mikser
    - Odsłuch - dobrze mieć kilka różnych, np. 2 monitory studyjne, jeden głośnik z jednym przetwornikiem do słuchania w mono, jakieś badziewne głośniczki do kompa, słuchawki żeby dobrze było słychać basy. Co do słuchawek do miksowania na początku to bardzo mi się podobają białe iPhonowskie słuchaweczki, mają neutralną barwę, lekko podbite wysokie tony ale ja tam lubie jak mi syczy w ucho xD
    - Adaptacja akustyczna (wytlaczanki od jajek nic nie dają, wełna mineralna podobno robi robotę ale na początek i tak każdy ma w to wywalone, jak podłapiesz zajawkę i będziesz chciał wydawać hajs to koniecznie zrób)
    - Mikrofony
    - Instrumenty i kontrolery wg uznania

    Dla najlepszych efektów trzeba ustawić odsłuchy symetrycznie na wysokości uszu, tak żeby odległości od głośników między sobą i między głową a głośnikiem były takie same

  12. #11
    Avatar Yetiii
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Reykjavik
    Wiek
    30
    Posty
    527
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Focusrite Scarlett 2i4 / Behringer UMC 404HD
    Rode NT-1 / Audio-Technica AT2035
    Pop-filtr
    LD Systems RF1
    Ableton / Reaper
    Akai MPK / MPK Mini
    Akai APC 40 MKII (z abletonem) / Launchpad
    Genelec m040am x2 / ADAM F7 x2 / JBL LSR308 x2
    Korg Electribe / electribe sampler / mpc touch lub stare mpc 1000

    Słuchawki:
    Beyerdynamic DT 770 / Shure SRH440 / AKG K271

    Kable:
    XLR m/f x1 (klotz/procab/proel) do mikrofonu
    2x PORZĄDNE symetryczne XLR'y do monitorów (tak samo KLOTZ/Procab/Proel)
    MIDI (w/w)
    4x Jack --> Jack 6,3mm' mono
    Midi

    Dowolne statywy

    No i komputer

    Dziękuję.
    Ostatnio zmieniony przez Yetiii : 23-06-2018, 20:02
    [URL="/[/URL]


  13. #12
    Avatar Pies_Pluto
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    L.A.
    Posty
    1,297
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    mikrofon rode nt1 polecam, bo to sprzet za kilka stowek o brzmieniu za kilka tysiecy
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale na tkaim low ronie to ja bym zagral ehhhh

    Ale temu serverowi z takim rate to moge tylko narzygac guwnem do ryja i powiedziec NIE POLECAM pozdro

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Najzwyklejszy router do użytku domowego ?
    Przez Skazaniec w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 09-11-2016, 21:13
  2. Studia - "przeczekanie" roku
    Przez Morganus w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 07-05-2012, 12:01
  3. Głośniki od kina domowego do pc
    Przez Mari w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 03-11-2011, 18:31

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •