Reklama
Strona 2 z 6 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 83

Temat: Stranger things

  1. #16
    Avatar Nebula
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Allenstein/ Krakau
    Wiek
    29
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    rozwinąłbyś? nie do końca się zgadzam @Nebula ;

  2. #17
    Avatar incb
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    754
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Nebula napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    brat okładał kijem Potwora, mama osobiście wyciągnęła go z Upside-Down[/U]

    ]
    ale jakie jego pobudki tutaj sugerujesz?? ten punkt bym usunal bo to wsuumie moze wynikac ze strachu przed odrzuceniem or so a reszta jak najbardziej tak to wyglonda

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    27
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    zaginięcie/śmierć szeryfa byłoby kompletnie podejrzane i ściągnęłoby uwagę mediów - lepiej było spróbować poruchać mu trochę w głowie, zresztą znaleźli dla niego jakąś rolę (jak pokazuje końcówka), więc to mogło być przez wielkich złych przemyślane. trochę naciągane, ale byłbym w stanie uwierzyć.

    ciało willa miało zakończyć poszukiwania, nikt nie spodziewał się przecież, że matka dalej nie uwierzy, a szeryf też będzie coś podejrzewać.

    dlaczego potwór zaatakował willa - możliwe, że nie przyciąga go tylko krew, innego wytłumaczenia nie mam, więc tutaj zgadzam się, że głupota.


    co do dwóch kolejnych, moja teoria jest taka - nie ma jednego potwora, tylko są potwory. sugeruje to ostatni odcinek, a dokładniej sceny w upside-down (jaja, 'nosiciele' - na pewno widziałeś Alien i Aliens :)). Ten w domu zginął, tak samo jak ten, którym zajęła się El. niektóre moce mogą otrzymywać dopiero z czasem, kto wie.

    Will nie mówi o robalach, bo a) wciąż jest nieśmiałym dzieciakiem i boi się odrzucenia, albo b) to wcale nie musi być w 100% will - w końcu trochę czasu go nie widzieliśmy.

    ostatnie rzeczywiście może być błędem w scenariuszu (same flashbacki w odpowiednich momentach występują i nie mam im nic do zarzucenia).

    a klisze:

    dla mnie wcale serial nie opierał się na nostalgii lat 80., tylko był raczej "powrotem" kina lat 80.
    narzekasz, że mało oryginalności w kliszach - spodziewałeś się powrotu Steve'a? Spodziewałeś się po pierwszych scenach z szeryfem, że wcale nie będzie gburem z kijem w dupie i pączkiem w dłoni? Że Nancy wcale nie będzie ruchać tego creepa, któremu, podążając tropem klisz ze stsrych filmów, byłaby przeznaczona? Naprawdę tęga głowa byś musiał by :)
    Inne klisze jak najbardziej kalki, ale działały bardzo dobrze - chłopcy mieli przeciwników na swoim "lewlu", niemili nastolatkowie wprowadzali balans do przełamanego rozwoju Steve'a, nadopiekuńcza mamuśka dawała wspaniały kontrast tej szalonej mamuśce, a ojciec, który miał wyjebane - szeryfowi.

    pozderki, taguj następnym razem @Nebula ;

  5. #19
    Avatar Bobek II
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    630
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Właśnie skończyłem 1 sezon i tylko lakonicznie powiem, że powalił mnie na kolana, genialny!

  6. #20
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Zacząłem oglądać wczoraj w nocy, skończyłem przed chwilą - wciągający jak diabli, dawno takiego nie widziałem.
    Odnośnie sprawy ze ślimakiem: prawdopodobnie Will uznał że to nic takiego, jednorazowa sytuacja z której nic złego nie wyniknie, a gdyby powiedział matce, to ta zaraz rozpętałaby opiekuńczą burzę.


    Generalnie podobał mi się bardzo, ale wolałbym żeby drugiego sezonu nie było. Historia została opowiedziana od początku do końca, pomysł jest właściwie wyeksploatowany - jakakolwiek kontynuacja będzie w sobie łączyła zarówno smród odgrzewanego kotleta jak i niepotrzebną komplikację fabularną, przechodzącą od poziomu "są nieścisłości" do poziomu "nic nie trzyma się kupy"; żaden serial jeszcze z tego nie wyszedł obronną ręką i szkoda by było, gdyby ten sam los spotkał Stranger Things.

  7. #21
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Generalnie podobał mi się bardzo, ale wolałbym żeby drugiego sezonu nie było. Historia została opowiedziana od początku do końca, pomysł jest właściwie wyeksploatowany - jakakolwiek kontynuacja będzie w sobie łączyła zarówno smród odgrzewanego kotleta jak i niepotrzebną komplikację fabularną, przechodzącą od poziomu "są nieścisłości" do poziomu "nic nie trzyma się kupy"; żaden serial jeszcze z tego nie wyszedł obronną ręką i szkoda by było, gdyby ten sam los spotkał Stranger Things.
    Na to już chyba za późno biorąc pod uwagę jak się serial skończył (scena z Willem w ubikacji).

  8. #22
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    27
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Minsafo ; the wire nie oglądałeś? tam co końcówkę nie wszystko się udawało i stanowiło to napęd dla kolejnego sezonu. działało, bo the wire jest dziś nazywany jednym z najlepszych (a czasami i najlepszym) seriali.
    wątek jest jak najbardziej do rozbudowania i wierzę, że mają kolejne asy w rękawie patrz: moje przemyślenia na poprzedniej stronie

  9. #23
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na to już chyba za późno biorąc pod uwagę jak się serial skończył (scena z Willem w ubikacji).
    Czemu za późno? To jest bardzo dobry moment na zakończenie serialu, zostawia widzom pewne niedopowiedzenie, które można interpretować na różne sposoby - zabieg znany i stosowany od lat.

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Minsafo ; the wire nie oglądałeś? tam co końcówkę nie wszystko się udawało i stanowiło to napęd dla kolejnego sezonu. działało, bo the wire jest dziś nazywany jednym z najlepszych (a czasami i najlepszym) seriali.
    wątek jest jak najbardziej do rozbudowania i wierzę, że mają kolejne asy w rękawie patrz: moje przemyślenia na poprzedniej stronie
    Oglądałem "The Wire" i uważam za rewelacyjny serial, sam pewnie bym krzyczał "najlepszy ever", gdyby skończył się na trzecim sezonie - w dwóch kolejnych serial z poziomu ścisłej topki spada mniej więcej na poziom "dobry+". Zresztą już nawet sezony drugi i trzeci w dużej mierze powielają schemat: "chcemy poprowadzić śledztwo, szefostwo nam przeszkadza, potrzebujemy podsłuchu, nie chcą nam pozwolić/są problemy techniczne, w końcu się udaje, musimy uderzyć teraz albo nigdy, jednak mamy za mało dowodów, ktoś musi oskarżyć swoich ziomków a w zamian dostanie mniejszy wyrok/wyjdzie całkiem na wolność.
    W "The Wire" to działało, bo historia nie została opowiedziana do końca (znaczy można było zakończyć na pierwszym sezonie i miałoby to sens, ale było jednak wystarczająco dużo materiału, żeby kontynuować opowieść. W czwartym sezonie tego materiału zabrakło, zaczęło się wprowadzanie nowych, nieciekawych postaci (bo stare, spełniające dokładnie tę samą funkcję, zostały zlikwidowane), zaczęły się pojawiać wątki poboczne mające zerowe/znikome powiązanie z wątkiem głównym - mnie takie zabiegi nie przekonują, oglądałem to bardziej z rozpędu niż z faktycznego przekonania.


    Tak czy siak w "Stranger things" tego oczywistego materiału na kolejne sezony nie ma - można pociągnąć wątek Willa i ślimaków, można kombinować co się stało z Eleven, zrobić kolejny quest na poszukiwanie - na tym właściwie koniec. Jeśli coś takiego powstanie, to na pewno obejrzę i pewnie nawet będzie mi się umiarkowanie podobało, ale wolałbym jednak żeby zostawić tę historię w spokoju i żeby zamiast drugiego sezonu "Stranger things" wyszedł jakiś inny, równie dobry serial.
    Ostatnio zmieniony przez Minsafo : 24-08-2016, 13:48

  10. #24
    Avatar kuba_k31
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    29
    Posty
    2,322
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Drugi sezon mógłby opowiadać jakąś inną, ciekawą historie. Nie mam pojęcia co oni by chcieli ciągnąć z tej historii pierwszego sezonu. Will zamieniający się w tego stwora? Pewnie nawet bym tego nie oglądał.
    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    domknąłem

  11. #25
    Avatar pepeszka
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    28
    Posty
    3,157
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Oficjalnie zapowiedzieli że będzie drugi sezon


  12. #26
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,313
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    jak na razie wjechałem pierwszy odcinek drugiego sezonu. boję się że zjebią po całości bo 1 sezon to było jebane 10/10 jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem, ale póki co mimo że trochę inny klimat to jest dobrze


    Ostatnio zmieniony przez moth : 27-10-2017, 18:25

  13. #27

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    1,631
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Gdzie mozna obejrzec 2 sezon ? Netflix z polskimi napidami ?

  14. #28
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,313
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    ja oglądam here tutej. http://www.watchepisodes4.com/stranger-things nie ma co prawda polskich napisów ale jak potrzbujesz to np przez openload da się wrzucić plik z napisami

  15. #29
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    imo to jest najbardziej overhyped serial ever, jest dobry, ogląda się przyjemnie, ale wytworzyła się wokół niego w internecie jakaś taka aura że większość się tym jara do bólu chyba dla zasady że jak wszyscy to wszyscy

    a jak napisałem coś podobnego na innym forum to dostałem odpowiedź "po prostu jesteś za młody, dojrzejesz emocjonalnie to zrozumiesz" xD no to trochę się zdziwiłem, bo akurat wątki emocjonalne aż tak wyjebane w kosmos nie są i na pewno nie stanowią o sile tego serialu

  16. #30

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,051
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    imo to jest najbardziej overhyped serial ever, jest dobry, ogląda się przyjemnie, ale wytworzyła się wokół niego w internecie jakaś taka aura że większość się tym jara do bólu chyba dla zasady że jak wszyscy to wszyscy

    a jak napisałem coś podobnego na innym forum to dostałem odpowiedź "po prostu jesteś za młody, dojrzejesz emocjonalnie to zrozumiesz" xD no to trochę się zdziwiłem, bo akurat wątki emocjonalne aż tak wyjebane w kosmos nie są i na pewno nie stanowią o sile tego serialu
    Tak bardzo to. A mówię to jako osoba, która wychowała się na kinie końcówki lat 70 i kinie lat 80 do którego nawiązuje klimatem właśnie Stranger Things. Serial jest spoko, ale traktowanie tego jak drugie nadejście Chrystusa to tak trochę xD.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •