Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 27 z 27

Temat: [HELP] Problem z komputerem stacjonarnym

  1. #16

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Cric napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @up czemu współczujesz?
    Bo to nowy zestaw oparty na starych częściach.

    HDD, który momentami pracuje na 5400 rpm;
    karta graficzna dobre dwie generacje wstecz z 2GB VRAMu;
    przepłacony SSD o średnich osiągach;
    przepłacone ramy na CL 10;
    stary chipset;

    Co innego gdyby to była używka od kogoś czy zestaw kupiony kilka lat temu a co innego jak to coś niedawno branego.


    Cytuj Astiliapl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    głupie pytanie kabel od monitora wpięty w grafe czy integre xD zaktualizowałeś sterowniki? zainstaluj lola na ssdka a nie na wd czy to samo?
    To nie są problemy ze względu na układ graficzny. Tu prawdopodobnie, jak wcześniej zauważono problem jest albo z wyciekiem pamięci spowodowanym bliżej nieokreślonym czynnikiem (Osobiście stawiam na, jak zwykle, spierdolonego W10 - stąd rada by sprawdzić na liveCD z linuxem) bądź mam jeszcze jedno podejrzenie, ale to potem.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 06-07-2016, 23:40
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  2. #17

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @Przemo ;

    Masz rację jest to zestaw zakupiony 2 lata temu, niestety nie miałem czasu się nim zająć ponieważ praktycznie po zakupie i złożeniu miałem przeprowadzkę następnie wyjazd do pracy sezonowej i kolejną przeprowadzkę i rozpoczęcie nowej pracy przy czym komputer został w rodzinnym domu nie ruszany aż do niedawna, przez co czas na granie lub zajmowanie się komputerem miałem ograniczony do minimum, oczywiście byłem spytać znajomego z komputronika czy mogę coś zdziałać z oddawaniem sprzętu, w razie jakbym zlokalizował usterkę to mam nadal rok gwarancji na większość rzeczy także dlatego napisałem że mogę to zwrócić, co prawda będą badać ten sprzęt i co najwyżej pewnie dostanę sprawny po miesiącu więc będę chciał zakupić zamiennik ale póki co chciałbym odnaleźć w czym leży mój męczący problem :(. Przemo co do windowsa 10 to nie jest na pewno jego wina, przedwczoraj zainstalowałem windowsa 10, a wcześniej 2 lata był windows 7 home premium z płytki oryginalny rownież zakupiony przy kupnie zestawu i na windowsie 7 działo się identycznie to samo. Miałem nadzieję że może windows 10 przyniesie jakieś nowe sterowniki, rozwiązania które naprawią mój problem lecz nic się nie zmieniło.


    @Astiliapl ;

    Monitor wpięty w kartę graficzną, zaaktualizowane i zmieniane sterowniki kilkukrotnie, Ssd jest tylko na dysk C: i oprocz systemu nic nie chcę tam instalować, WD jest dokladnie pod gry/inne rzeczy.
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 07-07-2016, 06:33

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    skoro masz gry na HDD to nie dziw się, że się tnie jak coś z niego doczytuje
    co prawda ten lol to by mógł sobie wczytać wszystko, no ale rito gems, tego nie ogarniesz
    w każdym razie, wg. skanu aż tak źle ten dysk nie wygląda, powiedziałbym nawet nieźle
    gorzej jeśli się zaparkuje podczas gry i musisz go wybudzić zanim doczyta brakujące rzeczy

    EDIT: spróbuj
    http://www.wilderssecurity.com/threa.../#post-2432168
    w skrócie: w systemie wyłącz wyłączanie dysków
    w crystaldiskinfo ustaw apm na performance
    Ostatnio zmieniony przez zakius : 07-07-2016, 09:29
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  5. #19

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Cric napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Masz rację jest to zestaw zakupiony 2 lata temu, niestety nie miałem czasu się nim zająć ponieważ praktycznie po zakupie i złożeniu miałem przeprowadzkę następnie wyjazd do pracy sezonowej i kolejną przeprowadzkę i rozpoczęcie nowej pracy przy czym komputer został w rodzinnym domu nie ruszany aż do niedawna, przez co czas na granie lub zajmowanie się komputerem miałem ograniczony do minimum, oczywiście byłem spytać znajomego z komputronika czy mogę coś zdziałać z oddawaniem sprzętu, w razie jakbym zlokalizował usterkę to mam nadal rok gwarancji na większość rzeczy także dlatego napisałem że mogę to zwrócić, co prawda będą badać ten sprzęt i co najwyżej pewnie dostanę sprawny po miesiącu więc będę chciał zakupić zamiennik ale póki co chciałbym odnaleźć w czym leży mój męczący problem :(. Przemo co do windowsa 10 to nie jest na pewno jego wina, przedwczoraj zainstalowałem windowsa 10, a wcześniej 2 lata był windows 7 home premium z płytki oryginalny rownież zakupiony przy kupnie zestawu i na windowsie 7 działo się identycznie to samo. Miałem nadzieję że może windows 10 przyniesie jakieś nowe sterowniki, rozwiązania które naprawią mój problem lecz nic się nie zmieniło.
    Rozumiem, w takim razie to zmienia postać rzeczy. Bynajmniej nie miała być to szydera z mojej strony, ale określenie, że możesz jeszcze zwrócić brzmiało jakby to był dopiero co zakupiony zestaw. Wtedy byłby to średni zakup.

    Skoro to nie wina samego systemu - obstawiam czy to windowsowe czy bardziej WDkowe "umilacze" dla serii Green, które zmieniają prędkość obrotową i samą pracę głowic. Do ręcznego przestawienia. Zakius nakierował tam gdzie trzeba. Jak to nie to - będziemy myśleć dalej.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #20

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @zakius ; @Przemo ;

    Więc tak, zrobiłem jak mówiłeś i sprawdziłem wyłączanie dysków, było już ustawione na "nigdy" czyli że windowsowo miały się nie wyłączać.
    Ściągnąłem też crystaldiskinfo i postępując według instrukcji utknąłem, nie mogę w żaden sposób zmienić apmow dla dysku WD ani żadnej innej rzeczy, za to w kingstonie ssd już mogę dołączam zdjęcia:
    Załącznik 351786
    Załącznik 351787

    Testując dalej grę i zmieniając różne opcje wpadłem na coś takiego że po około 10 minutach gry wyskoczyły mi takie błędy:
    Załącznik 351788

    Wyłączyła mi się przy tym gra, wcześniej takiego czegoś nie było, co o tym myślicie?
    @Astiliapl ;odinstalowalem lola z HDD, instaluje na SSD, dam znać co się dzieje jak skoncze

    Taka rozkmina, co myslicie czy jest mozliwe ze problemem jest transfer danych ssd>hdd hdd>ssd itd? Czy to że appdata jest na ssd dysku C: może powodować że gry które są zainstalowane na HDD mają problem z transferem danych i wszystko świruje?
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 08-07-2016, 09:52

  7. #21

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Cric napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Taka rozkmina, co myslicie czy jest mozliwe ze problemem jest transfer danych ssd>hdd hdd>ssd itd? Czy to że appdata jest na ssd dysku C: może powodować że gry które są zainstalowane na HDD mają problem z transferem danych i wszystko świruje?
    Nie. Zakładajac, ze dyski są sprawne to nie może byc winowajcą. Tysiące ludzi mają taki config dysków jak Ty.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #22
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    po restarcie kompa ustawienia wprowadzone przez CDI powinny się zresetować, dalej się wywala? bo nie wiem jaki wpływ mogą mieć te ustawienia na SSD, w końcu one w ogóle nie powinny być dostępne
    ogólnie fajną opcją byłaby zmiana FW na analogicznego reda czy blue w tym greenie, ale to już ostateczność (fizycznie zazwyczaj są identyczne tylko oprogramowaniem się różnią)
    (ok, ostateczność to po prostu zakup wd blue na miejsce greena)
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  9. #23

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    OK, więc sprawdziłem przeinstałowałem całkowicie lola z WD greena na kingstona, pograłem kilka gier testowych i nie było ani jednego ścięcia, wygląda na to że winę za ścinanie w grach ponosi ten WD Green, tylko dlaczego? Skoro wszystkie testy przeszedl pomyślnie, nie ma bad sectorow, predkosc jest taka jak być powinna, myślicie że mogę spokojnie go wymienić na WD Blue dajmy na to? Będzie śmigało ze spokojem wszystko bez żadnego problemu? A po prostu ten jedyny egzemplarz był trefny pod tym względem? Wiecie co moglo wpłynąć na to że on się tak zachowuje podczas tych gier? WD nie posiada niestety żadnych użytecznych tooli do zmiany parametrow parkowania albo zablokowanie tego. CDI nawet nie dawało zmiany opcji w tym WD Greenie, nie wiedzieć czemu. Co proponujecie zrobić? Rozważam kupno dysku SSD koło 240gb do gier, chyba że lepiej przejść na WD blue 1tb co proponujecie będę mógł spokojnie na tym grać? Zakius wyżej pisałeś żebym się nie dziwił że mi tnie skoro mam gry na HDD czyli polecasz ssd? Co zrobić? Sorry za post z 15 pytaniami :D
    @zakius ; @Przemo ; @Astiliapl ; @Mistrzu dragon ;

  10. #24
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    WD green ma w swoim wbudowanym oprogramowaniu ustawione maksymalne oszczędzanie energii, ma niskie obroty, często parkuje, często się całkiem wyłącza
    zanim wstanie po tym zajmuje to 500-1500ms, czasem więcej
    a jak gra musi coś doczytać z uśpionego dysku - tnie się
    ja osobiście pozbyłem się HDD jeszcze w 2014 i jestem super zadowolony, ale jednak kosztowało mnie to prawie 500zł, a miejsca czasami brakuje...
    jak kupisz blue i upewnisz się, że się nie wyłącza i nie parkuje to nadal może trochę chrupnąć, ale zgubisz kilka klatek, a nie kilkadziesiąt
    ba, nawet doczytując z SSD potrafi szarpnąć, ale oczywiście znacznie mniej
    myślę, że możesz blue 1TB wziąć, ale lola trzymaj na SSD (czas ładowania, doczytywanie w czasie gry, czas patchowania), a jeśli chcesz faktycznie dokupić SSD to też jest to dobry pomysł (greena możesz zachować na archiwum zdjęć, czy coś)
    tylko weź od razu jakiś porządny, nie budżetowy na TLC (oczywiście nie mówię o najwyższej klasie, taki zwykły, rozsądnej jakości i tyle)
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  11. #25

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ok przekonałes mnie, wezmę ssd i tak się ku niemu sklanialem, polecilbys mi jakiś porządny dysk z dobrą cena, jakością i wielkościa? @zakius ;

    @edit myślisz że mogę spróbować oddać greena na gwarancję i może odnajdą jakiś problem? Czy nie ma szans?
    @edit2 co myślisz o dodaniu jeszcze do mojego zestawu jednej kostki ram 8gb lub lepiej 16gb na dual channelu? Da mi to odczuwalne przyśpieszenie przy cięższym obciążeniu komputera? Np. przy renderowaniu filmów, graniu+nagrywaniu itd.
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 08-07-2016, 10:33

  12. #26
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    co do ramu: masz 8gb, to jest absolutne minimum by dało się grać NP w forzę, a pokazałeś też, że potrafisz to i innymi grami zawalić, drugie tyle nie zaszkodzi jak masz zbędne zbędne pieniądze, ale przyspieszenie odczujesz tylko tam, gdzie go brakowało
    co do greena to on zachowuje się zgodnie ze specyfiką serii, one tak już mają i mają mieć
    co do SSD, ja mam MX100, dobre są też MX200 i BX100 (nie tykaj BX200 i MX300), poza tym są w fajnych cenach Iridium Pro od Goodrama i ADATA Premier Pro SP920
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  13. #27

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, problemem okazał się w pełni tylko i wyłącznie dysk WD Green tak jak się domyślaliście :). Zakupiłem nowy dysk ssd MX200 jak poleciłeś zakius i wszystko śmiga pięknie bez żadnego problemu. Wreszcie się mogę cieszyć grami bez żadnych ścin i problemów, temat jest do zamknięcia :)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Problem z komputerem stacjonarnym PC
    Przez Advantan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 06-02-2015, 17:32
  2. Internet z telefonem stacjonarnym
    Przez ProEda w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 01-07-2012, 12:53
  3. Problem z prawie nowym komputerem
    Przez Mati w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 26-10-2011, 18:43
  4. Problem z komputerem albo modemem.
    Przez jeziorek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 19-10-2011, 16:01
  5. Problem z komputerem
    Przez BoskiRoman w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 21-10-2010, 18:10

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •