Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: [HELP] Problem z komputerem stacjonarnym

  1. #1

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny [HELP] Problem z komputerem stacjonarnym

    Witajcie, mam problem związany z komputerem zakupionym głownie do gier, otóż podczas grania w rożne gry podczas rozgrywki w rożnych losowych momentach gra potrafi przyciąć maksymalnie na jedną sekundę i potem wrócić do normy aż do kolejnego przycięcia, dajmy na to w lolu podczas posiadania około 180 fpsow, gra przycina do około 30 fps i od razu wraca do normy, jest to rzecz która dzieje się praktycznie ciągle w tych samych grach lecz w innych o dziwo posiadających większe wymagania nie zdarza np. GTA 5, Fallout 4 itd. te gry działają idealnie bez ww/ problemu, działałem wcześniej na oryginalnym windowsie 7 home premium, a teraz kilka dni temu zainstalowalem oryginał windowsa 10.
    Mój zestaw wyglada następująco:

    obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl
    dysk: WD Green 1TB WD10EZRX 64MB cache SATA-III
    plyta glowna: MSI Z87-GD65 Gaming
    grafika: GeForce GTX 770 MSI 2GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) Twin Frozer z NVIDIA GeForce Experience
    wiatrak na procku: RAIJINTEK EreBoss
    procek: Intel Core i7 4770K 3,50 GHz
    ram: Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz CL10 Blu
    dysk ssd: Kingston 2.5'' SSD HyperX 3K 120GB (Serial ATA 3)
    zasilacz: be quiet! zasilacz Pure Power L8 CM 630W

    byłem zapytać się w serwisie co sądzą o moim problemie lecz główny kierownik serwisu stwierdził iż nie ma sensu oddawać komputera na serwis z takim problemem, ponieważ szukanie z czym tutaj jest problem może trwać godzinami i nie wyniosło by mnie to tylko 150zł za zwykly serwis, sam sie z tym zgodziłem bo nie chciałbym odbierać po 2 dniach komputera bez diagnozy i nienaprawionego ponieważ potrzebuje go do pracy na co dzień, problem mój nie występuje też podczas zwykłego użytkowania komputera, odczułem to jedynie w grach a chciałbym się naprawdę tego pozbyć by móc spokojnie usiąść i pograć w jakąś grę nie mając z tyłu głowy myśli że zaraz znów mi przytnie i mogę przez to np. zepsuć akcję w lolu. W tibii również to występuje, co śmieszniejsze na zwykłym kliencie oryginalnym zaś na otcliencie np. Pokexgames już działa normalnie bez problemu. Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości, działo się to na nowo postawionym systemie i czystych dyskach, nie wchodzi tu w grę żaden wirus czy tym podobne, używałem też HWMonitora do sprawdzania temperatury na podzespolach, w najgorszym momencie w lolu gdy zdarzyło się przycięcie temperatura płyty głownej wynosiła 54 stopnie Celsjusza, Procesora 55, Dysków i ramu 30 stopni i karty graficznej 50 stopni.
    Zrobiłem też kilka krótkich filmików dla zobrazowania sytuacji:






    Zwracam się do was ponieważ mam nadzieję że ktoś miał już styczność z danym problemem i będzie wiedział jak się z tym problemem uporać, oczywiście na wszystkie podzespoły mam jeszcze gwarancję i jestem w stanie je zwrócić, pozdrawiam i proszę serdecznie o pomoc, z czego wynika problem? I jak go naprawić? Przepraszam za ten chaos u góry ^^

    proszę również o otagowanie osób które mogą pomóc ;)
    @zakius ;

    @edit szukałem też rozwiazania na forach zagranicznych, widzialem też "podobnie" opisywane problemy lecz rozwiazania ktore tam proponowali nie dały mi rozwiazania, używałem starych sterownikow do karty, pośrednich które wychodziły jakiś czas temu, oraz najnowszych sterowników do karty graficznej itd, nie kombinowałem tylko z biosem i wymienianiem pozdespołów ponieważ nie posiadam takich zasobów
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 06-07-2016, 23:00

  2. #2
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Więc tak co do Twojej rady, to używałem ją już dawno temu, oczywiście nie pomogła i wszystkie rdzenie są odblokowane do teraz i nie "parkują", za to gdy odpaliłem z ciekawości monitor zasobów i do tego terrarię w której mam te przycinki odkryłem coś takiego:
    Załącznik 351656
    niestety nie znam się dokładnie na działaniu i co oznaczają te dane ale wyglądało że dysk na którym jest terraria miał jakieś błędy podczas jej działania, w tym czasie oczywiście co jakiś czas miałem przycinki

    A tak wyglądał monitor zasobów już po wyłączeniu terrarii
    Załącznik 351657
    @Mistrzu dragon ;
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 05-07-2016, 20:49

  5. #4
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    wygląda troszkę jakby ramu brakowało i zrzucał na dysk jak dla mnie, a że dysk twardy, nawet SSD, jest DUŻO wolniejszy od pamięci operacyjnej to się tnie
    8GB to nie jest dużo
    gorzej, że to ci się dzieje w znacznie mniej wymagających pamięci grach
    pokaż statusy z hd tune, (jeśli masz jakieś ważne dane an dysku to zrób gdzieś kopię) później puść mu benchmark i pełny skan
    poza tym, nie chodzi ci jakaś aktualizacja albo indeksowanie plików w tym czasie?

    a obciążeniem procesora się nie przejmuj, pokazuje turbo jako ponad 100% i tyle
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  6. #5

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wcześniej miałem windowsa 7 od 2015 roku nie aktualizowałem bo wyłączyłem wszystkie możliwe update'y od microsoftu, nie chodziły mi żadne skany/aktualizacje w tle nigdy przy scinaniu.
    Teraz korzystam z windowsa 10 i mam w nim wszystko aktualne na dzień dzisiejszy i także przycinało gdy nie miałem niczego włączonego oprócz gry/chrome/spotify, bez spotify i chrome także scina lecz generalnie nie powinno przecież nawet z przeglądarką i spotify.
    Hd tune zapuszczę jutro jak wrócę z pracy, wtedy wyślę wyniki i rzucę mentionem dzięki!

  7. #6
    Avatar Wielkie Zło
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    819
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    To może być SSD. Zrób pomiary dysku. Jaki masz tryb tego dysku w BIOSie?
    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kiedys jak bylem gowniarz, jakies 11lat mialem to na quo vadis nie chcieli mnie wpuscic ale bylem z kumplem i jego ojcem wiec zagadal i weszlismy (w scenach hard mielismy oczy zakrywac.. ALE BYLEM TAKI SZALONY, ZE TEGO NIE ROBILEM :])
    Programiści Torga łączcie się! Zapraszamy:
    http://webchat.freenode.net/
    kanal: #torgdevs

  8. #7

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Więc tak tłumaczę, dysk ssd cały 120gb służy mi jako dysk systemowy i mam na nim tylko rzeczy zwiazane z systemem operacyjnym, drugi dysk 1tb jest podzielony na dwie partycje, jedna do gier druga do dokumentow
    oba dyski są w według biosu w trybie AHCI o ile dobrze sprawdziłem, screeny z skanu dysków zarzucam tutaj:
    Załącznik 351732
    Załącznik 351733
    Załącznik 351734
    Załącznik 351740
    Załącznik 351735
    Załącznik 351736
    Załącznik 351737
    Załącznik 351739
    za moment dojdzie reszta tylko dokończę pełny skan
    @zakius ;
    @Wielkie Zło ; @Przemo ; @Mistrzu dragon ;
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 06-07-2016, 20:03

  9. #8
    Avatar Astiliapl
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    950
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Może kartę graficzną masz podłączoną raiserem (kablem) a nie bezpośrednio do płyty głównej i przez to opóźnienie, gdzieś mogą być luzy. Ze mnie żaden informatyk taka luźna myśl niech mądrzejsi się wypowiedzą.

  10. #9
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    przecież wcześniej już widać było że to jakiś gówno memory leak, terraria nie powinna wpierdalać 8gb ramu
    ram się zapycha, i do czasu zwolnienia przerzuca to na dysk(lag) i od nowa, przynajmniej tak stawiam
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  11. #10
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    ale dlaczego lol, który na 2gb śmiga jak trzeba ma takie akcje?
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  12. #11
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    nie sądzę że to wina którejkolwiek gry, w sumie to pierwszy raz coś takiego widzę
    co dziwne na świeżym systemie jakikolwiek leak softwarowy ze strony systemu nie powinien mieć miejsca

    w internetach jest pełno różnorakich fixów pt. windows memory leak, może któryś zadziała zawsze to jakiś punkt zaczepienia
    Ostatnio zmieniony przez Mistrzu dragon : 06-07-2016, 23:04
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  13. #12

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Astiliapl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może kartę graficzną masz podłączoną raiserem (kablem) a nie bezpośrednio do płyty głównej i przez to opóźnienie, gdzieś mogą być luzy. Ze mnie żaden informatyk taka luźna myśl niech mądrzejsi się wypowiedzą.
    Karta graficzna jest wpięta w złącze PCI express 3 gen, bezposrednio do plyty glownej, nie ma luzow wszystko dociskalem dobrze i starannie zlaczalem i takze zmienialem zlacza karty graficznej nic nie zmienialo.

    @2up też dziwie się czemu gry z którymi mój zestaw nie powinien mieć problemu tworzą takie dziwne błędy z którymi się uporać nie umiem, kolejne info hearthstone który działa już na smartfonach bez problemów lubi mi też przycinać w podobny sposób, czasem także w menu dłużej przełącza strony kart lub między wyborem zwyklej gry/areny/przygód itd. robi dziwne przejścia spróbuję też nagrać prawdopodobnie jutro, po prostu nie działa płynnie a powinien
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 06-07-2016, 23:08

  14. #13

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Odpal linuxa z liveCD, ściągnij Tibie o ile nadal jest linuxowy klient i sprawdź czy nadal problem występuje.



    Offtopic
    Cytuj Cric napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i jestem w stanie je zwrócić,
    = niedawno je kupiłeś = współczuje.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  15. #14

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Uwaga wpadłem na coś nowego, więc zauważyłem ze problem występuje z rzeczami które pokazują się pierwszy raz odkąd włączyłem komputer (prawdopodobnie), otóż włączając hearthstone przeglądałem wszystkie menu/karty/itd. monitorując co się dzieję, gdy przerzucałem szybko strony w grze po raz pierwszy dysk zaczął ostro pracować i zaczęło mi ścinać ekran, podczas gry w lola zauważyłem że przycina mi grę w momentach gdy coś wyskakuje nagłego np. notorycznie przy czymś typu double kill + informacja na ekranie, lub przy własnej śmierci jeszcze zanim zobaczę że zginąłem mając powiedzmy sekundę do zginięcia zacina w ten sposób, także w terrarii gdy wyskoczy mi nowy blok przekopany/postawię pochodnię to potrafi się w tym momencie ściąć.
    tutaj zrzut ekranu z monitoru zasobów gdy chodziłem tylko po menu hearthstona, a gra przycinała i ładowała się długo
    a i jeszcze dodam, po przejrzeniu stron z kartami już po raz pierwszy to kolejne ich przeglądanie i szybkie przerzucanie stron było płynne i gładkie bez żadnego przycięcia jakby już zapisało dane lub zapamiętało i nie wymagało odczytu?
    Załącznik 351744

    @up czemu współczujesz? @Przemo ;
    Ostatnio zmieniony przez Cric : 06-07-2016, 23:26

  16. #15
    Avatar Astiliapl
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    950
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    głupie pytanie kabel od monitora wpięty w grafe czy integre xD zaktualizowałeś sterowniki? zainstaluj lola na ssdka a nie na wd czy to samo?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Problem z komputerem stacjonarnym PC
    Przez Advantan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 06-02-2015, 17:32
  2. Internet z telefonem stacjonarnym
    Przez ProEda w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 01-07-2012, 12:53
  3. Problem z prawie nowym komputerem
    Przez Mati w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 26-10-2011, 18:43
  4. Problem z komputerem albo modemem.
    Przez jeziorek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 19-10-2011, 16:01
  5. Problem z komputerem
    Przez BoskiRoman w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 21-10-2010, 18:10

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •