Reklama
Strona 264 z 275 PierwszaPierwsza ... 164214254262263264265266274 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,946 do 3,960 z 4121

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #3946
    Avatar daniello1337
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Poznań
    Posty
    248
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    GPU: Asus 3060 Ti V2 TUF
    Jakbyś chciał to mam 100% brand new zaplombowaną jeszcze 3060 Ti wersja XC od EVGA, 3099 złotych polskich.

  2. #3947
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    fajny zestaw pozdro
    aio planujesz u gory czy z przodu?
    nwm jak te pure wingsy defaultowe w razie czego polecam silent wingsy tez od bequiet zajebioza cichutkie
    planowałem z przodu. Jest jakaś przewaga górnego setupu?
    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zalezy jak dziala program, jak mialbym stawiac $ to mocniejszy zegar > więcej rdzeni (tak tez twierdzi support fl studio chociazby) wiec 12900k wypada lepiej

    jak jestes fanatykiem ciszy to bq bedzie mialo najmniejsze dba (recka, recka2) chuj z tym aio

    z zasilaczy polecam seasonica, 10 lat gwarancji, tryb polpasywny (sam procesor nawet nie odpali wentylatora a grafika i tak go zagluszy)
    dzięki, pozdrawiam również :D

    tak, większy zegar>więcej rdzeni jeśli chodzi o audio.
    no i 5950x = 3.4GHz, a 12900K = 3.2GHz więc ?? chyba jednak AMD wypada lepiej. (dodatkowo z tego co czytałem ma mniejsze temperatury, więc nawet jeśli by był te +-200mhz szybszy to wolę, żeby był troszeczkę cichszy niż troszeczkę szybszy :) bo mocy i tak powinno stykać).

    testy które wrzuciłeś chyba nie mają na celu wytypowanie najcichszego chłodzenia a jedynie porównanie ze sobą glośności chłodzeń na relatywnie tej samej prędkości w stosunku do prędkości maksymalnej. Wiadomo, że jak odpalisz pojedynczy wentylator bequiet na 100% będzie on cichszy od jakichkolwiek innych 3 wentylatorów chodzących na 100%. Pytanie czy jeżeli pojedynczy wentylator bequiet z radiatorem będzie chodzić na 50% max fan speed to czy AIO z wielkim radiatorem nie będzie w tym samym czasie śmigać na 10% fan speed przy tej samej temperaturze procka. Fizyki nie oszukasz i wielki radiator zawsze pomoże zbić temperaturę, co skutkuje mniejszą potrzebą jego wentylacji. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

    tak patrzę na zasilacz to jest praktycznie ta sama klasa co ten który wrzuciłem, też ma tryb półpasywny. Tak jak piszesz chyba w momencie "słyszalności" zasilacza i tak już go będzie dawno zagłuszała karta graficzna?

    Cytuj daniello1337 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakbyś chciał to mam 100% brand new zaplombowaną jeszcze 3060 Ti wersja XC od EVGA, 3099 złotych polskich.
    chcę kupić tę kartę którą podalem, ale dzięki za propozycje


    po drobnych zmianach zostawiam chbya tak:
    - CPU: 5950X
    - COOLING: Arctic Liquid Freezer II 360
    - GPU: Asus 3060 Ti V2 TUF
    - PSU: Corsair RM650x
    - MOBO: Asus TUF Gaming B550 + osobna karta wifi/BT
    - RAM: Crucial Ballistix 2x16GB 3200 MHz DDR4 CL16
    - SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus M.2 2TB
    - BUDA: be quiet! Silent Base 802
    - SYSTEM: Windows Pro 10
    - zmniejszyłem taktowanie ramu żeby zaoszczędzić chociaż trochę szekli. Z tego co obczajałem to nie będzie zauważalnej różnicy w 3200vs3600 (via np. https://www.youtube.com/watch?v=uy6dgB24frg)
    - zasiłkę też zmniejszyłem. Dla mojego zestawu powinno być na styk 550 więc wziąłem 650 na zapas. Grafiki nie planuję zmieniać w ciągu najbliższych lat (jak będzie taka potrzeba to już zapewne będę chciał już nowy komp także wyjebongo)
    - dorzuciłem drugi ssd żeby całkowicie zrezygnować z hdd (coś mi się wydaję, że to ich szum by mnie najbardziej wkurwiał)
    - wrzuciłem płytę bez WIFI (osobno dokupując kartę wychdozi taniej, a nawet nowszy standard wifi i BT jest)
    znów się widzimy

  3. Reklama
  4. #3948
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no i 5950x = 3.4GHz, a 12900K = 3.2GHz więc ?? chyba jednak AMD wypada lepiej.
    to tak nie dziala, liczy sie jak instrukcje wykonuje procesor w jednym cyklu zegara, ktory branch predictor jest lepszy itd.
    ale juz chuj z tym, rażacej roznicy nie powinno byc


    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    testy które wrzuciłeś chyba nie mają na celu wytypowanie najcichszego chłodzenia a jedynie porównanie ze sobą glośności chłodzeń na relatywnie tej samej prędkości w stosunku do prędkości maksymalnej.
    przeciez jest ok, testuja gotowe chodzenia a nie kazdy wentyl pojedynczo stawiajac sztywno rpm na tym samym radiatorze


    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanie czy jeżeli pojedynczy wentylator bequiet z radiatorem będzie chodzić na 50% max fan speed to czy AIO z wielkim radiatorem nie będzie w tym samym czasie śmigać na 10% fan speed przy tej samej temperaturze procka. Fizyki nie oszukasz i wielki radiator zawsze pomoże zbić temperaturę, co skutkuje mniejszą potrzebą jego wentylacji. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
    nie, bo rowniez fizyka nie pozwala na tak szybkie przewodnictwo cieplne, w rzeczywistosci roznice sa marginalne (w tamtych reckach jest sekcja temperatur)
    zreszta radiator od powietrznego chlodzenia wazy ponad 1kg to tez kawal skurwysyna


    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak patrzę na zasilacz to jest praktycznie ta sama klasa co ten który wrzuciłem, też ma tryb półpasywny. Tak jak piszesz chyba w momencie "słyszalności" zasilacza i tak już go będzie dawno zagłuszała karta graficzna?
    polecilem ze wzgledu na marke i nie widzialem nigdy zeby ktos narzekal na ich zasilacze
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  5. #3949
    Avatar GonzoTheGreat
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    419
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    generalnie podsumowując te 5 stron smordu,

    granie na konsoli to presitz i wygoda, (75 cali tv OLED, sofa, elegancki stolik na kturej jest chop cola).
    granie na komputrze na ktory trzeba wydac 9k zeby siedziec zgarbionym przy stoliku, 50cm od monitora = wada wzroku i postawy
    ale się spierdziałeś cepie xD
    to może wypierdalaj do tematu o konsolach, skoro są takie najlepsze i w ogóle
    co za młot xD ciężko się czyta jego wypowiedzi, typ forsuje, że KoNSoLe sOm ThE BeSt w temacie o PC xDDDDDD nagroda największego dzbana roku wędruje do @termere ;

  6. #3950
    Avatar GonzoTheGreat
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    419
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli jednak granie zgarbionym na krzesełku na monitorze 20 cali, 50 cm od ekranu nie jest fajne
    w końcu coś sensownego

    ps. bo to jest domeną konsol,
    oczywiście, że można kupić sobie pc za 10k, ba nawet dwa, jeden mieć podłączony pod dwa monitory, a drugi pod tv 86 cali oled LG, pytanie po co i znasz kogoś kto tak robi? bo ja nie
    i jeszcze to xD tak, trzeba kupić drugi kąkuter, żeby tak grać xDDDDD widać, że masz o tym jakiekolwiek pojęcie tumanie xD

  7. #3951
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,397
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    co sie chłopak zbulwersował, idź się garbić jak szczurzyca terefere przy jakims ziemniaku za 2k 15 calach panie quazimodo

  8. #3952
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,697
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    3 miesiace od posta a was dalej piecze

  9. #3953
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,397
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    co tam u twojego szczura

  10. #3954

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cześć,
    Zastanawiam się nad wyborem słuchawek bezprzewodowych, koniecznie nausznych do 300zł. Mają mi służyć głównie do słuchania muzyki i grania w mało wymagające gierki. Ostatnio złożyłem kompa i nie stać mnie póki co na kupno osobnego mikrofonu, dlatego najlepiej jakby słuchawki miały wbudowany mikrofon, przez który będzie się dało jakkolwiek komunikować.
    Z góry dzięki.

  11. #3955
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,397
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    z bezprzewodowymi w tej cenie jest lipa, no ale jak takie chcesz to bym brał g435 https://www.amazon.pl/dp/B07W7LNTM5/

  12. #3956
    Avatar Zulfisek
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    29
    Posty
    497
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Pasuje mi klawiaturkę zmienić, a że korzystałem ze sprzętu od Genesis to moje oko przykuła ta - https://pl.genesis-zone.com/produkt/rx85-rgb

    Zna się ktoś na tym lepiej ode mnie i podpowie czy ok czy jednak coś lepszego w tej cenie się znajdzie? Zależy mi na tym żeby były Kailh Brown

  13. #3957
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,397
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    w podobnej cenie g512 mozna dorwac, a na allegro czy olxie to i za polowe tej ceny. gx brown chyba niczym sie nie roznia od kailh brown
    Ostatnio zmieniony przez moth : 02-05-2022, 11:40

  14. #3958
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    kailhe to nawet powiem że mi bardziej siedziały niż mx brown (i to w tańszej klawiaturze) ale w zasadzie różnicy zbytnio nie ma

  15. #3959
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Dzień dobry, złożyłem sobie tego kompa i jest w pytkę.
    I mimo, że jest cichy, wkurwiają mnie wentylatory (kupiłem Arctic P14 PWM PST CO) bo w ok. 1000rpm wpadają w jakiś dziwny rezonans (niżej i wyżej jest OK)

    Mógłby ktoś polecić jakie wentylatory są tańsze od noctua i są równie ciche (nie wpadają też w rezonansy)? Nie muszą być za to tak wydajne, i tak u mnie raczej chodzą w granicach 0-40% prędkości.

    Config zrobiłem taki, że: (wszystko na wentylatorach arctic)
    -back pull 1szt 140mm,
    - top pull 1szt 140mm,
    - 2x 120mm pull na AIO (nie wszedł 3ci),
    - i testowałem z przodu push 3x140mm na AIO, ale póki co zostawiłem jeden właśnie ze względu na to, że trzy to był za duży szum, szczególnie jak wędrowały w okolice 1000rpm, więc póki co włączony mam jeden (środkowy)

    Testowałem też AIO na topie, ale temperatury były gorsze. może jeszcze spróbuje po prostu zrobić w konfiguracji push na 120mm, bo te 120 z zestawu chyba nie mają tego "ficzera"
    znów się widzimy

  16. #3960
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    to masz chyba jakąś felerną partię, u mnie w budzie 7 arcticów co prawda 120mm ale żadnych rezonansów nie ma (swoją drogą nie wiem czy kiedykolwiek się kręcą na równe 1000rpm)
    może najpierw pokombinuj z omijaniem tych 1000rpm zamiast wywalać kilka stów na nowe wiatraki (bo taniej niż arctic nie znajdziesz), albo np. jakieś kołki antywibracyjne

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •